@CyclingphotoLIV

Remco Evenepoel (Belgia) jest liderem po drugim dniu zmagań w Wyścigu Pokoju Juniorów. Damian Papierski zajmuje osiemnaste miejsce.

Dwa półetapy przygotowali dla młodych kolarzy organizatorzy Wyścigu Pokoju Juniorów w drugim dniu imprezy. Przed południem juniorzy musieli zmierzyć się z jazdą indywidualną na czas w miejscowości Trebenice. Dystans wynosił 11,2 km.

Najszybszy na dość wymagającej trasie okazał się Remco Evenepoel (Belgia). Drugi był Duńczyk Mattias Skjelmose Jensen, a trzeci Ludvig Aasheim (Norwegia). Najlepszy z Polaków Damian Papierski zajął dziewiąte miejsce. W generalce nowym liderem został Evenepoel, a Papierski awansował na 17. pozycję.

O godzinie 16 juniorzy stanęli na starcie kolejnej próby. Na dystansie ponad 62 kilometrów musieli zmierzyć z kilkoma nieoznaczonymi podjazdami, a dojazd na metę też nie należał do najłatwiejszych.

Cały etap młodzi kolarze przejechali w mocnym tempie, co nie sprzyjało ucieczkom. O zwycięstwie zadecydował więc finisz z dużej grupy. Najszybszy okazał się Marius Mayrhofer (Niemcy). Kolejne miejsca zajęli Martin Marcellusi (Włochy) i Jacob Hindsgaul Madsen (Dania). Na szesnastym miejscu finiszował Karol Wawrzyniak.

Liderem po dwóch dniach jest Belg Remco Evenepoel. Damian Papierski zajmuje osiemnaste miejsce.