Foto: Jens Morel

Holender Axel van der Tuuk nie dał szans rywalom w juniorskiej odsłonie Record Bank E3 Harelbeke. 

Niespełna miesiąc po seniorach na trasie wyścigu E3 Harelbeke rywalizowali juniorzy. Młodzi adepci kolarstwa do pokonania mieli 120 kilometrów, w tym 6000 metrów po brukowanych sektorach. Mogli sprawdzić nogę na Paterbergu czy Oude Kwaremont.

W wyścigu rywalizowała reprezentacja Polski w składzie: Kacper Walkowiak, Michał Gałka, Damian Papierski, Jakub Krzysztofiak, Wiktor Richter i Adrian Marzec.

W odjazd dnia zabrało się trzech młodych kolarzy, a wśród nich znalazł się jeden z faworytów – Holender Axel van der Tuuk. W połowie dystansu do prowadzącej trójki dołączyli Belgowie – Xandres Vervloesem i Henri Vandenabeele.

Podjazdy Paterberg i Oude Kwaremont mocno dały się we znaki juniorom, a grupa pościgowa mocno się podzieliła. Na jednym z ostatnich podjazdów zaatakował van der Tuuk i zyskał sporą przewagę.

Holender niezagrożony dojechał do mety i potwierdził swój spory talent. Drugi był Xandres Vervloesem, a trzeci Edo Maas (Holandia).

W grupie walczącej o trzecie miejsce przyjechali Walkowiak (14 pozycja) i Papierski (28).

Wyniki:

1 VAN DER TUUK Axel FORTE U19 CYCLING TEAM en 2h56’21”
2 VERVLOESEM Xandres VAN MOER LOGISTICS CYCLING TEAM 00:29
3 MAAS Edo DAVO CYCLING TEAM – TONGEREN 00:35
4 BROWN Jim SOUTH EAST CYCLING TEAM 00:35
5 ASKEY Lewis TEAM BACKSTEDT HOTCHILLEE 00:35
6 SHAWM Matthew SOUTH EAST CYCLING TEAM 00:35
7 VAN DE PAAR Jarne ACROG-PAUWELS SAUZEN – BALEN BC 00:35
8 HINDSGAUL MADSEN Jacob TEAM HERNING CK JUNIOR 00:35
9 FRETIN Milan VAN MOER LOGISTICS CYCLING TEAM 00:35
10 SCHEERS Lander WIELERCLUB ONDER ONS – PARIKE VZW 00:35
11 KROONEN Max WILLEBRORD WIL VOORUIT 00:35
12 VAN WILDER Ilan VAN MOER LOGISTICS CYCLING TEAM 00:35
13 SLOCK Liam VAN MOER LOGISTICS CYCLING TEAM 00:35
14 WALKOWIAK Kacper POLAND NATIONAL TEAM 00:35   
15 DE MEESTER Luca VD HAUWE CT – GENTSE VS 00:35
16 KRULW essel FORTE U19 CYCLING TEAM 00:35
17 VINCENT Johan TEAM WALLONIE JUNIORS 00:35
18 VAN DYCK Jarne CRABBE TOITURES – CC CHEVIGNY 00:35
19 TENE Rotem CRABBE TOITURES – CC CHEVIGNY 00:35
20 PATTYN Steven VAN MOER LOGISTICS CYCLING TEAM 00:35
21 GOSSEYE Milan WIELERCLUB ONDER ONS – PARIKE VZW 00:35
22 VAN MULDERS Brent DAVO CYCLING TEAM – TONGEREN 00:35
23 HERBEN Luuk MEUBELEN GAVERZICHT-GLASCENTRA CT 00:35
24 BOMBOI Davide ACROG-PAUWELS SAUZEN – BALEN BC 00:35
25 VAN DEN BOSSCHE Fabio DAVO CYCLING TEAM – TONGEREN 00:35
26 VAN DER BEKEN Aaron WIELERCLUB ONDER ONS – PARIKE VZW 00:35
27 ERIKSEN Frederik Nybo TEAM HERNING CK JUNIOR 00:35
28 PAPIERSKI Damian POLAND NATIONAL TEAM 00:35   
29 MARSMAN Tim FORTE U19 CYCLING TEAM 00:35
30 LOOHUIS Lars MONKEY TOWN JUNIORES 00:35
31 KAMP Ryan WV DE JONGE RENNER 00:35
32 CLAEYS Robbe ISOREX CYCLING TEAM 00:35
33 WALRAED Jesper ZANNATA-GALLOO CYCLINGTEAM MENEN VZW 00:35
34 STOCKX Aaron MEUBELEN GAVERZICHT-GLASCENTRA CT 00:35
35 VAN BOVEN Luca MEUBELEN GAVERZICHT-GLASCENTRA CT 00:35
36 BUITENDIJK Ruben FORTE U19 CYCLING TEAM 00:35
37 CLAEYS Arno ISOREX CYCLING TEAM 00:35
38 HOUTEKIER Justin CYCLING TEAM LUC WALLAYS – JONGE RENNERS R 00:35
39 DEL GROSSO Bodi FORTE U19 CYCLING TEAM 00:35
40 VANDENABEELE Henri CRABBE TOITURES – CC CHEVIGNY 00:35
41 LIEVENS Lars VD HAUWE CT – GENTSE VS 00:35
42 KOSTER Adne CT SOENENS-BOOOM 00:35
43 KOPECKY Tomas ACROG-PAUWELS SAUZEN – BALEN BC 00:35
44 MINGAY Oscar SOUTH EAST CYCLING TEAM 00:35
45 VANDEPITTE Nathan CT SOENENS-BOOOM 00:35
46 DENS Tuur DAVO CYCLING TEAM – TONGEREN 03:01
47 DELCOMMUNE Martin CRABBE TOITURES – CC CHEVIGNY 03:01
48 GELEIJN Owen WPG AMSTERDAM JUNIORES 03:01
49 FIEUW Staf CT SOENENS-BOOOM 03:01
50 DHAEYE Enrico ACROG-PAUWELS SAUZEN – BALEN BC 03:01
51 LOX Damien TEAM WALLONIE JUNIORS 03:01
52 VANDEN HEEDE Niels ISOREX CYCLING TEAM 03:01
53 DE PAUW Len ROYAL CUREGHEM SPORTIEF VZW 03:01
54 MAES Laurens CYCLING TEAM LUC WALLAYS – JONGE RENNERS R 03:01
55 HASSERT Sven WV DE JONGE RENNER 03:01
56 BERCKMOES Jenno WIELERCLUB ONDER ONS – PARIKE VZW 03:01
57 GASPARD Julien TEAM WALLONIE JUNIORS 03:01
58 LEIJNSE Enzo WPG AMSTERDAM JUNIORES 03:01
59 BERTELSEN Mikkel TEAM HERNING CK JUNIOR 03:01
60 VAN EKEREN Niels MONKEY TOWN JUNIORES 03:01
61 DE GEYTER Jelle ISOREX CYCLING TEAM 03:01
62 HOHMANN Lars WV DE JONGE RENNER 03:01
63 NONNEMAN Maxim WIELERCLUB ONDER ONS – PARIKE VZW 03:01
64 VAN DER PIJL Ruben WPG AMSTERDAM JUNIORES 03:01
65 WRIGHT Mitchell WILLEBRORD WIL VOORUIT 03:01
66 MICHIELSEN Manuel WV DE JONGE RENNER 03:01
67 RUIJTER Stijn MONKEY TOWN JUNIORES 03:01
68 VAN VEENENDAAL Hidde WV DE JONGE RENNER 03:01
69 ZWAANW outer WILLEBRORD WIL VOORUIT 03:01
70 PRICE Joshua TEAM BACKSTEDT HOTCHILLEE 03:09
71 SAVER Kasper MEUBELEN GAVERZICHT-GLASCENTRA CT 03:09
72 VAN ROY Yannick ZANNATA-GALLOO CYCLINGTEAM MENEN VZW 03:29
73 BROEX Victor WPG AMSTERDAM JUNIORES 03:41
74 ROBERTS Owain TEAM WALES 09:17
75 TIDBALL William SOUTH EAST CYCLING TEAM 09:17
76 RIFFLET Simon CC VILLENEUVE SOISSONS AISNE 09:17
77 LINDELAUF Melvin DAVO CYCLING TEAM – TONGEREN 09:17
78 NIELSEN Sebastian TEAM HERNING CK JUNIOR 09:17
79 HOEKS Daan WPG AMSTERDAM JUNIORES 09:17
80 GALKA Michal POLAND NATIONAL TEAM 09:17   
81 WILCHES Pablo Alejandro MONKEY TOWN JUNIORES 09:17
82 ROELAND Tycho VD HAUWE CT – GENTSE VS 09:17
83 RAYESM ohamed WILTON VOLHARDIG 09:17
84 SANDMAN Joshua TEAM BACKSTEDT HOTCHILLEE 09:17
85 MICHAUX Maxim ROYAL CUREGHEM SPORTIEF VZW 09:17
86 VAN DYCK Ward DAVO CYCLING TEAM – TONGEREN 09:17
87 SMETS Ward ZANNATA-GALLOO CYCLINGTEAM MENEN VZW 09:17
88 KRIJNSEN Jelte WILTON VOLHARDIG 09:17
89 VANDEVELDE Yentl WIELERCLUB ONDER ONS – PARIKE VZW 09:24
90 VAN BELLINGHEN Keano ROYAL CUREGHEM SPORTIEF VZW 09:25
91 VANSTEENKISTE Joshua VZW WP DE MOLENSPURTERS MEULEBEKE 09:25
92 SZÉKELY Nathan ACROG-PAUWELS SAUZEN – BALEN BC 09:25
93 ROSSEEUW Birger VZW WP DE MOLENSPURTERS MEULEBEKE 09:25
94 LOOTENS Gust MEUBELEN GAVERZICHT-GLASCENTRA CT 09:25
95 VANDENBULCKE Aaron ZANNATA-GALLOO CYCLINGTEAM MENEN VZW 09:33

Wycofali się:

VANDERBEKE Aiden MEUBELEN GAVERZICHT-GLASCENTRA CT
VANDENDRIESSCHE Kevin VZW WP DE MOLENSPURTERS MEULEBEKE
VAN NESTE Gilles VZW WP DE MOLENSPURTERS MEULEBEKE
BRUNEL Cedric VZW WP DE MOLENSPURTERS MEULEBEKE
DECAESTECKER Korneel CYCLING TEAM LUC WALLAYS – JONGE RENNERS R
GELDHOF Wannes CYCLING TEAM LUC WALLAYS – JONGE RENNERS R
MAES Simon CYCLING TEAM LUC WALLAYS – JONGE RENNERS R
NUYTTEN Michiel CYCLING TEAM LUC WALLAYS – JONGE RENNERS R
VAN GRIEKEN Jarne VAN MOER LOGISTICS CYCLING TEAM
DEBLOUDTS Ferre FORTE U19 CYCLING TEAM
TUSCANO Alessandro TEAM WALLONIE JUNIORS
DETHY Matthis TEAM WALLONIE JUNIORS
MARCHAND Bastian TEAM WALLONIE JUNIORS
DE NEVE Tomas ACROG-PAUWELS SAUZEN – BALEN BC
BEERNAERT David ROYAL CUREGHEM SPORTIEF VZW
DE LOBEL Sander ROYAL CUREGHEM SPORTIEF VZW
CEURENS Robbe ROYAL CUREGHEM SPORTIEF VZW
GONZALEZ TORRES Mateo CT SOENENS-BOOOM
WOOD Harisson CT SOENENS-BOOOM
VERCRUYSSE Gilles CT SOENENS-BOOOM
MACHIELS Brent CRABBE TOITURES – CC CHEVIGNY
DOOMS Michiel ISOREX CYCLING TEAM
LITVINOV Dominik ISOREX CYCLING TEAM
SANDRIE Brent VD HAUWE CT – GENTSE VS
VERHULST Ruben VD HAUWE CT – GENTSE VS
VAN RANSBEECK Josse VD HAUWE CT – GENTSE VS
GOOSSENS Siebe ZANNATA-GALLOO CYCLINGTEAM MENEN VZW
BUIJSSE Lukas ZANNATA-GALLOO CYCLINGTEAM MENEN VZW
PRONK Jens MONKEY TOWN JUNIORES
RUNDERKAMP Samuel MONKEY TOWN JUNIORES
MARZEC Adrian POLAND NATIONAL TEAM  
RICHTER Wiktor POLAND NATIONAL TEAM  
KRYSZTOFIAK Jakub POLAND NATIONAL TEAM  
MODELL Theo SOUTH EAST CYCLING TEAM
PERRY Toby SOUTH EAST CYCLING TEAM
CALVERT Charley TEAM BACKSTEDT HOTCHILLEE
MOODY Benjamin TEAM BACKSTEDT HOTCHILLEE
WEST Joseph TEAM BACKSTEDT HOTCHILLEE
SKIVILD Robin Juel TEAM HERNING CK JUNIOR
HOLM Marcus TEAM HERNING CK JUNIOR
BURKE Matthew TEAM WALES
BURNETT Brecon TEAM WALES
REES Joseph TEAM WALES
WATKINS Ryan TEAM WALES
TULETT Ben WILLEBRORD WIL VOORUIT
BAAK Jord WILLEBRORD WIL VOORUIT
VAN RIJSBERGEN Ties WILLEBRORD WIL VOORUIT
MOUREAU Axel WILTON VOLHARDIG
SCHOOLENAAR Dion WILTON VOLHARDIG
MEIJDAM Sam WILTON VOLHARDIG
DE MEUTER Santiago WILTON VOLHARDIG
TILLI Niall WPG AMSTERDAM JUNIORES
VAN DEN BOOM Luca WV DE JONGE RENNER
MENU Julian CC VILLENEUVE SOISSONS AISNE
MOCCI Pierrick CC VILLENEUVE SOISSONS AISNE
SAINTRAIN Corentin CC VILLENEUVE SOISSONS AISNE
RIFFLET Mathieu CC VILLENEUVE SOISSONS AISNE