Anthony Maldonado (St-Michel-Auber 93) wygrał klasyfikację generalną Circuit des Ardennes International. Na ostatnim etapie drugie miejsce wywalczył Karol Domagalski (One Pro Cycling)!
W ostatnim dniu francuskiej etapówki kolarze mieli do pokonania dwa etapy. Najpierw przed południem czekał ich pagórkowaty odcinek z Donchery do Vivier-au-Court o długości 79 kilometrów.
Na pagórkowatej trasie mieliśmy wiele ataków, mocne tempo i niestety dystans stracił dotychczasowy lider – Roy Jans (Cibel – Cebon). Na finiszu liczyła się kilkudziesięcioosobowa grupka. Najszybszy okazał się Jérémy Cornu (Direct Energie), a tuż za nim linię mety przekroczył Johnatan Canaveral (Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes). Trzeci był Alexander Krieger (Leopard Pro Cycling). Nowym liderem został Anthony Maldonado (St-Michel-Auber 93).
Późnym popołudniem kolarze wystartowali do ostatniego etapu. Na trasie wokół Charleville-Mézières musieli zmierzyć się z kilkoma podjazdami, a łącznie do przejechania były 104 kilometry.
Od samego początku mieliśmy wiele ataków, a swoich sił próbowali między innymi Riccardo Zoidl (Team Felbermayr-Simplon Wels) czy Markus Eibegger (Team Felbermayr-Simplon Wels).
Jednak o wszystkim zadecydował finisz z dużej grupy. Wygrał go Ivo Oliveira (Hagens Berman Axeon), a tuż za nim linię mety przekroczył Karol Domagalski (One Pro Cycling)!
W klasyfikacji generalnej zwyciężył Anthony Maldonado (St-Michel-Auber 93), a Karol Domagalski ostatecznie zajął bardzo dobre, piąte miejsce.
Wyniki ostatniego etapu:
1 * OLIVEIRA Ivo (POR) HBA les 106 km en 2h29’20” (moy. 42,589 km/h) (b : 6”)
2 DOMAGALSKI Karol (POL) ONE à 01” (b : 4”)
3 MARCHAND Gianni (BEL) CIB ” (b : 2”)
4 HUREL Tony (FRA) SOJ ”
5 ČERNÝ Josef (CZE) ELA ”
6 OURSELIN Paul (FRA) TDE ”
7 ANTOMARCHI Julien (FRA) RLM ”
8 EIBEGGER Markus (AUT) RSW ”
9 KRIEGER Alexander (GER) LPC ”
10 FORTIN Filippo (ITA) RSW ”
11 BOL Cees (NED) SEG ”
12 * OLIVEIRA Rui (POR) HBA ”
13 * MOLLY Kenny (BEL) AAS ”
14 TOTÒ Paolo (ITA) SMV ”
15 MALDONADO Anthony (FRA) AUB ”
16 POLNICKÝ Jirí (CZE) ELA ”
17 KRAINER Taruia Frantz (FRA) VCR ”
18 * CAÑAVERAL VARGAS Johnatan (COL) BSM ”
19 * ARCHIBOLD Franklin (PAN) CMC ”
20 * HALLER Patrick (GER) GER ”
21 WILLIAMS Peter (GBR) ONE ”
22 CORNU Jeremy (FRA) TDE ”
23 * TASSET Marvin (BEL) AAS ”
24 * MERTENS Julian (BEL) LOT ”
25 * ANTUNES Tiago (POR) CMC ”
26 KRIZEK Matthias (AUT) RSW ”
27 GAFFURINI Nicola (ITA) SMV ”
28 SYLVESTRE Yolan (FRA) AIX ”
29 DERNIES Tom (BEL) RLM ”
30 LIENHARD Fabian (SUI) HCA ”
31 KRAGH ANDERSEN Asbjørn (DEN) TVC ”
32 * BARTA William (USA) HBA ”
33 GOUAULT Pierre (FRA) RLM ”
34 * SCHELLING Ide (NED) SEG ”
35 GUAY Julien (FRA) SOJ ”
36 GAZZARA Michele (ITA) SMV ”
37 HARPER Chris (AUS) BSC ”
38 REKITA Szymon (POL) LPC ”
39 CALDERON PORRAS Steven (COL) BSM ”
40 * SCHULTZ Jesper (DEN) TVC ”
41 BÁRTA Jan (CZE) ELA ”
42 RABITSCH Stephan (AUT) RSW ”
43 * PUCCIONI Dario (ITA) SMV ”
44 * AASHEIM Aksel Fischer (NOR) TJI ”
45 * RONDEAU Fabien (FRA) VCR ”
46 * TSCHERNOSTER Jan (GER) GER ”
47 HAGEN Carl Fredrik (NOR) TJI ”
48 * BROWN Jonathan (USA) HBA ”
49 EVRARD Laurent (BEL) SNE ”
50 ARTUS Willy (FRA) SOJ ”
51 * PESTIAUX Yann (BEL) AAS ”
52 LEVARLET Guillaume (FRA) AUB ”
53 SCHLEMMER Lukas (AUT) RSW ”
54 * LEA Jason (AUS) BSC ”
55 * JASPERS Ward (BEL) LOT ”
56 REBELLIN Davide (ITA) SNE ”
57 THOMINET Camille (FRA) AUB ”
58 * MONIQUET Sylvain (BEL) AAS ”
59 DIELEMAN Michiel (BEL) CIB ”
60 GRELLIER Fabien (FRA) TDE ”
61 PAILLOT Yoann (FRA) AUB ”
62 RENAULT Baptiste (FRA) SOJ ”
63 * MAAS Jan (NED) SEG ”
64 * RICE Michael (AUS) HBA ”
65 ESTRADA CELIS Eduardo (COL) BSM ”
66 QUIROZ AYALA Oscar Adalberto (COL) BSM ”
67 * HUYS Laurens (BEL) LOT ”
68 JOLY Thomas (FRA) RLM ”
69 MORENO SALA Adrià (ESP) AIX ”
70 TAARAMÄE Rein (EST) TDE ”
71 MAINARD Jerome (FRA) RLM ”
72 CASTELLARNAU Florent (FRA) AIX ”
73 * GOOSSENS Kobe (BEL) LOT ”
74 JANSSENS Jimmy (BEL) CIB ”
75 PENVEN Clément (FRA) CCN à 17”
76 VEYHE Torkil (DEN) TVC ”
77 KAMP Alexander (DEN) TVC ”
78 SICARD Romain (FRA) TDE ”
79 * WILLIAMS Stephen (GBR) SEG à 01’30”
80 * VANHOUCKE harm (BEL) LOT à 01’35”
81 HIVERT Jonathan (FRA) TDE à 02’04”
82 ZOIDL Riccardo (AUT) RSW à 02’19”
83 CALA CALA Aristobulo (COL) BSM à 04’49”
84 ZAHÁLKA Matej (CZE) ELA à 05’17”
85 * OTRUBA Jakub (CZE) ELA ”
86 KUKRLE Michael (CZE) ELA ”
87 MUÑOZ PEREZ William David (COL) BSM à 05’36”
88 SKJERPING Kristoffer (NOR) TJI à 09’55”
89 JOLIBERT Clément (FRA) AIX ”
90 SCOTT Jacob (GBR) ONE à 13’14”
91 MURPHY John (USA) HCA ”
92 * HYLDGAARD JEPPESEN Andreas (DEN) TVC ”
93 * VAN POUCKE Aaron (BEL) LOT ”
94 BROCKHOFF Jan (GER) LPC ”
95 TRONET Steven (FRA) RLM ”
96 * NONNEZ Théo (FRA) CCN ”
97 * ALMEIDA João (POR) HBA ”
98 * BATSAIKHAN Tegshbayar (MGL) CMC à 14’08”
Klasyfikacja końcowa:
1 MALDONADO Anthony (FRA) AUB les 533,5 km en 13h13’20” (moy. 40,348 km/h)
2 BOL Cees (NED) SEG à 04”
3 CORNU Jeremy (FRA) TDE ”
4 * CAÑAVERAL VARGAS Johnatan (COL) BSM à 06”
5 DOMAGALSKI Karol (POL) ONE ”
6 KRIEGER Alexander (GER) LPC à 10”
7 HUREL Tony (FRA) SOJ ”
8 TOTÒ Paolo (ITA) SMV ”
9 POLNICKÝ Jirí (CZE) ELA ”
10 * MERTENS Julian (BEL) LOT ”
11 KRAGH ANDERSEN Asbjørn (DEN) TVC ”
12 EIBEGGER Markus (AUT) RSW ”
13 * SCHELLING Ide (NED) SEG ”
14 DERNIES Tom (BEL) RLM ”
15 * ARCHIBOLD Franklin (PAN) CMC ”
16 GAFFURINI Nicola (ITA) SMV ”
17 * OLIVEIRA Rui (POR) HBA ”
18 * TASSET Marvin (BEL) AAS ”
19 KRIZEK Matthias (AUT) RSW ”
20 * BARTA William (USA) HBA ”
21 HAGEN Carl Fredrik (NOR) TJI ”
22 GUAY Julien (FRA) SOJ ”
23 * RONDEAU Fabien (FRA) VCR ”
24 QUIROZ AYALA Oscar Adalberto (COL) BSM ”
25 * OLIVEIRA Ivo (POR) HBA à 14”
26 MARCHAND Gianni (BEL) CIB à 19”
27 LIENHARD Fabian (SUI) HCA à 21”
28 GOUAULT Pierre (FRA) RLM ”
29 * SCHULTZ Jesper (DEN) TVC ”
30 RABITSCH Stephan (AUT) RSW ”
31 ČERNÝ Josef (CZE) ELA ”
32 * ANTUNES Tiago (POR) CMC ”
33 WILLIAMS Peter (GBR) ONE ”
34 CALDERON PORRAS Steven (COL) BSM ”
35 * MONIQUET Sylvain (BEL) AAS ”
36 GAZZARA Michele (ITA) SMV ”
37 * GOOSSENS Kobe (BEL) LOT ”
38 SCHLEMMER Lukas (AUT) RSW ”
39 REBELLIN Davide (ITA) SNE ”
40 TAARAMÄE Rein (EST) TDE ”
41 OURSELIN Paul (FRA) TDE ”
42 * PESTIAUX Yann (BEL) AAS ”
43 EVRARD Laurent (BEL) SNE ”
44 REKITA Szymon (POL) LPC ”
45 HARPER Chris (AUS) BSC ”
46 * PUCCIONI Dario (ITA) SMV ”
47 MORENO SALA Adrià (ESP) AIX ”
48 ANTOMARCHI Julien (FRA) RLM ”
49 PAILLOT Yoann (FRA) AUB ”
50 CASTELLARNAU Florent (FRA) AIX à 21”
51 * HUYS Laurens (BEL) LOT ”
52 JOLY Thomas (FRA) RLM ”
53 VEYHE Torkil (DEN) TVC à 37”
54 * BROWN Jonathan (USA) HBA à 38”
55 GRELLIER Fabien (FRA) TDE à 01’09”
56 * VANHOUCKE harm (BEL) LOT à 01’55”
57 THOMINET Camille (FRA) AUB à 01’56”
58 ESTRADA CELIS Eduardo (COL) BSM à 02’08”
59 ZOIDL Riccardo (AUT) RSW à 02’39”
60 HIVERT Jonathan (FRA) TDE à 03’10”
61 PENVEN Clément (FRA) CCN à 04’00”
62 MAINARD Jerome (FRA) RLM ”
63 * WILLIAMS Stephen (GBR) SEG à 04’45”
64 * OTRUBA Jakub (CZE) ELA à 05’37”
65 CALA CALA Aristobulo (COL) BSM à 07’30”
66 KAMP Alexander (DEN) TVC à 07’53”
67 DIELEMAN Michiel (BEL) CIB à 08’08”
68 * AASHEIM Aksel Fischer (NOR) TJI à 12’56”
69 SICARD Romain (FRA) TDE à 13’33”
70 * ALMEIDA João (POR) HBA à 13’34”
71 * MOLLY Kenny (BEL) AAS à 15’33”
72 SYLVESTRE Yolan (FRA) AIX ”
73 * RICE Michael (AUS) HBA à 15’44”
74 BÁRTA Jan (CZE) ELA ”
75 * JASPERS Ward (BEL) LOT ”
76 * MAAS Jan (NED) SEG ”
77 LEVARLET Guillaume (FRA) AUB ”
78 * LEA Jason (AUS) BSC à 16’14”
79 JANSSENS Jimmy (BEL) CIB à 16’38”
80 MURPHY John (USA) HCA à 17’30”
81 JOLIBERT Clément (FRA) AIX à 17’31”
82 FORTIN Filippo (ITA) RSW à 17’53”
83 * TSCHERNOSTER Jan (GER) GER à 18’10”
84 RENAULT Baptiste (FRA) SOJ à 19’06”
85 KRAINER Taruia Frantz (FRA) VCR à 19’36”
86 MUÑOZ PEREZ William David (COL) BSM à 23’58”
87 * HALLER Patrick (GER) GER à 24’43”
88 * VAN POUCKE Aaron (BEL) LOT à 32’36”
89 ARTUS Willy (FRA) SOJ à 32’43”
90 TRONET Steven (FRA) RLM à 35’37”
91 * BATSAIKHAN Tegshbayar (MGL) CMC à 36’23”
92 * NONNEZ Théo (FRA) CCN à 38’34”
93 SCOTT Jacob (GBR) ONE à 38’42”
94 BROCKHOFF Jan (GER) LPC à 43’38”
95 KUKRLE Michael (CZE) ELA à 44’01”
96 * HYLDGAARD JEPPESEN Andreas (DEN) TVC à 47’12”
97 ZAHÁLKA Matej (CZE) ELA à 48’21”
98 SKJERPING Kristoffer (NOR) TJI à 52’00”