PHOTO JEAN-CHARLES DANCERELLE - DIRECTVELO

Roy Jans (Cibel-Cebon) wygrał drugi etap Circuit des Ardennes i został nowym liderem wyścigu.

Etap numer dwa wyścigu Circuit des Ardennes International liczył 175 kilometrów i był rozgrywany na trasie z Beauring do Givet. Po drodze aż osiem górskich premii, więc można się było spodziewać ciekawego ścigania.

Po kilku nieudanych atakach na czele kręciła dwójka Jérôme Mainard (Roubaix-Lille Métropole) i Josef Cerny (Elkov-Author). W jedną z kontr zabrał się Szymon Rekita (Leopard Pro Cycling), ale Polak wraz z kompanami zostali szybko wchłonięci przez peleton.

Czołowa dwójka w pewnym momencie miała nawet pięć minut przewagi, ale peleton raczej starał się kontrolować sytuację. Na podjazdach brylował Mainard i to Francuz po tym etapie założy koszulkę dla najlepszego górala.

44 kilometry przed metą do dwójki dojechał Fabien Grellier (Direct Energie), a po chwili także Ivo Oliveira (Hagens Berman Axeon). Czwórka ładnie współpracowała, ale tempa w końcowce nie wytrzymał Mainard.

Cerny, Oliveira i Grellier na 17 kilometrów przed metą mieli niespełna minutę przewagi. Przyspieszenia peletonu nie wytrzymał lider, John Murphy (Holowesko -Citadel p/b Arapahoe Resources).

Wszystko zjechało się na 5000 metrów przed metą. Finiszowy sprint na swoją korzyść rozegrał Roy Jans (Cibel-Cebon). Drugi był Cees Bol (SEG Racing), a trzeci Anthony Maldonado (St-Michel-Auber 93).

Na jedenastym miejscu finiszował Karol Domagalski (One Pro Cycling).

Roy Jans został także nowym liderem wyścigu.

Wyniki drugiego etapu:

1 JANS Roy (BEL) CIB les 175,4 km en 4h25’56” (moy. 39,573 km/h) (b ; 10”)
2 BOL Cees (NED) SEG à 00” (b : 6”)
3 MALDONADO Anthony (FRA) AUB ” (b : 4”)
4 * RICE Michael (AUS) HBA ”
5 * MOLLY Kenny (BEL) AAS ”
6 TOTÒ Paolo (ITA) SMV ”
7 KRIEGER Alexander (GER) LPC ”
8 LIENHARD Fabian (SUI) HCA ”
9 FORTIN Filippo (ITA) RSW ”
10 HUREL Tony (FRA) SOJ ”
11 DOMAGALSKI Karol (POL) ONE ” 
12 KRAINER Taruia Frantz (FRA) VCR ”
13 * CAÑAVERAL VARGAS Johnatan (COL) BSM ”
14 POLNICKÝ Jirí (CZE) ELA ”
15 DERNIES Tom (BEL) RLM ”
16 HOELGAARD Markus (NOR) TJI ”
17 * SCHELLING Ide (NED) SEG ”
18 * MERTENS Julian (BEL) LOT ”
19 GAFFURINI Nicola (ITA) SMV ”
20 GOUAULT Pierre (FRA) RLM ”
21 TOOVEY Ayden (AUS) BSC ”
22 EIBEGGER Markus (AUT) RSW ”
23 * GOOSSENS Kobe (BEL) LOT ”
24 * PESTIAUX Yann (BEL) AAS ”
25 KRAGH ANDERSEN Asbjørn (DEN) TVC ”
26 * ARCHIBOLD Franklin (PAN) CMC ”
27 JOLIBERT Clément (FRA) AIX ”
28 * LEA Jason (AUS) BSC ”
29 PENVEN Clément (FRA) CCN ”
30 * ANTUNES Tiago (POR) CMC ”
31 SYLVESTRE Yolan (FRA) AIX ”
32 GAZZARA Michele (ITA) SMV ”
33 * BARTA William (USA) HBA ”
34 ESTRADA CELIS Eduardo (COL) BSM ”
35 RABITSCH Stephan (AUT) RSW ”
36 * TASSET Marvin (BEL) AAS ”
37 * MONIQUET Sylvain (BEL) AAS ”
38 * SCHULTZ Jesper (DEN) TVC ”
39 CORNU Jeremy (FRA) TDE ”
40 MORENO SALA Adrià (ESP) AIX ”
41 BÁRTA Jan (CZE) ELA ”
42 * AASHEIM Aksel Fischer (NOR) TJI ”
43 * OTRUBA Jakub (CZE) ELA ”
44 SCHLEMMER Lukas (AUT) RSW ”
45 * MAAS Jan (NED) SEG ”
46 PAILLOT Yoann (FRA) AUB ”
47 CALDERON PORRAS Steven (COL) BSM ”
48 CALA CALA Aristobulo (COL) BSM ”
49 * OLIVEIRA Ivo (POR) HBA ”
50 KRIZEK Matthias (AUT) RSW ”
51 WILLIAMS Peter (GBR) ONE ”
52 * PUCCIONI Dario (ITA) SMV ”
53 * RONDEAU Fabien (FRA) VCR ”
54 * JASPERS Ward (BEL) LOT ”
55 HOEM Bjørn Tore (NOR) TJI ”
56 MAURELET Flavien (FRA) AUB ”
57 HARPER Chris (AUS) BSC ”
58 OURSELIN Paul (FRA) TDE ”
59 HAGEN Carl Fredrik (NOR) TJI ”
60 VANGSTAD Andreas (NOR) TJI ”
61 * TSCHERNOSTER Jan (GER) GER ”
62 BALDO Nicolas (FRA) AUB ”
63 REBELLIN Davide (ITA) SNE ”
64 REKITA Szymon (POL) LPC ” 
65 TRONET Steven (FRA) RLM ”
66 ZOIDL Riccardo (AUT) RSW ”
67 RENAULT Baptiste (FRA) SOJ ”
68 EVRARD Laurent (BEL) SNE ”
69 TAARAMÄE Rein (EST) TDE ”
70 ČERNÝ Josef (CZE) ELA ”
71 MARCHAND Gianni (BEL) CIB ”
72 LE LAVANDIER Maxime (FRA) AIX ”
73 GUAY Julien (FRA) SOJ ”
74 * HUYS Laurens (BEL) LOT ”
75 CASTELLARNAU Florent (FRA) AIX ”
76 FLØTTEN Audun Brekke (NOR) TVC ”
77 LEVARLET Guillaume (FRA) AUB ”
78 * VANHOUCKE harm (BEL) LOT ”
79 * ALMEIDA João (POR) HBA ”
80 * DAVY Clement (FRA) SOJ ”
81 GRELLIER Fabien (FRA) TDE ”
82 ANTOMARCHI Julien (FRA) RLM ”
83 QUIROZ AYALA Oscar Adalberto (COL) BSM ”
84 JOLY Thomas (FRA) RLM ”
85 * OLIVEIRA Rui (POR) HBA ”
86 HIVERT Jonathan (FRA) TDE ”
87 CONVERSET Matthieu (FRA) AIX ”
88 JANSSENS Jimmy (BEL) CIB ”
89 VEYHE Torkil (DEN) TVC ”
90 KAMP Alexander (DEN) TVC ”
91 * WILLIAMS Stephen (GBR) SEG ”
92 * BROWN Jonathan (USA) HBA à 17”
93 THOMINET Camille (FRA) AUB à 01’35”
94 * BATSAIKHAN Tegshbayar (MGL) CMC à 03’39”
95 RAID Risto (EST) VCR ”
96 PONS Gaëtan (LUX) LPC ”
97 BACON Romain (FRA) CCN ”
98 * VAN POUCKE Aaron (BEL) LOT ”
99 SCOTT Jacob (GBR) ONE ”
100 * TRACZ Szymon (POL) ONE ” 
101 COENEN Dennis (BEL) CIB ”
102 DIELEMAN Michiel (BEL) CIB ”
103 MURPHY John (USA) HCA ”
104 MAINARD Jerome (FRA) RLM ”
105 * SUNDERLAND Dylan (AUS) BSC ”
106 * BARAC Antonijo (CRO) CMC à 04’44”
107 * HALLER Patrick (GER) GER à 06’50”
108 * BUSTAMANTE RUDA Adrian Camilo (COL) CMC ”
109 * NONNEZ Théo (FRA) CCN ”
110 RUYTERS Brecht (BEL) CIB ”
111 * REYNDERS Jens (BEL) LPC à 09’24”
112 * HYLDGAARD JEPPESEN Andreas (DEN) TVC à 11’35”
113 MUÑOZ PEREZ William David (COL) BSM à 12’32”
114 BROCKHOFF Jan (GER) LPC ”
115 * BAUDE Arthur (BEL) AAS ”
116 BOWDEN Scott (AUS) BSC ”
117 SICARD Romain (FRA) TDE ”
118 * NOLDE Tobias (GER) GER ”
119 * PEÁK Barnabás (HUN) CMC à 16’21”
120 ARTUS Willy (FRA) SOJ ”
121 PICOUX Maximilien (BEL) VCR ”
122 * PAQUOT Tom (BEL) AAS ”
123 LAKE Sean (AUS) BSC ”
124 SKJERPING Kristoffer (NOR) TJI ”
125 KUKRLE Michael (CZE) ELA ”
126 * LOUVEL Matis (FRA) VCR à 23’23”
127 * GUEGAN Mael (FRA) SOJ ”
128 EISENHART Taylor (T.J.) (USA) HCA à 24’55”
129 ZAHÁLKA Matej (CZE) ELA ”
130 * QUARTERMAN Charles (GBR) LPC ”
131 NIELSEN Nicolai Philip Brøchner (DEN) HCA ”
132 * HOLLMANN Juri (GER) GER ”

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 JANS Roy (BEL) CIB les 348 km en 8h46’06” (moy. 39,688 km/h)
2 MALDONADO Anthony (FRA) AUB à 08”
3 BOL Cees (NED) SEG à 10”
4 KRIEGER Alexander (GER) LPC à 16”
5 TOTÒ Paolo (ITA) SMV ”
6 * MERTENS Julian (BEL) LOT ”
7 * CAÑAVERAL VARGAS Johnatan (COL) BSM ”
8 POLNICKÝ Jirí (CZE) ELA ”
9 * SCHELLING Ide (NED) SEG ”
10 HUREL Tony (FRA) SOJ ”
11 KRAGH ANDERSEN Asbjørn (DEN) TVC ”
12 HOELGAARD Markus (NOR) TJI ”
13 LIENHARD Fabian (SUI) HCA ”
14 DERNIES Tom (BEL) RLM ”
15 DOMAGALSKI Karol (POL) ONE ” 
16 EIBEGGER Markus (AUT) RSW ”
17 GAFFURINI Nicola (ITA) SMV ”
18 * ARCHIBOLD Franklin (PAN) CMC ”
19 CORNU Jeremy (FRA) TDE ”
20 GOUAULT Pierre (FRA) RLM ”
21 * SCHULTZ Jesper (DEN) TVC ”
22 * TASSET Marvin (BEL) AAS ”
23 KRIZEK Matthias (AUT) RSW ”
24 RABITSCH Stephan (AUT) RSW ”
25 JOLIBERT Clément (FRA) AIX ”
26 ESTRADA CELIS Eduardo (COL) BSM ”
27 VANGSTAD Andreas (NOR) TJI ”
28 * GOOSSENS Kobe (BEL) LOT ”
29 WILLIAMS Peter (GBR) ONE ”
30 GAZZARA Michele (ITA) SMV ”
31 * BARTA William (USA) HBA ”
32 SCHLEMMER Lukas (AUT) RSW ”
33 * OLIVEIRA Rui (POR) HBA ”
34 * ANTUNES Tiago (POR) CMC ”
35 CALA CALA Aristobulo (COL) BSM ”
36 TAARAMÄE Rein (EST) TDE ”
37 ČERNÝ Josef (CZE) ELA ”
38 * MONIQUET Sylvain (BEL) AAS ”
39 HIVERT Jonathan (FRA) TDE ”
40 * ALMEIDA João (POR) HBA ”
41 * OLIVEIRA Ivo (POR) HBA ”
42 HAGEN Carl Fredrik (NOR) TJI ”
43 * PESTIAUX Yann (BEL) AAS ”
44 HOEM Bjørn Tore (NOR) TJI ”
45 REBELLIN Davide (ITA) SNE ”
46 BALDO Nicolas (FRA) AUB ”
47 FLØTTEN Audun Brekke (NOR) TVC ”
48 MORENO SALA Adrià (ESP) AIX ”
49 CALDERON PORRAS Steven (COL) BSM ”
50 * RONDEAU Fabien (FRA) VCR ”
51 * DAVY Clement (FRA) SOJ ”
52 EVRARD Laurent (BEL) SNE ”
53 * PUCCIONI Dario (ITA) SMV ”
54 PAILLOT Yoann (FRA) AUB ”
55 REKITA Szymon (POL) LPC ” 
56 GUAY Julien (FRA) SOJ ”
57 * OTRUBA Jakub (CZE) ELA ”
58 HARPER Chris (AUS) BSC ”
59 MARCHAND Gianni (BEL) CIB ”
60 OURSELIN Paul (FRA) TDE ”
61 QUIROZ AYALA Oscar Adalberto (COL) BSM ”
62 ZOIDL Riccardo (AUT) RSW ”
63 * HUYS Laurens (BEL) LOT ”
64 GRELLIER Fabien (FRA) TDE ”
65 LE LAVANDIER Maxime (FRA) AIX ”
66 * VANHOUCKE harm (BEL) LOT ”
67 CONVERSET Matthieu (FRA) AIX à 16”
68 CASTELLARNAU Florent (FRA) AIX ”
69 VEYHE Torkil (DEN) TVC ”
70 * WILLIAMS Stephen (GBR) SEG ”
71 ANTOMARCHI Julien (FRA) RLM ”
72 JOLY Thomas (FRA) RLM ”
73 KAMP Alexander (DEN) TVC ”
74 * BROWN Jonathan (USA) HBA à 33”
75 THOMINET Camille (FRA) AUB à 01’51”
76 PENVEN Clément (FRA) CCN à 03’21”
77 MURPHY John (USA) HCA à 03’45”
78 MAINARD Jerome (FRA) RLM à 03’55”
79 DIELEMAN Michiel (BEL) CIB ”
80 * SUNDERLAND Dylan (AUS) BSC ”
81 * BUSTAMANTE RUDA Adrian Camilo (COL) CMC à 07’06”
82 * BARAC Antonijo (CRO) CMC à 08’54”
83 TOOVEY Ayden (AUS) BSC à 11’43”
84 * AASHEIM Aksel Fischer (NOR) TJI ”
85 SICARD Romain (FRA) TDE à 12’48”
86 * TRACZ Szymon (POL) ONE à 15’22”
87 * MOLLY Kenny (BEL) AAS à 15’39”
88 * RICE Michael (AUS) HBA ”
89 FORTIN Filippo (ITA) RSW ”
90 SYLVESTRE Yolan (FRA) AIX ”
91 * LEA Jason (AUS) BSC ”
92 BÁRTA Jan (CZE) ELA ”
93 * JASPERS Ward (BEL) LOT ”
94 * TSCHERNOSTER Jan (GER) GER ”
95 * MAAS Jan (NED) SEG ”
96 MAURELET Flavien (FRA) AUB ”
97 TRONET Steven (FRA) RLM ”
98 JANSSENS Jimmy (BEL) CIB ”
99 LEVARLET Guillaume (FRA) AUB ”
100 MUÑOZ PEREZ William David (COL) BSM à 17’54”
101 KRAINER Taruia Frantz (FRA) VCR à 19’01”
102 RENAULT Baptiste (FRA) SOJ ”
103 * BATSAIKHAN Tegshbayar (MGL) CMC à 19’18”
104 * VAN POUCKE Aaron (BEL) LOT ”
105 COENEN Dennis (BEL) CIB ”
106 RAID Risto (EST) VCR ”
107 BACON Romain (FRA) CCN ”
108 * PEÁK Barnabás (HUN) CMC à 20’31”
109 * HALLER Patrick (GER) GER à 22’29”
110 * NONNEZ Théo (FRA) CCN ”
111 PONS Gaëtan (LUX) LPC à 22’40”
112 SCOTT Jacob (GBR) ONE à 22’45”
113 * GUEGAN Mael (FRA) SOJ à 23’39”
114 * REYNDERS Jens (BEL) LPC à 25’03”
115 NIELSEN Nicolai Philip Brøchner (DEN) HCA à 25’11”
116 EISENHART Taylor (T.J.) (USA) HCA ”
117 RUYTERS Brecht (BEL) CIB à 25’51”
118 * HYLDGAARD JEPPESEN Andreas (DEN) TVC à 27’14”
119 BROCKHOFF Jan (GER) LPC à 28’11”
120 BOWDEN Scott (AUS) BSC ”
121 * BAUDE Arthur (BEL) AAS à 31’33”
122 * NOLDE Tobias (GER) GER ”
123 * PAQUOT Tom (BEL) AAS à 32’00”
124 KUKRLE Michael (CZE) ELA ”
125 ARTUS Willy (FRA) SOJ ”
126 PICOUX Maximilien (BEL) VCR à 35’22”
127 LAKE Sean (AUS) BSC ”
128 SKJERPING Kristoffer (NOR) TJI ”
129 * HOLLMANN Juri (GER) GER à 40’34”
130 ZAHÁLKA Matej (CZE) ELA ”
131 * LOUVEL Matis (FRA) VCR à 42’24”
132 * QUARTERMAN Charles (GBR) LPC à 43’56”