Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la Loire

Kolarz WB Veranclassic Aqua Protect wygrał pierwszy etap i został liderem francuskiego wyścigu.

Pierwszy dzień rywalizacji to 194km z Abbaye Royale de l’Epau do Bauge-en-Anjou. Trasa była niemal zupełnie płaska, co zapowiadało walkę sprinterów.

Ucieczkę dnia stworzyli Romain Hardy (Fortuneo-Samsic), Romain Combaud (Delko Marseille Provence KTM), Mattia Frapporti (Androni-Sidermec-Bottecchia), Oscar Riesebeek (Roompot-Nederlandse Loterij) i Juan Felipe Osorio (Manzana Postobon). Ich przewaga była spora i wzrosła nawet do 5 minut.

Fatalna pogoda sprawiła, że z rywalizacji wycofał się Nacer Bouhanni (Cofidis). W peletonie pracowały jednak ekipy pozostałych sprinterów i ucieczka została złapana na ostatniej rundzie. Dodatkowego ataku na ulicach Bauge-en-Anjou próbował Pim Lighthart (Roompot-Nederlandse Loterij), ale i jego akcja szybko się skończyła.

Ostatecznie o wygranej zdecydował sprint, w którym najlepszy był Justin Jules (WB Veranclassic Aquaprotect). Kolarz belgijskiej grupy minimalnie pokonał Marca Sarreau (Groupama-FDJ). Trzeci był Christophe Noppe (Sport Vlaanderen – Baloise).

Wyniki pierwszego etapu:

1 JULES Justin WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC les 193,6 km en 4h48’55”
2 SARREAU Marc GROUPAMA – FDJ 00:00
3 NOPPE Christophe SPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:00
4 VENTURINI Clement AG2R LA MONDIALE 00:00
5 VALLEE Boris WANTY – GROUPE GOBERT 00:00
6 ABERASTURI IZAGA Jon EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 00:00
7 BELLETTI Manuel ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 00:00
8 MCLAY Daniel TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 00:00
9 FRAME Alex TREK – SEGAFREDO 00:00
10 PAREDES ZAPATA Wilmar Andres MANZANA POSTOBON TEAM 00:00
11 SHILOV Sergei GAZPROM – RUSVELO 00:00
12 SHALUNOV Evgeny GAZPROM – RUSVELO 00:00
13 MEIJERS Jeroen ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 00:00
14 JAUREGUI Quentin AG2R LA MONDIALE 00:00
15 HIGUITA GARCIA Sergio Andres MANZANA POSTOBON TEAM 00:00
16 DELTOMBE Kevin SPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:00
17 MORTIER Julien WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 00:00
18 MINNAARD Marco WANTY – GROUPE GOBERT 00:00
19 OWEN Logan TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 00:00
20 VAN GESTEL Dries SPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:00
21 LEVEAU Jérémy DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 00:00
22 DERUETTE Thomas WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 00:00
23 BIDARD François AG2R LA MONDIALE 00:00
24 MARTIN Guillaume WANTY – GROUPE GOBERT 00:00
25 COSNEFROY Benoit AG2R LA MONDIALE 00:00
26 FONSECA Armindo TEAM FORTUNEO – SAMSIC 00:00
27 DELAPLACE Anthony TEAM FORTUNEO – SAMSIC 00:00
28 BEPPU Fumiyuki TREK – SEGAFREDO 00:00
29 DEGAND Thomas WANTY – GROUPE GOBERT 00:00
30 HARDY Romain TEAM FORTUNEO – SAMSIC 00:00
31 BERNARD Julien TREK – SEGAFREDO 00:00
32 PICHON Laurent TEAM FORTUNEO – SAMSIC 00:00
33 CHETOUT Loic COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00
34 FRAPPORTI Mattia ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 00:00
35 SUAZA ARANGO Bernardo Albeiro MANZANA POSTOBON TEAM 00:00
36 MEURISSE Xandro WANTY – GROUPE GOBERT 00:00
37 MANZIN Lorrenzo VITAL CONCEPT CYCLING CLUB 00:00
38 DOUBEY Fabien WANTY – GROUPE GOBERT 00:00
39 BOL Jetse MANZANA POSTOBON TEAM 00:00
40 SIMON Julien COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00
41 ARISTI GARDOKI Mikel EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 00:00
42 VENDRAME Andrea ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 00:00
43 LIGTHART Pim ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 00:00
44 JARRIER Benoit TEAM FORTUNEO – SAMSIC 00:00
45 COMBAUD Romain DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 00:00
46 WARNIER Antoine WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 00:00
47 WIPPERT Wouter ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 00:00
48 DE ROSSI Lucas DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 00:00
49 FINETTO Mauro DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 00:00
50 DILLIER Silvan AG2R LA MONDIALE 00:00
51 KOZONTCHUK Dmitriy GAZPROM – RUSVELO 00:00
52 PACHER Quentin VITAL CONCEPT CYCLING CLUB 00:00
53 MALUCELLI Matteo ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 00:00
54 DE GREEF Robbert ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 00:00
55 BONNAFOND Guillaume COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00
56 COURTEILLE Arnaud VITAL CONCEPT CYCLING CLUB 00:00
57 SPRENGERS Thomas SPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:00
58 BONUSI Raffaello ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 00:00
59 ROLLAND Pierre TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 00:00
60 RIESEBEEK Oscar ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 00:00
61 LADAGNOUS Matthieu GROUPAMA – FDJ 00:00
62 TULIK Angelo DIRECT ENERGIE 00:00
63 VAN GOMPEL Mathias SPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:00
64 DUMOULIN Samuel AG2R LA MONDIALE 00:00
65 CALMEJANE Lilian DIRECT ENERGIE 00:00
66 LAGUTIN Sergey GAZPROM – RUSVELO 00:00
67 CLARKE William TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 00:00
68 SAEZ BENITO Hector EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 00:00
69 NAULEAU Bryan DIRECT ENERGIE 00:00
70 SAMITIER SAMITIER Sergio EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 00:00
71 MASSON Christophe WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 00:00
72 MORENO BAZAN Javier DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 00:00
73 ANIEL Gregory TREK – SEGAFREDO 00:00
74 ROSSETTO Stéphane COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00
75 QUEMENEUR Perrig DIRECT ENERGIE 00:00
76 LE TURNIER Mathias COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00
77 DE WINTER Ludwig WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 00:00
78 ITURRIA SEGUROLA Mikel EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 00:00
79 VERWILST Aaron SPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:00
80 GERARD Arnaud TEAM FORTUNEO – SAMSIC 00:00
81 COUSIN Jerome DIRECT ENERGIE 00:00
82 REZA Kevin VITAL CONCEPT CYCLING CLUB 00:00
83 PARRA ARIAS Jordan Arley MANZANA POSTOBON TEAM 00:00
84 BOUDAT Thomas DIRECT ENERGIE 00:00
85 THOMAS Benjamin GROUPAMA – FDJ 00:00
86 NIZZOLO Giacomo TREK – SEGAFREDO 00:59
87 TRUSOV Nikolay GAZPROM – RUSVELO 00:00
88 COQUARD Bryan VITAL CONCEPT CYCLING CLUB 00:00
89 LUDVIGSSON Tobias GROUPAMA – FDJ 02:21
90 ALAFACI Eugenio TREK – SEGAFREDO 03:08
91 OSORIO ARBOLEDA Juan Felipe MANZANA POSTOBON TEAM 03:20
92 BENFATTO Marco ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 06:04
93 MIHAYLOV Nikolay DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 16:10
94 CARDONA TABARES Julian TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 18:21
95 HOELGAARD Daniel GROUPAMA – FDJ 18:57
96 DOMBROWSKI Joseph Lloyd TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 18:57
97 FOURNIER Marc VITAL CONCEPT CYCLING CLUB 18:57
98 BARRENETXEA URIARTE Ander EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 18:57

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1 JULES Justin WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC en 4h48’45”
2 FRAPPORTI Mattia ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 00:02
3 SARREAU Marc GROUPAMA – FDJ 00:04
4 COMBAUD Romain DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 00:04
5 NOPPE Christophe SPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:06
6 HARDY Romain TEAM FORTUNEO – SAMSIC 00:06
7 VENTURINI Clement AG2R LA MONDIALE 00:10
8 VALLEE Boris WANTY – GROUPE GOBERT 00:10
9 ABERASTURI IZAGA Jon EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 00:10
10 BELLETTI Manuel ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 00:10
11 MCLAY Daniel TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 00:10
12 FRAME Alex TREK – SEGAFREDO 00:10
13 PAREDES ZAPATA Wilmar Andres MANZANA POSTOBON TEAM 00:10
14 SHILOV Sergei GAZPROM – RUSVELO 00:10
15 SHALUNOV Evgeny GAZPROM – RUSVELO 00:10
16 MEIJERS Jeroen ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 00:10
17 JAUREGUI Quentin AG2R LA MONDIALE 00:10
18 HIGUITA GARCIA Sergio Andres MANZANA POSTOBON TEAM 00:10
19 DELTOMBE Kevin SPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:10
20 MORTIER Julien WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 00:10
21 MINNAARD Marco WANTY – GROUPE GOBERT 00:10
22 OWEN Logan TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 00:10
23 VAN GESTEL Dries SPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:10
24 LEVEAU Jérémy DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 00:10
25 DERUETTE Thomas WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 00:10
26 BIDARD François AG2R LA MONDIALE 00:10
27 MARTIN Guillaume WANTY – GROUPE GOBERT 00:10
28 COSNEFROY Benoit AG2R LA MONDIALE 00:10
29 FONSECA Armindo TEAM FORTUNEO – SAMSIC 00:10
30 DELAPLACE Anthony TEAM FORTUNEO – SAMSIC 00:10
31 BEPPU Fumiyuki TREK – SEGAFREDO 00:10
32 DEGAND Thomas WANTY – GROUPE GOBERT 00:10
33 BERNARD Julien TREK – SEGAFREDO 00:10
34 PICHON Laurent TEAM FORTUNEO – SAMSIC 00:10
35 CHETOUT Loic COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:10
36 SUAZA ARANGO Bernardo Albeiro MANZANA POSTOBON TEAM 00:10
37 MEURISSE Xandro WANTY – GROUPE GOBERT 00:10
38 MANZIN Lorrenzo VITAL CONCEPT CYCLING CLUB 00:10
39 DOUBEY Fabien WANTY – GROUPE GOBERT 00:10
40 BOL Jetse MANZANA POSTOBON TEAM 00:10
41 SIMON Julien COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:10
42 ARISTI GARDOKI Mikel EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 00:10
43 VENDRAME Andrea ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 00:10
44 LIGTHART Pim ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 00:10
45 JARRIER Benoit TEAM FORTUNEO – SAMSIC 00:10
46 WARNIER Antoine WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 00:10
47 WIPPERT Wouter ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 00:10
48 DE ROSSI Lucas DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 00:10
49 FINETTO Mauro DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 00:10
50 DILLIER Silvan AG2R LA MONDIALE 00:10
51 KOZONTCHUK Dmitriy GAZPROM – RUSVELO 00:10
52 PACHER Quentin VITAL CONCEPT CYCLING CLUB 00:10
53 MALUCELLI Matteo ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 00:10
54 DE GREEF Robbert ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 00:10
55 BONNAFOND Guillaume COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:10
56 COURTEILLE Arnaud VITAL CONCEPT CYCLING CLUB 00:10
57 SPRENGERS Thomas SPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:10
58 BONUSI Raffaello ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 00:10
59 ROLLAND Pierre TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 00:10
60 RIESEBEEK Oscar ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 00:10
61 LADAGNOUS Matthieu GROUPAMA – FDJ 00:10
62 TULIK Angelo DIRECT ENERGIE 00:10
63 VAN GOMPEL Mathias SPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:10
64 DUMOULIN Samuel AG2R LA MONDIALE 00:10
65 CALMEJANE Lilian DIRECT ENERGIE 00:10
66 LAGUTIN Sergey GAZPROM – RUSVELO 00:10
67 CLARKE William TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 00:10
68 SAEZ BENITO Hector EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 00:10
69 NAULEAU Bryan DIRECT ENERGIE 00:10
70 SAMITIER SAMITIER Sergio EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 00:10
71 MASSON Christophe WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 00:10
72 MORENO BAZAN Javier DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 00:10
73 ANIEL Gregory TREK – SEGAFREDO 00:10
74 ROSSETTO Stéphane COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:10
75 QUEMENEUR Perrig DIRECT ENERGIE 00:10
76 LE TURNIER Mathias COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:10
77 DE WINTER Ludwig WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 00:10
78 ITURRIA SEGUROLA Mikel EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 00:10
79 VERWILST Aaron SPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:10
80 GERARD Arnaud TEAM FORTUNEO – SAMSIC 00:10
81 COUSIN Jerome DIRECT ENERGIE 00:10
82 REZA Kevin VITAL CONCEPT CYCLING CLUB 00:10
83 PARRA ARIAS Jordan Arley MANZANA POSTOBON TEAM 00:10
84 BOUDAT Thomas DIRECT ENERGIE 00:10
85 THOMAS Benjamin GROUPAMA – FDJ 00:10
86 TRUSOV Nikolay GAZPROM – RUSVELO 00:10
87 COQUARD Bryan VITAL CONCEPT CYCLING CLUB 00:10
88 NIZZOLO Giacomo TREK – SEGAFREDO 01:09
89 LUDVIGSSON Tobias GROUPAMA – FDJ 02:31
90 ALAFACI Eugenio TREK – SEGAFREDO 03:18
91 OSORIO ARBOLEDA Juan Felipe MANZANA POSTOBON TEAM 03:30
92 BENFATTO Marco ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 06:14
93 MIHAYLOV Nikolay DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 16:20
94 CARDONA TABARES Julian TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 18:31
95 HOELGAARD Daniel GROUPAMA – FDJ 19:07
96 DOMBROWSKI Joseph Lloyd TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 19:07
97 FOURNIER Marc VITAL CONCEPT CYCLING CLUB 19:07
98 BARRENETXEA URIARTE Ander EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 19:07