Fot. CCC Sprandi Polkowice

Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice) triumfował na trasie Volta Limburg Classic!

Po raz 45 odbył się dzisiaj holenderski klasyk Volta Limburg Classic. Start i meta w Eijsden, do pokonania ponad 197 kilometrów, w tym ponad 30 krótkich, ale ciężkich podjazdów. Tak rysowało się sobotnie popołudnie dla walczących kolarzy.

Na liście startowej mieliśmy ekipę CCC Sprandi Polkowice w składzie: Michał Paluta, Paweł Bernas, Patryk Stosz, Jonas Koch, Adrian Kurek, Marko Kump i Jan Tratnik.

We wczesną ucieczkę zabrali się: Yoann Bagot (Vital Concept Cycling Club) i Nahom Desale (BEAT Cycling Club), ale szybko ta dwójka wróciła do peletonu. Ostatecznie odjazd dnia utworzyli: Oscar Riesebeek (Roompot – Nederlandse Loterij), Marco Tizza (Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini), Thomas Degand (Wanty – Groupe Gobert), Jens Van Den Dool (Delta Cycling Rotterdam), Edward Dunbar (Aqua Blue Sport) oraz Ben Perry (Israel Cycling Academy).

45 kilometrów przed metą do ucieczki dojechali Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice) i Jimmy Janssens (Cibel – Cebon). Tempa nie wytrzymali natomiast Van Den Dool i Perry, więc na czele została szóstka kolarzy, która 20 kilometrów przed metą miała jeszcze minutę przewagi.

Na jednym ze zjazdów zaatakowali Tratnik i Riesebeek. Niestety na mokrej jezdni mocno hamował zawodnik CCC Sprandi Polkowice, a jadący za nim Holender doznał przykrego upadku. Pięć kilometrów przed metą na czele oprócz Tratnika byli Tizza, Dunbar, Degand i Janssens.

Najwięcej sił na finiszowy sprint zachował Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice), dla którego to drugie zwycięstwo w tym sezonie! Drugi był Marco Tizza (Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini), a trzeci Jimmy Janssens (Cibel – Cebon).

Pełne wyniki:

1 TRATNIK Jan SLO CCC SPRANDI POLKOWICE 28 4:42:34
2 TIZZA Marco ITA NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 26 0:00:01
3 JANSSENS Jimmy BEL CIBEL – CEBON 29 0:00:01
4 DEGAND Thomas BEL WANTY – GROUPE GOBERT 32 0:00:03
5 DUNBAR Edward IRL AQUA BLUE SPORT 22 0:00:05
6 BAUGNIES Jérôme BEL WANTY – GROUPE GOBERT 31 0:00:41
7 WARNIER Antoine BEL WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 25 0:00:41
8 MEIJERS Jeroen NED ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 25 0:00:53
9 NÕMMELA Aksel EST BEAT CYCLING CLUB 24 0:00:53
10 PACHER Quentin FRA VITAL CONCEPT CYCLING CLUB 26 0:00:53
11 BOIVIN Guillaume CAN ISRAEL CYCLING ACADEMY 29 0:00:53
12 WARLOP Jordi BEL SPORT VLAANDEREN – BALOISE 22 0:00:53
13 TURGIS Tanguy FRA VITAL CONCEPT CYCLING CLUB 20 0:00:53
14 KOCH Jonas GER CCC SPRANDI POLKOWICE 25 0:00:53
15 DE JONGE Maarten NED MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM 33 0:00:53
16 COENEN Dennis BEL CIBEL – CEBON 27 0:00:53
17 BATTAGLIN Enrico ITA TEAM LOTTO NL – JUMBO 29 0:00:53
18 DERUETTE Thomas BEL WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 23 0:00:53
19 AASVOLD Kristian NOR TEAM COOP 23 0:00:53
20 VAN GESTEL Dries BEL SPORT VLAANDEREN – BALOISE 24 0:00:53
21 HONORÉ Mikkel Frølich DEN TEAM VIRTU CYCLING 21 0:00:53
22 DE GREEF Robbert NED ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 27 0:00:53
23 CANOLA Marco ITA NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 30 0:00:53
24 PALUTA Michal POL CCC SPRANDI POLKOWICE 23 0:00:53
25 OCKELOEN Jasper NED MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM 28 0:00:53
26 MINNAARD Marco NED WANTY – GROUPE GOBERT 29 0:00:53
27 VAN DALEN Jason NED DELTA CYCLING ROTTERDAM 24 0:00:53
28 GREGAARD WILSLY Jonas DEN RIWAL CERAMICSPEED CYCLING TEAM 22 0:00:53
29 DE LAAT Jasper NED METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL 24 0:00:53
30 ASGREEN Kasper DEN TEAM VIRTU CYCLING 23 0:00:53
31 DELTOMBE Kevin BEL SPORT VLAANDEREN – BALOISE 24 0:00:53
32 WARBASSE Lawrence USA AQUA BLUE SPORT 28 0:00:53
33 CHURSIN Pavel RUS DESTIL – PARKHOTEL VALKENBURG 23 0:00:53
34 RUIJGH Rob NED TARTELETTO – ISOREX 32 0:00:53
35 VAN DER KOOIJ Bas NED ALECTO CYCLINGTEAM 23 0:00:53
36 VAN DEN DOOL Kelvin NED VLASMAN CT 23 0:00:53
37 CLEMENT Stef NED TEAM LOTTO NL – JUMBO 36 0:00:53
38 LOBATO DEL VALLE Juan Jose ESP NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 30 0:00:53
39 MEURISSE Xandro BEL WANTY – GROUPE GOBERT 26 0:00:53
40 AALRUST Håkon Lunder NOR TEAM COOP 20 0:00:53
41 TEUGELS Lennert BEL CIBEL – CEBON 25 0:00:53
42 DIELEMAN Michiel BEL CIBEL – CEBON 28 0:00:53
43 BUGTER Luuc NED DELTA CYCLING ROTTERDAM 25 0:00:53
44 VAN WINDEN Dennis NED ISRAEL CYCLING ACADEMY 31 0:00:53
45 GATE Aaron NZL AQUA BLUE SPORT 28 0:00:53
46 SCHULTZ Jesper DEN TEAM VIRTU CYCLING 22 0:00:53
47 BUDDING Martijn NED ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 23 0:00:53
48 LUDVIGSSON Fredrik SWE TEAM COOP 24 0:00:53
49 PONZI Simone ITA NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 31 0:00:53
50 SANTORO Antonio ITA MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM 29 0:00:53
51 KOOIJMAN Jaap NED VLASMAN CT 25 0:00:53
52 SCHULTING Peter NED MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM 31 0:00:53
53 WEENING Pieter NED ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 37 0:00:53
54 SPRENGERS Thomas BEL SPORT VLAANDEREN – BALOISE 28 0:00:53
55 SØRENSEN Chris Anker DEN RIWAL CERAMICSPEED CYCLING TEAM 34 0:01:06
56 JENSEN August NOR ISRAEL CYCLING ACADEMY 27 0:01:10
57 OTTEMA Rick NED ALECTO CYCLINGTEAM 26 0:01:12
58 SCHORMAIR Fabian GER TEAM LOTTO – KERN HAUS 24 0:02:52
59 KNAUP Tobias GER TEAM LOTTO – KERN HAUS 25 0:02:56
60 REYNAERTS Wim BEL CIBEL – CEBON 23 0:02:57
61 REINDERS Elmar NED ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 26 0:03:34
62 DOETS Marco NED ALECTO CYCLINGTEAM 23 0:03:34
63 JANSSEN Adriaan NED DELTA CYCLING ROTTERDAM 23 0:03:34
64 KLEIMAN Wim NED MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM 25 0:03:34
65 OOSTRA Folkert NED ALECTO CYCLINGTEAM 29 0:03:34
66 STOCKMAN Abram BEL TARTELETTO – ISOREX 22 0:03:34
67 VAN LUIJK Sven NED MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM 29 0:03:34
68 ERIKSSON Jacob SWE DESTIL – PARKHOTEL VALKENBURG 19 0:03:34
69 COURTEILLE Arnaud FRA VITAL CONCEPT CYCLING CLUB 29 0:03:34
70 EGHOLM Jakob DEN TEAM VIRTU CYCLING 20 0:03:34
71 WATSON Calvin AUS AQUA BLUE SPORT 25 0:03:38
72 AAEN Jonas DEN RIWAL CERAMICSPEED CYCLING TEAM 32 0:03:42
73 DUVIGNEAU Beau NED VLASMAN CT 23 0:03:42
74 GMELICH MEIJLING Jarno NED METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL 29 0:03:45
75 NOWAK Florian GER TEAM LOTTO – KERN HAUS 23 0:03:45
76 VAN ROOY Kenneth BEL SPORT VLAANDEREN – BALOISE 25 0:03:45
77 WILLIAMS Tyler USA ISRAEL CYCLING ACADEMY 24 0:03:45
78 SAGIV Guy ISR ISRAEL CYCLING ACADEMY 24 0:03:45
79 TRONDSEN Trond Håkon NOR TEAM COOP 24 0:03:45
80 STOSZ Patryk POL CCC SPRANDI POLKOWICE 24 0:03:45
81 RIESEBEEK Oscar NED ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 26 0:03:45
82 PERRY Benjamin CAN ISRAEL CYCLING ACADEMY 24 0:03:45
83 BEARD Cameron USA DESTIL – PARKHOTEL VALKENBURG 20 0:03:45
84 JØRGENSEN Mathias Norsgaard DEN RIWAL CERAMICSPEED CYCLING TEAM 21 0:03:45
KOBAYASHI Marino JPN NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 24 DNF
CIMA Imerio ITA NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 21 DNF
NISHIMURA Hiroki JPN NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 24 DNF
BOOM Lars NED TEAM LOTTO NL – JUMBO 33 DNF
KUSS Sepp USA TEAM LOTTO NL – JUMBO 24 DNF
LEEZER Thomas NED TEAM LOTTO NL – JUMBO 33 DNF
OLIVIER Daan NED TEAM LOTTO NL – JUMBO 26 DNF
CHRISTIAN Mark GBR AQUA BLUE SPORT 28 DNF
KREDER Michel NED AQUA BLUE SPORT 31 DNF
PEDERSEN Casper DEN AQUA BLUE SPORT 22 DNF
BERNAS Pawel POL CCC SPRANDI POLKOWICE 28 DNF
KUREK Adrian POL CCC SPRANDI POLKOWICE 30 DNF
KUMP Marko SLO CCC SPRANDI POLKOWICE 30 DNF
ARIESEN Tim NED ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 24 DNF
VERWILST Aaron BEL SPORT VLAANDEREN – BALOISE 21 DNF
VAN GOMPEL Mathias BEL SPORT VLAANDEREN – BALOISE 23 DNF
BAGOT Yoann FRA VITAL CONCEPT CYCLING CLUB 31 DNF
LAMMERTINK Steven NED VITAL CONCEPT CYCLING CLUB 25 DNF
BOECKMANS Kris BEL VITAL CONCEPT CYCLING CLUB 31 DNF
VAN MELSEN Kevin BEL WANTY – GROUPE GOBERT 31 DNF
DELFOSSE Sébastien BEL WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 36 DNF
ROBEET Ludovic BEL WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 24 DNF
DE WINTER Ludwig BEL WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 26 DNF
STASSEN Julien BEL WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 30 DNF
MASSON Christophe FRA WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 33 DNF
DEKKER Sjors NED ALECTO CYCLINGTEAM 24 DNF
SCHOUTEN Jasper NED ALECTO CYCLINGTEAM 25 DNF
CELI Abe NED ALECTO CYCLINGTEAM 22 DNF
ABRAHAM GEBRU Daniel NED BEAT CYCLING CLUB 33 DNF
DESALE Nahom ERI BEAT CYCLING CLUB 26 DNF
HOEYBERGHS Daan BEL BEAT CYCLING CLUB 24 DNF
MENGOULAS Alex NED BEAT CYCLING CLUB 21 DNF
TIETEMA Bas NED BEAT CYCLING CLUB 23 DNF
VAN DYCK Wesley BEL BEAT CYCLING CLUB 24 DNF
GARDIAS Dexter GBR CANYON EISBERG 28 DNF
LOWSLEY-WILLIAMS James GBR CANYON EISBERG 26 DNF
OPIE Chris GBR CANYON EISBERG 31 DNF
PATON Alex GBR CANYON EISBERG 28 DNF
TENNANT Andrew GBR CANYON EISBERG 31 DNF
STEDMAN Maximilian GBR CANYON EISBERG 22 DNF
ROSE DAVIS Louis GBR CANYON EISBERG 19 DNF
RAYMACKERS Cedric BEL CIBEL – CEBON 26 DNF
REYNAERTS Jan BEL CIBEL – CEBON 21 DNF
TIMMERMANS Justin NED DELTA CYCLING ROTTERDAM 22 DNF
HOPPEZAK Vincent NED DELTA CYCLING ROTTERDAM 19 DNF
VAN DEN BERG Marijn NED DELTA CYCLING ROTTERDAM 19 DNF
VAN DEN DOOL Jens NED DELTA CYCLING ROTTERDAM 20 DNF
GRIGROYAN Stephan RUS DESTIL – PARKHOTEL VALKENBURG 24 DNF
KERKHOF Tim NED DESTIL – PARKHOTEL VALKENBURG 25 DNF
VAN LOON Jordi NED DESTIL – PARKHOTEL VALKENBURG 22 DNF
VAN WIJK Oscar NED DESTIL – PARKHOTEL VALKENBURG 21 DNF
BOUWMANS Dylan NED METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL 21 DNF
DE LANGE Thijs NED METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL 24 DNF
HAMELINK Jasper NED METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL 28 DNF
VAN DER HORST Dennis NED METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL 20 DNF
VAN DER TUUK Danny NED METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL 19 DNF
LOOIJ Andre NED MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM 23 DNF
SIGGAARD Søren Malling DEN RIWAL CERAMICSPEED CYCLING TEAM 21 DNF
KRON Andreas Lorentz DEN RIWAL CERAMICSPEED CYCLING TEAM 20 DNF
MØRKØV Jesper DEN RIWAL CERAMICSPEED CYCLING TEAM 30 DNF
LEIGH Andrew GBR TARTELETTO – ISOREX 23 DNF
SCHEIRE Ruben BEL TARTELETTO – ISOREX 27 DNF
SEFA Ylber ALB TARTELETTO – ISOREX 27 DNF
TORRES JORRO Sergio ESP TARTELETTO – ISOREX 27 DNF
BENDIXEN Louis DEN TEAM COOP 23 DNF
HÖÖG Gustav SWE TEAM COOP 23 DNF
HAGEN Krister NOR TEAM COOP 29 DNF
HENN Luca GER TEAM LOTTO – KERN HAUS 21 DNF
LÜBBERS Dorian GER TEAM LOTTO – KERN HAUS 21 DNF
RETSCHKE Robert GER TEAM LOTTO – KERN HAUS 38 DNF
HUGGER Jan GER TEAM LOTTO – KERN HAUS 20 DNF
HYLDGAARD JEPPESEN Andreas DEN TEAM VIRTU CYCLING 22 DNF
KRAGH ANDERSEN Asbjørn DEN TEAM VIRTU CYCLING 26 DNF
VEYHE Torkil DEN TEAM VIRTU CYCLING 28 DNF
BEUKEBOOM Dion NED VLASMAN CT 29 DNF
BOVENHUIS Jasper NED VLASMAN CT 27 DNF
OTTEVANGER Bas NED VLASMAN CT 20 DNF
VAN DER BURG Joost NED VLASMAN CT 25 DNF