Ściganie na Starym Kontynencie rozpoczęło się na dobre. W weekend odbyło się Strade Bianche, od niedzieli trwa Paris-Nice, a już jutro rozpoczyna się „wyścig dwóch mórz” z bardzo ciekawą listą startową!
Wielu zawodników z czołówki peletonu zdecydowało się w tym roku na start we Włoszech i nazwiska jakie zobaczymy w Lido di Camaiore na rampie startowej zwiastują olbrzymie emocje przez cały tydzień. Spośród kandydatów do walki o generalkę wymieńmy chociaż Chrisa Froome’a, Romaina Bardeta, Vincenzo Nibalego, Adama Yatesa, Mikela Landę, Rigoberto Urana, Toma Dumoulina, Miguela Lopeza czy Fabio Aru… Już te kilka nazwisk pobudza wyobraźnię, a przeglądając listę startową można spokojnie znaleźć jeszcze co najmniej kilku, jeśli nie kilkunastu chętnych do walki o czołowe pozycje w całym wyścigu.
Wśród faworytów oczywiście należy wymienić Rafała Majkę, który podczas startów w Argentynie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich kończył rywalizację na 5. miejscu, a w weekend całkiem nieźle pokazał się podczas GP Larciano. Wraz ze „Zgredem” w składzie BORA-hansgrohe zobaczymy także Macieja Bodnara.
Po imponującym początku sezonu i triumfie w spektakularnym stylu w portugalskim Volta ao Algarve Michał Kwiatkowski najprawdopodobniej tym razem będzie pełnić rolę kluczowego pomocnika Chrisa Froome’a. Mając na uwadze aktualną formę mistrza świata z Ponferrady wydaje się, że jedynym problemem Brytyjczyka mogą być niezbyt przychylni mu kibice…
We Włoszech zobaczymy także Tomasza Marczyńskiego, który póki co pierwsze tygodnie rywalizacji ma dość pechowe. W pierwszym starcie w Trofeo Serra de Tramuntana „Maniek” wydatnie pomógł w triumfie Timowi Wellensowi, jednak w końcówce wyścigu zaliczył groźną kraksę, która zapewne także miała wpływ na to, że dwa dni później podczas Trofeo Palma nie ukończył wyścigu. W połowie lutego Polak został potrącony przez samochód na treningu, ale w sobotę dzielnie walczył na błotnistych szutrach podczas Strade Bianche.
Sprinterów we Włoszech także nie zabraknie mimo tego, że dedykowane dla nich wydają się być zaledwie dwa etapy. Peter Sagan, Fernando Gaviria, Marcel Kittel, Caleb Ewan, Sonny Colbrelli, Giacomo Nizzolo czy choćby Sacha Modolo – mało który wyścig w kalendarzu może pochwalić się tyloma znakomitymi sprinterami na starcie.
Należy też dodać, że wielu zawodników zdecydowało się na start we Włoszech jako formy przygotowań przed kolejnymi północnymi klasykami. Stąd w Lido di Camaiore zjawią się Greg van Avermaet, Sep Vanmarcke, Philippe Gilbert, Jasper Stuyven, Niki Terpstra czy Zdenek Stybar…
Przeogromna liczba gwiazd światowego peletonu i możemy oczekiwać, że od jutra będziemy mieli ogromne emocje niezależnie od ukształtowania terenu i rozwoju sytuacji na trasie. Transmisje z całego wyścigu przeprowadzi oczywiście Eurosport.
BOH | BORA – HANSGROHE | GER |
1 | SAGAN Peter | SVK |
2 | BODNAR Maciej | POL |
3 | BURGHARDT Marcus | GER |
4 | FORMOLO Davide | ITA |
5 | KONIG Leopold | CZE |
6 | MAJKA Rafal | POL |
7 | OSS Daniel | ITA |
D.S. | POITSCHKE Enrico | |
ALM | AG2R LA MONDIALE | FRA |
11 | BARDET Romain | FRA |
12 | DUVAL Julien | FRA |
13 | FRANK Mathias | SUI |
14 | GENIEZ Alexandre | FRA |
15 | GOUGEARD Alexis | FRA |
16 | MONTAGUTI Matteo | ITA |
17 | VENTURINI Clement | FRA |
D.S. | JANNEL Didier | |
AST | ASTANA PRO TEAM | KAZ |
21 | LOPEZ MORENO Miguel Angel | COL |
22 | CATALDO Dario | ITA |
23 | GATTO Oscar | ITA |
24 | KANGERT Tanel | EST |
25 | LUTSENKO Alexey | KAZ |
26 | GRIVKO Andriy | UKR |
27 | VILLELLA Davide | ITA |
D.S. | SHEFER Alexander | |
TBM | BAHRAIN – MERIDA | BRN |
31 | NIBALI Vincenzo | ITA |
32 | COLBRELLI Sonny | ITA |
33 | KOREN Kristijan | SLO |
34 | NAVARDAUSKAS Ramunas | LTU |
35 | PELLIZOTTI Franco | ITA |
36 | POZZOVIVO Domenico | ITA |
37 | SIUTSOU Kanstantsin | BLR |
D.S. | VOLPI Alberto | |
BMC | BMC RACING TEAM | USA |
41 | VAN AVERMAET Greg | BEL |
42 | BETTIOL Alberto | ITA |
43 | BEVIN Patrick | NZL |
44 | CARUSO Damiano | ITA |
45 | DENNIS Rohan | AUS |
46 | KÜNG Stefan | SUI |
47 | SCHÄR Michael | SUI |
D.S. | SCIANDRI Maximilian | |
FDJ | GROUPAMA-FDJ | FRA |
51 | CIMOLAI Davide | ITA |
52 | DUCHESNE Antoine | CAN |
53 | HOELGAARD Daniel | NOR |
54 | LADAGNOUS Matthieu | FRA |
55 | MORABITO Steve | SUI |
56 | SARREAU Marc | FRA |
57 | VAUGRENARD Benoit | FRA |
D.S. | PINEAU Franck | |
GAZ | GAZPROM – RUSVELO | RUS |
61 | FIRSANOV Sergey | RUS |
62 | BOEV Igor | RUS |
63 | CHERKASOV Nikolai | RUS |
64 | FOLIFOROV Alexander | RUS |
65 | KURIYANOV Stepan | RUS |
66 | NYCH Artem | RUS |
67 | VLASOV Aleksandr | RUS |
D.S. | LOCATELLI Olivano | |
ICA | ISRAEL CYCLING ACADEMY | ISR |
71 | BOIVIN Guillaume | CAN |
72 | VAN WINDEN Dennis | NOR |
73 | HERMANS Ben | BEL |
74 | JENSEN August | NOR |
75 | NEILANDS Krists | LAT |
76 | SBARAGLI Kristian | ITA |
77 | SAGIV Guy | ISR |
D.S. | MARIE Lionel | |
LTS | LOTTO SOUDAL | BEL |
81 | BENOOT Tiesj | BEL |
82 | CAMPENAERTS Victor | BEL |
83 | DEBUSSCHERE Jens | BEL |
84 | KEUKELEIRE Jens | BEL |
85 | MARCZYNSKI Tomasz | POL |
86 | MAES Nikolas | BEL |
87 | VAN DER SANDE Tosh | BEL |
D.S. | LEYSEN Bart | |
MTS | MITCHELTON – SCOTT | AUS |
91 | YATES Adam | GBR |
92 | EWAN Caleb | AUS |
93 | BAUER Jack | NZL |
94 | DURBRIDGE Luke | AUS |
95 | HEPBURN Michael | AUS |
96 | IMPEY Daryl | RSA |
97 | MEZGEC Luka | SLO |
D.S. | WHITE Matthew | |
MOV | MOVISTAR TEAM | ESP |
101 | LANDA MEANA Mikel | ESP |
102 | AMADOR Andrey | CRC |
103 | ARCAS Jorge | ESP |
104 | BENNATI Daniele | ITA |
105 | OLIVEIRA Nelson | POR |
106 | ROSON GARCIA Jaime | ESP |
107 | SÜTTERLIN Jasha | GER |
D.S. | GARCIA Jose Vicente | |
NIP | NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA | ITA |
111 | CUNEGO Damiano | ITA |
112 | CANOLA Marco | ITA |
113 | BAGIOLI Nicola | ITA |
114 | GROSU Eduard Micheal | ROU |
115 | HATSUYAMA Sho | JPN |
116 | PONZI Simone | ITA |
117 | SANTAROMITA Ivan | ITA |
D.S. | MANZONI Mario | |
QST | QUICK-STEP FLOORS | BEL |
121 | GAVIRIA RENDON Fernando | COL |
122 | GILBERT Philippe | BEL |
123 | JUNGELS Bob | LUX |
124 | KEISSE Iljo | BEL |
125 | RICHEZE Maximiliano Ariel | ARG |
126 | STYBAR Zdenek | CZE |
127 | TERPSTRA Niki | NED |
D.S. | BRAMATI Davide | |
DDD | TEAM DIMENSION DATA | RSA |
131 | CAVENDISH Mark | GBR |
132 | BOASSON HAGEN Edvald | NOR |
133 | EISEL Bernhard | AUT |
134 | MEINTJES Louis | RSA |
135 | RENSHAW Mark | AUS |
136 | THWAITES Scott | GBR |
137 | VERMOTE Julien | BEL |
D.S. | ALDAG Rolf | |
EFD | TEAM EF EDUCATION FIRST | USA |
141 | URAN Rigoberto | COL |
142 | CLARKE Simon | AUS |
143 | MODOLO Sacha | ITA |
144 | MORENO Daniel | ESP |
145 | PHINNEY Taylor | USA |
146 | VAN ASBROECK Tom | BEL |
147 | VANMARCKE Sep | BEL |
D.S. | GUIDI Fabrizio | |
TKA | TEAM KATUSHA ALPECIN | SUI |
151 | SPILAK Simon | SLO |
152 | DOWSETT Alex | GBR |
153 | GONÇALVES José | POR |
154 | HAAS Nathan | AUS |
155 | KITTEL Marcel | GER |
156 | MARTIN Tony | GER |
157 | ZABEL Rick | GER |
D.S. | COZZI Claudio | |
TLJ | TEAM LOTTO NL – JUMBO | NED |
161 | BENNETT George | NZL |
162 | VAN EMDEN Jos | NED |
163 | VAN HOECKE Gijs | BEL |
164 | VAN POPPEL Danny | NED |
165 | ROGLIC Primoz | SLO |
166 | WAGNER Robert Thomas | GER |
167 | WYNANTS Maarten | BEL |
D.S. | BOVEN Jan | |
SKY | TEAM SKY | GBR |
171 | FROOME Chris | GBR |
172 | CASTROVIEJO Jonathan | ESP |
173 | KIRYIENKA Vasil | BLR |
174 | KWIATKOWSKI Michal | POL |
175 | MOSCON Gianni | ITA |
176 | PUCCIO Salvatore | ITA |
177 | THOMAS Geraint | GBR |
D.S. | PORTAL Nicolas | |
SUN | TEAM SUNWEB | NED |
181 | DUMOULIN Tom | NED |
182 | ANDERSEN Søren Kragh | DEN |
183 | ARNDT Nikias | GER |
184 | GESCHKE Simon | GER |
185 | KÄMNA Lennard | GER |
186 | KELDERMAN Wilco | NED |
187 | HAGA Chad | USA |
D.S. | REEF Marc | |
TFS | TREK – SEGAFREDO | USA |
191 | FELLINE Fabio | ITA |
192 | BRANDLE Matthias | AUT |
193 | MULLEN Ryan | IRL |
194 | NIZZOLO Giacomo | ITA |
195 | PEDERSEN Mads | DEN |
196 | STUYVEN Jasper | BEL |
197 | VAN POPPEL Boy | NED |
D.S. | DEMOL Dirk | |
UAD | UAE TEAM EMIRATES | UAE |
201 | ARU Fabio | ITA |
202 | CONSONNI Simone | ITA |
203 | RIABUSHENKO Aleksandr | BLR |
204 | GANNA Filippo | ITA |
205 | MARCATO Marco | ITA |
206 | POLANC Jan | SLO |
207 | ULISSI Diego | ITA |
D.S. | SCIREA Mario | |
WIL | WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA | ITA |
211 | POZZATO Filippo | ITA |
212 | BERTAZZO Liam | ITA |
213 | BUSATO Matteo | ITA |
214 | COLEDAN Marco | ITA |
215 | MARECZKO Jakub | ITA |
216 | MOSCA Jacopo | ITA |
217 | ZARDINI Edoardo | ITA |
D.S. | SCINTO Luca |