Artem Ovechkin (Marathon-Tula Cycling Team) wygrał trzeci etap Tour of Antalya i został nowym liderem wyścigu.
Przedostatni etap tureckiego wyścigu był dość specyficzny. Początkowo organizatorzy myśleli o czasówce, ale ostatecznie kolarze ścigali się na trasie liczącej tylko niespełna 33 kilometry. Prawie 12 ostatnich kilometrów prowadziło pod górę, a ostatnie 7000 metrów to średnie nachylenie 9,7 %.
Mimo tak krótkiego etapu peleton puścił trzyosobową ucieczkę w składzie: Christian Albrechtsen (Dania), Ahmet Örken (Salcano Sakarya) i Maksym Vasilyev (Ukraina). Jednak zgodnie z oczekiwaniami ich akcja zakończyła się już na początku podjazdu.
Na samotny atak zdecydował się Artem Ovechkin (Marathon-Tula Cycling Team). Doświadczony Rosjanin mający za sobą występy w ekipie Katusha sukcesywnie powiększał przewagę i nie dał się doścignąć do samej mety. Został także nowym liderem wyścigu.
Drugi był młody Erytrejczyk jeżdżący w ekipie Alberto Contadora i Ivana Basso – Awet Habtom (Polartec-Kometa). Podium etapowe uzupełnił Edoardo Zardini (Wilier Triestina – Selle Italia).
Na dziewiątym miejscu finiszował dziś Szymon Rekita (Leopard Pro Cycling), który w generalce także jest dziewiąty.
Wyniki trzeciego etapu:
1 | OVECHKIN Artem | Marathon-Tula Cycling Team | 1:04:40 |
2 | HABTOM Awet | Polartec-Kometa | 0:42 |
3 | ZARDINI Edoardo | Wilier Triestina – Selle Italia | 0:44 |
4 | KOSHEVOY Ilia | Wilier Triestina – Selle Italia | 1:01 |
5 | RAILEANU Cristian | Torku Sekerspor | 1:03 |
6 | DE JONGHE Kevin | Tarteletto – Isorex | 1:08 |
7 | HABTOM Michael | Eritrea | 1:16 |
8 | PRONSKIY Vadim | Astana City | 1:23 |
9 | REKITA Szymon | Leopard Pro Cycling | 1:30 |
10 | BRKIC Benjamin | Tirol Cycling Team | 1:35 |
11 | CANTÓN Isaac | Polartec-Kometa | ,, |
12 | BUDYAK Anatoliy | Ukraine | ,, |
13 | BERNAS Pawel | CCC Sprandi Polkowice | 1:42 |
14 | HOLLER Nikodemus | Bike Aid | 1:45 |
15 | SANTORO Antonio | Monkey Town Continental Team | 1:51 |
16 | KLEIMAN Wim | Monkey Town Continental Team | ,, |
17 | SCHINNAGEL Johannes | Tirol Cycling Team | ,, |
18 | OKISHEV Viktor | Vino – Astana Motors | 1:58 |
19 | BROżYNA Piotr | CCC Sprandi Polkowice | 2:24 |
20 | NATAROV Yuriy | Astana City | 2:35 |
21 | VAN ENGELEN Adne | Bike Aid | ,, |
22 | NEPOMNYACHSHIY Yevgeniy | Vino – Astana Motors | 2:37 |
23 | INKELAAR Kevin | Polartec-Kometa | 2:52 |
24 | KANGANGI Suleiman | Bike Aid | 3:15 |
25 | BANZER Gordian | Akros – Renfer SA | 3:17 |
26 | FRIEDRICH Marco | Tirol Cycling Team | 3:18 |
27 | RAHBEK Mads | Denmark | 3:21 |
28 | KAGIMU Charles | Bike Aid | 3:25 |
29 | OVSYANNIKOV Alexandr | Vino – Astana Motors | 3:28 |
30 | TORRES Sergio | Tarteletto – Isorex | 3:41 |
31 | SCHEIRE Ruben | Tarteletto – Isorex | 3:45 |
32 | VOISARD Yannis | Akros – Renfer SA | ,, |
33 | ABRAHAM Meron | Bike Aid | ,, |
34 | SOBAL Yauhen | Minsk Cycling Club | 3:57 |
35 | SEVILLA Diego Pablo | Polartec-Kometa | 4:18 |
36 | WIRTGEN Luc | Leopard Pro Cycling | ,, |
37 | VAN LUIJK Sven | Monkey Town Continental Team | 4:21 |
38 | PREVAR Oleksandr | Ukraine | 4:30 |
39 | ASTAFYEV Stepan | Vino – Astana Motors | 4:31 |
40 | KRIEGER Alexander | Leopard Pro Cycling | 4:52 |
41 | KELLECI Abdulkadir | Brisaspor | 5:00 |
42 | VASILYEV Maksym | Ukraine | 5:05 |
43 | WURTZ SCHMIDT Kasper | Denmark | ,, |
44 | CLEMMENSEN Silas Zacharias | Denmark | ,, |
45 | VOLOSHIN Alexey | Vino – Astana Motors | ,, |
46 | AKHMETOV Galym | Astana City | 5:14 |
47 | SOKOLOV Nikita | Vino – Astana Motors | 5:18 |
48 | KIPKEMBOI Salim | Bike Aid | 5:20 |
49 | MOSCA Jacopo | Wilier Triestina – Selle Italia | ,, |
50 | LEHNER Daniel | Team Felbermayr – Simplon Wels | ,, |
51 | KRIZEK Matthias | Team Felbermayr – Simplon Wels | ,, |
52 | SCHLEMMER Lukas | Team Felbermayr – Simplon Wels | ,, |
53 | VOGT Mario | Team Sapura Cycling | 5:37 |
54 | KAYGISIZ Zeki | Salcano Sakarya | 5:44 |
55 | WILDAUER Markus | Tirol Cycling Team | ,, |
56 | MIKAYILZADE Musa | Synergy Baku Cycling Project | 5:59 |
57 | SHTEIN Grigoriy | Astana City | ,, |
58 | POZZATO Filippo | Wilier Triestina – Selle Italia | 6:02 |
59 | YILMAZ Yunus Emre | Brisaspor | ,, |
60 | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | ,, |
61 | KUZMIN Anton | Astana City | ,, |
62 | MANAKOV Victor | Marathon-Tula Cycling Team | 6:38 |
63 | SAMOILAU Branislau | Minsk Cycling Club | 6:44 |
64 | NIKITIN Matvey | Astana City | 6:50 |
65 | CHSHERBININ Yuriy | Apple Team | 7:00 |
66 | RABITSCH Stephan | Team Felbermayr – Simplon Wels | 7:08 |
67 | BUSKERMOLEN Jordy | Monkey Town Continental Team | 7:14 |
68 | SAYAR Mustafa | Salcano Sakarya | ,, |
69 | GLADILIN Alexandr | Apple Team | ,, |
70 | BALKAN Onur | Torku Sekerspor | ,, |
71 | VORGANOV Eduard | Minsk Cycling Club | ,, |
72 | SUKHOV Maksim | Marathon-Tula Cycling Team | 7:28 |
73 | PONS Gaetan | Leopard Pro Cycling | 7:36 |
74 | KRISTENSEN Mads Ostergaard | Denmark | ,, |
75 | SAMLI Ferit | Torku Sekerspor | 7:52 |
76 | GESSNER Konrad | Leopard Pro Cycling | ,, |
77 | BROCKHOFF Jan | Leopard Pro Cycling | ,, |
78 | DOBBS Sam | Tirol Cycling Team | ,, |
79 | EWART Jesse | Team Sapura Cycling | ,, |
80 | GAMPER Mario | Tirol Cycling Team | ,, |
81 | ZIMMERMANN Georg | Tirol Cycling Team | ,, |
82 | PAROZ Justin | Akros – Renfer SA | 8:19 |
83 | VAN BREDA Rick | Monkey Town Continental Team | 8:26 |
84 | LEIGH Andy | Tarteletto – Isorex | ,, |
85 | SEFA Ylber | Tarteletto – Isorex | 8:33 |
86 | MOSIN Sergey | Marathon-Tula Cycling Team | ,, |
87 | KAMYSHEV Arman | Vino – Astana Motors | ,, |
88 | DUYUNOV Vladislav | Marathon-Tula Cycling Team | 8:53 |
89 | BRATASHCHUK Andrii | Ukraine | ,, |
90 | POLIVODA Oleksandr | Synergy Baku Cycling Project | ,, |
91 | DÖRING Jonas | Akros – Renfer SA | ,, |
92 | LOOIJ Andre | Monkey Town Continental Team | 9:20 |
93 | ALIZADA Elgun | Synergy Baku Cycling Project | ,, |
94 | RÜTTIMANN Jan | Akros – Renfer SA | ,, |
95 | TIRYAKI Oguzhan | Salcano Cappadocia cycling team | ,, |
96 | SØRENSEN Kristian Arnth | Denmark | 9:32 |
97 | MADSEN Andreas Handberg | Denmark | ,, |
98 | KUREK Adrian | CCC Sprandi Polkowice | 9:48 |
99 | BAKIRCI Nazim | Torku Sekerspor | 10:12 |
100 | KLIMIANKOU Kanstantsin | Minsk Cycling Club | 10:26 |
101 | PROSTOKISHIN Andrey | Marathon-Tula Cycling Team | 11:05 |
102 | BAZHKOU Stanislau | Minsk Cycling Club | ,, |
103 | ALBRECHTSEN Christian | Denmark | ,, |
104 | PAPOK Siarhei | Minsk Cycling Club | ,, |
105 | FRANCZAK Paweł | CCC Sprandi Polkowice | ,, |
106 | SLIK Ivar | Monkey Town Continental Team | ,, |
107 | TZORTZAKIS Polychronis | Tarteletto – Isorex | ,, |
108 | GALEYEV Vadim | Apple Team | ,, |
109 | COLEDAN Marco | Wilier Triestina – Selle Italia | ,, |
110 | MOSCHETTI Matteo | Polartec-Kometa | ,, |
111 | FORTIN Filippo | Team Felbermayr – Simplon Wels | ,, |
112 | KUCUKBAY Kemal | Brisaspor | ,, |
113 | VENDELIN Karl-arnold | Estonia | ,, |
114 | KOCAN Emin | Brisaspor | ,, |
115 | AKDILEK Ahmet | Torku Sekerspor | ,, |
116 | ZEMLYAKOV Oleg | Apple Team | ,, |
117 | ÖRKEN Ahmet | Salcano Sakarya | ,, |
118 | VAHTRA Norman | Estonia | ,, |
119 | BALYKIN Ivan | Torku Sekerspor | ,, |
120 | SHUMOV Nikolai | Minsk Cycling Club | ,, |
121 | SCHNAPKA Matthias | Bike Aid | 11:29 |
122 | ASANOV Enver | Synergy Baku Cycling Project | 11:49 |
123 | ERSHOV Artur | Marathon-Tula Cycling Team | 11:50 |
DNS | GLADYSH Roman | Ukraine | – |
DNS | PALUTA Michal | CCC Sprandi Polkowice | ,, |
HD | GAZZOLI Michele | Polartec-Kometa | 13:33 |
HD | PAGE Dylan | Team Sapura Cycling | ,, |
HD | AEBI Antoine | Akros – Renfer SA | ,, |
HD | OTHMAN Muhamad Adiq Husaine | Team Sapura Cycling | 13:34 |
HD | ZHUPA Eugert | Wilier Triestina – Selle Italia | 14:37 |
HD | MARECZKO Jakub | Wilier Triestina – Selle Italia | 14:38 |
HD | ZOIDL Riccardo | Team Felbermayr – Simplon Wels | 15:03 |
HD | KIERNER Florian | Team Felbermayr – Simplon Wels | 21:55 |
Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:
1 | OVECHKIN Artem | Marathon-Tula Cycling Team | 7:58:55 |
2 | RAILEANU Cristian | Torku Sekerspor | 0:24 |
3 | HABTOM Awet | Polartec-Kometa | 0:46 |
4 | ZARDINI Edoardo | Wilier Triestina – Selle Italia | 0:50 |
5 | KLEIMAN Wim | Monkey Town Continental Team | 1:02 |
6 | SCHINNAGEL Johannes | Tirol Cycling Team | 1:08 |
7 | KOSHEVOY Ilia | Wilier Triestina – Selle Italia | 1:11 |
8 | DE JONGHE Kevin | Tarteletto – Isorex | 1:18 |
9 | REKITA Szymon | Leopard Pro Cycling | 1:40 |
10 | BRKIC Benjamin | Tirol Cycling Team | 1:45 |
11 | BERNAS Pawel | CCC Sprandi Polkowice | 1:52 |
12 | HOLLER Nikodemus | Bike Aid | 1:55 |
13 | SANTORO Antonio | Monkey Town Continental Team | 2:01 |
14 | RAHBEK Mads | Denmark | 2:42 |
15 | FRIEDRICH Marco | Tirol Cycling Team | 3:28 |
16 | SCHEIRE Ruben | Tarteletto – Isorex | 3:55 |
17 | BANZER Gordian | Akros – Renfer SA | 4:23 |
18 | WIRTGEN Luc | Leopard Pro Cycling | 4:28 |
19 | VAN LUIJK Sven | Monkey Town Continental Team | 4:31 |
20 | KRIZEK Matthias | Team Felbermayr – Simplon Wels | 4:35 |
21 | KRIEGER Alexander | Leopard Pro Cycling | 5:02 |
22 | WILDAUER Markus | Tirol Cycling Team | 5:04 |
23 | BUDYAK Anatoliy | Ukraine | 5:21 |
24 | PRONSKIY Vadim | Astana City | 5:32 |
25 | VAN ENGELEN Adne | Bike Aid | 7:10 |
26 | ABRAHAM Meron | Bike Aid | 8:20 |
27 | CLEMMENSEN Silas Zacharias | Denmark | 9:40 |
28 | CANTÓN Isaac | Polartec-Kometa | 9:56 |
29 | OKISHEV Viktor | Vino – Astana Motors | 10:19 |
30 | POZZATO Filippo | Wilier Triestina – Selle Italia | 10:37 |
31 | MANAKOV Victor | Marathon-Tula Cycling Team | 11:13 |
32 | INKELAAR Kevin | Polartec-Kometa | ,, |
33 | KANGANGI Suleiman | Bike Aid | 11:36 |
34 | KAGIMU Charles | Bike Aid | 11:46 |
35 | OVSYANNIKOV Alexandr | Vino – Astana Motors | 11:49 |
36 | TORRES Sergio | Tarteletto – Isorex | 12:02 |
37 | SOBAL Yauhen | Minsk Cycling Club | 12:14 |
38 | SEVILLA Diego Pablo | Polartec-Kometa | 12:39 |
39 | ASTAFYEV Stepan | Vino – Astana Motors | 12:52 |
40 | WURTZ SCHMIDT Kasper | Denmark | 13:26 |
41 | VASILYEV Maksym | Ukraine | ,, |
42 | SOKOLOV Nikita | Vino – Astana Motors | 13:39 |
43 | LEHNER Daniel | Team Felbermayr – Simplon Wels | 13:41 |
44 | KIPKEMBOI Salim | Bike Aid | ,, |
45 | SHTEIN Grigoriy | Astana City | 14:20 |
46 | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 14:23 |
47 | HABTOM Michael | Eritrea | 15:13 |
48 | BALKAN Onur | Torku Sekerspor | 15:35 |
49 | PONS Gaetan | Leopard Pro Cycling | 15:57 |
50 | ZIMMERMANN Georg | Tirol Cycling Team | 16:04 |
51 | EWART Jesse | Team Sapura Cycling | 16:13 |
52 | BROżYNA Piotr | CCC Sprandi Polkowice | 16:21 |
53 | NATAROV Yuriy | Astana City | 16:32 |
54 | NEPOMNYACHSHIY Yevgeniy | Vino – Astana Motors | 16:34 |
55 | PAROZ Justin | Akros – Renfer SA | 16:40 |
56 | KELLECI Abdulkadir | Brisaspor | 16:48 |
57 | POLIVODA Oleksandr | Synergy Baku Cycling Project | 17:14 |
58 | YILMAZ Yunus Emre | Brisaspor | 17:50 |
59 | PREVAR Oleksandr | Ukraine | 18:27 |
60 | VOLOSHIN Alexey | Vino – Astana Motors | 19:02 |
61 | AKHMETOV Galym | Astana City | 19:11 |
62 | SCHLEMMER Lukas | Team Felbermayr – Simplon Wels | 19:17 |
63 | SLIK Ivar | Monkey Town Continental Team | 19:20 |
64 | ÖRKEN Ahmet | Salcano Sakarya | 19:26 |
65 | VOGT Mario | Team Sapura Cycling | 19:34 |
66 | KAYGISIZ Zeki | Salcano Sakarya | 19:41 |
67 | SAYAR Mustafa | Salcano Sakarya | 19:48 |
68 | MIKAYILZADE Musa | Synergy Baku Cycling Project | 19:56 |
69 | KUZMIN Anton | Astana City | 19:59 |
70 | SAMOILAU Branislau | Minsk Cycling Club | 20:41 |
71 | VOISARD Yannis | Akros – Renfer SA | 20:52 |
72 | CHSHERBININ Yuriy | Apple Team | 20:57 |
73 | RABITSCH Stephan | Team Felbermayr – Simplon Wels | 21:05 |
74 | GLADILIN Alexandr | Apple Team | 21:11 |
75 | BUSKERMOLEN Jordy | Monkey Town Continental Team | ,, |
76 | SUKHOV Maksim | Marathon-Tula Cycling Team | 21:25 |
77 | KRISTENSEN Mads Ostergaard | Denmark | 21:33 |
78 | GESSNER Konrad | Leopard Pro Cycling | 21:45 |
79 | GAMPER Mario | Tirol Cycling Team | 21:49 |
80 | SAMLI Ferit | Torku Sekerspor | ,, |
81 | DOBBS Sam | Tirol Cycling Team | ,, |
82 | BROCKHOFF Jan | Leopard Pro Cycling | ,, |
83 | RÜTTIMANN Jan | Akros – Renfer SA | 21:54 |
84 | VAN BREDA Rick | Monkey Town Continental Team | 22:23 |
85 | LEIGH Andy | Tarteletto – Isorex | ,, |
86 | MOSCA Jacopo | Wilier Triestina – Selle Italia | 22:27 |
87 | DÖRING Jonas | Akros – Renfer SA | 22:50 |
88 | BALYKIN Ivan | Torku Sekerspor | 22:53 |
89 | TIRYAKI Oguzhan | Salcano Cappadocia cycling team | 23:17 |
90 | ALIZADA Elgun | Synergy Baku Cycling Project | ,, |
91 | LOOIJ Andre | Monkey Town Continental Team | ,, |
92 | SØRENSEN Kristian Arnth | Denmark | 23:29 |
93 | MADSEN Andreas Handberg | Denmark | ,, |
94 | PROSTOKISHIN Andrey | Marathon-Tula Cycling Team | 23:56 |
95 | NIKITIN Matvey | Astana City | 23:57 |
96 | BAKIRCI Nazim | Torku Sekerspor | 24:09 |
97 | VORGANOV Eduard | Minsk Cycling Club | 24:21 |
98 | ALBRECHTSEN Christian | Denmark | 25:02 |
99 | TZORTZAKIS Polychronis | Tarteletto – Isorex | ,, |
100 | SHUMOV Nikolai | Minsk Cycling Club | ,, |
101 | FORTIN Filippo | Team Felbermayr – Simplon Wels | ,, |
102 | KUCUKBAY Kemal | Brisaspor | ,, |
103 | GALEYEV Vadim | Apple Team | ,, |
104 | SCHNAPKA Matthias | Bike Aid | 25:26 |
105 | SEFA Ylber | Tarteletto – Isorex | 25:36 |
106 | MOSIN Sergey | Marathon-Tula Cycling Team | 25:40 |
107 | KAMYSHEV Arman | Vino – Astana Motors | ,, |
108 | DUYUNOV Vladislav | Marathon-Tula Cycling Team | 25:58 |
109 | BRATASHCHUK Andrii | Ukraine | 26:00 |
110 | KUREK Adrian | CCC Sprandi Polkowice | 26:55 |
111 | KLIMIANKOU Kanstantsin | Minsk Cycling Club | 27:33 |
112 | MOSCHETTI Matteo | Polartec-Kometa | 28:02 |
113 | KOCAN Emin | Brisaspor | 28:12 |
114 | VAHTRA Norman | Estonia | ,, |
115 | VENDELIN Karl-arnold | Estonia | ,, |
116 | PAPOK Siarhei | Minsk Cycling Club | ,, |
117 | COLEDAN Marco | Wilier Triestina – Selle Italia | ,, |
118 | FRANCZAK Paweł | CCC Sprandi Polkowice | ,, |
119 | AKDILEK Ahmet | Torku Sekerspor | ,, |
120 | BAZHKOU Stanislau | Minsk Cycling Club | ,, |
121 | ZEMLYAKOV Oleg | Apple Team | ,, |
122 | ASANOV Enver | Synergy Baku Cycling Project | 28:56 |
123 | ERSHOV Artur | Marathon-Tula Cycling Team | 28:57 |