Fot. Team Sky

W nie do końca wyjaśnionych okolicznościach triumfatorem ostatniego etapu został Dayer Quintana (Movistar). W całym wyścigu triumfował Egan Bernal (Team Sky).

Ostatni etap wyścigu był zarazem królewskim. Finałowa wspinaczka miała niemal 18 kilometrów o średnim nachyleniu sięgającym 5%, a najtrudniejsze było ostatnie 3000 metrów.

Początek zmagań rozpoczął się standardowo, jednak z tą różnicą, że do ucieczki pojechało aż…33 zawodników, a znalazł się tam m. in. Fernando Gaviria (Quick Step Floors). Na początku decydujących fragmentów etapu, około 50 kilometrów przed metą, harcownicy mieli 4 minut przewagi nad peletonem.

Gdy tylko droga zaczęła piąć się w górę sprawę w swoje ręce wzięli zawodnicy Movistaru, a na początku ostatniego podjazdu na czele samotnie kręcił Rodrigo Contreras (EPM). 10 kilometrów przed szczytem Kolumbijczyk miał niecałą minutę przewagi nad goniącymi go zawodnikami i blisko 3 minut zapasu nad peletonem.

Na stromym odcinku z peletonu skontrował Egan Bernal (Team Sky), a na jego kole jechał Daniel Martinez (EF-Drapac). Z przodu działy się trudne do wytłumaczenia sytuacje i ostatecznie nie Contreras, a Dayer Quintana (Movistar) triumfował w wyścigu. Jego brat, Nairo, stracił do Bernala kilkanaście sekund i to wschodząca gwiazda Niebiańskich triumfowała w całym wyścigu Oro y Paz.

Wyniki:

1 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 4:22:11
2 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Team Sky 0:00:10
3 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:00:10
4 Angel Alexander Gil Sanchez (Col) EPM 0:00:14
5 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:18
6 Oscar Miguel Sevilla Rivera (Esp) Medellin 0:00:18
7 Rigoberto Uran (Col) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:21
8 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:21
9 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky 0:00:21
10 Julian Alaphilippe (Fra) Quick Step Floors 0:00:24
11 Rodrigo Contreras Pinzon (Col) EPM 0:00:28
12 Rafael Anibal Montiel Cuello (Col) Equipo Continental Orgullo Paisa 0:00:28
13 Dany Alberto Osorio Calle (Col) Equipo Continental Orgullo Paisa 0:00:28
14 Aristobulo Cala Cala (Col) Bicicletas Strongman – Colombia Coldeportes 0:00:28
15 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:28
16 Hugh Carthy (GBr) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:37
17 Jarlinson Pantano Gomez (Col) Nationalmannschaft Kolumbien 0:00:45
18 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:45
19 Juan Pablo Suarez Suarez (Col) EPM 0:00:45
20 Jonathan Caicedo (Ecu) Medellin 0:00:49
21 Jhonnatan Narvaez (Ecu) Quick Step Floors 0:00:49
22 Javier Ignacio Montoya Montoya (Col) Trevigiani Phonix – Hemus 1896 0:01:04
23 Heiner Rodrigo Parra Bustamante (Col) GW – Shimano 0:01:04
24 Diego Antonio Ochoa Camargo (Col) EPM 0:01:04
25 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) Nationalmannschaft Kolumbien 0:01:04
26 Fredy Emir Montaña Cadena (Col) EPM 0:01:08
27 Edison Muñoz Lopez (Col) Equipo Continental Orgullo Paisa 0:01:12
28 Walter Fernando Pedraza Morales (Col) GW – Shimano 0:01:16
29 John Anderson Rodriguez Salazar (Col) Nationalmannschaft Kolumbien 0:01:16
30 Taylor Eisenhart (USA) Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources 0:01:26
31 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Nationalmannschaft Kolumbien 0:01:30
32 Julio Alexis Camacho Bernal (Col) Coldeportes – Zenu – Sello Rojo 0:01:35
33 Aldemar Reyes Ortega (Col) Manzana – Postobon Team 0:01:45
34 Omar Alberto Mendoza Cardona (Col) Medellin 0:01:45
35 Felix Alejandro Baron Castillo (Col) Team Illuminate 0:01:48
36 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 0:01:55
37 Alejandro Serna Toro (Col) Equipo Continental Orgullo Paisa 0:02:02
38 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani – CSF 0:02:09
39 Serghei Tvetcov (Rou) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:02:09
40 Johnatan Cañaveral Vargas (Col) Bicicletas Strongman – Colombia Coldeportes 0:02:13
41 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 0:02:22
42 Igor Merino Kortazar (Esp) Burgos – BH 0:02:22
43 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Israel Cycling Academy 0:02:29
44 Carlos Julian Quintero Noreña (Col) Equipo Continental Orgullo Paisa 0:02:48
45 Luis Felipe Laverde Jimenez (Col) Coldeportes – Zenu – Sello Rojo 0:03:02
46 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:03:16
47 Oscar Adalberto Quiroz Ayala (Col) Bicicletas Strongman – Colombia Coldeportes 0:03:39
48 Jetse Bol (Ned) Manzana – Postobon Team 0:03:47
49 José Rodolfo Serpa Perez (Col) GW – Shimano 0:03:56
50 Jonathan Castroviejo (Esp) Team Sky 0:03:56
51 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Medellin 0:03:56
52 Alex Norberto Cano Ardila (Col) Coldeportes – Zenu – Sello Rojo 0:04:10
53 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani – CSF 0:04:39
54 Davilier Ospina Navarro (Col) Coldeportes – Zenu – Sello Rojo 0:06:02
55 Julian Cardona Tabares (Col) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:06:18
56 Simon Pellaud (SUI) Team Illuminate 0:06:20
57 Jairo Alonso Cano Salas (Col) EPM 0:06:30
58 Beñat Txoperena Matxikote (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:06:47
59 Antonio Pedrero (Esp) Movistar Team 0:06:53
60 Daniel Alexander Jaramillo Diez (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:07:00
61 Benjamin Perry (Can) Israel Cycling Academy 0:07:06
62 Juan Felipe Osorio Arboleda (Col) Manzana – Postobon Team 0:08:02
63 Nicolas Sessler (Bra) Burgos – BH 0:08:18
64 Cesar Nicolas Paredes Avellaneda (Col) Medellin 0:09:00
65 Cameron Piper (USA) Team Illuminate 0:09:00
66 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Coldeportes – Zenu – Sello Rojo 0:09:00
67 Michal Paluta (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:09:00
68 Juan Martin Mesa Perez (Col) Coldeportes – Zenu – Sello Rojo 0:09:00
69 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy 0:09:00
70 Cristofer Jurado (Pan) Trevigiani Phonix – Hemus 1896 0:09:12
71 Winner Andrew Anacona (Col) Movistar Team 0:09:12
72 Leszek Plucinski (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:09:12
73 Juan Pablo Rendon Jaimes (Col) GW – Shimano 0:09:12
74 Cristhian Camilo Talero Reyes (Col) GW – Shimano 0:09:12
75 Daniel Zamora (Arg) Asociacion Civil Agrupacion Virgen De Fatima 0:09:18
76 Raffaello Bonusi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:10:18
77 Jordan Arley Parra Arias (Col) Manzana – Postobon Team 0:10:23
78 David Lopez Garcia (Esp) Team Sky 0:10:42
79 Connor Brown (USA) Team Illuminate 0:10:45
80 Luis Enrique Lemus Davila (Mex) Israel Cycling Academy 0:10:51
81 Eduardo Estrada Celis (Col) Bicicletas Strongman – Colombia Coldeportes 0:11:52
82 Pawel Bernas (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:12:00
83 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani – CSF 0:12:22
84 Alex Howes (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:12:22
85 Fernando Gaviria Rendon (Col) Quick Step Floors 0:12:28
86 Nathan Brown (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:12:45
87 Alvaro Robredo Crespo (Esp) Burgos – BH 0:16:55
88 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:16:55
89 Michele Scartezzini (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:16:55
90 Alessandro Fedeli (Ita) Trevigiani Phonix – Hemus 1896 0:16:55
91 Juan Esteban Arango Carvajal (Col) Nationalmannschaft Kolumbien 0:16:55
92 Iljo Keisse (Bel) Quick Step Floors 0:17:12
93 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:17:53
94 Victor De La Parte (Esp) Movistar Team 0:18:14
95 Alonso Miguel Gamero Zúñiga (Per) Asociacion Civil Agrupacion Virgen De Fatima 0:18:21
96 Lucas Sebastian Haedo (Arg) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:20:34
97 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:20:34
98 Jose Tito Hernandez Jaramillo (Col) Equipo Continental Orgullo Paisa 0:20:34
99 Janier Alexis Acevedo Calle (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:20:34
100 Gavin Mannion (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:20:34
101 Aitor Gonzalez Prieto (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:21:35
102 Ruben Companioni (Cub) Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources 0:21:35
103 Bryan Steve Gomez Peñaloza (Col) Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources 0:21:35
104 Brayan Stiven Ramirez Chacon (Col) Nationalmannschaft Kolumbien 0:21:35
105 Weimar Alfonso Roldán Ortiz (Col) Medellin 0:21:41
106 Alvaro Jose Hodeg Chagui (Col) Quick Step Floors 0:21:45
107 Daniel Lopez Parada (Esp) Burgos – BH 0:21:52
108 Brayan Stiven Sanchez Vergara (Col) Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources 0:22:07
109 William David Muñoz Perez (Col) Bicicletas Strongman – Colombia Coldeportes 0:22:07
110 John Murphy (USA) Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources 0:22:18
111 Ruben Dario Acosta Ospina (Col) Bicicletas Strongman – Colombia Coldeportes 0:22:39
112 Gotzon Udondo Santamaria (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:23:20
113 Victor Langellotti (Mon) Burgos – BH 0:24:28
114 Francesco Lamon (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:26:02
115 Pawel Franczak (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:26:02
116 Aviv Yechezkel (Isr) Israel Cycling Academy 0:30:31
117 Mirco Maestri (Ita) Bardiani – CSF 0:32:30
118 Andrea Guardini (Ita) Bardiani – CSF 0:32:30
119 Adrian Gonzalez Velasco (Esp) Burgos – BH 0:32:30
120 Davide Plebani (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:32:30
121 Matteo Spreafico (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:32:30
122 Floryan Arnoult (Fra) Trevigiani Phonix – Hemus 1896 0:32:30
123 Carloalberto Giordani (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:32:30
124 Matteo Malucelli (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:32:30
125 Anton Vorobyev (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:32:30
126 Vladislav Kulikov (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:32:30
127 German Nicolas Tivani Perez (Arg) Trevigiani Phonix – Hemus 1896 0:32:30
128 Sergio Rodriguez Reche (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:32:30
129 Evgeny Kovalev (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:32:30
130 Aleksei Kurbatov (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:32:30
131 Davide Viganò (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:32:30
132 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:32:30
133 Miguel Bryon (USA) Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources 0:32:30
134 Alessandro Covi (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:32:30
135 Ander Barrenetxea Uriarte (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:32:30
136 Martin Laas (Est) Team Illuminate 0:32:30
137 Andrei Sazanov (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:32:39
138 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) Manzana – Postobon Team 0:32:55
DNF Paolo Simion (Ita) Bardiani – CSF
DNF Kirill Bochkov (Rus) Nationalmannschaft Russland
DNF Manuel Peñalver Aniorte (Esp) Trevigiani Phonix – Hemus 1896
DNF Christian Leonardo Tamayo Saavedra (Col) GW – Shimano
DNF Nicolas Javier Naranjo Sanchez (Arg) Asociacion Civil Agrupacion Virgen De Fatima
DNF Leandro Javier Velardez (Arg) Asociacion Civil Agrupacion Virgen De Fatima
DNF Adrian Richeze (Arg) Asociacion Civil Agrupacion Virgen De Fatima
DNS Mauro Abel Richeze (Arg) Asociacion Civil Agrupacion Virgen De Fatima

Klasyfikacja końcowa:

1 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Team Sky 20:49:03
2 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:08
3 Rigoberto Uran (Col) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:11
4 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky 0:00:12
5 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:43
6 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:45
7 Julian Alaphilippe (Fra) Quick Step Floors 0:00:50
8 Aristobulo Cala Cala (Col) Bicicletas Strongman – Colombia Coldeportes 0:01:10
9 Dany Alberto Osorio Calle (Col) Equipo Continental Orgullo Paisa 0:01:12
10 Jhonnatan Narvaez (Ecu) Quick Step Floors 0:01:18
11 Rafael Anibal Montiel Cuello (Col) Equipo Continental Orgullo Paisa 0:01:26
12 Jarlinson Pantano Gomez (Col) Nationalmannschaft Kolumbien 0:01:46
13 Juan Pablo Suarez Suarez (Col) EPM 0:01:46
14 Heiner Rodrigo Parra Bustamante (Col) GW – Shimano 0:01:51
15 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Manzana – Postobon Team 0:01:52
16 Angel Alexander Gil Sanchez (Col) EPM 0:01:53
17 Oscar Miguel Sevilla Rivera (Esp) Medellin 0:01:54
18 Hugh Carthy (GBr) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:01:55
19 Diego Antonio Ochoa Camargo (Col) EPM 0:01:58
20 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:02:02
21 Fredy Emir Montaña Cadena (Col) EPM 0:02:18
22 Taylor Eisenhart (USA) Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources 0:02:39
23 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 0:02:40
24 Aldemar Reyes Ortega (Col) Manzana – Postobon Team 0:03:14
25 Felix Alejandro Baron Castillo (Col) Team Illuminate 0:03:49
26 John Anderson Rodriguez Salazar (Col) Nationalmannschaft Kolumbien 0:03:51
27 Javier Ignacio Montoya Montoya (Col) Trevigiani Phonix – Hemus 1896 0:03:52
28 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Nationalmannschaft Kolumbien 0:03:53
29 Edison Muñoz Lopez (Col) Equipo Continental Orgullo Paisa 0:03:56
30 Rodrigo Contreras Pinzon (Col) EPM 0:04:13
31 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani – CSF 0:04:14
32 Julio Alexis Camacho Bernal (Col) Coldeportes – Zenu – Sello Rojo 0:04:17
33 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) Nationalmannschaft Kolumbien 0:04:17
34 Oscar Adalberto Quiroz Ayala (Col) Bicicletas Strongman – Colombia Coldeportes 0:04:58
35 Jonathan Caicedo (Ecu) Medellin 0:05:46
36 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 0:05:53
37 Igor Merino Kortazar (Esp) Burgos – BH 0:06:07
38 Alex Norberto Cano Ardila (Col) Coldeportes – Zenu – Sello Rojo 0:06:08
39 Omar Alberto Mendoza Cardona (Col) Medellin 0:06:08
40 José Rodolfo Serpa Perez (Col) GW – Shimano 0:06:40
41 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Israel Cycling Academy 0:06:42
42 Jetse Bol (Ned) Manzana – Postobon Team 0:07:04
43 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:07:12
44 Johnatan Cañaveral Vargas (Col) Bicicletas Strongman – Colombia Coldeportes 0:07:45
45 Luis Felipe Laverde Jimenez (Col) Coldeportes – Zenu – Sello Rojo 0:07:54
46 Alejandro Serna Toro (Col) Equipo Continental Orgullo Paisa 0:07:55
47 Walter Fernando Pedraza Morales (Col) GW – Shimano 0:08:35
48 Serghei Tvetcov (Rou) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:10:27
49 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Coldeportes – Zenu – Sello Rojo 0:10:59
50 Winner Andrew Anacona (Col) Movistar Team 0:11:26
51 Davilier Ospina Navarro (Col) Coldeportes – Zenu – Sello Rojo 0:12:07
52 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 0:12:19
53 Beñat Txoperena Matxikote (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:12:38
54 Nicolas Sessler (Bra) Burgos – BH 0:12:55
55 Jairo Alonso Cano Salas (Col) EPM 0:12:59
56 Jonathan Castroviejo (Esp) Team Sky 0:13:55
57 Daniel Zamora (Arg) Asociacion Civil Agrupacion Virgen De Fatima 0:14:31
58 Simon Pellaud (SUI) Team Illuminate 0:15:12
59 Julian Cardona Tabares (Col) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:16:43
60 Luis Enrique Lemus Davila (Mex) Israel Cycling Academy 0:16:44
61 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy 0:16:48
62 Michal Paluta (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:16:49
63 Cristhian Camilo Talero Reyes (Col) GW – Shimano 0:17:05
64 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani – CSF 0:17:05
65 Nathan Brown (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:17:10
66 Daniel Alexander Jaramillo Diez (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:17:21
67 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Medellin 0:17:38
68 Eduardo Estrada Celis (Col) Bicicletas Strongman – Colombia Coldeportes 0:18:40
69 Carlos Julian Quintero Noreña (Col) Equipo Continental Orgullo Paisa 0:18:42
70 Leszek Plucinski (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:19:02
71 Cesar Nicolas Paredes Avellaneda (Col) Medellin 0:19:06
72 Juan Pablo Rendon Jaimes (Col) GW – Shimano 0:19:24
73 Juan Felipe Osorio Arboleda (Col) Manzana – Postobon Team 0:19:55
74 Connor Brown (USA) Team Illuminate 0:20:34
75 Benjamin Perry (Can) Israel Cycling Academy 0:21:18
76 Pawel Bernas (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:21:47
77 David Lopez Garcia (Esp) Team Sky 0:21:51
78 Jordan Arley Parra Arias (Col) Manzana – Postobon Team 0:23:25
79 Victor De La Parte (Esp) Movistar Team 0:24:07
80 Alessandro Fedeli (Ita) Trevigiani Phonix – Hemus 1896 0:24:38
81 Brayan Stiven Sanchez Vergara (Col) Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources 0:25:18
82 Antonio Pedrero (Esp) Movistar Team 0:25:24
83 Cameron Piper (USA) Team Illuminate 0:25:45
84 Raffaello Bonusi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:25:46
85 Alonso Miguel Gamero Zúñiga (Per) Asociacion Civil Agrupacion Virgen De Fatima 0:26:38
86 Janier Alexis Acevedo Calle (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:27:08
87 Michele Scartezzini (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:27:26
88 Gavin Mannion (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:27:31
89 Alex Howes (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:28:05
90 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani – CSF 0:30:09
91 John Murphy (USA) Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources 0:30:35
92 Fernando Gaviria Rendon (Col) Quick Step Floors 0:30:36
93 Jose Tito Hernandez Jaramillo (Col) Equipo Continental Orgullo Paisa 0:31:05
94 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:33:02
95 Cristofer Jurado (Pan) Trevigiani Phonix – Hemus 1896 0:34:23
96 Lucas Sebastian Haedo (Arg) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:36:30
97 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:36:45
98 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:37:16
99 Juan Martin Mesa Perez (Col) Coldeportes – Zenu – Sello Rojo 0:37:37
100 Floryan Arnoult (Fra) Trevigiani Phonix – Hemus 1896 0:37:50
101 Iljo Keisse (Bel) Quick Step Floors 0:38:28
102 Victor Langellotti (Mon) Burgos – BH 0:38:40
103 Ruben Companioni (Cub) Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources 0:38:42
104 Brayan Stiven Ramirez Chacon (Col) Nationalmannschaft Kolumbien 0:39:00
105 Alessandro Covi (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:39:30
106 Alvaro Robredo Crespo (Esp) Burgos – BH 0:40:00
107 Weimar Alfonso Roldán Ortiz (Col) Medellin 0:40:19
108 William David Muñoz Perez (Col) Bicicletas Strongman – Colombia Coldeportes 0:40:31
109 Bryan Steve Gomez Peñaloza (Col) Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources 0:40:32
110 Ruben Dario Acosta Ospina (Col) Bicicletas Strongman – Colombia Coldeportes 0:40:40
111 Gotzon Udondo Santamaria (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:41:16
112 Aitor Gonzalez Prieto (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:41:44
113 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) Manzana – Postobon Team 0:43:45
114 Francesco Lamon (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:44:35
115 Alvaro Jose Hodeg Chagui (Col) Quick Step Floors 0:44:40
116 Juan Esteban Arango Carvajal (Col) Nationalmannschaft Kolumbien 0:45:25
117 German Nicolas Tivani Perez (Arg) Trevigiani Phonix – Hemus 1896 0:46:05
118 Pawel Franczak (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:46:39
119 Daniel Lopez Parada (Esp) Burgos – BH 0:48:31
120 Matteo Spreafico (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:48:38
121 Matteo Malucelli (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:50:18
122 Davide Viganò (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:50:28
123 Miguel Bryon (USA) Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources 0:50:28
124 Aleksei Kurbatov (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:50:51
125 Vladislav Kulikov (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:52:05
126 Mirco Maestri (Ita) Bardiani – CSF 0:52:21
127 Martin Laas (Est) Team Illuminate 0:53:17
128 Aviv Yechezkel (Isr) Israel Cycling Academy 0:53:47
129 Carloalberto Giordani (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:54:03
130 Davide Plebani (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:54:13
131 Adrian Gonzalez Velasco (Esp) Burgos – BH 0:54:24
132 Sergio Rodriguez Reche (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:57:35
133 Anton Vorobyev (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:58:50
134 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 1:04:44
135 Andrea Guardini (Ita) Bardiani – CSF 1:07:53
136 Evgeny Kovalev (Rus) Nationalmannschaft Russland 1:09:22
137 Ander Barrenetxea Uriarte (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 1:12:11
138 Andrei Sazanov (Rus) Nationalmannschaft Russland 1:29:26