Kim Caritoux / Delko Marseille-Provence KTM

Rémy Di Grégorio (Delko Marseille Provence KTM) wygrał najtrudniejszy etap Tour Cycliste International La Provence. Liderem jest nadal Alexandre Geniez (Ag2r La Mondiale).

Drugi etap francuskiego wyścigu był zdecydowanie najtrudniejszy. Kolarze startowali w La Ciotat, by po niespełna 145 kilometrach walczyć o zwycięstwo w Gémenos. Po drodze musieli pokonać  Col de Ceyreste i dwukrotnie (w tym na finiszowych metrach) Col de l’Espigoulier.

Dopiero po pierwszym podjeździe peleton pozwolił na odjazd pięciu kolarzy: Jimmy Turgis (Cofidis), Ludovic Robeet (WB-Aqua Protect-Veranclassic), Julien Antomarchi (Roubaix-Lille Métropole), Marco Bernardinetti  (Amore & Vita-Prodir) oraz Lucas de Rossi (Delko Marseille-Provence KTM). Ich przewaga nie była większa niż trzy minuty, a peleton cały czas kontrolował sytuację.

Już przed pierwszym podjazdem pod Col de l’Espigoulier ucieczka przeszła do historii. Na zjeździe zaatakował Tom Dernies (Roubaix-Lille Métropole) i 25 kilometrów przed metą miał niewiele ponad 30 sekund przewagi nad grupą.

Belg powiększał przewagę i był wirtualnym liderem wyścigu. Jednak na finałowym podjeździe faworyci zdołali go dogonić i walczyć między sobą o zwycięstwo. 1000 metrów przed metą zaatakował Rémy Di Grégorio (Delko Marseille Provence KTM) i nie dał sobie wydrzeć ładnego triumfu.

Drugi był Lilian Calmejane (Direct Energie), a trzeci Tony Gallopin (AG2R La Mondiale).

Wyniki drugiego etapu:

1 DI GREGORIO Remy (FRA) DMP les 144,5 km en 3h46’05” (moy. 38,348 km/h)
2 CALMEJANE Lilian (FRA) TDE à 00”
3 GALLOPIN Tony (FRA) ALM ”
4 HIVERT Jonathan (FRA) TDE ”
5 * LE TURNIER Mathias (FRA) COF ”
6 MOLARD Rudy (FRA) FDJ ”
7 GENIEZ Alexandre (FRA) ALM ”
8 * GAUDU David (FRA) FDJ ”
9 FRANK Mathias (SUI) ALM à 03”
10 CHAVANEL Sylvain (FRA) TDE à 09”
11 BAGOT Yoann (FRA) VCC à 20”
12 BOUET Maxime (FRA) FST ”
13 PACHER Quentin (FRA) VCC à 23”
14 MALDONADO Anthony (FRA) AUB ”
15 THOMINET Camille (FRA) AUB à 45”
16 STÜSSI Colin Chris (SUI) AMO ”
17 MAISON Jérémy (FRA) FST à 46”
18 HARDY Romain (FRA) FST à 52”
19 PEREZ Anthony (FRA) COF ”
20 LE CUNFF Kevin (FRA) AUB ”
21 PEYSKENS Dimitri (BEL) WVA ”
22 * BALLESTEROS CANOVAS Miguel Angel (ESP) PLK ”
23 * RIES Michel (LUX) PLK ”
24 * SEIGLE Romain (FRA) FDJ ”
25 LIETAER Eliot (BEL) WVA ”
26 COURTEILLE Arnaud (FRA) VCC ”
27 BARGUIL Warren (FRA) FST à 01’14”
28 FERNANDEZ CRUZ Delio (ESP) DMP ”
29 * BARTHE Cyril (FRA) EUS à 01’15”
30 PAILLOT Yoann (FRA) AUB ”
31 MAURELET Flavien (FRA) AUB à 01’22”
32 REBELLIN Davide (ITA) SNE à 01’40”
33 ROY Jérémy (FRA) FDJ ”
34 MADRAZO RUIZ Angel (ESP) DMP à 01’55”
35 VANTOMME Maxime (BEL) WVA ”
36 CUNEGO Damiano (ITA) NIP à 02’21”
37 BALDO Nicolas (FRA) AUB à 02’23”
38 * MORTIER Julien (BEL) WVA à 02’58”
39 GAUTIER Cyril (FRA) ALM ”
40 LEDANOIS Kevin (FRA) FST à 03’00”
41 * MÜLLER Patrick (SUI) VCC à 03’20”
42 CORNU Jeremy (FRA) TDE à 03’50”
43 * GODON Dorian (FRA) COF à 06’09”
44 * CANTON SERRANO Isaac (ESP) PLK ”
45 LAPORTE Christophe (FRA) COF ”
46 * HENN Luca (GER) LKH ”
47 MAINARD Jerome (FRA) RLM ”
48 * PENA MOLANO Wilson Estiben (COL) PLK ”
49 DERNIES Tom (BEL) RLM ”
50 * DE ROSSI Lucas (FRA) DMP ”
51 * GESBERT Elie (FRA) FST à 06’42”
52 * COSNEFROY Benoit (FRA) ALM ”
53 * ARMIRAIL Bruno (FRA) FDJ à 09’34”
54 ANTOMARCHI Julien (FRA) RLM ”
55 * CAMACHO DEL FRESNO Juan (ESP) PLK ”
56 BAGUES KALPARSORO Aritz (ESP) EUS à 10’12”
57 MIHAYLOV Nikolay (BUL) DMP à 10’18”
58 JARRIER Benoit (FRA) FST ”
59 SARREAU Marc (FRA) FDJ ”
60 * SEVILLA LOPEZ Diego Pablo (ESP) PLK à 13’36”
61 JULES Justin (FRA) WVA à 14’50”
62 EVRARD Laurent (BEL) SNE à 15’13”
63 FEILLU Romain (FRA) AUB à 17’31”
64 CIMA Damiano (ITA) NIP ”
65 * KOBAYASHI Marino (JPN) NIP ”
66 * KESSLER Robert William (GER) LKH ”
67 QUEMENEUR Perrig (FRA) TDE ”
68 ITURRIA SEGUROLA Mikel (ESP) EUS ”
69 * BARCELO ARAGON Fernando (ESP) EUS ”
70 LEVEAU Jérémy (FRA) DMP ”
71 KIRSCH Alex (LUX) WVA ”
72 KNAUP Tobias (GER) LKH ”
73 BERNARDINETTI Marco (ITA) AMO ”
74 * LEROUX Samuel (FRA) RLM ”
75 * NOWAK Florian (GER) LKH ”
76 * WEINZHEIMER Richard (GER) LKH ”
77 * HUPPERTZ Joshua (GER) LKH ”
78 * IRIZAR LASKURAIN Julen (ESP) EUS ”
79 TURGIS Jimmy (FRA) COF ”
80 VAN GENECHTEN Jonas (BEL) VCC ”
81 * ROBEET Ludovic (BEL) WVA ”
82 * SCHORMAIR Fabian (GER) LKH ”
83 LAMMERTINK Steven (NED) VCC ”
84 PICHOT Alexandre (FRA) TDE ”
85 MARTINEZ Yannick (FRA) DMP ”
86 VAUGRENARD Benoit (FRA) FDJ ”
87 CARDIS Romain (FRA) TDE ”
88 CORBEL Erwann (FRA) VCC ”
89 CABOT Jeremy (FRA) RLM ”
90 DUMOULIN Samuel (FRA) ALM à 22’01”
91 BOGDANOVICS Maris (LAT) AMO ”
92 SOUPE Geoffrey (FRA) COF ”
HC * NIKA Iltjan (ALB) AMO ”
HC FREULER Jan-André (SUI) AMO ”
95 REGUIGUI Youcef (ALG) SNE ”
96 * RODRIGUEZ GARAICOECHEA Oscar (ESP) EUS ”
97 HAMZA Abderrahmane Mehdi (ALG) SNE ”
98 * NISHIMURA Hiroki (JPN) NIP ”
99 * BARBIER Pierre (FRA) RLM à 22’57”
100 BARBIER Rudy (FRA) ALM ”
101 GROSU Eduard Michael (ROU) NIP à 23’12”
102 HATSUYAMA Sho (JPN) NIP ”
103 BILLE Gaetan (BEL) SNE à 27’01”

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 GENIEZ Alexandre (FRA) ALM les 316,2 km en 7h57’38” (moy. 39,72 km/h)
2 GALLOPIN Tony (FRA) ALM à 05”
3 MOLARD Rudy (FRA) FDJ à 07”
4 CHAVANEL Sylvain (FRA) TDE à 11”
5 CALMEJANE Lilian (FRA) TDE à 13”
6 * LE TURNIER Mathias (FRA) COF à 14”
7 FRANK Mathias (SUI) ALM à 16”
8 HIVERT Jonathan (FRA) TDE à 19”
9 * GAUDU David (FRA) FDJ à 24”
10 PACHER Quentin (FRA) VCC à 41”
11 BOUET Maxime (FRA) FST à 42”
12 BAGOT Yoann (FRA) VCC ”
13 DI GREGORIO Remy (FRA) DMP à 52”
14 PEREZ Anthony (FRA) COF à 01’02”
15 * SEIGLE Romain (FRA) FDJ à 01’03”
16 LIETAER Eliot (BEL) WVA à 01’17”
17 MAISON Jérémy (FRA) FST à 01’19”
18 * RIES Michel (LUX) PLK à 01’21”
19 PAILLOT Yoann (FRA) AUB à 01’22”
20 STÜSSI Colin Chris (SUI) AMO ”
21 THOMINET Camille (FRA) AUB à 01’23”
22 COURTEILLE Arnaud (FRA) VCC à 01’28”
23 PEYSKENS Dimitri (BEL) WVA à 01’30”
24 LE CUNFF Kevin (FRA) AUB à 01’32”
25 HARDY Romain (FRA) FST à 01’34”
26 MALDONADO Anthony (FRA) AUB à 01’37”
27 * BALLESTEROS CANOVAS Miguel Angel (ESP) PLK à 01’38”
28 MAURELET Flavien (FRA) AUB à 01’52”
29 * BARTHE Cyril (FRA) EUS à 01’53”
30 ROY Jérémy (FRA) FDJ à 01’54”
31 FERNANDEZ CRUZ Delio (ESP) DMP à 01’55”
32 BARGUIL Warren (FRA) FST à 01’57”
33 VANTOMME Maxime (BEL) WVA à 02’21”
34 MADRAZO RUIZ Angel (ESP) DMP à 02’24”
35 REBELLIN Davide (ITA) SNE à 02’25”
36 BALDO Nicolas (FRA) AUB à 02’49”
37 LEDANOIS Kevin (FRA) FST à 03’33”
38 CUNEGO Damiano (ITA) NIP à 03’36”
39 * MORTIER Julien (BEL) WVA ”
40 * MÜLLER Patrick (SUI) VCC à 03’48”
41 GAUTIER Cyril (FRA) ALM à 04’05”
42 CORNU Jeremy (FRA) TDE à 04’35”
43 LAPORTE Christophe (FRA) COF à 06’11”
44 * GODON Dorian (FRA) COF à 06’21”
45 * HENN Luca (GER) LKH à 06’38”
46 MAINARD Jerome (FRA) RLM à 06’40”
47 DERNIES Tom (BEL) RLM à 06’50”
48 * DE ROSSI Lucas (FRA) DMP à 06’51”
49 * PENA MOLANO Wilson Estiben (COL) PLK ”
50 * CANTON SERRANO Isaac (ESP) PLK à 07’00”
51 * GESBERT Elie (FRA) FST à 07’09”
52 * ARMIRAIL Bruno (FRA) FDJ à 09’42”
53 ANTOMARCHI Julien (FRA) RLM à 09’47”
54 * CAMACHO DEL FRESNO Juan (ESP) PLK à 09’55”
55 * COSNEFROY Benoit (FRA) ALM à 10’09”
56 SARREAU Marc (FRA) FDJ à 10’26”
57 JARRIER Benoit (FRA) FST à 10’37”
58 BAGUES KALPARSORO Aritz (ESP) EUS à 10’51”
59 MIHAYLOV Nikolay (BUL) DMP à 10’54”
60 * SEVILLA LOPEZ Diego Pablo (ESP) PLK à 14’02”
61 JULES Justin (FRA) WVA à 16’07”
62 EVRARD Laurent (BEL) SNE à 16’19”
63 CABOT Jeremy (FRA) RLM à 17’38”
64 * LEROUX Samuel (FRA) RLM à 17’42”
65 LAMMERTINK Steven (NED) VCC à 17’44”
66 VAN GENECHTEN Jonas (BEL) VCC à 17’45”
67 KIRSCH Alex (LUX) WVA à 17’48”
68 PICHOT Alexandre (FRA) TDE à 17’52”
69 * HUPPERTZ Joshua (GER) LKH à 17’57”
70 * IRIZAR LASKURAIN Julen (ESP) EUS à 18’00”
71 TURGIS Jimmy (FRA) COF à 18’01”
72 * ROBEET Ludovic (BEL) WVA à 18’02”
73 FEILLU Romain (FRA) AUB ”
74 CIMA Damiano (ITA) NIP à 18’03”
75 LEVEAU Jérémy (FRA) DMP à 18’04”
76 * KOBAYASHI Marino (JPN) NIP à 18’05”
77 * KESSLER Robert William (GER) LKH à 18’07”
78 MARTINEZ Yannick (FRA) DMP ”
79 QUEMENEUR Perrig (FRA) TDE ”
80 CORBEL Erwann (FRA) VCC à 18’09”
81 CARDIS Romain (FRA) TDE à 18’10”
82 * NOWAK Florian (GER) LKH à 18’12”
83 BERNARDINETTI Marco (ITA) AMO à 18’13”
84 VAUGRENARD Benoit (FRA) FDJ à 18’14”
85 * BARCELO ARAGON Fernando (ESP) EUS ”
86 ITURRIA SEGUROLA Mikel (ESP) EUS à 18’18”
87 * WEINZHEIMER Richard (GER) LKH à 18’21”
88 * SCHORMAIR Fabian (GER) LKH à 18’22”
89 KNAUP Tobias (GER) LKH à 18’33”
90 DUMOULIN Samuel (FRA) ALM à 22’20”
91 SOUPE Geoffrey (FRA) COF à 22’33”
92 BOGDANOVICS Maris (LAT) AMO à 22’48”
93 * NISHIMURA Hiroki (JPN) NIP à 22’54”
94 REGUIGUI Youcef (ALG) SNE à 23’07”
95 BARBIER Rudy (FRA) ALM à 23’18”
96 HAMZA Abderrahmane Mehdi (ALG) SNE à 23’24”
97 * RODRIGUEZ GARAICOECHEA Oscar (ESP) EUS à 23’29”
98 GROSU Eduard Michael (ROU) NIP à 23’32”
99 * BARBIER Pierre (FRA) RLM à 23’41”
100 HATSUYAMA Sho (JPN) NIP à 24’09”
101 BILLE Gaetan (BEL) SNE à 29’11”