Ag2r La Mondiale

Alexandre Geniez (Ag2r La Mondiale) wygrał prolog i został pierwszym liderem Tour Cycliste International La Provence.

Trzecia edycja francuskiego wyścigu rozpoczęła się dzisiaj w Castellet. Organizatorzy przygotowali niezłą gratkę dla kolarzy. Prolog o długości 5800 metrów rozgrywany był na torze wyścigowym Paul Ricard High Tech Test Track, na którym do 1990 roku były rozgrywane wyścigi Formuły 1.

Już na początku stawki jechał jeden z faworytów wyścigu, Lilian Calmejane (Direct Energie). Francuz zakończył rywalizację w czasie 7’02”16 i w tym momencie prowadził. Jednak jadący tuż po nim Romain Seigle (FDJ) wyprzedził go prawie dwie sekundy.

Jeszcze lepiej zaprezentowali się Bruno Armirail (FDJ) – 6’57”07 i Christophe Laporte (Cofidis, Solutions Crédits) – 6’51”64. Prologu nie odpuścił także Tony Gallopin (Ag2r La Mondiale) – 6’54”01.

Debiutujący dzisiaj w barwach Fortuneo – Samsic Warren Barguil nie zaliczy dzisiejszego dnia do udanych. Stracił do Laporte’a ponad 40 sekund. Nieźle pojechał David Gaud (FDJ), który wykręcił czas 7’13”16.

Kiedy wydawało się, że to Laporte będzie cieszył się ze zwycięstwa linię mety przeciął Sylvain Chavanel (Direct Energie). Trasę przejechał szybciej o piętnaście setnych sekundy. Ostatni na starcie stanął Alexandre Geniez (Ag2r La Mondiale).

Geniez nie pozostawił rywalom złudzeń i z czasem 6’49”83 wygrał prolog i został liderem wyścigu.

Wyniki prologu:

1 1 Alexandre GENIEZ ALM 06’49”83 à 00’00s
2 23 Sylvain CHAVANEL TDE 06’51”49 à 00’02s
3 41 Christophe LAPORTE COF 06’51”64 à 00’02s
4 5 Tony GALLOPIN ALM 06’54”01 à 00’05s
5 13 Rudy MOLARD FDJ 06’56”75 à 00’07s
6 65 Yoann PAILLOT AUB 06’56”80 à 00’07s
7 93 Jeremy CABOT RLM 06’56”92 à 00’07s
8 17 Marc SARREAU FDJ 06’57”02 à 00’08s
9 11 Bruno ARMIRAIL FDJ 06’57”07 à 00’08s
10 44 Anthony PEREZ COF 06’59”80 à 00’10s
11 15 Romain SEIGLE FDJ 07’00”30 à 00’11s
12 95 Samuel LEROUX RLM 07’00”66 à 00’11s
13 42 Dorian GODON COF 07’01”08 à 00’12s
14 74 Steven LAMMERTINK VCC 07’02”01 à 00’13s
15 21 Lilian CALMEJANE TDE 07’02”16 à 00’13s
16 4 Mathias FRANK ALM 07’02”28 à 00’13s
17 91 Julien ANTOMARCHI RLM 07’02”63 à 00’13s
18 2 Benoit COSNEFROY ALM 07’02”68 à 00’13s
19 14 Jérémy ROY FDJ 07’03”13 à 00’14s
20 16 Benoit VAUGRENARD FDJ 07’03”34 à 00’14s
21 77 Jonas VAN GENECHTEN VCC 07’03”62 à 00’14s
22 43 Mathias LE TURNIER COF 07’03”88 à 00’14s
23 83 Alex KIRSCH WVA 07’06”79 à 00’17s
24 76 Quentin PACHER VCC 07’07”77 à 00’18s
25 6 Cyril GAUTIER ALM 07’07”98 à 00’18s
26 36 Benoit JARRIER FST 07’08”43 à 00’19s
27 25 Jonathan HIVERT TDE 07’08”62 à 00’19s
28 3 Samuel DUMOULIN ALM 07’08”95 à 00’19s
29 117 Eduard Michael GROSU NIP 07’09”80 à 00’20s
30 26 Alexandre PICHOT TDE 07’10”28 à 00’21s
31 7 Rudy BARBIER ALM 07’10”58 à 00’21s
32 156 Juan CAMACHO DEL FRESNO PLK 07’10”62 à 00’21s
33 35 Maxime BOUET FST 07’11”20 à 00’22s
34 71 Yoann BAGOT VCC 07’11”96 à 00’22s
35 12 David GAUDU FDJ 07’13”16 à 00’24s
36 82 Eliot LIETAER WVA 07’14”63 à 00’25s
37 87 Maxime VANTOMME WVA 07’15”04 à 00’26s
38 61 Nicolas BALDO AUB 07’15”08 à 00’26s
39 141 Joshua HUPPERTZ LKH 07’15”24 à 00’26s
40 157 Diego Pablo SEVILLA LOPEZ PLK 07’15”99 à 00’26s
41 32 Elie GESBERT FST 07’16”23 à 00’27s
42 75 Patrick MÜLLER VCC 07’17”20 à 00’28s
43 104 Julen IRIZAR LASKURAIN EUS 07’18”30 à 00’29s
44 144 Luca HENN LKH 07’18”37 à 00’29s
45 56 Angel MADRAZO RUIZ DMP 07’18”58 à 00’29s
46 153 Michel RIES PLK 07’18”82 à 00’29s
47 64 Flavien MAURELET AUB 07’19”67 à 00’30s
48 46 Jimmy TURGIS COF 07’19”93 à 00’30s
49 155 Isaac CANTON SERRANO PLK 07’20”07 à 00’31s
50 96 Jerome MAINARD RLM 07’20”35 à 00’31s
51 86 Ludovic ROBEET WVA 07’20”41 à 00’31s
52 62 Romain FEILLU AUB 07’20”95 à 00’31s
53 115 Alan MARANGONI NIP 07’21”21 à 00’32s
54 47 Geoffrey SOUPE COF 07’21”35 à 00’32s
55 112 Damiano CIMA NIP 07’21”76 à 00’32s
56 33 Jérémy MAISON FST 07’22”26 à 00’33s
57 34 Kevin LEDANOIS FST 07’22”49 à 00’33s
58 55 Jérémy LEVEAU DMP 07’22”54 à 00’33s
59 116 Marino KOBAYASHI NIP 07’23”74 à 00’34s
60 105 Oscar RODRIGUEZ GARAICOECHEA EUS 07’24”42 à 00’35s
61 73 Arnaud COURTEILLE VCC 07’25”24 à 00’36s
62 54 Nikolay MIHAYLOV DMP 07’25”62 à 00’36s
63 143 Robert William KESSLER LKH 07’25”67 à 00’36s
64 57 Yannick MARTINEZ DMP 07’25”69 à 00’36s
65 27 Perrig QUEMENEUR TDE 07’25”77 à 00’36s
66 135 Colin Chris STÜSSI AMO 07’26”83 à 00’37s
67 66 Camille THOMINET AUB 07’27”18 à 00’38s
68 72 Erwann CORBEL VCC 07’27”46 à 00’38s
69 103 Cyril BARTHE EUS 07’27”49 à 00’38s
70 85 Dimitri PEYSKENS WVA 07’27”79 à 00’38s
71 84 Julien MORTIER WVA 07’27”82 à 00’38s
72 101 Aritz BAGUES KALPARSORO EUS 07’28”26 à 00’39s
73 22 Romain CARDIS TDE 07’28”77 à 00’39s
74 67 Kevin LE CUNFF AUB 07’29”51 à 00’40s
75 142 Florian NOWAK LKH 07’30”09 à 00’41s
76 53 Delio FERNANDEZ CRUZ DMP 07’30”18 à 00’41s
77 94 Tom DERNIES RLM 07’30”92 à 00’41s
78 51 Lucas DE ROSSI DMP 07’31”11 à 00’42s
79 131 Marco BERNARDINETTI AMO 07’31”39 à 00’42s
80 37 Romain HARDY FST 07’31”66 à 00’42s
81 152 Wilson Estiben PENA MOLANO PLK 07’31”89 à 00’42s
82 31 Warren BARGUIL FST 07’32”24 à 00’43s
83 102 Fernando BARCELO ARAGON EUS 07’32”38 à 00’43s
84 133 Jan-André FREULER AMO 07’32”80 à 00’43s
85 92 Pierre BARBIER RLM 07’33”87 à 00’44s
86 24 Jeremy CORNU TDE 07’34”17 à 00’45s
87 126 Davide REBELLIN SNE 07’34”52 à 00’45s
88 111 Damiano CUNEGO NIP 07’35”14 à 00’46s
89 151 Miguel Angel BALLESTEROS CANOVAS PLK 07’35”58 à 00’46s
90 106 Mikel ITURRIA SEGUROLA EUS 07’36”37 à 00’47s
91 132 Maris BOGDANOVICS AMO 07’36”78 à 00’47s
92 145 Richard WEINZHEIMER LKH 07’39”41 à 00’50s
93 146 Fabian SCHORMAIR LKH 07’40”84 à 00’51s
94 52 Remy DI GREGORIO DMP 07’41”24 à 00’52s
95 114 Hiroki NISHIMURA NIP 07’42”88 à 00’53s
96 113 Sho HATSUYAMA NIP 07’46”83 à 00’57s
97 147 Tobias KNAUP LKH 07’51”26 à 01’02s
98 122 Youcef REGUIGUI SNE 07’55”12 à 01’06s
99 123 Laurent EVRARD SNE 07’55”83 à 01’06s
100 134 Iltjan NIKA AMO 07’55”99 à 01’06s
101 63 Anthony MALDONADO AUB 08’03”39 à 01’14s
102 81 Justin JULES WVA 08’06”83 à 01’17s
103 125 Abderrahmane Mehdi HAMZA SNE 08’12”44 à 01’23s
104 121 Gaetan BILLE SNE 08’16”94 à 01’27s
105 127 Marco ZAMPARELLA SNE 08’27”80 à 01’38s
106 124 Boualem BELMOKHTAR SNE 08’30”62 à 01’41s