Mitchelton-Scott / TIm de Waele

Po bardzo pewnie przejechanej trasie, Daryl Impey został po raz siódmy mistrzem RPA w jeździe indywidualnej na czas. Podium uzupełnili Ryan Gibbons i Rohan Du Plooy.

Trasa mistrzowskiej czasówki wiodła wokoł miejscowości Oudtshoorn i liczyła 43,8 kilometra. Tym samym kolarze musieli pokazać pełnie swoich czasowych możliwości, by w odpowiednim czasie ukończyć rywalizację.

Nie był wielkim zaskoczeniem fakt, iż zdecydowanie najszybszy był Daryl Impey. Kolarz Mitchelton – Scott wykręcił czas 52:37 i pokonał o 2 minuty i 17 sekund Ryana Gibbonsa (Dimension Data). Po brązowy medal sięgnął za to Rohan Du Plooy, który stracił do zwycięzcy 6 minut i 49 sekund.

To zawsze bardzo miłe, kiedy udaje mi się wygrać czasówkę na mistrzostwach kraju, lecz da się zauważyć, że każdego roku presja jest nieco większa. Przyjechałem tu w znakomitym nastroju po Tour Down Under, lecz musiałem dać z siebie absolutnie wszystko, by zwyciężyć. Jestem bardzo zadowolony ze swojego wystepu