fot. AG2R

Francuz triumfował na czasówce w Ales i dzięki temu zapewnił sobie zwycięstwo w całym wyścigu.

Tradycyjnie o losach francuskiego wyścigu przesądzała czasówka w Ales, która kończyła się podjazdem.

Jednym z pierwszych wartościowych rezultatów był czas osiągnięty przez Leo Vincenta (FDJ), który niemal złamał barierę szesnastu minut. Jego czas poprawił Yoan Paillot (St Michel-Auber) i to blisko o 20 sekund.

Dobre rezultaty wykręcili także Sylvain Chavanel (Direct Energie) i jego kolega klubowy Lilian Calmejane, ale wszystkich pogodził Tony Gallopin (Ag2r), który przejechał trasę w czasie 15:21 i wyszedł na pozycję lidera wyścigu.

Czasu Gallopina nikt nie był już w stanie poprawić i to Francuz triumfował na ostatnim etapie, jak i w całym wyścigu.

Wyniki ostatniego etapu:

1 GALLOPIN Tony AG2R La Mondiale 15’21”01
2 PAILLOT Yoann St Michel-Auber 93 15’41”42
3 CHAVANEL Sylvain Direct Energie 15’43”12
4 LAPORTE Christophe Cofidis, Solutions Credits 15’46”11
5 HIVERT Jonathan Direct Energie 15’50”14
6 CALMEJANE Lilian Direct Energie 15’50”80
7 GOUGEARD Alexis AG2R La Mondiale 15’54”13
8 VINCENT Léo FDJ 16’00”55
9 LE BON Johan Vital Concept CC 16’05”85
10 DE BIE Sean Veranda`s Willems-Crelan 16’06”07
11 ROY Jérémy FDJ 16’07”32
12 TURGIS Anthony Cofidis, Solutions Credits 16’07”65
13 THOMAS Benjamin FDJ 16’07”66
14 MADOUAS Valentin FDJ 16’13”05”
15 MARCHAND Gianni Cibel-Cebon 16’13”41
16 JANSSENS Jimmy Cibel-Cebon 16’14”08
17 SARREAU Marc FDJ 16’16’27”
18 DUMOULIN Samuel AG2R La Mondiale 16’17”05
19 ARMIRAIL Bruno FDJ 16’17”35
20 COQUARD Bryan Vital Concept CC 16’18”33
21 CABOT Jérémy Roubaix Lille Metropole 16’24”40
22 COSNEFROY Benoit AG2R La Mondiale 16’25”43”
23 BACKAERT Frederik Wanty-Groupe Gobert 16’27”64
24 GRELLIER Fabien Direct Energie 16’28”24
25 DUPONT Hubert AG2R La Mondiale 16’28”80
26 VAN BREUSSEGEM Elias Veranda`s Willems-Crelan 16’29”41
27 BOUDAT Thomas Direct Energie 16’29”71
28 JAUREGUI Quentin AG2R La Mondiale 16’30”63
29 DELAPLACE Anthony Team Fortuneo-Samsic 16’31”73
30 VANSPEYBROUCK Pieter Wanty-Groupe Gobert 16’33”45
31 FINETTO Mauro Delko Marseille Provence KTM 16’33”45
32 GAREL Adrien Vital Concept CC 16’34”72
33 SCHULTZ Nicholas Caja Rural-Seguros RGA 16’35”57
34 KIRSCH Alex Wb Aqua Protect Veranclassic 16’36”37
35 DEVOLDER Stijn Veranda`s Willems-Crelan 16’36”91
36 DE GENDT Aime Sport Vlaanderen-Baloise 16’40”00
37 MOTTIER Justin Vital Concept CC 16’40”45
38 OFFREDO Yoann Wanty-Groupe Gobert 16’43”03
39 BARTHE Cyril Euskadi Basque Country-Murias 16’44”56
40 PICHON Laurent Team Fortuneo-Samsic 16’45”26
41 ISTA Kevyn Wb Aqua Protect Veranclassic 16’46”24
42 COMBAUD Romain Delko Marseille Provence KTM 16’48”07
43 VANBILSEN Kenneth Cofidis, Solutions Credits 16’48”29
44 ANDREETTA Simone Bardiani Csf 16’48”98
45 DUPONT Timothy Wanty-Groupe Gobert 16’49”00
46 RUYTERS Brecht Cibel-Cebon 16’50”16
47 BALDO Nicolas St Michel-Auber 93 16’51”71
48 VACHON Florian Team Fortuneo-Samsic 16’53”24
49 SISKEVICIUS Evaldas Delko Marseille Provence KTM 16’53”51
50 BARBIER Rudy AG2R La Mondiale 16’54”11
51 ANTOMARCHI Julien Roubaix Lille Metropole 16’55”29
52 VAN GESTEL Dries Sport Vlaanderen-Baloise 16’55”58
53 JONES Brenton Delko Marseille Provence KTM 16’57”72
54 DEVRIENDT Tom Wanty-Groupe Gobert 16’58”15
55 COENEN Dennis Cibel-Cebon 17’00”23
56 MOREIRA GUARINO Mauricio Jose Caja Rural-Seguros RGA 17’01”24
57 GERARD Arnaud Team Fortuneo-Samsic 17’01’51
58 DI GREGORIO Rémy Delko Marseille Provence KTM 17’03”31
59 MAINARD Jérôme Roubaix Lille Metropole 17’05”86
60 DERNIES Tom Roubaix Lille Metropole 17’06”69
61 BONNAFOND Guillaume Cofidis, Solutions Credits 17’06”69
62 SPENGLER Lukas Wb Aqua Protect Veranclassic 17’07”81
63 DIELEMAN Michiel Cibel-Cebon 17’07”90
64 IDJOUADIENE Pierre Roubaix Lille Metropole 17’09”95
65 BARCELO ARAGON Fernando Euskadi Basque Country-Murias 17’10”85
66 JAKIN Alo St Michel-Auber 93 17’12”65
67 COUSIN Jerome Direct Energie 17’12”94
68 TOUZE Damien St Michel-Auber 93 17’13”20
69 SIX Franklin Wb Aqua Protect Veranclassic 17’16”05
70 CLAEYS Dimitri Cofidis, Solutions Credits 17’17”15
71 LE CUNFF Kevin St Michel-Auber 93 17’17”15
72 DE WINTER Ludwig Wb Aqua Protect Veranclassic 17’17”52
73 BAGUES KALPARSORO Aritz Euskadi Basque Country-Murias 17’17”73
74 BERNARDINETTI Marco Amore & Vita-Prodir 17’19”84”
75 BRESCIANI Michael Bardiani Csf 17’19”91
76 VAN KEIRSBULCK Guillaume Wanty-Groupe Gobert 17’21”73
77 KASPERKIEWICZ Przemyslaw Delko Marseille Provence KTM 17’21’05”
78 STÜSSI Colin Chris Amore & Vita-Prodir 17’23”69
79 CAPIOT Amaury Sport Vlaanderen-Baloise 17’23”70
80 IRISARRI RINCON Jon Caja Rural-Seguros RGA 17’25”70
81 TURGIS Jimmy Cofidis, Solutions Credits 17’26”08
82 KREDER Wesley Wanty-Groupe Gobert 17’28”28
83 SERRANO RODRIGUEZ Gonzalo Caja Rural-Seguros RGA 17’29”88
84 BARBIER Pierre Roubaix Lille Metropole 17’31”57”
85 FEILLU Romain St Michel-Auber 93 17’31”65
86 OIEN Justin Caja Rural-Seguros RGA 17’32”88
87 WARLOP Jordi Sport Vlaanderen-Baloise 17’33”68
88 DE BONDT Dries Veranda`s Willems-Crelan 17’33’47
89 GABBURO Davide Amore & Vita-Prodir 17’34”52
90 MANZIN Lorrenzo Vital Concept CC 17’37”88
91 VAN GENECHTEN Jonas Vital Concept CC 17’38”57
92 EL FARES Julien Delko Marseille Provence KTM 17’40”05
93 DANIEL Maxime Team Fortuneo-Samsic 17’40”17
94 DE WITTE Mathias Veranda`s Willems-Crelan 17’40”69
95 STEELS Stijn Veranda`s Willems-Crelan 17’45”77
96 STERBINI Simone Bardiani Csf 17’54”09
97 ABERASTURI IZAGA Jon Euskadi Basque Country-Murias 17’54”61
98 WACKERMANN Luca Bardiani Csf 17’57”75
99 VANSTAEYEN Michaël Cofidis, Solutions Credits 17’57”84
100 DEHAES Kenny Wb Aqua Protect Veranclassic 17’58”91
101 DE BACKER Bert Vital Concept CC 18’03”90
102 VERMEULEN Emiel Roubaix Lille Metropole 18’08”25”
103 PLANCKAERT Edward Sport Vlaanderen-Baloise 18’08’10
104 FERRARI BARCELO Fabricio Caja Rural-Seguros RGA 18’11”23
105 MENTEN Milan Sport Vlaanderen-Baloise 18’11”60
106 GENE Yohann Direct Energie 18’12”70
107 MASSON Christophe Wb Aqua Protect Veranclassic 18’19”90
108 MARONESE Marco Bardiani Csf 18’20”44
109 BOGDANOVICS Maris Amore & Vita-Prodir 18’30’76”
110 ALBANESE Vincenzo Bardiani Csf 18’35”51
111 DE BOCK Stijn Cibel-Cebon 18’44”27
112 FONSECA Armindo Team Fortuneo-Samsic 18’48”18