fot. directvelo

Zwycięstwem Christophe’a Laporte (Cofidis) zakończył się drugi etap wyścigu Etoile de Besseges. Francuski sprinter został też nowym liderem wyścigu.

Drugi odcinek francuskiej etapówki wydawał się być nieco trudniejszy od etapu otwierającego rywalizację. Na trasie pomiędzy Nimes i Generac (151 kilometrów), peleton miał do pokonania 2 górskie premie, a końcówka rozgrywała się na rundach z niewielkim podjazdem.

Niedługo po starcie, ucieczkę dnia stworzyli dziś Jeremy Turgis (Cofidis), Romain Combaud (Delko Marseille), Dries Van Gestel (Spot Vlaanderen – Baloise), Kevin Le Cunff (Auber 93), Pierre Idjouadiene (Roubaix – Lille Metropole) i Davide Gabburo (Amore & Vita). Przewaga harcowników w połowie etapu dochodziła nawet do 4 minut i 40 sekund, lecz peleton starał się wszystko kontrolować.

Ostatecznie grupa prowadzona przez kolarzy Groupama – FDJ, Vital Concept oraz Cofidisu doszła ucieczkę około 3 kilometry przed metą, a o zwycięstwie etapowym zdecydował sprint z peletonu. W nim najlepszy okazał się Christophe Laporte (Cofidis), który o błysk szprychy pokonał Bryana Coquard (Vital Concept). Podium uzupełnił Timothy Dupont (Wanty – Groupe Gobert). Nowym liderem wyścigu został etapowy triumfator.

Wyniki:
1 Christophe Laporte (Fra) Cofidis Solutions Crédits 3:22:05
2 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:00:00
3 Timothy Dupont (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
4 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
5 Emiel Vermeulen (Bel) Roubaix – Lille Métropole 0:00:00
6 Marc Sarreau (Fra) FDJ 0:00:00
7 Lorrenzo Manzin (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:00:00
8 Romain Feillu (Fra) St Michel – Auber 93 0:00:00
9 Kevyn Ista (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:00:00
10 Marco Maronese (Ita) Bardiani – CSF 0:00:00
11 Rudy Barbier (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
12 Luca Wackermann (Ita) Bardiani – CSF 0:00:00
13 Armindo Fonseca (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:00
14 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 0:00:00
15 Roy Jans (Bel) Cibel – Cebon 0:00:00
16 Jon Aberasturi Izaga (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:00
17 Tony Gallopin (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
18 Anthony Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
19 Kenny Dehaes (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:00:00
20 Brenton Jones (Aus) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
21 Pierre Barbier (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:00:00
22 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:00:00
23 Przemyslaw Kasperkiewicz (Pol) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
24 Dries De Bondt (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:00:00
25 Maxime Farazijn (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
26 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie 0:00:00
27 Enrico Barbin (Ita) Bardiani – CSF 0:00:00
28 Laurent Pichon (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:00
29 Julien El Farès (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
30 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
31 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:00
32 Valentin Madouas (Fra) FDJ 0:00:00
33 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
34 Damien Touzé (Fra) St Michel – Auber 93 0:00:00
35 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani – CSF 0:00:00
36 Dennis Coenen (Bel) Cibel – Cebon 0:00:00
37 Stijn Devolder (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:00:00
38 Maxime Daniel (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:00
39 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
40 Johan Le Bon (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:00:00
41 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
42 Marco Bernardinetti (Ita) Amore & Vita – Prodir 0:00:00
43 Sean De Bie (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:00:00
44 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
45 Samuel Dumoulin (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
46 Justin Oien (USA) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
47 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
48 Gonzalo Serrano Rodriguez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
49 Yoann Offredo (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
50 Anthony Delaplace (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:00
51 Stijn Steels (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:00:00
52 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
53 Mathias De Witte (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:00:00
54 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
55 Amaël Moinard (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:00
56 Quentin Jauregui (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
57 Rémy Di Grégorio (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
58 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
59 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
60 Aimé De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
61 Jonas Van Genechten (Bel) Vital Concept Cycling Club 0:00:00
62 Tom Dernies (Bel) Roubaix – Lille Métropole 0:00:00
63 Jon Irisarri Rincon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
64 Ludwig De Winter (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:00:00
65 Yoann Paillot (Fra) St Michel – Auber 93 0:00:00
66 Kevin Le Cunff (Fra) St Michel – Auber 93 0:00:00
67 Aritz Bagües Kalparsoro (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:00
68 Simone Andreetta (Ita) Bardiani – CSF 0:00:00
69 Florian Vachon (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:00
70 Guillaume Levarlet (Fra) St Michel – Auber 93 0:00:00
71 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
72 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie 0:00:00
73 Jérôme Mainard (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:00:00
74 Wesley Kreder (Ned) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
75 Pierre Idjouadiene (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:00:00
76 Mauricio Jose Moreira Guarino (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
77 Brecht Ruyters (Bel) Cibel – Cebon 0:00:00
78 Stijn De Bock (Bel) Cibel – Cebon 0:00:00
79 Gianni Marchand (Bel) Cibel – Cebon 0:00:00
80 Bruno Armirail (Fra) FDJ 0:00:00
81 Michiel Dieleman (Bel) Cibel – Cebon 0:00:00
82 Michaël Van Staeyen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
83 Fernando Barcelo Aragon (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:00
84 Simone Sterbini (Ita) Bardiani – CSF 0:00:00
85 Arnaud Gérard (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:00
86 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
87 Nicolas Baldo (Fra) St Michel – Auber 93 0:00:00
88 Yohann Gène (Fra) Direct Energie 0:00:00
89 Romain Combaud (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
90 Léo Vincent (Fra) FDJ 0:00:00
91 Mauro Finetto (Ita) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
92 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
93 Benoît Cosnefroy (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
94 Jimmy Janssens (Bel) Cibel – Cebon 0:00:00
95 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
96 Elias Van Breussegem (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:00:00
97 Benjamin Thomas (Fra) FDJ 0:00:00
98 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie 0:00:00
99 Bert De Backer (Bel) Vital Concept Cycling Club 0:00:21
100 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:00:39
101 Michael Bresciani (Ita) Bardiani – CSF 0:00:39
102 Jérémy Roy (Fra) FDJ 0:00:39
103 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:00:39
104 Jérôme Cousin (Fra) Direct Energie 0:00:42
105 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:00:47
106 Lukas Spengler (SUI) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:01:20
107 Alo Jakin (Est) St Michel – Auber 93 0:01:20
108 Christophe Masson (Fra) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:01:23
109 Franklin Six (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:00:00
110 Tom Devriendt (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:02:15
111 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:02:15
112 Maris Bogdanovics (Lat) Amore & Vita – Prodir 0:04:19
113 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ 0:05:13
114 Davide Gabburo (Ita) Amore & Vita – Prodir 0:05:39
115 Justin Mottier (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:05:56
116 Adrien Garel (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:05:56
117 Jérémy Cabot (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:08:48
118 Miguel Angel Benito Diez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:10:00
119 Iltjan Nika (Alb) Amore & Vita – Prodir 0:10:00
120 Mikel Iturria Segurola (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:10:00
121 Colin Stüssi (SUI) Amore & Vita – Prodir 0:11:37
122 Jan-André Freuler (SUI) Amore & Vita – Prodir 0:11:37
DNS Zico Waeytens (Bel) Veranda’s Willems – Crelan

Klasyfikacja generalna:
1 Christophe Laporte (Fra) Cofidis Solutions Crédits 7:08:05
2 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:00:00
3 Marc Sarreau (Fra) FDJ 0:00:00
4 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 0:00:04
5 Timothy Dupont (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:06
6 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:07
7 Pierre Idjouadiene (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:00:07
8 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:08
9 Michiel Dieleman (Bel) Cibel – Cebon 0:00:08
10 Romain Combaud (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:09
11 Aritz Bagües Kalparsoro (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:09
12 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:10
13 Romain Feillu (Fra) St Michel – Auber 93 0:00:10
14 Lorrenzo Manzin (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:00:10
15 Kenny Dehaes (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:00:10
16 Rudy Barbier (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:10
17 Pierre Barbier (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:00:10
18 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:00:10
19 Marco Maronese (Ita) Bardiani – CSF 0:00:10
20 Enrico Barbin (Ita) Bardiani – CSF 0:00:10
21 Brenton Jones (Aus) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:10
22 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:10
23 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie 0:00:10
24 Sean De Bie (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:00:10
25 Przemyslaw Kasperkiewicz (Pol) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:10
26 Tony Gallopin (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:10
27 Dries De Bondt (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:00:10
28 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:10
29 Samuel Dumoulin (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:10
30 Julien El Farès (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:10
31 Dennis Coenen (Bel) Cibel – Cebon 0:00:10
32 Johan Le Bon (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:00:10
33 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:10
34 Yoann Offredo (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:00:10
35 Aimé De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:10
36 Maxime Farazijn (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:10
37 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:10
38 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:10
39 Armindo Fonseca (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:10
40 Mathias De Witte (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:00:10
41 Laurent Pichon (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:10
42 Stijn Devolder (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:00:10
43 Jon Irisarri Rincon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:10
44 Tom Dernies (Bel) Roubaix – Lille Métropole 0:00:10
45 Emiel Vermeulen (Bel) Roubaix – Lille Métropole 0:00:10
46 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:10
47 Anthony Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:10
48 Maxime Daniel (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:10
49 Anthony Delaplace (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:10
50 Rémy Di Grégorio (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:10
51 Kevyn Ista (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:00:10
52 Gonzalo Serrano Rodriguez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:10
53 Luca Wackermann (Ita) Bardiani – CSF 0:00:10
54 Wesley Kreder (Ned) Wanty – Groupe Gobert 0:00:10
55 Marco Bernardinetti (Ita) Amore & Vita – Prodir 0:00:10
56 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:10
57 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:00:10
58 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:10
59 Simone Andreetta (Ita) Bardiani – CSF 0:00:10
60 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani – CSF 0:00:10
61 Gianni Marchand (Bel) Cibel – Cebon 0:00:10
62 Mauricio Jose Moreira Guarino (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:10
63 Kevin Le Cunff (Fra) St Michel – Auber 93 0:00:10
64 Roy Jans (Bel) Cibel – Cebon 0:00:10
65 Quentin Jauregui (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:10
66 Amaël Moinard (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:10
67 Stijn Steels (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:00:10
68 Jon Aberasturi Izaga (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:10
69 Brecht Ruyters (Bel) Cibel – Cebon 0:00:10
70 Yoann Paillot (Fra) St Michel – Auber 93 0:00:10
71 Stijn De Bock (Bel) Cibel – Cebon 0:00:10
72 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:10
73 Léo Vincent (Fra) FDJ 0:00:10
74 Valentin Madouas (Fra) FDJ 0:00:10
75 Jérôme Mainard (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:00:10
76 Guillaume Levarlet (Fra) St Michel – Auber 93 0:00:10
77 Ludwig De Winter (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:00:10
78 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie 0:00:10
79 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie 0:00:10
80 Jonas Van Genechten (Bel) Vital Concept Cycling Club 0:00:10
81 Justin Oien (USA) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:10
82 Nicolas Baldo (Fra) St Michel – Auber 93 0:00:10
83 Elias Van Breussegem (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:00:10
84 Michaël Van Staeyen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:00:10
85 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:10
86 Bruno Armirail (Fra) FDJ 0:00:10
87 Yohann Gène (Fra) Direct Energie 0:00:10
88 Arnaud Gérard (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:10
89 Mauro Finetto (Ita) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:10
90 Benjamin Thomas (Fra) FDJ 0:00:10
91 Benoît Cosnefroy (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:10
92 Franklin Six (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:00:10
93 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:10
94 Bert De Backer (Bel) Vital Concept Cycling Club 0:00:31
95 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:00:49
96 Jérémy Roy (Fra) FDJ 0:00:49
97 Jérôme Cousin (Fra) Direct Energie 0:00:52
98 Simone Sterbini (Ita) Bardiani – CSF 0:01:27
99 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:01:29
100 Florian Vachon (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:02:16
101 Tom Devriendt (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:02:25
102 Alo Jakin (Est) St Michel – Auber 93 0:02:52
103 Damien Touzé (Fra) St Michel – Auber 93 0:03:07
104 Fernando Barcelo Aragon (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:03:07
105 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:03:07
106 Michael Bresciani (Ita) Bardiani – CSF 0:03:26
107 Jimmy Janssens (Bel) Cibel – Cebon 0:03:28
108 Lukas Spengler (SUI) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:03:40
109 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:04:07
110 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:04:38
111 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ 0:05:23
112 Christophe Masson (Fra) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:05:28
113 Davide Gabburo (Ita) Amore & Vita – Prodir 0:05:49
114 Maris Bogdanovics (Lat) Amore & Vita – Prodir 0:07:47
115 Miguel Angel Benito Diez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:10:10
116 Justin Mottier (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:10:37
117 Jérémy Cabot (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:11:08
118 Iltjan Nika (Alb) Amore & Vita – Prodir 0:11:21
119 Colin Stüssi (SUI) Amore & Vita – Prodir 0:11:47
120 Adrien Garel (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:16:13
121 Mikel Iturria Segurola (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:17:23
122 Jan-André Freuler (SUI) Amore & Vita – Prodir 0:19:20