fot. Trek-Segafredo

Gonzalo Najar (Sindicato Empleados Públicos of San Juan) triumfował w klasyfikacji generalnej argentyńskiego wyścigu. Ostatni etap wygrał Giacomo Nizzolo (Trek Segafredo).

Ostatnią odsłoną 36. edycji Vuelta a San Juan Internacional był sprinterski etap wokół San Juan. Kolarze mieli do przejechania niewiele ponad 141 kilometrów.

Ucieczkę dnia utworzyli dziś: Giuseppe Fonzi (Wilier Triestina – Selle Italia), Omar Mendoza (Medellin – Inder), Miguel Rubiano (Coldeportes – Claro), Gonzalo Miranda (Equipo Continental Municipalidad de Pocito), Alexander Cataford (UnitedHealthcare Pro Cycling Team), Emiliano Contreras (Asociacion Civil Mardan) i Sergio Aguirre (Municipalidad de Rawson Somos Todos).

W połowie dystansu z ucieczki odpadł Miranda, a szóstka miała tylko minutę przewagi nad peletonem prowadzonym głównie przez BORA – hansgrohe. Ostatecznie na 50 kilometrów przed metą harcownicy musieli dać za wygraną. Ponowną akcję mieliśmy w ostatniej części wyścigu, gdzie z peletonu wyskoczyli Rodrigo Nascimento (Brazylia), Simano Velasco (Willier Triestina) oraz Alvaro Cuadros (Caja Rural), ale ich przewaga nie przekraczała kilkudziesięciu sekund. Wewnątrz ostatnich dziesięciu kilometrów po ich akcji nie było już śladu.

Walkę sprinterów najlepiej rozegrał Giacomo Nizzolo (Trek Segafredo) i tym samym ekipa z USA zanotowała drugie zwycięstwo tego dnia. Podium uzupełnili zawodnicy Quick Step Floors – za Nizzolo metę przekroczył Max Richeze, a trzeci był Alvaro Hodeg.

W klasyfikacji generalnej triumfował Gonzalo Najar (Sindicato Empleados Públicos of San Juan), a Rafał Majka ukończył rywalizację na 5. miejscu.

Wyniki ostatniego etapu:

1 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo 2:55:23
2 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
3 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors
4 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe
5 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida
6 Manuel Peñalver (Spa) Trevigiani Phonix-Hemus
7 Federico Burchio (Ita) Italy
8 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal
9 Guillaume Boivin (Can) Israel-Cycling Academy
10 Carlos Alzate (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling
11 Felix Nordase (Cub) Cuba
12 Attilio Viviani (Ita) Italy
13 Pablo Anchieri (Uru) Uruguay
14 Weimar Roldan (Col) Medellin
15 Robigzon Oyola (Col) Medellin
16 Leonardo Fedrigo (Ita) Italy
17 Rafael De Mattos (Bra) Brazil
18 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
19 Miguel Rubiano (Col) Coldeportes-Zenu
20 German Tivani (Arg) Trevigiani Phonix-Hemus
21 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
22 Yousif Mirza Al-Hammadi (UAE) UAE Team Emirates
23 Anderson Maldonado (Uru) Uruguay
24 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
25 Floryan Arnoult (Fra) Trevigiani Phonix-Hemus
26 Benjamin Perry (Can) Israel-Cycling Academy
27 Marcos Mendez (Arg) Argentina
28 Kanstantsin Suitsou (Blr) Bahrain-Merida
29 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
30 Jorge Pi (Arg) Asociacion Civil Mardan
31 Luis Mas (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
32 Christofer Jurado (Pan) Trevigiani Phonix-Hemus
33 Oscar Sevilla (Spa) Medellin
34 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates
35 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe
36 Eric Marcotte (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
37 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors
38 Rafal Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
39 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
40 Omar Mendoza (Col) Medellin
41 Zahiri Abderrahim (Mar) Trevigiani Phonix-Hemus
42 Cesar Paredes (Col) Medellin
43 Luis Laverde (Col) Coldeportes-Zenu
44 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
45 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
46 Julen Amezqueta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
47 Juan Pablo Dotti (Arg) S.E.P. de San Juan
48 Gonzalo Najar (Arg) S.E.P. de San Juan
49 Miguel Eduardo Florez (Col) Wilier Triestina-Selle Italia
50 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors
51 Duilio Ramos (Arg) Argentina
52 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
53 Jhonatan Narvaez (Ecu) Quick-Step Floors
54 Alejandro Duran (Arg) Argentina
55 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
56 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
57 Pawel Poljanski (Pol) Bora-Hansgrohe
58 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
59 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates
60 Walter Vargas (Col) Medellin
61 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
62 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida
63 Atilio Pinno (Bra) Brazil 0:00:09
64 Simone Velasco (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 0:00:17
65 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo 0:00:18
66 Nicolas Naranjo (Arg) A.C.A. Virgen De Fatima
67 Haston Javier (Arg) S.E.P. de San Juan
68 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:00:20
69 Francisco Monte (Arg) Asociacion Civil Mardan 0:00:22
70 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 0:00:26
71 Daniel Eaton (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:00:28
72 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 0:00:30
73 Michal Kolár (Svk) Bora-Hansgrohe 0:00:31
74 Mattia Bais (Ita) Italy 0:00:33
75 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
76 Jose Luis Rodriguez (Chi) S.E.P. de San Juan 0:00:35
77 Daniel Diaz (Arg) S.E.P. de San Juan
78 Rodrigo Do Nascimento (Bra) Brazil 0:00:45
79 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal 0:00:50
80 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida 0:01:16
81 Roderich Aconegui (Uru) Uruguay 0:01:17
82 Pablo Andres Alarcon (Chi) Canel’s-Specialized
83 Roman Villalovos (CRc) Canel’s-Specialized
84 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
85 Alexander Cataford (Can) UnitedHealthcare Pro Cycling
86 Marco Arriagada (Chi) Municipalidad de Pocito
87 German Chaves (Col) Coldeportes-Zenu 0:01:34
88 Cristian Muñoz (Col) Coldeportes-Zenu
89 Joaquim Silva (Por) Caja Rural-Seguros RGA
90 Victor Olivares (Chi) Chile
91 Alan Valencio (Bra) Brazil
92 Patricio Almonacid (Chi) Chile
93 Ignacio Moyano (Chi) Chile 0:01:36
94 Enzo Moyano (Arg) Municipalidad de Pocito
95 Nicolas Cabrera (Chi) Chile
96 Daniel Zamora (Arg) A.C.A. Virgen De Fatima
97 Pedro Gordillo (Arg) Municipalidad de Rawson
98 Luciano Montivero (Arg) A.C.A. Virgen De Fatima
99 Ruben Rojas (Arg) Argentina
100 Leonardo Rodriguez (Arg) Asociacion Civil Mardan
101 Franco Lopez (Arg) A.C.A. Virgen De Fatima
102 Pedro Portuondo (Cub) Cuba
103 Emiliano Ibarra (Arg) S.E.P. de San Juan
104 Sergio Aguirre (Arg) Municipalidad de Rawson
105 Adrian Alvarado (Chi) Chile
106 Emiliano Contreras (Arg) Asociacion Civil Mardan
107 Andres Paez (Arg) Municipalidad de Rawson
108 Nicolas Maes (Bel) Lotto Soudal
109 Josu Zabala (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
110 Yannis Yssaad (Fra) Caja Rural-Seguros RGA
111 Filippo Rochetti (Ita) Italy
112 Julio Camacho (Col) Coldeportes-Zenu
113 Aviv Yechezkel (Isr) Israel-Cycling Academy
114 Jose Alfredo Santoyo (Mex) Canel’s-Specialized
115 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:01:53
116 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo 0:01:59
117 Gregory Daniel (USA) Trek-Segafredo
118 Daniel Juarez (Arg) Asociacion Civil Mardan 0:02:08
119 Adrian Richeze (Arg) A.C.A. Virgen De Fatima
120 Ignacio Maldonado (Uru) Uruguay 0:02:14
121 Richard Mascarañas (Uru) Uruguay
122 Efren Santos (Mex) Canel’s-Specialized
123 Alan Presa (Uru) Uruguay
124 Hector Lucero (Arg) Municipalidad de Pocito
125 Eduardo Corte (Mex) Canel’s-Specialized
126 Winner Anacona (Col) Movistar Team
127 Higinio Lucero (Arg) Municipalidad de Rawson
128 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
129 Alex Cano (Col) Coldeportes-Zenu
130 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates
131 Juan Melivilo (Arg) Municipalidad de Pocito 0:02:31
132 Gerardo Tivani (Arg) Municipalidad de Pocito
133 Ignacio de Jesus Prado (Mex) Canel’s-Specialized 0:02:34
134 Jose Astiasaran (Arg) Asociacion Civil Mardan 0:02:58
135 Leandro Marcos (Cub) Cuba
136 Alvaro Cuadros (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:03:08
137 Javier Montoya (Col) Trevigiani Phonix-Hemus
138 Mauricio Bielinski (Bra) Brazil 0:05:12
139 Kristian Sbaragli (Ita) Israel-Cycling Academy 0:05:31
140 Gonzalo Sabas Miranda (Chi) Municipalidad de Pocito 0:06:05
141 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
142 Anass Ait El Abdia (Mar) UAE Team Emirates
143 Ezequiel Falcon (Arg) Municipalidad de Rawson
144 Pedro Gonzalez (Arg) Municipalidad de Pocito
145 Mauricio Muller (Arg) S.E.P. de San Juan
146 Jeovane De Oliveira (Bra) Brazil
147 Sebastian Reyes (Chi) Chile 0:06:09
148 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 0:06:11
149 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal 0:06:43
150 Edwin Alcibiades Avila (Col) Israel-Cycling Academy 0:08:21
151 Mauro Richeze (Arg) A.C.A. Virgen De Fatima
OTL Mihkel Räim (Est) Israel-Cycling Academy 0:26:33
DNF Travis McCabe (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
DNF Facundo Cattapan (Arg) Municipalidad de Rawson
DNF Christian Perez (Cub) Cuba
DNF Hidalgo Vera (Cub) Cuba
DNS Filippo Calderaro (Ita) Italy

 

Klasyfikacja końcowa:

1 Gonzalo Najar (Arg) S.E.P. de San Juan 21:59:06
2 Oscar Sevilla (Spa) Medellin 0:00:51
3 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates 0:01:11
4 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec 0:01:41
5 Rafal Majka (Pol) Bora-Hansgrohe 0:01:58
6 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal 0:01:59
7 Omar Mendoza (Col) Medellin 0:02:08
8 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 0:02:58
9 Kanstantsin Suitsou (Blr) Bahrain-Merida 0:03:19
10 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors 0:03:26
11 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo 0:03:32
12 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:03:44
13 Anderson Maldonado (Uru) Uruguay 0:03:47
14 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:04:36
15 Luis Mas (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:04:42
16 Jhonatan Narvaez (Ecu) Quick-Step Floors 0:05:07
17 Robigzon Oyola (Col) Medellin 0:06:11
18 Pawel Poljanski (Pol) Bora-Hansgrohe
19 Juan Pablo Dotti (Arg) S.E.P. de San Juan 0:06:36
20 Alexander Cataford (Can) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:06:57
21 German Chaves (Col) Coldeportes-Zenu 0:08:31
22 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:08:55
23 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates 0:09:16
24 Alejandro Duran (Arg) Argentina 0:09:17
25 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team 0:09:57
26 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 0:10:56
27 Miguel Eduardo Florez (Col) Wilier Triestina-Selle Italia 0:10:58
28 Cesar Paredes (Col) Medellin 0:11:13
29 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo 0:11:17
30 Cristian Muñoz (Col) Coldeportes-Zenu 0:11:47
31 Winner Anacona (Col) Movistar Team 0:11:50
32 Ruben Rojas (Arg) Argentina 0:12:14
33 Julen Amezqueta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:12:16
34 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida 0:12:30
35 Miguel Rubiano (Col) Coldeportes-Zenu 0:12:33
36 German Tivani (Arg) Trevigiani Phonix-Hemus 0:12:48
37 Nicolas Maes (Bel) Lotto Soudal 0:13:15
38 Eduardo Corte (Mex) Canel’s-Specialized 0:13:24
39 Joaquim Silva (Por) Caja Rural-Seguros RGA 0:14:08
40 Emiliano Contreras (Arg) Asociacion Civil Mardan 0:14:53
41 Javier Montoya (Col) Trevigiani Phonix-Hemus 0:14:54
42 Pedro Portuondo (Cub) Cuba 0:15:17
43 Daniel Zamora (Arg) A.C.A. Virgen De Fatima 0:15:38
44 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 0:16:58
45 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
46 Guillaume Boivin (Can) Israel-Cycling Academy 0:17:01
47 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal 0:17:15
48 Daniel Diaz (Arg) S.E.P. de San Juan 0:17:52
49 Atilio Pinno (Bra) Brazil 0:18:00
50 Luis Laverde (Col) Coldeportes-Zenu 0:18:07
51 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team 0:18:40
52 Roman Villalovos (CRc) Canel’s-Specialized 0:19:25
53 Walter Vargas (Col) Medellin 0:20:07
54 Weimar Roldan (Col) Medellin 0:20:28
55 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors 0:21:18
56 Julio Camacho (Col) Coldeportes-Zenu 0:21:20
57 Michal Kolár (Svk) Bora-Hansgrohe 0:21:33
58 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal 0:21:52
59 Daniel Eaton (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:22:29
60 Zahiri Abderrahim (Mar) Trevigiani Phonix-Hemus 0:22:30
61 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe 0:22:32
62 Filippo Rochetti (Ita) Italy 0:22:35
63 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo 0:22:53
64 Anass Ait El Abdia (Mar) UAE Team Emirates 0:23:08
65 Marco Arriagada (Chi) Municipalidad de Pocito 0:23:30
66 Mattia Bais (Ita) Italy 0:24:00
67 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors 0:24:55
68 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe
69 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates 0:25:43
70 Attilio Viviani (Ita) Italy 0:26:17
71 Edwin Alcibiades Avila (Col) Israel-Cycling Academy 0:26:50
72 Rafael De Mattos (Bra) Brazil 0:27:00
73 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 0:27:16
74 Eric Marcotte (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:27:43
75 Enzo Moyano (Arg) Municipalidad de Pocito 0:28:04
76 Leonardo Rodriguez (Arg) Asociacion Civil Mardan 0:28:48
77 Floryan Arnoult (Fra) Trevigiani Phonix-Hemus 0:29:04
78 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo 0:29:11
79 Alex Cano (Col) Coldeportes-Zenu 0:29:40
80 Jose Luis Rodriguez (Chi) S.E.P. de San Juan 0:29:50
81 Benjamin Perry (Can) Israel-Cycling Academy 0:30:14
82 Efren Santos (Mex) Canel’s-Specialized 0:31:19
83 Kristian Sbaragli (Ita) Israel-Cycling Academy 0:31:31
84 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe 0:31:32
85 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida 0:31:47
86 Ignacio Maldonado (Uru) Uruguay 0:31:58
87 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida 0:31:59
88 Alvaro Cuadros (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:32:01
89 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 0:32:22
90 Simone Velasco (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 0:32:30
91 Christofer Jurado (Pan) Trevigiani Phonix-Hemus 0:32:34
92 Yousif Mirza Al-Hammadi (UAE) UAE Team Emirates 0:32:37
93 Alan Valencio (Bra) Brazil 0:32:47
94 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team 0:32:51
95 Francisco Monte (Arg) Asociacion Civil Mardan 0:33:20
96 Luciano Montivero (Arg) A.C.A. Virgen De Fatima 0:33:37
97 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:33:57
98 Yannis Yssaad (Fra) Caja Rural-Seguros RGA 0:35:54
99 Felix Nordase (Cub) Cuba 0:35:55
100 Haston Javier (Arg) S.E.P. de San Juan 0:35:57
101 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo 0:36:13
102 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:36:29
103 Gregory Daniel (USA) Trek-Segafredo 0:37:11
104 Sergio Aguirre (Arg) Municipalidad de Rawson 0:37:19
105 Emiliano Ibarra (Arg) S.E.P. de San Juan 0:37:21
106 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 0:37:40
107 Sebastian Reyes (Chi) Chile 0:38:13
108 Nicolas Cabrera (Chi) Chile 0:38:23
109 Josu Zabala (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:38:38
110 Leonardo Fedrigo (Ita) Italy 0:38:43
111 Duilio Ramos (Arg) Argentina 0:38:53
112 Carlos Alzate (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:40:07
113 Pablo Andres Alarcon (Chi) Canel’s-Specialized 0:40:21
114 Hector Lucero (Arg) Municipalidad de Pocito 0:40:41
115 Ignacio de Jesus Prado (Mex) Canel’s-Specialized 0:40:59
116 Daniel Juarez (Arg) Asociacion Civil Mardan 0:41:12
117 Juan Melivilo (Arg) Municipalidad de Pocito 0:41:18
118 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia 0:41:50
119 Jeovane De Oliveira (Bra) Brazil 0:42:38
120 Jorge Pi (Arg) Asociacion Civil Mardan 0:43:15
121 Mauricio Muller (Arg) S.E.P. de San Juan 0:43:17
122 Aviv Yechezkel (Isr) Israel-Cycling Academy 0:43:35
123 Ignacio Moyano (Chi) Chile 0:43:51
124 Nicolas Naranjo (Arg) A.C.A. Virgen De Fatima 0:44:22
125 Victor Olivares (Chi) Chile 0:45:27
126 Rodrigo Do Nascimento (Bra) Brazil 0:45:39
127 Adrian Alvarado (Chi) Chile 0:45:47
128 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:46:03
129 Franco Lopez (Arg) A.C.A. Virgen De Fatima 0:46:16
130 Mauro Richeze (Arg) A.C.A. Virgen De Fatima 0:46:30
131 Federico Burchio (Ita) Italy 0:46:56
132 Higinio Lucero (Arg) Municipalidad de Rawson 0:47:03
133 Richard Mascarañas (Uru) Uruguay 0:47:06
134 Marcos Mendez (Arg) Argentina 0:47:41
135 Adrian Richeze (Arg) A.C.A. Virgen De Fatima 0:49:11
136 Mauricio Bielinski (Bra) Brazil 0:49:15
137 Leandro Marcos (Cub) Cuba 0:49:19
138 Gerardo Tivani (Arg) Municipalidad de Pocito 0:49:30
139 Alan Presa (Uru) Uruguay 0:50:10
140 Roderich Aconegui (Uru) Uruguay 0:51:29
141 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal 0:53:58
142 Manuel Peñalver (Spa) Trevigiani Phonix-Hemus 0:55:09
143 Jose Astiasaran (Arg) Asociacion Civil Mardan 0:56:17
144 Jose Alfredo Santoyo (Mex) Canel’s-Specialized 0:58:45
145 Pablo Anchieri (Uru) Uruguay 0:59:57
146 Gonzalo Sabas Miranda (Chi) Municipalidad de Pocito 1:01:26
147 Patricio Almonacid (Chi) Chile 1:03:23
148 Pedro Gordillo (Arg) Municipalidad de Rawson 1:04:11
149 Ezequiel Falcon (Arg) Municipalidad de Rawson 1:09:31
150 Pedro Gonzalez (Arg) Municipalidad de Pocito 1:17:16
151 Andres Paez (Arg) Municipalidad de Rawson 1:18:49