Tour of Taihu Lake

Jakub Mareczko po dzisiejszym zwycięstwie został nowym liderem Tour of Taihu Lake.

Chiński wyścig Tour of Taihu Lake wchodzi w decydującą fazę. Już w czwartek z bardzo dobrej strony pokazał się jeżdżący (niestety) z włoską licencją Kuba Mareczko. Zawodnik Wilier Triestina – Selle Italia wygrał etap i w generalce awansował na dwunaste miejsce.

Kolejne dwa dni to popis urodzonego w Polsce kolarza. Dwukrotnie jego plecy musiał oglądać szybki Nicolas Marini (Nippo – Vini Fantini). Dzięki dwóm triumfom i bonifikatom na mecie Mareczko został nowym liderem wyścigu. To już trzynaste zwycięstwo Kuby w tej imprezie. W 2015 roku dokonał nie lada wyczynu. Jego łupem padło siedem etapów i klasyfikacja generalna.

Poprzedni artykułTour of Guangxi 2017: Łukasz Wiśniowski w składzie Team Sky [video]