Moreno Hofland (Lotto Soudal) triumfował na trasie Famenne Ardenne Classic.

Pierwsza edycja Famenne Ardenne Classic liczyła 195 kilometrów, a start i meta usytuowane były w Marche-en-Famenne. Na kolarzy czekało łącznie dziewięć dość ciężkich podjazdów.

Niestety wśród rywalizujących kolarzy nie było żadnego Polaka. Po kilku atakach zawiązała się ucieczka w składzie: Kenny Molly (AGO-Aqua Service), Lander Seynaeve (Roubaix-Lille Métropole), Jérôme Mainard (Armée de Terre), Marten Kooistra (SEG Racing Academy), David Boucher (Pauwels Sauzen-Vastgoedservice) i Maxim Rusnac (Team Differdange-Losch).

Treck

Szóstka nie potrafiła wypracować sobie większej przewagi niż trzy minuty. Jako pierwszy z czołówki odpadł Kooistra. 54 kilometry przed metą z ucieczki zostali tylko Molly i Mainard. Podzielony peleton skasował odjazd sześć kilometrów dalej.

Ze zdziesiątkowanego peletonu zaatakowali na hopkach: Guillaume Martin i Xandro Meurisse (obaj Wanty-Groupe Gobert) oraz Martijn Budding (Roompot-Nederlandse Loterij). Akcja trójki nie trwała zbyt długo, a grupka złapała ich siedem kilometrów przed metą.

Najwięcej sił na finałowy sprint po ciężkim dniu ścigania zachował Moreno Hofland (Lotto Soudal). Drugi był Emiel Vermeulen (Roubaix-Lille Métropole), a trzeci Maxime Vantomme (WB-Veranclassic-Aqua Protect).

Wyniki:

1 HOFLAND Moreno LTS LOTTO SOUDAL en 4h51’15”
2 VERMEULEN Emiel RLM ROUBAIX – LILLE METROPOLE 00:00
3 VANTOMME Maxime WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 00:00
4 STÜSSI Colin Chris TRA ROTH – AKROS 00:00
5 LEVASSEUR Jordan ADT ARMEE DE TERRE 00:00
6 MEURISSE Xandro WGG WANTY – GROUPE GOBERT 00:00
7 TASSET Marvin AAS AGO – AQUA SERVICE 00:00
8 PEYSKENS Dimitri WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 00:00
9 VAN DER HOORN Taco RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 00:00
10 DE BONDT Dries VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 00:00
11 ASSELMAN Jesper RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 00:00
12 DUIJN Huub VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 00:00
13 DELFOSSE Sébastien WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 00:00
14 DE WITTE Mathias CIB CIBEL – CEBON 00:00
15 WILLIAMS Stephen SEG SEG RACING ACADEMY 00:00
16 VAN MELSEN Kevin WGG WANTY – GROUPE GOBERT 00:00
17 MARTIN Guillaume WGG WANTY – GROUPE GOBERT 00:00
18 BACKAERT Frederik WGG WANTY – GROUPE GOBERT 00:00
19 BUDDING Martijn RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 00:00
20 DEGAND Thomas WGG WANTY – GROUPE GOBERT 00:00
21 DE GENDT Aime SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:00
22 JOLY Thomas RLM ROUBAIX – LILLE METROPOLE 00:00
23 DOUBEY Fabien WGG WANTY – GROUPE GOBERT 00:00
24 ANTOMARCHI Julien RLM ROUBAIX – LILLE METROPOLE 00:00
25 VAN DER SANDE Tosh LTS LOTTO SOUDAL 00:09
26 MINNAARD Marco WGG WANTY – GROUPE GOBERT 00:09
27 ARMEE Sander LTS LOTTO SOUDAL 00:14
28 SALOMEIN Jarl SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:34
29 DRUYTS Gerry PSV PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINEN 00:34
30 BUGTER Luuc DCR DELTA CYCLING ROTTERDAM 00:34
31 THALMANN Roland TRA ROTH – AKROS 00:34
32 PETELIN Jan CCD TEAM DIFFERDANGE – LOSCH 00:34
33 PASTOOR Gerco DCR DELTA CYCLING ROTTERDAM 00:34
34 MARCHAND Gianni CIB CIBEL – CEBON 00:34
35 DUCULTY Bastien ADT ARMEE DE TERRE 00:34
36 JANSSEN Adriaan SEG SEG RACING ACADEMY 00:34
37 COENEN Dennis CIB CIBEL – CEBON 00:34
38 DIELEMAN Michiel CIB CIBEL – CEBON 00:34
39 TEASDALE Joshua CCD TEAM DIFFERDANGE – LOSCH 00:34
40 MEIJERS Jeroen RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 01:05
41 SPRENGERS Thomas SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 01:05
42 VERMEER Tom CCD TEAM DIFFERDANGE – LOSCH 01:51
43 RAILEANU Cristian CCD TEAM DIFFERDANGE – LOSCH 01:51
44 TEUGELS Lennert VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 01:51
45 DE VRIES Hartthijs SEG SEG RACING ACADEMY 01:51
46 VAN DEN DOOL Jens DCR DELTA CYCLING ROTTERDAM 02:03
47 LIVYNS Arjen VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 05:20
48 DEVOLDER Stijn VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 05:20
49 VANENDERT Jelle LTS LOTTO SOUDAL 05:20
50 MONFORT Maxime LTS LOTTO SOUDAL 06:24
51 INTRA Felix SVL TEAM SAUERLAND NRW P/B HENLEY & PARTNERS 07:59
52 MULHERN Mitchell DCR DELTA CYCLING ROTTERDAM 08:03
53 MAINARD Jerome ADT ARMEE DE TERRE 08:03
54 RAYMACKERS Cedric CCD TEAM DIFFERDANGE – LOSCH 08:03
55 THILL Tom CCD TEAM DIFFERDANGE – LOSCH 08:03
56 HÄRTIG Jonas SVL TEAM SAUERLAND NRW P/B HENLEY & PARTNERS 08:03
57 COBBAERT Robby CIB CIBEL – CEBON 08:03
58 VAN DALEN Jason DCR DELTA CYCLING ROTTERDAM 09:52
59 TULNER Rens DCR DELTA CYCLING ROTTERDAM 09:52
60 MAAS Jan SEG SEG RACING ACADEMY 09:52
61 VAN DE KERKHOVE Brent PSV PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINEN 11:58
62 VUKOVIC Roberto SVL TEAM SAUERLAND NRW P/B HENLEY & PARTNERS 11:58
63 GEUENS Alexander PSV PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINEN 11:58
64 KORNER Max Emil Boholm PCW T.PALM PÔLE CONTINENTAL WALLON 11:58
65 BUNTINX Auxence PCW T.PALM PÔLE CONTINENTAL WALLON 11:58
66 PRÉMONT Christophe VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 11:58
67 HAAG Guillaume PCW T.PALM PÔLE CONTINENTAL WALLON 11:58
68 LÜSCHER Damian TRA ROTH – AKROS 14:16
69 GOEBEERT Pierre AAS AGO – AQUA SERVICE 04:34
70 DEBUY Anthony AAS AGO – AQUA SERVICE 04:34
71 MONIQUET Sylvain AAS AGO – AQUA SERVICE 04:34
72 MOLLY Kenny AAS AGO – AQUA SERVICE 04:34
73 CALLEEUW Joeri RLM ROUBAIX – LILLE METROPOLE 04:34

Wycofali się:
SHAW James LTS LOTTO SOUDAL
MERTZ Remy LTS LOTTO SOUDAL
DE BIE Sean LTS LOTTO SOUDAL
DHAENE Brecht WGG WANTY – GROUPE GOBERT
FARAZIJN Maxime SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE
POLS Ruben SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE
VAN GESTEL Dries SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE
STEELS Stijn SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE
WALLAYS Jens SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE
VAN BREUSSEGEM Elias VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN
DERNIES Tom WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT
ISTA Kevyn WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT
NAESEN Lawrence WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT
TAMINIAUX Lionel WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT
LIGTHART Pim RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ
VAN GOETHEM Brian RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ
VAN EMPEL Etienne RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ
VAN GINNEKEN Sjoerd RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ
BAUDE Arthur AAS AGO – AQUA SERVICE
DE WINTER Gordon AAS AGO – AQUA SERVICE
DE JONGHE Kevin CIB CIBEL – CEBON
JANSSENS Jimmy CIB CIBEL – CEBON
REYNAERTS Jan CIB CIBEL – CEBON
BOUCHER David PSV PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINEN
VAN DINGENEN Jordi PSV PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINEN
HAUBRUGE Robin PCW T.PALM PÔLE CONTINENTAL WALLON
DIDIER Antoine PCW T.PALM PÔLE CONTINENTAL WALLON
ELLIOTT William PCW T.PALM PÔLE CONTINENTAL WALLON
WALSH Edward PCW T.PALM PÔLE CONTINENTAL WALLON
LECROQ Jérémy RLM ROUBAIX – LILLE METROPOLE
SEYNAEVE Lander RLM ROUBAIX – LILLE METROPOLE
CAMPISTROUS Romain ADT ARMEE DE TERRE
FERASSE Thibault ADT ARMEE DE TERRE
KNEISKY Morgan ADT ARMEE DE TERRE
BAILLIFARD Valentin TRA ROTH – AKROS
REUTIMANN Matthias TRA ROTH – AKROS
WENDELSPIESS Diego TRA ROTH – AKROS
EVENSEN Henrik SEG SEG RACING ACADEMY
SCHELLING Ide SEG SEG RACING ACADEMY
KOOISTRA Marten SEG SEG RACING ACADEMY
MEEUS Jordi SEG SEG RACING ACADEMY
BAX Sjoerd DCR DELTA CYCLING ROTTERDAM
DONDERS Jelle CCD TEAM DIFFERDANGE – LOSCH
RUSNAC Maxim CCD TEAM DIFFERDANGE – LOSCH
GROSSER Aaron SVL TEAM SAUERLAND NRW P/B HENLEY & PARTNERS
MÜLLER Viktor SVL TEAM SAUERLAND NRW P/B HENLEY & PARTNERS
HAPPKE Luca Felix SVL TEAM SAUERLAND NRW P/B HENLEY & PARTNERS