Kolumbijski duet podpisał nowe umowy z hiszpańską ekipą do 2019 roku.

Na obecną chwilę Eusebio Unzue ma 24 zawodników w składzie na przyszły sezon. Po tym jak do ekipy dołączyli nowi zawodnicy (m. in. Mikel Landa czy Eduardo Sepulveda) przyszedł czas na przedłużanie umów z obecnymi kolarzami.

Winner Anacona, jeden z partnerów treningowych Nairo Quintany, kończy aktualnie trzeci sezon w barwach Movistaru. W tym roku przede wszystkim dał się zapamiętać z wspaniałej pracy na rzecz Quintany podczas Giro d’Italia, gdzie pomógł rodakowi zająć drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, a przy tym sam ukończył wyścig na 25. pozycji.

Umowę przedłużył także Carlos Betancur. Popularny „Bananito” aktualnie przechodzi rekonwalescencję po kontuzji kostki której nabawił się podczas hiszpańskiej Vuelty. Kolumbijczyk wciąż próbuje odnaleźć formę sprzed kilku lat, kiedy to potrafił ukończyć Giro d’Italia na 5. miejscu czy wygrać klasyfikacje generalną Paryż – Nicea. W tym roku przede wszystkim pokazał się podczas Hammer Series, kiedy to wygrał pierwszy odcinek, a także solidnie zaprezentował się na Tour de France kończąc Wielką Pętlę na 18. miejscu.

Poprzedni artykułMichał Kwiatkowski zainspirował Philippe`a Gilberta
Następny artykułTour of Turkey 2017: Przemysław Niemiec w składzie UAE Team Emirates
Licencjat politologii na UAM, pracuje w sklepie rowerowym, półamatorsko jeździ rowerem. Za gadanie o dwóch kółkach chcą go wyrzucić z domu. Jeśli już nie zajmuje się rowerami, to marnuje czas na graniu w Fifę. W trakcie Tour de Pologne zazwyczaj jest na Woodstocku.