fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Włoski kolarz zwyciężył w ciekawym, włoskim wyścigu jednodniowym po ataku 20km przed metą.

Kolarze ścigający się pomiędzy Bologną i San Luca mieli do pokonania 223.3km. Na początku był w miarę łatwo, ale już w połowie dystansu czekała największa premia górska. Końcówkę tworzyły za to okrążenia z pięcioma podjazdami pod ulicę Świętego Łukasza.

Pierwsza ucieczka została utworzona przez siedmiu kolarzy: Davide Ballerini (Androni Sidermec Botecchia), Adrien Niyonshuti (Dimension Data), Redi Halilaj (Amore e Vita), Francois Bidard (AG2R), Nicolas Edet (Cofidis), Fabien Doubey (Wanty-Groupe Gobert) i Jacopo Mosca (Willier Triestina – Selle Italia). Po dłuższej pogoni złapali ich Lorenzo Rota (Bardiani CSF) i Nicola Bagioli (Nippo-Vini Fantini). Na podjeździe odpadł za to Niyonshuti.

Ucieczka jechała razem aż do finałowych rund. Tam mocno się porwała – zaatakowali Edet, Doubey i Mosca, ale peleton złapał harcowników 20km przed metą, a więc gdy do finiszu pozostawały trzy podjazdy. Chwilę później zaatakował Giovanni Visconti (Bahrain-Merida) i wydawało się, że Włoch nie ma większych szans, by walczyć o triumf – jego przewaga nie przekraczała 20-30 sekund.

Trzykrotny mistrz Włoch jechał znakomicie i nie dawał rywalom zmniejszyć różnicy. Niestety na ostatnim zjeździe doszło do kraksy – uślizg koła miał Esteban Chaves (Orica-Scott), a w zamieszaniu ucierpieli też Egan Bernal (Androni Sidermec Botecchia) i Jan Bakelants (AG2R). Visconti do samego końca nie dał się złapać i cieszył się z pięknego sukcesu. Kilka sekund za nim finiszował Vincenzo Nibali (Bahrain-Merida), a trzecie miejsce zajął Rigoberto Uran (Cannondale-Drapac).

TOP5:

1 Giovanni VISCONTI (ITA) BAHRAIN – MERIDA 5:31:50
2 Vincenzo NIBALI (ITA) BAHRAIN – MERIDA 0:00:12
3 Rigoberto URAN (COL) CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 0:00:15
4 Nicolas ROCHE (IRL) BMC RACING TEAM 0:00:19
5 Gianni MOSCON (ITA) TEAM SKY 0:00:23
6 Alexis VUILLERMOZ (FRA) AG2R LA MONDIALE 0:00:26
7 Diego ULISSI (ITA) UAE TEAM EMIRATES 0:00:26
8 Thibaut PINOT (FRA) FDJ 0:00:26
9 Jack HAIG (AUS) ORICA – SCOTT 0:00:33
10 Ben HERMANS (BEL) BMC RACING TEAM 0:00:33
11 Fabio ARU (ITA) ASTANA PRO TEAM 0:00:35
12 Sergei CHERNETSKI (RUS) ASTANA PRO TEAM 0:00:35
13 Julien SIMON (FRA) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:35
14 Guillaume MARTIN (FRA) WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:35
15 Domenico POZZOVIVO (ITA) AG2R LA MONDIALE 0:00:39
16 Jan BAKELANTS (BEL) AG2R LA MONDIALE 0:00:55
17 Valerio CONTI (ITA) UAE TEAM EMIRATES 0:00:55
18 Franco PELLIZOTTI (ITA) BAHRAIN – MERIDA 0:01:05
19 Daniel Felipe MARTINEZ POVEDA (COL) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 0:01:13
20 Egan Arley BERNAL GOMEZ (COL) ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA 0:01:13
21 Sergio Luis HENAO MONTOYA (COL) TEAM SKY 0:01:13
22 Ildar ARSLANOV (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:01:24
23 Fausto MASNADA (ITA) ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA 0:01:30
24 Yonder GODOY (VEN) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 0:02:00
25 Davide VILLELLA (ITA) CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 0:02:00
26 Pierpaolo FICARA (ITA) AMORE & VITA – SELLE SMP presented by FONDRIEST 0:02:10
27 Rodolfo Andres TORRES AGUDELO (COL) ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA 0:02:24
28 Peter STETINA (USA) TREK – SEGAFREDO 0:02:24
29 Adam YATES (GBR) ORICA – SCOTT 0:02:30
30 Alexandre GENIEZ (FRA) AG2R LA MONDIALE 0:02:40
31 Simone PETILLI (ITA) UAE TEAM EMIRATES 0:02:40
32 Sergio PARDILLA BELLON (ESP) CAJA RURAL – SEGUROS RGA 0:02:58
33 Damiano CUNEGO (ITA) NIPPO – VINI FANTINI 0:02:59
34 Giulio CICCONE (ITA) BARDIANI CSF 0:02:59
35 Simone VELASCO (ITA) BARDIANI CSF 0:02:59
36 Luis Angel MATE MARDONES (ESP) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:03:02
37 Rudy MOLARD (FRA) FDJ 0:03:02
38 Diego ROSA (ITA) TEAM SKY 0:03:02
39 Jhon Darwin ATAPUMA HURTADO (COL) UAE TEAM EMIRATES 0:03:04
40 Ivan SANTAROMITA (ITA) NIPPO – VINI FANTINI 0:03:09
41 Alessandro DE MARCHI (ITA) BMC RACING TEAM 0:03:14
42 Mekseb DEBESAY (ERI) TEAM DIMENSION DATA 0:03:20
43 Davide FORMOLO (ITA) CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 0:03:20
44 Matteo BUSATO (ITA) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 0:03:35
45 Sébastien REICHENBACH (SUI) FDJ 0:03:50
46 Mathias FRANK (SUI) AG2R LA MONDIALE 0:03:50
47 Pello BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA (ESP) ASTANA PRO TEAM 0:03:50
48 Andrey ZEITS (KAZ) ASTANA PRO TEAM 0:03:50
49 Edoardo ZARDINI (ITA) BARDIANI CSF 0:03:53
50 Stéphane ROSSETTO (FRA) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:03:53
51 Jesper HANSEN (DEN) ASTANA PRO TEAM 0:04:02
52 Przemyslaw NIEMIEC (POL) UAE TEAM EMIRATES 0:04:33
53 Francesco Manuel BONGIORNO (ITA) SANGEMINI – MG. K VIS 0:05:28
54 Benjamin KING (USA) TEAM DIMENSION DATA 0:05:48
55 Manuel SENNI (ITA) BMC RACING TEAM 0:05:48
56 Mathias LE TURNIER (FRA) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:05:48
57 Dario CATALDO (ITA) ASTANA PRO TEAM 0:05:48
58 Nicola GAFFURINI (ITA) SANGEMINI – MG. K VIS 0:05:48
59 Ilia KOSHEVOY (BLR) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 0:05:48
60 Hugh CARTHY (GBR) CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 0:06:08
61 Sergey FIRSANOV (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:06:30
62 Marco MINNAARD (NED) WANTY – GROUPE GOBERT 0:08:20
63 Jacopo MOSCA (ITA) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 0:08:20
64 Mikael CHEREL (FRA) AG2R LA MONDIALE 0:08:20
65 Carlos VERONA (ESP) ORICA – SCOTT 0:08:50
66 Alessandro BISOLTI (ITA) NIPPO – VINI FANTINI 0:08:50
67 Christopher BUTLER (USA) CAJA RURAL – SEGUROS RGA 0:09:02
68 Diego RUBIO HERNANDEZ (ESP) CAJA RURAL – SEGUROS RGA 0:09:02
69 Marco TIZZA (ITA) GM EUROPA OVINI 0:09:02
70 Nicolas EDET (FRA) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:09:02
71 Jakub KACZMAREK (POL) CCC SPRANDI POLKOWICE 0:09:02
72 Julien BERNARD (FRA) TREK – SEGAFREDO 0:09:02
73 Brendan CANTY (AUS) CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 0:09:02
74 Umberto ORSINI (ITA) BARDIANI CSF 0:09:02
75 Edward RAVASI (ITA) UAE TEAM EMIRATES 0:09:02
DNF Jhoan Esteban CHAVES RUBIO (COL) ORICA – SCOTT
DNF Damien HOWSON (AUS) ORICA – SCOTT
DNF Roman KREUZIGER (CZE) ORICA – SCOTT
DNF Ruben PLAZA (ESP) ORICA – SCOTT
DNF Jens KEUKELEIRE (BEL) ORICA – SCOTT
DNF Matthieu LADAGNOUS (FRA) FDJ
DNF David GAUDU (FRA) FDJ
DNF Anthony ROUX (FRA) FDJ
DNF Jérémy ROY (FRA) FDJ
DNF Steve MORABITO (SUI) FDJ
DNF Kenny ELISSONDE (FRA) TEAM SKY
DNF Sebastian HENAO GOMEZ (COL) TEAM SKY
DNF Ian BOSWELL (USA) TEAM SKY
DNF Salvatore PUCCIO (ITA) TEAM SKY
DNF Tao GEOGHEGAN HART (GBR) TEAM SKY
DNF Enrico GASPAROTTO (ITA) BAHRAIN – MERIDA
DNF Antonio NIBALI (ITA) BAHRAIN – MERIDA
DNF Manuele BOARO (ITA) BAHRAIN – MERIDA
DNF Andrea GAROSIO (ITA) BAHRAIN – MERIDA
DNF Grega BOLE (SLO) BAHRAIN – MERIDA
DNF Manuele MORI (ITA) UAE TEAM EMIRATES
DNF Francesco ROMANO (ITA) UAE TEAM EMIRATES
DNF Igor ANTON HERNANDEZ (ESP) TEAM DIMENSION DATA
DNF Natnael BERHANE (ERI) TEAM DIMENSION DATA
DNF Lachlan MORTON (AUS) TEAM DIMENSION DATA
DNF Adrien NIYONSHUTI (RWA) TEAM DIMENSION DATA
DNF Amanuel GHEBREIGZABHIER WERKILUL (ERI) TEAM DIMENSION DATA
DNF Marco COLEDAN (ITA) TREK – SEGAFREDO
DNF Gregory DANIEL (USA) TREK – SEGAFREDO
DNF Laurent DIDIER (LUX) TREK – SEGAFREDO
DNF Eugenio ALAFACI (ITA) TREK – SEGAFREDO
DNF Jarlinson PANTANO GOMEZ (COL) TREK – SEGAFREDO
DNF Cyrus MONK (AUS) CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM
DNF Tom-Jelte SLAGTER (NED) CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM
DNF François BIDARD (FRA) AG2R LA MONDIALE
DNF Ben GASTAUER (LUX) AG2R LA MONDIALE
DNF Karl Patrick LAUK (EST) ASTANA PRO TEAM
DNF Moreno MOSER (ITA) ASTANA PRO TEAM
DNF Dario PUCCIONI (ITA) SANGEMINI – MG. K VIS
DNF Michele GAZZARA (ITA) SANGEMINI – MG. K VIS
DNF Paolo TOTÒ (ITA) SANGEMINI – MG. K VIS
DNF Niccolo’ SALVIETTI (ITA) SANGEMINI – MG. K VIS
DNF Cristian SCARONI (ITA) SANGEMINI – MG. K VIS
DNF Damiano CARUSO (ITA) BMC RACING TEAM
DNF Patrick MÜLLER (SUI) BMC RACING TEAM
DNF Dylan TEUNS (BEL) BMC RACING TEAM
DNF Loïc VLIEGEN (BEL) BMC RACING TEAM
DNF Yoann BAGOT (FRA) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
DNF Guillaume BONNAFOND (FRA) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
DNF Anthony PEREZ (FRA) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
DNF Simone ANTONINI (ITA) WANTY – GROUPE GOBERT
DNF Thomas DEGAND (BEL) WANTY – GROUPE GOBERT
DNF Fabien DOUBEY (FRA) WANTY – GROUPE GOBERT
DNF Xandro MEURISSE (BEL) WANTY – GROUPE GOBERT
DNF Andrea PASQUALON (ITA) WANTY – GROUPE GOBERT
DNF Danilo NAPOLITANO (ITA) WANTY – GROUPE GOBERT
DNF Pavel BRUTT (RUS) GAZPROM – RUSVELO
DNF Dmitriy KOZONTCHUK (RUS) GAZPROM – RUSVELO
DNF Artem NYCH (RUS) GAZPROM – RUSVELO
DNF Sergey LAGUTIN (RUS) GAZPROM – RUSVELO
DNF Ivan ROVNY (RUS) GAZPROM – RUSVELO
DNF Nikolai CHERKASOV (RUS) GAZPROM – RUSVELO
DNF Simone ANDREETTA (ITA) BARDIANI CSF
DNF Enrico BARBIN (ITA) BARDIANI CSF
DNF Simone STERBINI (ITA) BARDIANI CSF
DNF Lorenzo ROTA (ITA) BARDIANI CSF
DNF Miguel Eduardo FLOREZ LOPEZ (COL) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA
DNF Cristian RODRIGUEZ MARTIN (ESP) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA
DNF Eugert ZHUPA (ALB) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA
DNF Mattia CATTANEO (ITA) ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA
DNF Marco FRAPPORTI (ITA) ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA
DNF Mattia FRAPPORTI (ITA) ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA
DNF Davide BALLERINI (ITA) ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA
DNF Ivan Ramiro SOSA CUERVO (COL) ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA
DNF Nicola BAGIOLI (ITA) NIPPO – VINI FANTINI
DNF Giacomo BERLATO (ITA) NIPPO – VINI FANTINI
DNF Iuri FILOSI (ITA) NIPPO – VINI FANTINI
DNF Marino KOBAYASHI (JPN) NIPPO – VINI FANTINI
DNF Hideto NAKANE (JPN) NIPPO – VINI FANTINI
DNF Felix GROSSSCHARTNER (AUT) CCC SPRANDI POLKOWICE
DNF Jan HIRT (CZE) CCC SPRANDI POLKOWICE
DNF Leszek PLUCINSKI (POL) CCC SPRANDI POLKOWICE
DNF Marcin MROZEK (POL) CCC SPRANDI POLKOWICE
DNF Michal SCHLEGEL (CZE) CCC SPRANDI POLKOWICE
DNF Luis Guillermo MAS BONET (ESP) CAJA RURAL – SEGUROS RGA
DNF Dylan PAGE (SUI) CAJA RURAL – SEGUROS RGA
DNF Eduard PRADES REVERTER (ESP) CAJA RURAL – SEGUROS RGA
DNF Danilo CELANO (ITA) CAJA RURAL – SEGUROS RGA
DNF Gonzalo SERRANO RODRIGUEZ (ESP) CAJA RURAL – SEGUROS RGA
DNF Besmir BANUSHI (ALB) AMORE & VITA – SELLE SMP presented by FONDRIEST
DNF Marco BERNARDINETTI (ITA) AMORE & VITA – SELLE SMP presented by FONDRIEST
DNF Francesco MANCINI (ITA) AMORE & VITA – SELLE SMP presented by FONDRIEST
DNF Uri MARTINS SANDOVAL (MEX) AMORE & VITA – SELLE SMP presented by FONDRIEST
DNF Redi HALILAJ (ALB) AMORE & VITA – SELLE SMP presented by FONDRIEST
DNF Adriano BROGI (ITA) GM EUROPA OVINI
DNF Antonio DI SANTE (ITA) GM EUROPA OVINI
DNF Rossano MAUTI (ITA) GM EUROPA OVINI
DNF Davide PACCHIARDO (ITA) GM EUROPA OVINI
DNF Antonio PARRINELLO (ITA) GM EUROPA OVINI
DNF Matteo ROTONDI (ITA) GM EUROPA OVINI
DNF Andrea RUSCETTA (ITA) GM EUROPA OVINI
DNF João ALMEIDA (POR) UNIEURO TREVIGIANI – HEMUS 1896
DNF Marco MOLTENI (ITA) UNIEURO TREVIGIANI – HEMUS 1896
DNF Simone RAVANELLI (ITA) UNIEURO TREVIGIANI – HEMUS 1896
DNF Donovan Alonso DAVILA CESPEDES (CRC) UNIEURO TREVIGIANI – HEMUS 1896
DNF German Nicolas TIVANI PEREZ (ARG) UNIEURO TREVIGIANI – HEMUS 1896
DNF Riccardo CENGHIALTA (ITA) UNIEURO TREVIGIANI – HEMUS 1896
DNF Mattia VIEL (ITA) UNIEURO TREVIGIANI – HEMUS 1896
DNS Zahiri ABDERRAHIM (MAR) UNIEURO TREVIGIANI – HEMUS 1896