UCI

Holenderka zwyciężyła w jeździe indywidualnej na czas w kategorii elita kobiet. Srebro trafiło w dłonie Anny Van der Breggen (Holandia), a brąz zdobyła Katrin Garfoot (Australia). Aurela Nerlo była 36.

Panie miały do pokonania 21.1km, na co składała się „długa runda” w Bergen. W środkowej części czekał znany już podjazd pod Birkelundsbakken (1.4km, 7%, maks 16%). Na starcie stanęły 54 zawodniczki, wśród nich jedna Polka – Aurela Nerlo.

Jako pierwsze na rampie pojawiły się dwie znakomite kolarki – Lauren Stephens (USA) i Anna Van der Breggen (Holandia). Amerykanka zaczęła dość wolno, ale z każdym kilometrem się rozkręcała i ostatecznie ukończyła dystans z wynikiem 30:10.21. Chwilę później na „kreskę” wjechała Holenderka wychodząc na prowadzenie – 29:02.51. Kolejne startujące długo nie potrafiły pokonać żadnej z wymienionych wcześniej zawodniczek. Nieźle spisała się Aurela Nerlo (Polska), która debiutując w kategorii elity wskoczyła na 30. lokatę.

Powiodło się to dopiero Annemiek Van Vleuten (Holandia). Zwyciężczyni La Course by Le Tour na pierwszych pomiarach czasu przegrywała z Van der Breggen, ale na mecie była już lepsza o 12 sekund. Chwilę wcześniej zmieniła się też brązowa medalistka – Stephens została wyprzedzona przez Chloe Dygert (USA). Amerykanka nie nacieszyła się tą pozycją zbyt długo – została zepchnięta przez Katrin Garfoot (Australia).

Do samego końca wyniki nie uległy już zmianie i z tytułu cieszyła się Van Vleuten. Medale zdobyły też Van der Breggen i Garfoot, a Aurela Nerlo ukończyła rywalizację na 36. miejscu.