Bikelife.pl

W niedzielny poranek kilkuset kolarzy amatorów rywalizowało na trzech dystansach w pierwszej edycji imprezy organizowanej przez Grzegorza Golonkę i Rafała Majkę – Majka Days! Zawodników, podobnie jak w sobotę, ugościła Krynica – Zdrój.

Przed godziną dziesiątą Bulwary Dietla w Krynicy-Zdrój spowite były gęstymi chmurami i deszczem, ale gdy tylko zawodnicy wystartowali do rywalizacji opady ustały. Jako pierwsi ruszyli kolarze walczący na najdłuższym dystansie 75 kilometrów i przewyższeniami przekraczającymi 1500 metrów.

Na szczycie finałowego podjazdu Jakubik jako pierwszy zameldował się Piotr Tomana (Auto Alarm Radio System „TOM”), który pokonał trasę w nieco ponad 2 godziny i 13 minut. Pozostałe stopnie na podium zajęli zawodnicy 72D Windsport powered by OSHEE – Maciej Habrat i Mateusz Mucha.

Najlepszą z kobiet była Alina Mylka (MTB S.A.), która o 7 minut wyprzedziła Katarzynę Wełnę (72D Windsport powered by OSHEE). Trzecie miejsce zajęła Kamila Biernat (In Mogilany Cycling Team).

Średni dystans to 45 kilometrów z przewyższeniem sięgającym niemal 900 metrów. Tym razem zawodnicy mieli nieco łatwiej, bo na trasie brakowało aż tylu podjazdów z którymi zmagali się zawodnicy najdłuższego wyścigu. Podobnie jednak jak najwytrwalsi – walkę kończyli podjazdem pod Jakubik.W rywalizacji OPEN najlepszy był Krzysztof Celary (Bikeboard), który o niecałe półtorej minuty wyprzedził innego przedstawiciela kolarskich mediów – Piotra Szafrańca (Trek Velonews.pl). Najniższy stopień podium dla Pawła Pukasa (Stiven).

Wśród Pań najlepsza, podobnie jak na sobotniej czasówce, była Sylwia Szafraniec (Trek Velonews.pl). Drugie miejsce zajęła Beata Prusak (Regen Team), a trzecie Katarzyna Sowa (Hotel Podium Diagnostix Team).

Najkrótszy wyścig rozegrany został na dystansie niecałych 30 kilometrów, a mimo to kolarze mieli do pokonania ponad 700 metrów w pionie.

Trasę w niecałą godzinę pokonał Konrad Rymut i zdecydowanie wyprzedził drugiego na mecie Maksymiliana Błońskiego (V-Max Mińsk Mazowiecki). Podium uzupełnił Mateusz Bienias z Jasielskiego Towarzystwa Cyklistów.

Najlepszą kobietą na najkrótszym odcinku była Joanna Ziomek (CFE Team), która pokonała siostrę Rafała Majki – Magdę. Trzecie miejsce zajęła Sylwia Szeliga (Bike Atelier).