Polski Związek Kolarski ogłosił oficjalny skład reprezentacji Polski, który weźmie udział w mistrzostwach świata w norweskim Bergen, które odbędą się w dniach 16-24 września. 

Elita Kobiet – selekcjoner Mariusz Mazur

Bujak Eugenia – BT City Ljubliana start wspólny
Jasińska Małgorzata – Cylance Pro Cycling start wspólny
Lach Marta – Mat Atom Deweloper start wspólny
Nerlo Aurela- Mat Atom Deweloper start wspólny, jazda indywidualna na czas
Niewiadoma Katarzyna – WM3 Pro Cycling Team start wspólny
Pawłowska Katarzyna – Boels Dolmans start wspólny, jazda indywidualna na czas
Plichta Anna – WM3 Pro Cycling Team start wspólny
Skalniak Agnieszka- Astana Women’s Team (rezerwa) jazda indywidualna na czas
Szybiak Ewelina – Mat Atom Deweloper (rezerwa) start wspólny

Elita Mężczyzn – selekcjoner Piotr Wadecki

Treck

Białobłocki Marcin – CCC Sprandi Polkowice jazda indywidualna na czas
Bodnar Maciej – Bora-Hansgrohe start wspólny, jazda indywidualna na czas
Gołaś Michał– Team Sky start wspólny
Kwiatkowski Michał – Team Sky start wspólny
Majka Rafał – Bora-Hansgrohe start wspólny
Paterski Maciej – CCC Sprandi Polkowice start wspólny
Wiśniowski Łukasz – Team Sky start wspólny
Paweł Poljański – Bora-Hansgrohe (rezerwa) start wspólny

Mężczyźni U23 – trener Tomasz Kiendyś

Banaszek Alan – CCC Sprandi Polkowice start wspólny
Brożyna Piotr – CCC Sprandi Polkowice start wspólny, jazda indywidualna na czas
Małecki Kamil – CCC Sprandi Polkowice start wspólny
Paluta Michał – CCC Sprandi Polkowice start wspólny
Sajnok Szymon – Attaque Team Gusto start wspólny, jazda indywidualna na czas

Juniorki- trener Marcin Adamów

Jaskulska Marta – BCM Nowatex Ziemia Darłowska start wspólny, jazda indywidualna na czas
Golec Joanna – UKS Mróz Jedynka Kórnik start wspólny
Kumięga Karolina – TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team start wspólny
Majewska Oliwia – UKS Copernicus- SMS Toruń start wspólny

Juniorzy – trenerzy: Waldemar Cebula, Tomasz Owsian

Burczak Dawid-LKK ZM „Warmia” Biskupiec-SMS Świdnica start wspólny
Konieczny Mikołaj-KKS Gostyń-SMS Świdnica start wspólny
Kuś Adam – Międzygminny Ludowy Klub Sportowy Wieluń start wspólny
Maciejuk Filip-KS Pogoń Mostostal Puławy-SMS Żyrardów start wspólny, jazda indywidualna na czas
Papierski Damian – UKS Koźminianka Koźminek jazda indywidualna na czas

Źródło: PZKOL

Przedstawiciel portalu Naszosie.pl będzie towarzyszył kolarzom podczas całych mistrzostw świata w Bergen.