Etixx-Quickstep / © Tim De Waele

30-letni Włoch Gianluca Brambilla podpisał dwuletni kontrakt z drużyną Trek-Segafredo. Wierzy, że barwach amerykańskiego składu uda mu się spełnić marzenie wygrania monumentu Il Lombardia.

Przez ostatnie pięć lat dużo nauczyłem się w drużynie Quick-Step Floors i jestem za to bardzo wdzięczny, ale teraz nadszedł czas, by zrobić kolejny krok w karierze. Nie mogę doczekać się zmiany, zobaczenia, jak funkcjonuje inna wielka drużyna, a także chcę poznać nowych ludzi i rozwinąć się jako kolarz.

Pierwszym wyścigiem kolarskim, jaki obejrzałem jako dziecko było Giro. Wówczas od razu chciałem zostać kolarzem. Ten wyścig jest moim ulubionym i bardzo chciałbym odnieść w nim dobry rezultat w przyszłym sezonie. Mam nadzieję, że pojadę na niego w dobrej formie, dzięki czemu uda mi się przywieźć do domu dobre miejsce w klasyfikacji generalnej.

Oczywiście lubię także klasyki, zwłaszcza ardeńskie ze wskazaniem na Liège-Bastogne-Liège, ale jeśli mam być szczery to monumentem, który chciałbym wygrać jest Il Lombardia – bardzo ważny wyścig dla każdego Włocha

– powiedział Gianluca Brambilla.

Gianluca Brambilla ma na koncie wygrane etapy w Giro d`Italia i Vuelta a España. Profesjonalnym kolarzem został w 2010 roku i już rok później zajął czwarte miejsce w klasyfikacji górskiej Giro, co pokazało, że ma potencjał, by dobrze jeździć po górach.

Jestem pewny, że Gianluca będzie dużym wzmocnieniem dla naszej drużyny. Udowdnił, że dobrze radzi sobie w wyścigach etapowych, więc będzie jednym z naszym liderów w przyszłorocznym Giro d`Italia. On może zarówno wygrywać etapy, jak i walczyć w klasyfikacji generalnej

– powiedział Luca Guercilena, główny menedżer drużyny Trek-Segafredo.