Orica-SCOTT / greenedgecycling.com

Zwycięstwem Michaela Albasiniego (Szwajcaria) zakończył się jednodniowy wyścig Coppa Agostini. Podium uzupełnili Marco Canola (Nippo – Vini Fantini) i Francesco Gavazzi (Androni – Sidermec). 

Podczas środowego wyścigu kolarze mieli do pokonania 199 kilometrów, startując i kończąc rywalizację w miejscowości Lissone. Po drodze czekało na nich kilka średniej trudności podjazdów, które mogły porwać stawkę.

W ucieczce dnia, po wielu próbach ataków, znalazło się siedmiu zawodników. Byli to Shane Archbold (Bora-hansgrohe), Mark Padun (Bahrain-Merida), Pierre-Luc Perichon (Fortuneo-Oscaro), Luca Wackermann (Bardiani-CSF), Angel Madrazo (Delko-Marseille), Samue Mugisha (Dimension Data) i Matthias Krizek (Tirol Cycling Team). Ich przewaga momentami dochodziła do 6 minut, lecz peleton nie zamierzał odpuszczać.

Treck

Na pagórkowatych rundach peleton zaczął odrabiać straty, przy jednoczesnej selekcji od tyłu. Także ucieczka szybko zaczęła się dzielić, co nie zapowiadało udanej dla nich końcówki.

Jako pierwszy z peletonu oderwał się Egan Bernal (Androni – Sidermec). Zwycięzca Tour de l’Avenir spróbował swoich sił około 50 kilometrów przed metą. Po kilku kilometrach samotnej jazdy, Kolumbijczyk zdołał dojść do prowadzącego samotnie Paduna, zyskując 50 sekund nad peletonem. Ostatecznie jednak akcja została skasowana niecałe 10 kilometrów przed kreską.

Na ostatnich kilometrach kilku zawodników próbowało jeszcze ataków, lecz ostatecznie o zwycięstwie zadecydował finisz z uszczuplonego peletonu. W nim najlepszy okazał się Michael Albasini (Szwajcaria). Podium uzupełnili Marco Canola (Nippo – Vini Fantini) i Francesco Gavazzi (Androni – Sidermec).

Wyniki:
1 ALBASINI Michael (SUI) SWITZERLAND 4:48:37
2 CANOLA Marco (ITA) NIPPO – VINI FANTINI 0:00:00
3 GAVAZZI Francesco (ITA) ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA 0:00:00
4 BETTIOL Alberto (ITA) ITALY 0:00:00
5 PONZI Simone (ITA) CCC SPRANDI POLKOWICE 0:00:00
6 TIZZA Marco (ITA) GM EUROPA OVINI 0:00:00
7 BARBIN Enrico (ITA) BARDIANI CSF 0:00:00
8 GAFFURINI Nicola (ITA) SANGEMINI – MG. K VIS 0:00:00
9 FINETTO Mauro (ITA) DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 0:00:00
10 LASTRA MARTINEZ Jonathan (ESP) CAJA RURAL – SEGUROS RGA 0:00:00
11 STRAKHOV Dmitrii (RUS) LOKOSPHINX 0:00:00
12 GODOY Yonder (VEN) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 0:00:00
13 FICARA Pierpaolo (ITA) AMORE & VITA – SELLE SMP presented by FONDRIEST 0:00:00
14 ARANBURU DEBA Alex (ESP) CAJA RURAL – SEGUROS RGA 0:00:00
15 ROGINA Radoslav (CRO) ADRIA MOBIL 0:00:00
16 BENEDETTI Cesare (ITA) BORA – HANSGROHE 0:00:00
17 KUSS Sepp (USA) RALLY CYCLING 0:00:00
18 ORONTE Emerson (USA) RALLY CYCLING 0:00:00
19 HALILAJ Redi (ALB) AMORE & VITA – SELLE SMP presented by FONDRIEST 0:00:00
20 GHEBREIGZABHIER WERKILUL Amanuel (ERI) TEAM DIMENSION DATA 0:00:00
21 MARTINEZ POVEDA Daniel Felipe (COL) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 0:00:00
22 SCHELLING Patrick (SUI) SWITZERLAND 0:00:00
23 BONGIORNO Francesco Manuel (ITA) SANGEMINI – MG. K VIS 0:00:00
24 ROVNY Ivan (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:00:00
25 EYOB Metkel (ERI) TEAM DIMENSION DATA 0:00:00
26 DI GREGORIO Remy (FRA) DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 0:00:00
27 SANTAROMITA Ivan (ITA) NIPPO – VINI FANTINI 0:00:00
28 SEPULVEDA Eduardo (ARG) FORTUNEO – OSCARO 0:00:00
29 MOLINA CANET Antonio (ESP) CAJA RURAL – SEGUROS RGA 0:00:00
30 DELAPLACE Anthony (FRA) FORTUNEO – OSCARO 0:00:00
31 GAZZARA Michele (ITA) SANGEMINI – MG. K VIS 0:00:00
32 ARSLANOV Ildar (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:00:00
33 CATTANEO Mattia (ITA) ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA 0:00:05
34 BUSATO Matteo (ITA) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 0:00:05
35 FRAPPORTI Marco (ITA) ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA 0:00:09
36 RODRIGUEZ MARTIN Cristian (ESP) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 0:00:11
37 BUTLER Christopher (USA) CAJA RURAL – SEGUROS RGA 0:00:11
38 TORRES AGUDELO Rodolfo Andres (COL) ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA 0:00:11
39 CARBONI Giovanni (ITA) ITALY 0:00:14
40 GAROSIO Andrea (ITA) BAHRAIN – MERIDA 0:00:14
41 GESBERT Elie (FRA) FORTUNEO – OSCARO 0:00:16
42 BISOLTI Alessandro (ITA) NIPPO – VINI FANTINI 0:00:17
43 MASNADA Fausto (ITA) ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA 0:00:19
44 MOSCA Jacopo (ITA) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 0:00:25
45 PERICHON Pierre Luc (FRA) FORTUNEO – OSCARO 0:00:25
46 BERNAL GOMEZ Egan Arley (COL) ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA 0:00:25
47 PADUN Mark (UKR) BAHRAIN – MERIDA 0:00:43
48 ROTA Lorenzo (ITA) BARDIANI CSF 0:01:06
49 MADRAZO RUIZ Angel (ESP) DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 0:02:51
DNF FELLINE Fabio (ITA) ITALY
DNF FEDELI Alessandro (ITA) ITALY
DNF FORMOLO Davide (ITA) ITALY
DNF ROCCHETTI Filippo (ITA) ITALY
DNF ROMANO Francesco (ITA) ITALY
DNF ZACCANTI Filippo (ITA) ITALY
DNF ARCHBOLD Shane (NZL) BORA – HANSGROHE
DNF BASKA Erik (SVK) BORA – HANSGROHE
DNF HERKLOTZ Silvio (GER) BORA – HANSGROHE
DNF KOLÁR Michal (SVK) BORA – HANSGROHE
DNF KONIG Leopold (CZE) BORA – HANSGROHE
DNF PELUCCHI Matteo (ITA) BORA – HANSGROHE
DNF SELIG Rüdiger (GER) BORA – HANSGROHE
DNF BONIFAZIO Niccolo’ (ITA) BAHRAIN – MERIDA
DNF FENG Chun Kai (TPE) BAHRAIN – MERIDA
DNF INSAUSTI IRASTORZA Ion Ander (ESP) BAHRAIN – MERIDA
DNF PER David (SLO) BAHRAIN – MERIDA
DNF TONIATTI Andrea (ITA) BAHRAIN – MERIDA
DNF WANG Meiyin (CHN) BAHRAIN – MERIDA
DNF MÄDER Gino (SUI) SWITZERLAND
DNF BADILATTI Matteo (SUI) SWITZERLAND
DNF BUSSARD Dimitri (SUI) SWITZERLAND
DNF HIRSCHI Marc (SUI) SWITZERLAND
DNF LIENHARD Fabian (SUI) SWITZERLAND
DNF SCHNEITER Joab (SUI) SWITZERLAND
DNF BOUET Maxime (FRA) FORTUNEO – OSCARO
DNF FEILLU Brice (FRA) FORTUNEO – OSCARO
DNF FONSECA Armindo (FRA) FORTUNEO – OSCARO
DNF HARDY Romain (FRA) FORTUNEO – OSCARO
DNF BELLETTI Manuel (ITA) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA
DNF FLOREZ LOPEZ Miguel Eduardo (COL) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA
DNF KOSHEVOY Ilia (BLR) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA
DNF ALBANESE Vincenzo (ITA) BARDIANI CSF
DNF ANDREETTA Simone (ITA) BARDIANI CSF
DNF SIMION Paolo (ITA) BARDIANI CSF
DNF VELASCO Simone (ITA) BARDIANI CSF
DNF WACKERMANN Luca (ITA) BARDIANI CSF
DNF BAGIOLI Nicola (ITA) NIPPO – VINI FANTINI
DNF CUNEGO Damiano (ITA) NIPPO – VINI FANTINI
DNF FILOSI Iuri (ITA) NIPPO – VINI FANTINI
DNF MARANGONI Alan (ITA) NIPPO – VINI FANTINI
DNF STACCHIOTTI Riccardo (ITA) NIPPO – VINI FANTINI
DNF SOSA CUERVO Ivan Ramiro (COL) ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA
DNF VENDRAME Andrea (ITA) ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA
DNF CHERKASOV Nikolai (RUS) GAZPROM – RUSVELO
DNF FIRSANOV Sergey (RUS) GAZPROM – RUSVELO
DNF KOBERNYAK Evgeny (RUS) GAZPROM – RUSVELO
DNF KOZONTCHUK Dmitriy (RUS) GAZPROM – RUSVELO
DNF NYCH Artem (RUS) GAZPROM – RUSVELO
DNF RYBALKIN Aleksei (RUS) GAZPROM – RUSVELO
DNF COMBAUD Romain (FRA) DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM
DNF DYBALL Benjamin (AUS) DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM
DNF EL FARES Julien (FRA) DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM
DNF PACHER Quentin (FRA) DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM
DNF RODRIGUEZ SALAZAR John Anderson (COL) DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM
DNF BROZYNA Piotr (POL) CCC SPRANDI POLKOWICE
DNF GROSSSCHARTNER Felix (AUT) CCC SPRANDI POLKOWICE
DNF HIRT Jan (CZE) CCC SPRANDI POLKOWICE
DNF MALECKI Kamil (POL) CCC SPRANDI POLKOWICE
DNF PALUTA Michal (POL) CCC SPRANDI POLKOWICE
DNF BOIVIN Guillaume (CAN) ISRAEL CYCLING ACADEMY
DNF CRAVEN Dan (NAM) ISRAEL CYCLING ACADEMY
DNF DÍAZ José Manuel (ESP) ISRAEL CYCLING ACADEMY
DNF EINHORN Itamar (ISR) ISRAEL CYCLING ACADEMY
DNF GOLDSTEIN Roy (ISR) ISRAEL CYCLING ACADEMY
DNF SCHREURS Hamish (NZL) ISRAEL CYCLING ACADEMY
DNF SESSLER Nicolas (BRA) ISRAEL CYCLING ACADEMY
DNF TUREK Daniel (CZE) ISRAEL CYCLING ACADEMY
DNF CELANO Danilo (ITA) CAJA RURAL – SEGUROS RGA
DNF IRISARRI RINCON Jon (ESP) CAJA RURAL – SEGUROS RGA
DNF PAGE Dylan (SUI) CAJA RURAL – SEGUROS RGA
DNF PRADES REVERTER Eduard (ESP) CAJA RURAL – SEGUROS RGA
DNF BROGI Adriano (ITA) GM EUROPA OVINI
DNF DI SANTE Antonio (ITA) GM EUROPA OVINI
DNF MAUTI Rossano (ITA) GM EUROPA OVINI
DNF PACCHIARDO Davide (ITA) GM EUROPA OVINI
DNF PARRINELLO Antonio (ITA) GM EUROPA OVINI
DNF ROTONDI Matteo (ITA) GM EUROPA OVINI
DNF RUSCETTA Andrea (ITA) GM EUROPA OVINI
DNF EVTUSHENKO Alexander (RUS) LOKOSPHINX
DNF SAMOLENKOV Artem (RUS) LOKOSPHINX
DNF SHILOV Sergei (RUS) LOKOSPHINX
DNF SOKOLOV Dmitrii (RUS) LOKOSPHINX
DNF STASH Mamyr (RUS) LOKOSPHINX
DNF VDOVIN Alexander (RUS) LOKOSPHINX
DNF VDOVIN Sergey (RUS) LOKOSPHINX
DNF CANUTI Federico (ITA) D’AMICO UTENSILNORD
DNF CARLINI Ettore (ITA) D’AMICO UTENSILNORD
DNF DI GENOVA Pietro (ITA) D’AMICO UTENSILNORD
DNF PETRINI Francesco (ITA) D’AMICO UTENSILNORD
DNF RAFFAELE Angelo (ITA) D’AMICO UTENSILNORD
DNF TOMMASSINI Fabio (ITA) D’AMICO UTENSILNORD
DNF VITIELLO Angelo (ITA) D’AMICO UTENSILNORD
DNF ABDERRAHIM Zahiri (MAR) UNIEURO TREVIGIANI – HEMUS 1896
DNF DAVILA CESPEDES Donovan Alonso (CRC) UNIEURO TREVIGIANI – HEMUS 1896
DNF MOLTENI Marco (ITA) UNIEURO TREVIGIANI – HEMUS 1896
DNF MUÑOZ TAPIA Matias Alejandro (CHI) UNIEURO TREVIGIANI – HEMUS 1896
DNF RAVANELLI Simone (ITA) UNIEURO TREVIGIANI – HEMUS 1896
DNF SIDDIKOV Dilmurodjon (UZB) UNIEURO TREVIGIANI – HEMUS 1896
DNF VEGA MERODIO Sergio (ESP) UNIEURO TREVIGIANI – HEMUS 1896
DNF VIEJO REDONDO Jose Daniel (ESP) UNIEURO TREVIGIANI – HEMUS 1896
DNF BORSO Andrea (ITA) ADRIA MOBIL
DNF GOLČER Jure (SLO) ADRIA MOBIL
DNF GROŠELJ Žiga (SLO) ADRIA MOBIL
DNF HORVAT Žiga (SLO) ADRIA MOBIL
DNF KATRAŠNIK Gašper (SLO) ADRIA MOBIL
DNF RAJOVIC Dusan (SRB) ADRIA MOBIL
DNF ARERUYA Joseph (RWA) DIMENSION DATA FOR QHUBEKA
DNF CHOKRI El Mehdi (MAR) DIMENSION DATA FOR QHUBEKA
DNF DE BOD Stefan (RSA) DIMENSION DATA FOR QHUBEKA
DNF DLAMINI Nicholas (RSA) DIMENSION DATA FOR QHUBEKA
DNF MUGISHA Samuel (RWA) DIMENSION DATA FOR QHUBEKA
DNF WELDU Hafetab (ETH) DIMENSION DATA FOR QHUBEKA
DNF BONDARENKO Pavlo (UKR) KOLSS CYCLING TEAM
DNF BUTS Vitaliy (UKR) KOLSS CYCLING TEAM
DNF KULYK Andriy (UKR) KOLSS CYCLING TEAM
DNF LAGKUTI Sergiy (UKR) KOLSS CYCLING TEAM
DNF PREVAR Oleksandr (UKR) KOLSS CYCLING TEAM
DNF SENDROS JUVE Llibert (ESP) KOLSS CYCLING TEAM
DNF SOLTASIUK Vladyslav (UKR) KOLSS CYCLING TEAM
DNF VASYLYUK Andriy (UKR) KOLSS CYCLING TEAM
DNF ANTHONY Jesse (USA) RALLY CYCLING
DNF DE VOS Adam (CAN) RALLY CYCLING
DNF JOYCE Colin (USA) RALLY CYCLING
DNF FANKHAUSER Clemens (AUT) TIROL CYCLING TEAM
DNF FORTIN Filippo (ITA) TIROL CYCLING TEAM
DNF KRIZEK Matthias (AUT) TIROL CYCLING TEAM
DNF KUEN Maximilian (AUT) TIROL CYCLING TEAM
DNF SALVADOR Enrico (ITA) TIROL CYCLING TEAM
DNF SCHÖNBERGER Sebastian (AUT) TIROL CYCLING TEAM
DNF WILDAUER Markus (AUT) TIROL CYCLING TEAM
DNF BERNARDINI Simone (ITA) SANGEMINI – MG. K VIS
DNF PRANDINI Paolo (ITA) SANGEMINI – MG. K VIS
DNF SALVIETTI Niccolo’ (ITA) SANGEMINI – MG. K VIS
DNF SCARTEZZINI Michele (ITA) SANGEMINI – MG. K VIS
DNF TOTÒ Paolo (ITA) SANGEMINI – MG. K VIS
DNF BERNARDINETTI Marco (ITA) AMORE & VITA – SELLE SMP presented by FONDRIEST
DNF COVILI Luca (ITA) AMORE & VITA – SELLE SMP presented by FONDRIEST
DNF MANCINI Francesco (ITA) AMORE & VITA – SELLE SMP presented by FONDRIEST
DNF MARTINS SANDOVAL Uri (MEX) AMORE & VITA – SELLE SMP presented by FONDRIEST