Fot. Katusha-Alpecin

21-letni Belg Steff Cras (BMC Development Team), który specjalizuje się w jeździe po górach, został pozyskany przez drużynę Katusha-Alpecin. Podpisał kontrakt do końca 2019 roku.

Steff Cras zanotował w tym sezonie pięć miejsc w pierwszej piątce w wyścigach dla kolarzy do lat dwudziestu trzech. Był piąty w Tour de L`Avenir, trzeci w Ronde de l’Isard, czwarty w Tour Alsace i piąty w Peace Race.

To jest naprawdę to, czego chciałem. Czuję, że drużyna Katusha-Alpecin pasuje mi idealnie, a rozmowy, które przeprowadziłem z José Azevedo tylko mnie w tym utwierdziły. Jestem i będę kolarzem specjalizującym się w wyścigach etapowych. Po trzech latach spędzonych w orlikach, w 2018 roku idealnie będzie przejść na poziom World Tour. Myślę, że jestem na to gotowy. W tym sezonie mam za sobą wiele dni wyścigowych i czuję się bardzo dobrze. Nie mogę się doczekać aż dołączę do drużyny

– powiedział Steff Cras.

W środę 13 września młody Belg wystartuje w Grand Prix de Wallonie (1.1) w barwach reprezentacji swojego kraju. Później pojedzie na Giro di Lombardia U23.

Obserwowaliśmy Steffa od dwóch lat. Cieszę się, że będzie z nami w 2018 i w 2019 roku. On nie tylko jest dobrym góralem, ale również dobrze jeździ na czas. Chcemy zrobić z niego świetnego „etapowca”. Pracujemy nad jego przyszłością. W zeszłym roku pozyskaliśmy dwóch młodych i utalentowanych kolarzy na wyścigi klasyczne – Madsa Würtza Schmidta and Jenthe Biermansa, a teraz czas na kogoś, kto przyda się w „etapówkach”. Ilnur Zakarin jest liderem, więc naszym zadaniem jest zapewnić mu pomocników

– powiedział José Azevedo.