El Pistolero zwyciężył na szczycie Alto de l’Angliru. Liderem pozostał Christopher Froome (Team Sky) i tym samym Brytyjczyk może świętować końcowy sukces w hiszpańskim wyścigu.
Przedostatni etap stanowił też ostatnią okazję do walki o klasyfikację generalną. Poza finałową wspinaczką na Angliru wcześniej na zawodników czekały dwie góry pierwszej kategorii. Wszystko „upakowane” na 117.5km.
Od razu po starcie ostrym kolarze ruszyli do ataku, by zawiązać „ucieczkę dnia”. Po wielu próbach udało się odjechać grupie w składzie Julian Alaphilippe, Enric Mas (Quick-Step Floors), Nicolas Roche (BMC), Adam Yates, Simon Yates (Orica-Scott), Nelson Oliveira, Marc Soler (Movistar), Soren Kragh Andersen (Team Sunweb), Patrick Konrad (Bora-Hansgrohe), Romain Bardet (AG2R-La Mondiale), Rui Costa, Jan Polanc (UAE Team Emirates), Tomasz Marczynski (Lotto-Soudal), Tobias Ludvigsson (FDJ), Igor Anton (Dimension Data), Lluis Mas, Jaime Roson (Caja Rural-Seguros RGA) i Stefan Denifl (Aqua Blue Sport). W peletonie pracowała ekipa Trek-Segafredo i przewaga czołówki była niewielka – długo nie przekraczała minuty.
Na Alto de la Cobertoria ucieczka mocno się porwała gdy najpierw przycisnął Denifl, a potem poprawił Polanc. Ze Słoweńcem pojechali tylko Marczyński, Mas, Soler i Andersen. 3.5km przed szczytem czołówka ponownie urosła – dojechali m.in. Konrad, Denifl, Bardet, Roson i bracia Yates. Na szczyt jako pierwszy wjechał Marczyński, który następnie, na zjazdach, odjechał z Andersenem i Solerem. W peletonie na czoło wyszli zawodnicy Bahrain-Merida i rozerwali grupę – problemy mieli m.in. Rafał Majka (BORA-hansgrohe), David de la Cruz (Quick-Step Floors), Ilnur Zakarin (Katusha-Alpecin) i Fabio Aru (Astana).
Już na wspinaczce pod Alto del Cordal czołówka znowu się powiększyła, gdy do trzech liderów dołączyli Bardet i bracia Yates. Na szczycie ponownie aktywnością wykazali się Soler i Marczyński – Hiszpan pierwszy ruszył w dół, ale przewrócił się na jednym z zakrętów i to Polak objął prowadzenie. Niestety kraksy zaliczyli też m.in. de la Cruz i Vincenzo Nibali (Bahrain-Merida).
Od samego podnóża Alto de l’Angliru z grupy lidera zaatakował Alberto Contador (Trek-Segafredo). Hiszpan miał sporą pomoc od swoich kolegów i starał się wykorzystać słabość niektórych rywali, by awansować na podium klasyfikacji generalnej. 9km przed szczytem El Pistolero jadący razem z Solerem, Masem, Bardet i Simonem Yatesem, miał przed sobą już tylko Mańka. Po pięciuset metrach rozpędzony Hiszpan dogonił Polaka.
6.5km przed metą Marczyński niestety odpadł z czołowej grupy. Razem z Księgowym jechał tylko Soler – wyglądało na to, że para Hiszpanów jedzie po pierwszy triumf gospodarzy w tym roku. Po kilku minutach młodszy z nich „strzelił” i Alberto samotnie kręcił zmierzając po piękne zamknięcie kariery. Tymczasem w grupie lidera pracował Franco Pellizotti (Bahrain-Merida), a z czołowej „10” brakowało m.in. Miguela Angela Lopeza (Astana) i Fabio Aru (Astana).
4km przed szczytem z grupy Froome’a zaatakował Steven Kruiswijk (LottoNL-Jumbo). Holender dość „łatwo” zyskał 20 sekund przewagi i dogonił odpadających uciekinierów. Najtrudniejszym momentem Alto de l’Angliru jest, rozpoczynający się niecałe 3km przed metą, Cuena les Cabres – 800m ze średnim nachyleniem 19%. Contador jednak nie zwalniał i utrzymywał wypracowaną wcześniej przewagę. W grupie lidera tempo starali się narzucać m.in. Zakarin i Wilco Kelderman (Team Sunweb), którzy walczyli o miejsce na podium „generalki”. Rosjanin i Holender szybko dogonili Kruiswijka i urwali Nibalego. Wykorzystał to Froome, który odjechał od rywali i pokazał, że to on jest najmocniejszy w tym wyścigu.
Ostatnie metry to ogromne zmęczenie Contadora i pogoń Froome’a i Poelsa. Hiszpan przezwyciężył jednak trudności i odniósł przepiękne zwycięstwo kończące jego przebogatą karierę! Froome wjechał razem z Poelsem i został najlepszym kolarzem hiszpańskiej Vuelty!
Wyniki:
1. ESP CONTADOR Alberto 1 TREK – SEGAFREDO 03h 31′ 33” B : 10”
2. NED POELS Wout 27 TEAM SKY 03h 31′ 50” B : 06” + 00′ 17”
3. GBR FROOME Christopher 21 TEAM SKY 03h 31′ 50” B : 04” + 00′ 17”
4. RUS ZAKARIN Ilnur 101 TEAM KATUSHA ALPECIN 03h 32′ 08” + 00′ 35”
5. ITA PELLIZOTTI Franco 158 BAHRAIN – MERIDA 03h 32′ 24” + 00′ 51”
6. ITA NIBALI Vincenzo 151 BAHRAIN – MERIDA 03h 32′ 24” + 00′ 51”
7. NED KRUIJSWIJK Steven 111 TEAM LOTTO NL – JUMBO 03h 32′ 24” + 00′ 51”
8. NED KELDERMAN Wilco 61 TEAM SUNWEB 03h 32′ 44” + 01′ 11”
9. FRA BARDET Romain 81 AG2R LA MONDIALE 03h 32′ 58” + 01′ 25”
10. CAN WOODS Michael 91 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 03h 33′ 09” + 01′ 36”
11. ECU CARAPAZ RICHARD ANTONIO 53 MOVISTAR TEAM 03h 33′ 19” + 01′ 46”
12. ESP NIEVE Mikel 26 TEAM SKY 03h 33′ 48” + 02′ 15”
13. ITA MOSCON Gianni 25 TEAM SKY 03h 34′ 49” + 03′ 16”
14. USA VAN GARDEREN Tejay 38 BMC RACING TEAM 03h 35′ 16” + 03′ 43”
15. RSA MEINTJES Louis 124 UAE TEAM EMIRATES 03h 35′ 29” + 03′ 56”
16. COL LOPEZ MORENO Miguel Angel 136 ASTANA PRO TEAM 03h 35′ 29” + 03′ 56”
17. ESP MAS NICOLAU Enric 16 QUICK – STEP FLOORS 03h 35′ 29” + 03′ 56”
18. ESP SOLER GIMENEZ Marc 59 MOVISTAR TEAM 03h 35′ 29” B : 02” + 03′ 56”
19. ITA ROSA Diego 28 TEAM SKY 03h 35′ 45” + 04′ 12”
20. GBR YATES Simon 49 ORICA – SCOTT 03h 35′ 51” + 04′ 18”
21. COL CHAVES RUBIO Johan Esteban 41 ORICA – SCOTT 03h 36′ 21” + 04′ 48”
22. ESP MATE MARDONES Luis Angel 182 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03h 36′ 27” + 04′ 54”
23. AUS SCHULTZ Nicholas 199 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 03h 36′ 56” + 05′ 23”
24. ESP BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello 132 ASTANA PRO TEAM 03h 37′ 18” + 05′ 45”
25. ESP ROJAS José Joaquin 58 MOVISTAR TEAM 03h 38′ 02” + 06′ 29”
26. NED BOUWMAN Koen 114 TEAM LOTTO NL – JUMBO 03h 38′ 13” + 06′ 40”
27. IRL ROCHE Nicolas 36 BMC RACING TEAM 03h 38′ 38” + 07′ 05”
28. ESP PARDILLA BELLON Sergio 191 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 03h 38′ 50” + 07′ 17”
29. NOR EIKING Odd Christian 169 FDJ 03h 38′ 50” + 07′ 17”
30. POL POLJANSKI Pawel 77 BORA – HANSGROHE 03h 39′ 06” + 07′ 33”
31. POL MAJKA Rafal 71 BORA – HANSGROHE 03h 39′ 06” + 07′ 33”
32. SLO POLANC Jan 128 UAE TEAM EMIRATES 03h 39′ 16” + 07′ 43”
33. AUT DENIFL Stefan 203 AQUA BLUE SPORT 03h 39′ 52” + 08′ 19”
34. NED TOLHOEK Antwan 113 TEAM LOTTO NL – JUMBO 03h 39′ 59” + 08′ 26”
35. POL MARCZYNSKI Tomasz 145 LOTTO SOUDAL 03h 40′ 07” B : 01” + 08′ 34”
36. ESP ROSON GARCIA Jaime 196 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 03h 40′ 20” + 08′ 47”
37. ESP SAEZ BENITO Hector 198 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 03h 40′ 49” + 09′ 16”
38. AUS HAIG Jack 43 ORICA – SCOTT 03h 41′ 08” + 09′ 35”
39. BEL ARMEE Sander 141 LOTTO SOUDAL 03h 41′ 08” + 09′ 35”
40. BEL DE CLERCQ Bart 142 LOTTO SOUDAL 03h 41′ 26” + 09′ 53”
41. POR VILELA Ricardo 218 MANZANA POSTOBON TEAM 03h 41′ 26” + 09′ 53”
42. ESP MORENO FERNANDEZ Daniel 55 MOVISTAR TEAM 03h 41′ 27” + 09′ 54”
43. FRA MAISON Jérémy 166 FDJ 03h 41′ 50” + 10′ 17”
44. ESP LOPEZ GARCIA David 24 TEAM SKY 03h 42′ 27” + 10′ 54”
45. COL ATAPUMA HURTADO Jhon Darwin 122 UAE TEAM EMIRATES 03h 42′ 27” + 10′ 54”
46. USA STETINA Peter 9 TREK – SEGAFREDO 03h 42′ 33” + 11′ 00”
47. SLO MOHORIC Matej 126 UAE TEAM EMIRATES 03h 42′ 56” + 11′ 23”
48. COL AGUIRRE CAIPA Hernan Ricardo 212 MANZANA POSTOBON TEAM 03h 43′ 01” + 11′ 28”
49. ESP VENTOSO ALBERDI Francisco Jose 39 BMC RACING TEAM 03h 43′ 30” + 11′ 57”
50. ESP PEDRERO Antonio 57 MOVISTAR TEAM 03h 43′ 31” + 11′ 58”
51. USA HAGA Chad 64 TEAM SUNWEB 03h 44′ 25” + 12′ 52”
52. GBR YATES Adam 48 ORICA – SCOTT 03h 44′ 44” + 13′ 11”
53. FRA ROSSETTO Stéphane 185 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03h 44′ 56” + 13′ 23”
54. ITA VISCONTI Giovanni 159 BAHRAIN – MERIDA 03h 44′ 56” + 13′ 23”
55. DEN JUUL-JENSEN Christopher 45 ORICA – SCOTT 03h 44′ 58” + 13′ 25”
56. COL SUAZA ARANGO Bernardo Albeiro 217 MANZANA POSTOBON TEAM 03h 45′ 38” + 14′ 05”
57. DEN ANDERSEN Søren Kragh 68 TEAM SUNWEB 03h 45′ 50” B : 03” + 14′ 17”
58. FRA ROUX Anthony 168 FDJ 03h 46′ 29” + 14′ 56”
59. ESP SANCHEZ Luis León 138 ASTANA PRO TEAM 03h 46′ 40” + 15′ 07”
60. ITA ARU Fabio 131 ASTANA PRO TEAM 03h 46′ 40” + 15′ 07”
61. FRA PEREZ Anthony 184 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03h 46′ 40” + 15′ 07”
62. AUT KONRAD Patrick 75 BORA – HANSGROHE 03h 46′ 48” + 15′ 15”
63. COL REYES ORTEGA Aldemar 211 MANZANA POSTOBON TEAM 03h 46′ 48” + 15′ 15”
64. SWE LUDVIGSSON Tobias 165 FDJ 03h 47′ 40” + 16′ 07”
65. BEL VLIEGEN Loic 37 BMC RACING TEAM 03h 48′ 20” + 16′ 47”
66. ITA CARUSO Damiano 31 BMC RACING TEAM 03h 48′ 23” + 16′ 50”
67. FRA TURGIS Anthony 186 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03h 48′ 43” + 17′ 10”
68. BEL DE TIER Floris 116 TEAM LOTTO NL – JUMBO 03h 49′ 12” + 17′ 39”
69. ESP GARCIA CORTINA Ivan 154 BAHRAIN – MERIDA 03h 49′ 17” + 17′ 44”
70. ESP VERONA Carlos 47 ORICA – SCOTT 03h 49′ 25” + 17′ 52”
71. NZL BEWLEY Sam 42 ORICA – SCOTT 03h 49′ 25” + 17′ 52”
72. GER KNEES Christian 22 TEAM SKY 03h 49′ 32” + 17′ 59”
73. AUS HANSEN Adam James 149 LOTTO SOUDAL 03h 49′ 32” + 17′ 59”
74. DEN HANSEN Lasse Norman 205 AQUA BLUE SPORT 03h 49′ 32” + 17′ 59”
75. ESP ANTON HERNANDEZ Igor 171 TEAM DIMENSION DATA 03h 49′ 32” + 17′ 59”
76. NED BOL Jetse 219 MANZANA POSTOBON TEAM 03h 49′ 32” + 17′ 59”
77. COL PANTANO Jarlinson 6 TREK – SEGAFREDO 03h 50′ 06” + 18′ 33”
78. ESP HERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus Alberto 5 TREK – SEGAFREDO 03h 50′ 06” + 18′ 33”
79. NED OLIVIER Daan 119 TEAM LOTTO NL – JUMBO 03h 50′ 06” + 18′ 33”
80. NED KONING Peter 208 AQUA BLUE SPORT 03h 50′ 06” + 18′ 33”
81. POR OLIVEIRA Nelson 56 MOVISTAR TEAM 03h 50′ 08” + 18′ 35”
82. POR FARIA DA COSTA Rui Alberto 121 UAE TEAM EMIRATES 03h 50′ 39” + 19′ 06”
83. AUS HAMILTON Christopher 65 TEAM SUNWEB 03h 50′ 56” + 19′ 23”
84. FRA BERNARD Julien 4 TREK – SEGAFREDO 03h 50′ 59” + 19′ 26”
85. LUX JUNGELS Bob 15 QUICK – STEP FLOORS 03h 50′ 59” + 19′ 26”
86. ESP NAVARRO Daniel 183 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03h 50′ 59” + 19′ 26”
87. COL BOHORQUEZ SANCHEZ Hernando 213 MANZANA POSTOBON TEAM 03h 50′ 59” + 19′ 26”
88. POL NIEMIEC Przemyslaw 127 UAE TEAM EMIRATES 03h 51′ 17” + 19′ 44”
89. FRA CHEVRIER Clément 82 AG2R LA MONDIALE 03h 51′ 17” + 19′ 44”
90. URU FERRARI BARCELO Fabricio 193 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 03h 51′ 34” + 20′ 01”
91. RUS CHERNETSKI Sergei 133 ASTANA PRO TEAM 03h 51′ 34” + 20′ 01”
92. ESP RUBIO HERNANDEZ Diego 197 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 03h 52′ 05” + 20′ 32”
93. GER BUCHMANN Emanuel 72 BORA – HANSGROHE 03h 52′ 11” + 20′ 38”
94. ESP LOSADA ALGUACIL Alberto 106 TEAM KATUSHA ALPECIN 03h 52′ 21” + 20′ 48”
95. NED CLEMENT Stef 115 TEAM LOTTO NL – JUMBO 03h 52′ 31” + 20′ 58”
96. ITA BOARO Manuele 153 BAHRAIN – MERIDA 03h 52′ 34” + 21′ 01”
97. RSA JANSE VAN RENSBURG Jacques Willem 175 TEAM DIMENSION DATA 03h 52′ 34” + 21′ 01”
98. BEL WALLAYS Jelle 148 LOTTO SOUDAL 03h 53′ 02” + 21′ 29”
99. GBR CHRISTIAN Mark 202 AQUA BLUE SPORT 03h 53′ 10” + 21′ 37”
100. KAZ LUTSENKO Alexey 137 ASTANA PRO TEAM 03h 53′ 14” + 21′ 41”
101. ESP MAS BONET Luis Guillermo 194 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 03h 53′ 14” + 21′ 41”
102. FRA BONNAFOND Guillaume 181 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03h 53′ 25” + 21′ 52”
103. NED DE KORT Koen 8 TREK – SEGAFREDO 03h 53′ 29” + 21′ 56”
104. NOR HOELGAARD Daniel 163 FDJ 03h 53′ 29” + 21′ 56”
105. ITA PUCCIO Salvatore 23 TEAM SKY 03h 53′ 38” + 22′ 05”
106. ITA CAPECCHI Eros 13 QUICK – STEP FLOORS 03h 53′ 38” + 22′ 05”
107. NED LINDEMAN Bert Jan 117 TEAM LOTTO NL – JUMBO 03h 53′ 38” + 22′ 05”
108. BEL MERTZ Rémy 146 LOTTO SOUDAL 03h 53′ 44” + 22′ 11”
109. FRA GOUGEARD Alexis 87 AG2R LA MONDIALE 03h 54′ 14” + 22′ 41”
110. POR REIS Rafael 195 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 03h 54′ 16” + 22′ 43”
111. FRA DUVAL Julien 85 AG2R LA MONDIALE 03h 54′ 16” + 22′ 43”
112. FRA ALAPHILIPPE Julian 12 QUICK – STEP FLOORS 03h 54′ 16” + 22′ 43”
113. FRA COURTEILLE ARNAUD 161 FDJ 03h 54′ 19” + 22′ 46”
114. ITA DE MARCHI Alessandro 32 BMC RACING TEAM 03h 54′ 19” + 22′ 46”
115. BEL DE GENDT Thomas 143 LOTTO SOUDAL 03h 54′ 19” + 22′ 46”
116. NED TERPSTRA Niki 18 QUICK – STEP FLOORS 03h 54′ 19” + 22′ 46”
117. ITA ZURLO Federico 129 UAE TEAM EMIRATES 03h 54′ 19” + 22′ 46”
118. AUT HALLER Marco 105 TEAM KATUSHA ALPECIN 03h 54′ 30” + 22′ 57”
119. COL OSORIO ARBOLEDA Juan Felipe 215 MANZANA POSTOBON TEAM 03h 54′ 30” + 22′ 57”
120. GER SCHWARZMANN Michael 79 BORA – HANSGROHE 03h 54′ 34” + 23′ 01”
121. ITA MODOLO Sacha 125 UAE TEAM EMIRATES 03h 54′ 34” + 23′ 01”
122. SLO NOVAK Domen 157 BAHRAIN – MERIDA 03h 55′ 00” + 23′ 27”
123. ITA NIBALI Antonio 156 BAHRAIN – MERIDA 03h 55′ 00” + 23′ 27”
124. GER FRÖHLINGER Johannes 63 TEAM SUNWEB 03h 55′ 04” + 23′ 31”
125. GER PFINGSTEN Christoph 76 BORA – HANSGROHE 03h 55′ 34” P : 10” + 24′ 01”
126. LAT SKUJINS TOMS 96 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 03h 56′ 23” + 24′ 50”
127. AUS CLARKE Simon 93 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 03h 56′ 23” + 24′ 50”
128. CAN HOULE Hugo 88 AG2R LA MONDIALE 03h 56′ 39” + 25′ 06”
129. BEL LAMPAERT Yves 17 QUICK – STEP FLOORS 03h 56′ 46” + 25′ 13”
130. BEL THEUNS Edward 2 TREK – SEGAFREDO 03h 56′ 46” + 25′ 13”
131. BEL DECLERCQ Tim 14 QUICK – STEP FLOORS 03h 56′ 46” + 25′ 13”
132. ESP IRIZAR ARRANBURU Markel 3 TREK – SEGAFREDO 03h 56′ 50” + 25′ 17”
133. AUS CLARKE William 97 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 03h 57′ 05” + 25′ 32”
134. AUS CANTY Brendan 92 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 03h 57′ 06” + 25′ 33”
135. ITA VILLELLA Davide 98 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 03h 57′ 06” + 25′ 33”
136. NZL GATE Aaron 204 AQUA BLUE SPORT 03h 57′ 15” + 25′ 42”
137. NZL SCULLY Tom 95 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 03h 57′ 29” + 25′ 56”
138. BEL VAN ASBROECK Tom 99 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 03h 57′ 29” + 25′ 56”
139. FRA MANZIN Lorrenzo 167 FDJ 03h 57′ 29” + 25′ 56”
140. DEN NIELSEN Magnus Cort 44 ORICA – SCOTT 03h 57′ 29” + 25′ 56”
141. COL ORJUELA GUTIERREZ Fernando 214 MANZANA POSTOBON TEAM 03h 57′ 29” + 25′ 56”
142. GER SCHILLINGER Andreas 78 BORA – HANSGROHE 03h 57′ 42” + 26′ 09”
143. AUS MORTON Lachlan David 178 TEAM DIMENSION DATA 03h 58′ 00” + 26′ 27”
144. IRL DUNNE Conor 209 AQUA BLUE SPORT 03h 58′ 00” + 26′ 27”
145. EST TAARAMÄE Rein 109 TEAM KATUSHA ALPECIN 03h 58′ 00” + 26′ 27”
146. GBR STANNARD Ian 29 TEAM SKY 03h 58′ 02” + 26′ 29”
147. DEN MORKOV Michael 107 TEAM KATUSHA ALPECIN 03h 58′ 13” + 26′ 40”
148. RUS BELKOV Maxim 102 TEAM KATUSHA ALPECIN 03h 58′ 13” + 26′ 40”
149. BEL DE VREESE LAURENS 134 ASTANA PRO TEAM 03h 58′ 13” + 26′ 40”
150. ITA TRENTIN Matteo 19 QUICK – STEP FLOORS 03h 58′ 13” + 26′ 40”
151. COL MOLANO BENAVIDES Juan Sebastian 216 MANZANA POSTOBON TEAM 03h 58′ 13” + 26′ 40”
152. ITA AGNOLI Valerio 152 BAHRAIN – MERIDA 03h 58′ 13” + 26′ 40”
153. BEL VANBILSEN KENNETH 189 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03h 58′ 13” + 26′ 40”
154. ESP LOBATO DEL VALLE Juan José 118 TEAM LOTTO NL – JUMBO 03h 58′ 13” + 26′ 40”
155. ESP ARROYO DURAN David 192 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 03h 58′ 13” + 26′ 40”
156. USA DOMBROWSKI Joseph Lloyd 94 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 03h 58′ 17” + 26′ 44”
157. NED KREDER Michel 206 AQUA BLUE SPORT 03h 58′ 21” + 26′ 48”
158. GBR BLYTHE Adam 201 AQUA BLUE SPORT 03h 58′ 21” + 26′ 48”
159. KAZ STALNOV Nikita 139 ASTANA PRO TEAM 03h 58′ 57” + 27′ 24”
Klasyfikacja generalna
1. GBR FROOME Christopher 21 TEAM SKY 79h 23′ 37”
2. ITA NIBALI Vincenzo 151 BAHRAIN – MERIDA 79h 25′ 52” + 02′ 15”
3. RUS ZAKARIN Ilnur 101 TEAM KATUSHA ALPECIN 79h 26′ 28” + 02′ 51”
4. ESP CONTADOR Alberto 1 TREK – SEGAFREDO 79h 26′ 48” + 03′ 11”
5. NED KELDERMAN Wilco 61 TEAM SUNWEB 79h 26′ 52” + 03′ 15”
6. NED POELS Wout 27 TEAM SKY 79h 30′ 22” + 06′ 45”
7. CAN WOODS Michael 91 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 79h 31′ 33” + 07′ 56”
8. COL LOPEZ MORENO Miguel Angel 136 ASTANA PRO TEAM 79h 32′ 36” + 08′ 59”
9. NED KRUIJSWIJK Steven 111 TEAM LOTTO NL – JUMBO 79h 34′ 41” + 11′ 04”
10. USA VAN GARDEREN Tejay 38 BMC RACING TEAM 79h 39′ 13” + 15′ 36”
11. COL CHAVES RUBIO Johan Esteban 41 ORICA – SCOTT 79h 40′ 09” + 16′ 32”
12. RSA MEINTJES Louis 124 UAE TEAM EMIRATES 79h 40′ 52” + 17′ 15”
13. ITA ARU Fabio 131 ASTANA PRO TEAM 79h 45′ 04” + 21′ 27”
14. IRL ROCHE Nicolas 36 BMC RACING TEAM 79h 45′ 23” + 21′ 46”
15. ESP PARDILLA BELLON Sergio 191 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 79h 46′ 22” + 22′ 45”
16. ESP NIEVE Mikel 26 TEAM SKY 79h 50′ 53” + 27′ 16”
17. FRA BARDET Romain 81 AG2R LA MONDIALE 79h 54′ 44” + 31′ 07”
18. ESP MORENO FERNANDEZ Daniel 55 MOVISTAR TEAM 80h 05′ 39” + 42′ 02”
19. BEL ARMEE Sander 141 LOTTO SOUDAL 80h 22′ 24” + 58′ 47”
20. COL ATAPUMA HURTADO Jhon Darwin 122 UAE TEAM EMIRATES 80h 26′ 21” + 01h 02′ 44”
21. AUS HAIG Jack 43 ORICA – SCOTT 80h 28′ 11” + 01h 04′ 34”
22. ESP ROJAS José Joaquin 58 MOVISTAR TEAM 80h 28′ 39” + 01h 05′ 02”
23. ESP BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello 132 ASTANA PRO TEAM 80h 29′ 45” + 01h 06′ 08”
24. ITA PELLIZOTTI Franco 158 BAHRAIN – MERIDA 80h 36′ 15” + 01h 12′ 38”
25. ESP MATE MARDONES Luis Angel 182 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 80h 36′ 50” + 01h 13′ 13”
26. ESP ROSON GARCIA Jaime 196 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 80h 40′ 23” + 01h 16′ 46”
27. ITA MOSCON Gianni 25 TEAM SKY 80h 44′ 41” + 01h 21′ 04”
28. NED TOLHOEK Antwan 113 TEAM LOTTO NL – JUMBO 80h 45′ 15” + 01h 21′ 38”
29. NED CLEMENT Stef 115 TEAM LOTTO NL – JUMBO 80h 49′ 36” + 01h 25′ 59”
30. SLO MOHORIC Matej 126 UAE TEAM EMIRATES 80h 55′ 01” + 01h 31′ 24”
31. USA STETINA Peter 9 TREK – SEGAFREDO 80h 59′ 58” + 01h 36′ 21”
32. ESP SANCHEZ Luis León 138 ASTANA PRO TEAM 81h 00′ 13” + 01h 36′ 36”
33. COL PANTANO Jarlinson 6 TREK – SEGAFREDO 81h 02′ 30” + 01h 38′ 53”
34. GBR YATES Adam 48 ORICA – SCOTT 81h 02′ 42” + 01h 39′ 05”
35. ESP ANTON HERNANDEZ Igor 171 TEAM DIMENSION DATA 81h 05′ 56” + 01h 42′ 19”
36. ECU CARAPAZ RICHARD ANTONIO 53 MOVISTAR TEAM 81h 07′ 22” + 01h 43′ 45”
37. COL AGUIRRE CAIPA Hernan Ricardo 212 MANZANA POSTOBON TEAM 81h 12′ 49” + 01h 49′ 12”
38. SLO POLANC Jan 128 UAE TEAM EMIRATES 81h 15′ 37” + 01h 52′ 00”
39. POL MAJKA Rafal 71 BORA – HANSGROHE 81h 16′ 38” + 01h 53′ 01”
40. BEL DE CLERCQ Bart 142 LOTTO SOUDAL 81h 17′ 42” + 01h 54′ 05”
41. NED BOUWMAN Koen 114 TEAM LOTTO NL – JUMBO 81h 18′ 23” + 01h 54′ 46”
42. POR FARIA DA COSTA Rui Alberto 121 UAE TEAM EMIRATES 81h 20′ 08” + 01h 56′ 31”
43. LUX JUNGELS Bob 15 QUICK – STEP FLOORS 81h 20′ 56” + 01h 57′ 19”
44. GBR YATES Simon 49 ORICA – SCOTT 81h 26′ 06” + 02h 02′ 29”
45. COL REYES ORTEGA Aldemar 211 MANZANA POSTOBON TEAM 81h 26′ 48” + 02h 03′ 11”
46. ITA VISCONTI Giovanni 159 BAHRAIN – MERIDA 81h 33′ 51” + 02h 10′ 14”
47. POR OLIVEIRA Nelson 56 MOVISTAR TEAM 81h 39′ 31” + 02h 15′ 54”
48. NOR EIKING Odd Christian 169 FDJ 81h 40′ 26” + 02h 16′ 49”
49. ESP SOLER GIMENEZ Marc 59 MOVISTAR TEAM 81h 41′ 59” + 02h 18′ 22”
50. COL SUAZA ARANGO Bernardo Albeiro 217 MANZANA POSTOBON TEAM 81h 46′ 24” + 02h 22′ 47”
51. POR VILELA Ricardo 218 MANZANA POSTOBON TEAM 81h 48′ 44” + 02h 25′ 07”
52. ESP PEDRERO Antonio 57 MOVISTAR TEAM 81h 49′ 56” + 02h 26′ 19”
53. FRA ROUX Anthony 168 FDJ 81h 51′ 27” + 02h 27′ 50”
54. ITA ROSA Diego 28 TEAM SKY 81h 54′ 39” + 02h 31′ 02”
55. FRA ROSSETTO Stéphane 185 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 81h 56′ 02” + 02h 32′ 25”
56. POL MARCZYNSKI Tomasz 145 LOTTO SOUDAL 81h 57′ 05” + 02h 33′ 28”
57. AUT DENIFL Stefan 203 AQUA BLUE SPORT 82h 02′ 15” + 02h 38′ 38”
58. BEL DE GENDT Thomas 143 LOTTO SOUDAL 82h 02′ 44” + 02h 39′ 07”
59. URU FERRARI BARCELO Fabricio 193 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 82h 03′ 15” + 02h 39′ 38”
60. SWE LUDVIGSSON Tobias 165 FDJ 82h 05′ 07” + 02h 41′ 30”
61. BEL DE TIER Floris 116 TEAM LOTTO NL – JUMBO 82h 05′ 10” + 02h 41′ 33”
62. NED OLIVIER Daan 119 TEAM LOTTO NL – JUMBO 82h 05′ 58” + 02h 42′ 21”
63. FRA CHEVRIER Clément 82 AG2R LA MONDIALE 82h 06′ 04” + 02h 42′ 27”
64. FRA MAISON Jérémy 166 FDJ 82h 08′ 04” + 02h 44′ 27”
65. ESP HERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus Alberto 5 TREK – SEGAFREDO 82h 08′ 35” + 02h 44′ 58”
66. ITA DE MARCHI Alessandro 32 BMC RACING TEAM 82h 18′ 47” + 02h 55′ 10”
67. GER BUCHMANN Emanuel 72 BORA – HANSGROHE 82h 19′ 30” + 02h 55′ 53”
68. ESP MAS NICOLAU Enric 16 QUICK – STEP FLOORS 82h 21′ 36” + 02h 57′ 59”
69. ESP LOPEZ GARCIA David 24 TEAM SKY 82h 21′ 40” + 02h 58′ 03”
70. POL POLJANSKI Pawel 77 BORA – HANSGROHE 82h 21′ 58” + 02h 58′ 21”
71. NED BOL Jetse 219 MANZANA POSTOBON TEAM 82h 22′ 40” + 02h 59′ 03”
72. FRA ALAPHILIPPE Julian 12 QUICK – STEP FLOORS 82h 22′ 43” + 02h 59′ 06”
73. ESP LOSADA ALGUACIL Alberto 106 TEAM KATUSHA ALPECIN 82h 30′ 02” + 03h 06′ 25”
74. ESP VERONA Carlos 47 ORICA – SCOTT 82h 30′ 03” + 03h 06′ 26”
75. AUS CLARKE Simon 93 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 82h 30′ 37” + 03h 07′ 00”
76. KAZ LUTSENKO Alexey 137 ASTANA PRO TEAM 82h 31′ 34” + 03h 07′ 57”
77. ESP SAEZ BENITO Hector 198 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 82h 32′ 29” + 03h 08′ 52”
78. ITA AGNOLI Valerio 152 BAHRAIN – MERIDA 82h 32′ 34” + 03h 08′ 57”
79. NED DE KORT Koen 8 TREK – SEGAFREDO 82h 32′ 40” + 03h 09′ 03”
80. ITA PUCCIO Salvatore 23 TEAM SKY 82h 32′ 52” + 03h 09′ 15”
81. FRA PEREZ Anthony 184 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 82h 35′ 55” + 03h 12′ 18”
82. ESP NAVARRO Daniel 183 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 82h 40′ 28” + 03h 16′ 51”
83. RSA JANSE VAN RENSBURG Jacques Willem 175 TEAM DIMENSION DATA 82h 40′ 38” + 03h 17′ 01”
84. ESP MAS BONET Luis Guillermo 194 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 82h 41′ 52” + 03h 18′ 15”
85. ITA TRENTIN Matteo 19 QUICK – STEP FLOORS 82h 42′ 31” + 03h 18′ 54”
86. FRA BERNARD Julien 4 TREK – SEGAFREDO 82h 44′ 57” + 03h 21′ 20”
87. POL NIEMIEC Przemyslaw 127 UAE TEAM EMIRATES 82h 48′ 56” + 03h 25′ 19”
88. COL OSORIO ARBOLEDA Juan Felipe 215 MANZANA POSTOBON TEAM 82h 51′ 04” + 03h 27′ 27”
89. FRA BONNAFOND Guillaume 181 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 82h 51′ 40” + 03h 28′ 03”
90. ESP ARROYO DURAN David 192 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 82h 55′ 13” + 03h 31′ 36”
91. AUS MORTON Lachlan David 178 TEAM DIMENSION DATA 82h 55′ 36” + 03h 31′ 59”
92. BEL THEUNS Edward 2 TREK – SEGAFREDO 82h 56′ 40” + 03h 33′ 03”
93. ESP VENTOSO ALBERDI Francisco Jose 39 BMC RACING TEAM 82h 57′ 14” + 03h 33′ 37”
94. COL BOHORQUEZ SANCHEZ Hernando 213 MANZANA POSTOBON TEAM 82h 57′ 17” + 03h 33′ 40”
95. RUS CHERNETSKI Sergei 133 ASTANA PRO TEAM 82h 58′ 23” + 03h 34′ 46”
96. AUT KONRAD Patrick 75 BORA – HANSGROHE 82h 59′ 19” + 03h 35′ 42”
97. ITA VILLELLA Davide 98 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 83h 00′ 31” + 03h 36′ 54”
98. AUS HANSEN Adam James 149 LOTTO SOUDAL 83h 00′ 34” + 03h 36′ 57”
99. USA HAGA Chad 64 TEAM SUNWEB 83h 07′ 31” + 03h 43′ 54”
100. FRA GOUGEARD Alexis 87 AG2R LA MONDIALE 83h 09′ 17” + 03h 45′ 40”
101. USA DOMBROWSKI Joseph Lloyd 94 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 83h 10′ 13” + 03h 46′ 36”
102. ESP GARCIA CORTINA Ivan 154 BAHRAIN – MERIDA 83h 11′ 04” + 03h 47′ 27”
103. ITA CAPECCHI Eros 13 QUICK – STEP FLOORS 83h 11′ 22” + 03h 47′ 45”
104. ITA NIBALI Antonio 156 BAHRAIN – MERIDA 83h 12′ 34” + 03h 48′ 57”
105. FRA COURTEILLE ARNAUD 161 FDJ 83h 12′ 45” + 03h 49′ 08”
106. DEN JUUL-JENSEN Christopher 45 ORICA – SCOTT 83h 15′ 07” + 03h 51′ 30”
107. SLO NOVAK Domen 157 BAHRAIN – MERIDA 83h 15′ 28” + 03h 51′ 51”
108. DEN ANDERSEN Søren Kragh 68 TEAM SUNWEB 83h 16′ 39” + 03h 53′ 02”
109. ITA CARUSO Damiano 31 BMC RACING TEAM 83h 16′ 55” + 03h 53′ 18”
110. AUS SCHULTZ Nicholas 199 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 83h 17′ 08” + 03h 53′ 31”
111. NED LINDEMAN Bert Jan 117 TEAM LOTTO NL – JUMBO 83h 17′ 10” + 03h 53′ 33”
112. FRA DUVAL Julien 85 AG2R LA MONDIALE 83h 17′ 40” + 03h 54′ 03”
113. BEL VLIEGEN Loic 37 BMC RACING TEAM 83h 19′ 38” + 03h 56′ 01”
114. AUS CANTY Brendan 92 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 83h 20′ 10” + 03h 56′ 33”
115. ITA BOARO Manuele 153 BAHRAIN – MERIDA 83h 25′ 36” + 04h 01′ 59”
116. ESP LOBATO DEL VALLE Juan José 118 TEAM LOTTO NL – JUMBO 83h 25′ 38” + 04h 02′ 01”
117. CAN HOULE Hugo 88 AG2R LA MONDIALE 83h 26′ 03” + 04h 02′ 26”
118. FRA TURGIS Anthony 186 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 83h 29′ 50” + 04h 06′ 13”
119. AUT HALLER Marco 105 TEAM KATUSHA ALPECIN 83h 30′ 08” + 04h 06′ 31”
120. ESP IRIZAR ARRANBURU Markel 3 TREK – SEGAFREDO 83h 30′ 39” + 04h 07′ 02”
121. GER FRÖHLINGER Johannes 63 TEAM SUNWEB 83h 30′ 58” + 04h 07′ 21”
122. LAT SKUJINS TOMS 96 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 83h 34′ 44” + 04h 11′ 07”
123. AUS HAMILTON Christopher 65 TEAM SUNWEB 83h 36′ 05” + 04h 12′ 28”
124. BEL DE VREESE LAURENS 134 ASTANA PRO TEAM 83h 36′ 09” + 04h 12′ 32”
125. GER KNEES Christian 22 TEAM SKY 83h 36′ 18” + 04h 12′ 41”
126. BEL DECLERCQ Tim 14 QUICK – STEP FLOORS 83h 40′ 22” + 04h 16′ 45”
127. NOR HOELGAARD Daniel 163 FDJ 83h 40′ 41” + 04h 17′ 04”
128. DEN NIELSEN Magnus Cort 44 ORICA – SCOTT 83h 41′ 14” + 04h 17′ 37”
129. NED KREDER Michel 206 AQUA BLUE SPORT 83h 42′ 50” + 04h 19′ 13”
130. ESP RUBIO HERNANDEZ Diego 197 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 83h 43′ 09” + 04h 19′ 32”
131. NED TERPSTRA Niki 18 QUICK – STEP FLOORS 83h 46′ 33” + 04h 22′ 56”
132. POR REIS Rafael 195 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 83h 49′ 53” + 04h 26′ 16”
133. ITA MODOLO Sacha 125 UAE TEAM EMIRATES 83h 50′ 45” + 04h 27′ 08”
134. RUS BELKOV Maxim 102 TEAM KATUSHA ALPECIN 83h 52′ 33” + 04h 28′ 56”
135. BEL VAN ASBROECK Tom 99 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 83h 53′ 36” + 04h 29′ 59”
136. COL ORJUELA GUTIERREZ Fernando 214 MANZANA POSTOBON TEAM 83h 54′ 47” + 04h 31′ 10”
137. BEL LAMPAERT Yves 17 QUICK – STEP FLOORS 83h 55′ 25” + 04h 31′ 48”
138. DEN MORKOV Michael 107 TEAM KATUSHA ALPECIN 83h 56′ 24” + 04h 32′ 47”
139. GBR CHRISTIAN Mark 202 AQUA BLUE SPORT 83h 58′ 58” + 04h 35′ 21”
140. NED KONING Peter 208 AQUA BLUE SPORT 84h 00′ 02” + 04h 36′ 25”
141. DEN HANSEN Lasse Norman 205 AQUA BLUE SPORT 84h 01′ 43” + 04h 38′ 06”
142. GER PFINGSTEN Christoph 76 BORA – HANSGROHE 84h 03′ 30” + 04h 39′ 53”
143. NZL GATE Aaron 204 AQUA BLUE SPORT 84h 03′ 44” + 04h 40′ 07”
144. NZL BEWLEY Sam 42 ORICA – SCOTT 84h 06′ 18” + 04h 42′ 41”
145. KAZ STALNOV Nikita 139 ASTANA PRO TEAM 84h 06′ 39” + 04h 43′ 02”
146. GER SCHILLINGER Andreas 78 BORA – HANSGROHE 84h 07′ 03” + 04h 43′ 26”
147. BEL VANBILSEN KENNETH 189 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 84h 08′ 10” + 04h 44′ 33”
148. EST TAARAMÄE Rein 109 TEAM KATUSHA ALPECIN 84h 08′ 55” + 04h 45′ 18”
149. GBR STANNARD Ian 29 TEAM SKY 84h 09′ 45” + 04h 46′ 08”
150. ITA ZURLO Federico 129 UAE TEAM EMIRATES 84h 09′ 55” + 04h 46′ 18”
151. BEL MERTZ Rémy 146 LOTTO SOUDAL 84h 12′ 58” + 04h 49′ 21”
152. BEL WALLAYS Jelle 148 LOTTO SOUDAL 84h 16′ 10” + 04h 52′ 33”
153. COL MOLANO BENAVIDES Juan Sebastian 216 MANZANA POSTOBON TEAM 84h 18′ 04” + 04h 54′ 27”
154. NZL SCULLY Tom 95 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 84h 19′ 17” + 04h 55′ 40”
155. GER SCHWARZMANN Michael 79 BORA – HANSGROHE 84h 20′ 47” + 04h 57′ 10”
156. GBR BLYTHE Adam 201 AQUA BLUE SPORT 84h 21′ 39” + 04h 58′ 02”
157. AUS CLARKE William 97 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 84h 24′ 38” + 05h 01′ 01”
158. FRA MANZIN Lorrenzo 167 FDJ 84h 25′ 12” + 05h 01′ 35”
159. IRL DUNNE Conor 209 AQUA BLUE SPORT 84h 37′ 23” + 05h 13′ 46′