Philippe Roess / Tour Alsace

Jasper Philipsen (BMC Development Team) wygrał po finiszu z peletonu piąty etap Olympia’s Tour.

W przedostatnim dniu Olympia’s Tour kolarze mieli do pokonania rundy wokół Offenbeek. Łączny dystans to 150 kilometrów, a na trasie znalazło się kilka podjazdów i tym razem sprinterzy mogli mieć ciężką przeprawę.

Dość szybko z peletonu urwała się czwórka zawodników: Dennis van der Horst (Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel), Justin Timmermans (Baby-Dump Cyclingteam), Gino Vierhouten (Vlasman Cyclingteam) i Rick Goeree (Regio Team NWV Groningen). Maksymalnie uzyskali oni około trzy minuty przewagi.

Treck

Etap cały czas kontrolowała ekipa BMC Development Team i skasowała ucieczkę na kilka kilometrów przed metą. Na długi finisz zdecydował się Dylan Bouwmans (Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel), ale sprinterskie ekipy nie pozwoliły mu na zbyt wiele.

Najszybszy na kresce okazał się Jasper Philipsen (BMC Development Team), który pokonał Patricka Van Der Duina (Baby-Dump Cyclingteam) i Fabio Jakobsena (SEG Racing Academy).

Liderem pozostał Pascal Eenkhoorn (BMC Development Team).

Wyniki piątego etapu:

1 Jasper Philipsen (Bel) 2:55:35
2 Patrick Van Der Duin (Ned) BabyDump Cycling Team 0:00:00
3 Fabio Jakobsen (Ned) SEG Racing Academy 0:00:00
4 Bas Van Der Kooij (Ned) Destil – Jo Piels Cycling Team 0:00:00
5 Bram Welten (Ned) 0:00:00
6 Alfdan De Decker (Bel) 0:00:00
7 Julius Van Den Berg (Ned) SEG Racing Academy 0:00:00
8 Jim Lindenburg (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:00
9 Marco Doets (Ned) BabyDump Cycling Team 0:00:00
10 Reto Müller (SUI) 0:00:00
11 Gerben Thijssen (Bel) 0:00:00
12 El Mehdi Chokri (Mar) Dimension Data for Qhubeka 0:00:00
13 Jonas Castrique (Bel) 0:00:00
14 Ramon Van Bokhoven (Ned) 0:00:00
15 Jordi Talen (Ned) Delta Cycling Rotterdam 0:00:00
16 Bas Ottevanger (Ned) 0:00:00
17 Erik Nordsaeter Resell (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:00:00
18 Stan Dewulf (Bel) 0:00:00
19 Niels Goeree (Ned) 0:00:00
20 Stef Krul (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:00
21 Florian Stork (GER) Development Team Sunweb 0:00:00
22 Jelle Johannink (Ned) 0:00:00
23 Jarno Mobach (Ned) Development Team Sunweb 0:00:00
24 Jens Van Den Dool (Ned) Delta Cycling Rotterdam 0:00:00
25 Marten Kooistra (Ned) SEG Racing Academy 0:00:00
26 Hans Kristian Haadem Rudland (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:00:00
27 Maxime Gressier (Fra) Development Team Sunweb 0:00:00
28 Chiel Breukelman (Ned) Destil – Jo Piels Cycling Team 0:00:00
29 Wiebe Scholten (Ned) 0:00:00
30 Pascal Eenkhoorn (Ned) 0:00:00
31 Remco Esselaar (Ned) 0:00:00
32 Pavel Sivakov (Rus) 0:00:00
33 Jan Maas (Ned) SEG Racing Academy 0:00:00
34 Torstein Træen (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:00:00
35 Brent Van Moer (Bel) 0:00:00
36 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data for Qhubeka 0:00:00
37 Justin Timmermans (Ned) BabyDump Cycling Team 0:00:00
38 Sjoerd Bax (Ned) Delta Cycling Rotterdam 0:00:00
39 David Dekker (Ned) 0:00:00
40 Dennis Van Der Horst (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:00
41 Daan Van Sintmaartensdijk (Ned) BabyDump Cycling Team 0:00:00
42 Jurriaan Vos (Ned) 0:00:00
43 Edoardo Affini (Ita) SEG Racing Academy 0:00:00
44 Maarten Hendrickx (Ned) 0:00:00
45 Lars Van Den Berg (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:00
46 Tim Meusen (Ned) 0:00:00
47 Felix Gall (AUT) Development Team Sunweb 0:00:00
48 Justin Kloese (Ned) 0:00:00
49 Rens Tulner (Ned) Delta Cycling Rotterdam 0:00:00
50 Jurgen Timmerman (Ned) 0:00:00
51 Martin Alexander Salmon (GER) Development Team Sunweb 0:00:00
52 Rik Wielink (Ned) 0:00:00
53 Kelvin Van Den Dool (Ned) 0:00:00
54 Joseph Areruya (Rwa) Dimension Data for Qhubeka 0:00:00
55 Stefan De Bod (RSA) Dimension Data for Qhubeka 0:00:00
56 Jelle Nieuwpoort (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:00
57 Beau Duvigneau (Ned) 0:00:00
58 Mario Spengler (SUI) 0:00:00
59 Jeen De Jong (Ned) 0:00:00
60 Yannick Vrielink (Ned) 0:00:00
61 Maik Van Der Heijden (Ned) Destil – Jo Piels Cycling Team 0:00:00
62 Kristian Kulset (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:00:00
63 Robin Lowik (Ned) 0:00:00
64 Rob Van Broekhoven (Ned) Destil – Jo Piels Cycling Team 0:00:13
65 Max Hendrikx (Ned) 0:00:13
66 Aden James Paterson (Aus) 0:00:13
67 Arjan Arentsen (Ned) 0:00:13
68 Nils Sinschek (Ned) 0:00:13
69 Bryan Bouwmans (Ned) 0:00:13
70 Jordi Van Loon (Ned) Destil – Jo Piels Cycling Team 0:00:13
71 Kevin Coster (Ned) 0:00:13
72 Lorenzo Harbers (Ned) 0:00:13
73 Abe Celi (Ned) BabyDump Cycling Team 0:00:17
74 Torjus Sleen (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:00:17
75 Lars Saugstad (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:00:21
76 Marc Kivits (Ned) 0:00:25
77 Dylan Bouwmans (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:25
78 Ruben Apers (Bel) 0:00:27
79 Gerco Pastoor (Ned) Delta Cycling Rotterdam 0:00:34
80 Rick Goeree (Ned) 0:00:34
81 Morne Van Niekerk (RSA) Dimension Data for Qhubeka 0:00:44
82 Maarten Lubbers (Ned) 0:00:47
83 Gino Luca Vierhouten (Ned) 0:00:47
84 Christian Varweg (Ned) 0:00:47
85 Willem Bok (Ned) 0:00:47
86 Ide Schelling (Ned) SEG Racing Academy 0:00:47
87 Paul Cremers (Ned) 0:00:47
88 Maarten Junte (Ned) 0:01:24

Klasyfikacja generalna po piątym etapie:

1 Pascal Eenkhoorn (Ned) 11:55:06
2 Pavel Sivakov (Rus) 0:00:10
3 Edoardo Affini (Ita) SEG Racing Academy 0:00:10
4 Marten Kooistra (Ned) SEG Racing Academy 0:00:14
5 Stan Dewulf (Bel) 0:00:16
6 Jens Van Den Dool (Ned) Delta Cycling Rotterdam 0:00:18
7 Julius Van Den Berg (Ned) SEG Racing Academy 0:00:18
8 Hans Kristian Haadem Rudland (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:00:23
9 Stef Krul (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:33
10 Jonas Castrique (Bel) 0:00:34
11 Daan Van Sintmaartensdijk (Ned) BabyDump Cycling Team 0:00:46
12 Patrick Van Der Duin (Ned) BabyDump Cycling Team 0:01:22
13 Fabio Jakobsen (Ned) SEG Racing Academy 0:01:55
14 Gerben Thijssen (Bel) 0:01:56
15 Reto Müller (SUI) 0:02:02
16 El Mehdi Chokri (Mar) Dimension Data for Qhubeka 0:02:03
17 Bram Welten (Ned) 0:02:06
18 Mario Spengler (SUI) 0:02:07
19 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data for Qhubeka 0:02:09
20 Sjoerd Bax (Ned) Delta Cycling Rotterdam 0:02:09
21 Rens Tulner (Ned) Delta Cycling Rotterdam 0:02:11
22 Jasper Philipsen (Bel) 0:02:12
23 Erik Nordsaeter Resell (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:02:12
24 Jan Maas (Ned) SEG Racing Academy 0:02:12
25 Jarno Mobach (Ned) Development Team Sunweb 0:02:12
26 Florian Stork (GER) Development Team Sunweb 0:02:13
27 Brent Van Moer (Bel) 0:02:14
28 David Dekker (Ned) 0:02:14
29 Bas Ottevanger (Ned) 0:02:15
30 Justin Timmermans (Ned) BabyDump Cycling Team 0:02:16
31 Jurgen Timmerman (Ned) 0:02:19
32 Marco Doets (Ned) BabyDump Cycling Team 0:02:21
33 Jim Lindenburg (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:02:23
34 Torstein Træen (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:02:27
35 Niels Goeree (Ned) 0:02:27
36 Justin Kloese (Ned) 0:02:33
37 Dylan Bouwmans (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:02:45
38 Gerco Pastoor (Ned) Delta Cycling Rotterdam 0:02:46
39 Ide Schelling (Ned) SEG Racing Academy 0:02:52
40 Stefan De Bod (RSA) Dimension Data for Qhubeka 0:04:14
41 Maxime Gressier (Fra) Development Team Sunweb 0:04:24
42 Paul Cremers (Ned) 0:04:25
43 Dennis Van Der Horst (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:04:27
44 Yannick Vrielink (Ned) 0:04:27
45 Chiel Breukelman (Ned) Destil – Jo Piels Cycling Team 0:04:27
46 Ramon Van Bokhoven (Ned) 0:04:27
47 Robin Lowik (Ned) 0:04:28
48 Lars Van Den Berg (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:04:31
49 Jelle Nieuwpoort (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:04:31
50 Rik Wielink (Ned) 0:04:32
51 Jeen De Jong (Ned) 0:04:32
52 Jelle Johannink (Ned) 0:04:32
53 Wiebe Scholten (Ned) 0:04:33
54 Remco Esselaar (Ned) 0:04:34
55 Torjus Sleen (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:04:40
56 Kristian Kulset (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:04:42
57 Rob Van Broekhoven (Ned) Destil – Jo Piels Cycling Team 0:04:43
58 Ruben Apers (Bel) 0:04:44
59 Alfdan De Decker (Bel) 0:04:47
60 Lars Saugstad (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:04:48
61 Aden James Paterson (Aus) 0:04:55
62 Marc Kivits (Ned) 0:05:02
63 Willem Bok (Ned) 0:05:13
64 Rick Goeree (Ned) 0:05:25
65 Gino Luca Vierhouten (Ned) 0:06:59
66 Jordi Talen (Ned) Delta Cycling Rotterdam 0:07:00
67 Maik Van Der Heijden (Ned) Destil – Jo Piels Cycling Team 0:08:20
68 Kelvin Van Den Dool (Ned) 0:08:39
69 Tim Meusen (Ned) 0:08:40
70 Jordi Van Loon (Ned) Destil – Jo Piels Cycling Team 0:08:45
71 Nils Sinschek (Ned) 0:08:45
72 Arjan Arentsen (Ned) 0:08:45
73 Kevin Coster (Ned) 0:08:48
74 Bryan Bouwmans (Ned) 0:08:53
75 Abe Celi (Ned) BabyDump Cycling Team 0:09:35
76 Maarten Junte (Ned) 0:10:15
77 Felix Gall (AUT) Development Team Sunweb 0:10:29
78 Joseph Areruya (Rwa) Dimension Data for Qhubeka 0:10:34
79 Martin Alexander Salmon (GER) Development Team Sunweb 0:10:39
80 Beau Duvigneau (Ned) 0:10:40
81 Bas Van Der Kooij (Ned) Destil – Jo Piels Cycling Team 0:10:41
82 Lorenzo Harbers (Ned) 0:10:44
83 Jurriaan Vos (Ned) 0:10:45
84 Maarten Hendrickx (Ned) 0:10:48
85 Max Hendrikx (Ned) 0:10:59
86 Morne Van Niekerk (RSA) Dimension Data for Qhubeka 0:11:26
87 Maarten Lubbers (Ned) 0:11:30
88 Christian Varweg (Ned) 0:11:48