Fot. Dominik Gach

2 września w gminie Szaflary do rywalizacji o medale Górskich Szosowych Mistrzostw Polski stanęli zawodnicy z licencjami Polskiego Związku Kolarskiego. W sumie wystartowało aż czternaście kategorii wiekowych.

Panie walczyły w trzech kategoriach – CK20, K30 i K40, a panowie w jedenastu – CM20, M30, M40a, M40b, M50a, M50b, M60a, M60b, M70a, M70b i M80. Mistrzostwa toczyły się na rundach o długości 15.8 km. W zależności od kategorii, do pokonania mieli od dwóch do sześciu rund. Medalistami Górskich Szosowych Mistrzostw Polski zostali:

Pełne wyniki – tutaj

CK20 (47.4km):

  1. Angelika Grabiec (Jas-kółka) 1:37:15
  2. Izabela Sikora (High5 Polska) 1:37:22
  3. Ewa Ruszała (Cyklopedia) 1:42:08
Treck

K30 (47.4km):

  1. Sylwia Szafraniec (Trek Velonews.pl) 1:37:11
  2. Kamila Biernat (IN Mogilany Cycling Team) 1:37:12
  3. Alina Myłka 1:37:15

K40 (47.4km):

  1. Katarzyna Pernal 1:37:58
  2. Anna Tkocz 1:43:01
  3. Małgorzata Adamczyk 1:47:01

CM20 (94.8km):

  1. Błażej Wojciechowski (Ostrowska Kawaleria Kolarska) 2:47:28
  2. Kacper Kistowski (MERX Polska) 2:49:28
  3. Mateusz Laszczyk (Agrochest Team) 2:50:04

M30 (94.8km):

  1. Rafał Oleś (Team HUROM) 2:51:21
  2. Piotr Tomana (WLKS Krakus BBC Czaja) 2:51:21 (strata 0.058 sekundy)
  3. Marcin Kobiałka (Ośka Warszawa) 2:51:21 (strata 0.448 sekundy)

M40a (79km):

  1. Michał Bogdziewicz (Apteka Gemini Team) 2:23:18
  2. Tomasz Kowalski (Bike Center Ataksport Świdnica) 2:23:24
  3. Grzegorz Golonko (Retro BikeAcademy.pl) 2:26:23

M40b (79km):

  1. Mariusz Piasecki (Gatta Bike-RS) 2:27:10
  2. Adrian Jach (Oponeo.pl) 2:29:55
  3. Piotr Szczepanik (No-Limited) 2:29:56

M50a (63.2km):

  1. Adam Wolański (Buski KK Hydrogeotechnika) 2:00:40
  2. Jacek Łuczkiewicz (Rycerze Rolanda Maciejewski) 2:01:01
  3. Piotr Bieliński (Activejet) 2:02:22

M50b (63.2km):

  1. Mirosław Jaszowski (Merx Time Polska) 1:57:25
  2. Dariusz Leduchowski (Danielo Sportswear Luks Dwójka Stryków) 2:03:04
  3. Jacek Brzózka (JBG-2 Professional MTB Team) 2:05:47

M60a (47.4km):

  1. Zygmunt Krawczyk (CCC Środa Śląska) 1:30:40
  2. Krzysztof Zalewski (Quest Road Team) 1:30:46
  3. Lechosław Michalak (GKK Opty Mazowsze) 1:31:16

M60b (47.4km):

  1. Ryszard Rawski (RAWEX Energy Saving) 1:34:36
  2. Mieczysław Strzelec 1:41:13
  3. Grzegorz Fajkowski (Dynamo) 1:42:43

M70a (31.6km):

  1. Ksawery Leszczyński (CZKKS Kolejarz Jura Częstochowska) 1:10:22
  2. Lech Hińcza (Kieleckie Towarzystwo Cyklistów) 1:10:23
  3. Radosław Myszkowski (Peleton) 1:14:44

M70b (31.6km):

  1. Stanisław Paterka (Merx Polska) 1:12:13
  2. Helmut Szewczyk (UKKS Imielin Team) 1:15:51

M80 (15.8km):

  1. Jerzy Drewnik (KK Żoliber) 47:43
  2. Jerzy Podgórski 57:34