Fot. WM3 Pro Cycling

Annemiek van Vleuten (Orica – Scott) wygrała klasyfikację generalną Boels Rental Ladies Tour. Ostatni etap dla Janneke Ensing (Alé Cipollini). 

Wymagającym etapem wokół Sittard kończyła się dzisiaj tegoroczna edycja Boels Rental Ladies Tour. Na dystansie ponad 159. kilometrów panie musiały zmierzyć się kilkoma dość ciężkimi, choć krótkimi podjazdami.

W ucieczkę zabrało się jedenaście zawodniczek: Christine Majerus (Boels – Dolmans), Amy Cure (Wiggle High5), Jeanne Korevaar (WM3 Energie), Lucinda Brand i Rozanne Slik (obie Sunweb), Alexis Ryan (Canyon SRAM Racing), Chloe Hosking (Alé Cipollini), Marta Tagliaferro (Cylance Pro Cycling), Winanda Spoor (Lensworld – Kuota), Roxane Knetemann (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope) i Natalie van Gogh (Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team).

Treck

60 kilometrów przed metą z mocno podzielonego peletonu skontrowała Katarzyna Niewiadoma (WM3 Energie), a wraz z nią pojechała Janneke Ensing (Alé Cipollini). Ta dwójka była groźna w generalce, bardzo mocna i szybko dojechała do czołówki.

Na piątej górskiej premii z czołówki zaatakowała nasza Kasia Niewiadoma. Polka bardzo mocno kręciła i 15 kilometrów przed metą miała 45 sekund przewagi nad kolejnymi zawodniczkami. W pewnym momencie grupka liderem została zatrzymana przez….pociąg, ale oczywiście organizatorzy „zneutralizowali” ten przypadek.

Do Polki kilka kilometrów przed metą dojechały Brand i Ensing. Od razu na atak zdecydowała się Janneke Ensing (Alé Cipollini). Holenderka nie dała się już dogonić i zwyciężyła po raz pierwszy w wyścigu zaliczanym do WWT.

Druga była Lucinda Brand (Sunweb), a trzecia bardzo zmęczona Katarzyna Niewiadoma (WM3 Energie).

Wyniki ostatniego etapu: 

1 Janneke Ensing (Ned) Alé Cipollini 4:11:57
2 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:00:30
3 Katarzyna Niewiadoma (Pol) WM3 Pro Cycling Team 0:00:35
4 Marta Bastianelli (Ita) Alé Cipollini 0:01:10
5 Roxane Fournier (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:01:10
6 Anouska Koster (Ned) WM3 Pro Cycling Team 0:01:10
7 Elena Cecchini (Ita) Canyon – SRAM Racing 0:01:10
8 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle – High5 0:01:10
9 Sheyla Gutierrez Ruiz (Esp) Cylance Pro Cycling 0:01:10
10 Lisa Brennauer (GER) Canyon – SRAM Racing 0:01:10
11 Soraya Paladin (Ita) Alé Cipollini 0:01:10
12 Amy Pieters (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:01:10
13 Tatiana Guderzo (Ita) Lensworld – Kuota 0:01:10
14 Ellen Van Dijk (Ned) Team Sunweb 0:01:10
15 Ruth Winder (USA) Nationalmannschaft USA 0:01:10
16 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling 0:01:10
17 Demi De Jong (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:01:10
18 Claudia Lichtenberg (GER) Wiggle – High5 0:01:10
19 Audrey Cordon-Ragot (Fra) Wiggle – High5 0:01:10
20 Anna Van Der Breggen (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:01:10
21 Linda Villumsen (NZl) Team VéloConcept Women 0:01:10
22 Annemiek Van Vleuten (Ned) Orica – Scott 0:01:10
23 Alexis Ryan (USA) Canyon – SRAM Racing 0:01:10
24 Riejanne Markus (Ned) WM3 Pro Cycling Team 0:01:10
25 Romy Kasper (GER) Alé Cipollini 0:01:10
26 Chantal Blaak (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:01:10
27 Ann-Sophie Duyck (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:01:10
28 Eugénie Duval (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:01:10
29 Shara Gillow (Aus) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:01:10
30 Leah Thomas (USA) Nationalmannschaft USA 0:01:10
31 Malgorzata Jasinska (Pol) Cylance Pro Cycling 0:01:10
32 Roxane Knetemann (Ned) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:01:10
33 Amanda Spratt (Aus) Orica – Scott 0:01:10
34 Christine Majerus (Lux) Boels – Dolmans Cycling Team 0:01:10
35 Sabrina Stultiens (Ned) Team Sunweb 0:01:10
36 Katharine Hall (USA) Nationalmannschaft USA 0:01:10
37 Mieke Kröger (GER) Canyon – SRAM Racing 0:01:10
38 Pernille Mathiesen (Den) Team VéloConcept Women 0:01:10
39 Rozanne Slik (Ned) Team Sunweb 0:01:20
40 Trixi Worrack (GER) Canyon – SRAM Racing 0:01:38
41 Hannah Barnes (GBr) Canyon – SRAM Racing 0:01:54
42 Amy Cure (Aus) Wiggle – High5 0:06:00
43 Winanda Spoor (Ned) Lensworld – Kuota 0:07:48
44 Jessy Druyts (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:07:48
45 Marta Tagliaferro (Ita) Cylance Pro Cycling 0:07:48
46 Nina Kessler (Ned) Hitec Products 0:07:48
47 Karlijn Swinkels (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:07:48
48 Ganna Solovei (Ukr) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:07:48
49 Eri Yonamine (Jpn) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:07:48
50 Kirsten Wild (Ned) Cylance Pro Cycling 0:07:48
51 Coralie Demay (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:07:48
52 Natalie Van Gogh (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:07:48
53 Tayler Wiles (USA) Nationalmannschaft USA 0:07:48
54 Samantha Schneider (USA) Nationalmannschaft USA 0:07:48
55 Gracie Elvin (Aus) Orica – Scott 0:07:48
56 Sarah Roy (Aus) Orica – Scott 0:07:48
57 Amalie Dideriksen (Den) Boels – Dolmans Cycling Team 0:10:50
58 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products 0:10:50
59 Valerie Demey (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:10:50
60 Chloe Hosking (Aus) Alé Cipollini 0:10:50
61 Jeanne Korevaar (Ned) WM3 Pro Cycling Team 0:10:50
62 Skylar Schneider (USA) Nationalmannschaft USA 0:10:50
63 Sara Penton (Swe) Team VéloConcept Women 0:12:44
64 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld – Kuota 0:12:54
65 Anna Trevisi (Ita) Alé Cipollini 0:12:54
66 Fenna Vanhoutte (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:12:54
67 Ilona Hoeksma (Ned) Hitec Products 0:12:54
68 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products 0:12:54
69 Daniela Reis (Por) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:12:54
DNF Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle – High5
DNF Annette Edmondson (Aus) Wiggle – High5
DNF Julia Soek (Ned) Team Sunweb
DNF Jessica Allen (Aus) Orica – Scott
DNF Georgia Williams (NZl) Orica – Scott
DNF Claudia Koster (Ned) Team VéloConcept Women
DNF Christina Malling Siggaard (Den) Team VéloConcept Women
DNF Sarah Rijkes (AUT) Lares – Waowdeals Women Cycling Team
DNS Moniek Tenniglo (Ned) WM3 Pro Cycling Team
DNS Thalita De Jong (Ned) Lares – Waowdeals Women Cycling Team

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 Annemiek Van Vleuten (Ned) Orica – Scott 14:41:57
2 Anna Van Der Breggen (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:43
3 Ellen Van Dijk (Ned) Team Sunweb 0:01:03
4 Lisa Brennauer (GER) Canyon – SRAM Racing 0:01:24
5 Linda Villumsen (NZl) Team VéloConcept Women 0:01:49
6 Chantal Blaak (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:01:55
7 Katarzyna Niewiadoma (Pol) WM3 Pro Cycling Team 0:02:04
8 Janneke Ensing (Ned) Alé Cipollini 0:02:18
9 Amy Pieters (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:02:19
10 Elena Cecchini (Ita) Canyon – SRAM Racing 0:02:27
11 Audrey Cordon-Ragot (Fra) Wiggle – High5 0:02:41
12 Ruth Winder (USA) Nationalmannschaft USA 0:02:45
13 Shara Gillow (Aus) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:03:11
14 Eugénie Duval (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:03:24
15 Tatiana Guderzo (Ita) Lensworld – Kuota 0:03:56
16 Claudia Lichtenberg (GER) Wiggle – High5 0:03:57
17 Ann-Sophie Duyck (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:04:08
18 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling 0:04:36
19 Trixi Worrack (GER) Canyon – SRAM Racing 0:04:45
20 Roxane Knetemann (Ned) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:04:52
21 Leah Thomas (USA) Nationalmannschaft USA 0:05:02
22 Mieke Kröger (GER) Canyon – SRAM Racing 0:05:18
23 Riejanne Markus (Ned) WM3 Pro Cycling Team 0:05:26
24 Amanda Spratt (Aus) Orica – Scott 0:05:29
25 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:05:37
26 Romy Kasper (GER) Alé Cipollini 0:05:51
27 Alexis Ryan (USA) Canyon – SRAM Racing 0:05:54
28 Anouska Koster (Ned) WM3 Pro Cycling Team 0:06:02
29 Malgorzata Jasinska (Pol) Cylance Pro Cycling 0:06:09
30 Katharine Hall (USA) Nationalmannschaft USA 0:06:27
31 Hannah Barnes (GBr) Canyon – SRAM Racing 0:06:27
32 Soraya Paladin (Ita) Alé Cipollini 0:06:30
33 Christine Majerus (Lux) Boels – Dolmans Cycling Team 0:06:32
34 Demi De Jong (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:06:46
35 Marta Bastianelli (Ita) Alé Cipollini 0:07:07
36 Sabrina Stultiens (Ned) Team Sunweb 0:07:21
37 Pernille Mathiesen (Den) Team VéloConcept Women 0:07:31
38 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle – High5 0:07:46
39 Sheyla Gutierrez Ruiz (Esp) Cylance Pro Cycling 0:07:48
40 Roxane Fournier (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:07:53
41 Rozanne Slik (Ned) Team Sunweb 0:08:12
42 Tayler Wiles (USA) Nationalmannschaft USA 0:13:08
43 Ganna Solovei (Ukr) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:14:13
44 Chloe Hosking (Aus) Alé Cipollini 0:17:11
45 Amalie Dideriksen (Den) Boels – Dolmans Cycling Team 0:18:11
46 Eri Yonamine (Jpn) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:19:15
47 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld – Kuota 0:19:40
48 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products 0:19:47
49 Gracie Elvin (Aus) Orica – Scott 0:21:48
50 Coralie Demay (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:21:56
51 Sarah Roy (Aus) Orica – Scott 0:22:24
52 Jessy Druyts (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:23:20
53 Samantha Schneider (USA) Nationalmannschaft USA 0:24:35
54 Jeanne Korevaar (Ned) WM3 Pro Cycling Team 0:25:17
55 Skylar Schneider (USA) Nationalmannschaft USA 0:25:25
56 Anna Trevisi (Ita) Alé Cipollini 0:27:35
57 Karlijn Swinkels (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:28:34
58 Natalie Van Gogh (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:28:44
59 Kirsten Wild (Ned) Cylance Pro Cycling 0:28:59
60 Nina Kessler (Ned) Hitec Products 0:30:13
61 Amy Cure (Aus) Wiggle – High5 0:30:19
62 Marta Tagliaferro (Ita) Cylance Pro Cycling 0:31:01
63 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products 0:32:15
64 Valerie Demey (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:33:28
65 Sara Penton (Swe) Team VéloConcept Women 0:35:21
66 Winanda Spoor (Ned) Lensworld – Kuota 0:35:58
67 Daniela Reis (Por) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:37:20
68 Ilona Hoeksma (Ned) Hitec Products 0:37:58
69 Fenna Vanhoutte (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:38:57