Matteo Trentin (Quick Step Floors) wygrał po finiszu z peletonu trzynasty etap Vuelta a Espana. Koszulki lidera nie oddał Christopher Froome (Sky).
Kolejny etap w Andaluzji podczas hiszpańskiej Vuelty rozpoczął się przed godziną trzynastą w Coín. Po przejechaniu ponad 198. kilometrów kolarze mieli finiszować w Tomares. Po drodze tylko jedna premia górska trzeciej kategorii. Zapowiadała się tym razem gratka dla garstki sprinterów, choć końcówka nie należała do najłatwiejszych.
W ucieczkę dnia zabrał się lider klasyfikacji góskiej – Davide Villella (Cannondale-Drapac). Wraz z Włochem na czele kręcili: Alessandro De Marchi (BMC), Alexis Gougeard (AG2R-La Mondiale), Thomas De Gendt (Lotto Soudal) i Arnaud Courteille (FDJ).
Zgodnie z oczekiwaniami na jedynym podjeździe (Alto de Ardales – 7,2 km długości; średnie nachylenie 4,3%) maksimum punktów zebrał Villella i umocnił się on w prowadzeniu w klasyfikacji górskiej. Tuż po tym Włoch odpadł z ucieczki i na czele zostało czterech zawodników.
Senna jazda w peletonie spowodowała, że doszło do upadku dwóch Holendrów. Na szczęście Bert Jan Lindeman (LottoNL-Jumbo) i Jetse Bol (Manzana Postobon) dość szybko wsiedli na rowery. Z wyścigu natomiast wycofał się Omar Fraile (Dimension Data). 23 kilometry przed metą na czele jechali już tylko De Marchi i De Gendt, a w peletonie prym wiedli kolarze Quick – Step Floors.
Wszystko zjechało się na siedem kilometrów przed metą. Na finałowych hopkach peleton bardzo mocno się rozciągnął, ale dość wysoko jechał Matteo Trentin (Quick Step Floors). Sprint po zwycięstwo najlepiej rozegrał właśnie Trentin, który zanotował trzeci triumf w tym wyścigu! Drugi był Gianni Moscon (Sky), a trzeci Søren Kragh Andersen (Sunweb).
W czołowej grupie finiszowała także pierwsza trójka klasyfikacji generalnej i Chris Froome (Sky) utrzymał koszulkę lidera.
Wyniki
1. ITA TRENTIN Matteo 19 QUICK – STEP FLOORS 04h 25′ 13” B : 10”
2. ITA MOSCON Gianni 25 TEAM SKY 04h 25′ 13” B : 06” + 00′ 00”
3. DEN ANDERSEN Søren Kragh 68 TEAM SUNWEB 04h 25′ 13” B : 04” + 00′ 00”
4. GER SCHWARZMANN Michael 79 BORA – HANSGROHE 04h 25′ 13” + 00′ 00”
5. BEL VAN ASBROECK Tom 99 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 04h 25′ 13” + 00′ 00”
6. ITA NIBALI Vincenzo 151 BAHRAIN – MERIDA 04h 25′ 13” + 00′ 00”
7. GBR FROOME Christopher 21 TEAM SKY 04h 25′ 13” + 00′ 00”
8. NED KELDERMAN Wilco 61 TEAM SUNWEB 04h 25′ 13” + 00′ 00”
9. ESP CONTADOR Alberto 1 TREK – SEGAFREDO 04h 25′ 13” + 00′ 00”
10. IRL ROCHE Nicolas 36 BMC RACING TEAM 04h 25′ 13” + 00′ 00”
11. NED KRUIJSWIJK Steven 111 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 25′ 13” + 00′ 00”
12. ITA ARU Fabio 131 ASTANA PRO TEAM 04h 25′ 13” + 00′ 00”
13. CAN WOODS Michael 91 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 04h 25′ 13” + 00′ 00”
14. COL CHAVES RUBIO Johan Esteban 41 ORICA – SCOTT 04h 25′ 13” + 00′ 00”
15. AUT KONRAD Patrick 75 BORA – HANSGROHE 04h 25′ 13” + 00′ 00”
16. NED POELS Wout 27 TEAM SKY 04h 25′ 20” + 00′ 07”
17. RUS ZAKARIN Ilnur 101 TEAM KATUSHA ALPECIN 04h 25′ 20” + 00′ 07”
18. ESP MAS BONET Luis Guillermo 194 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 04h 25′ 20” + 00′ 07”
19. BEL VLIEGEN Loic 37 BMC RACING TEAM 04h 25′ 20” + 00′ 07”
20. ESP SANCHEZ Luis León 138 ASTANA PRO TEAM 04h 25′ 20” + 00′ 07”
21. POR FARIA DA COSTA Rui Alberto 121 UAE TEAM EMIRATES 04h 25′ 20” + 00′ 07”
22. NED OOMEN Sam 69 TEAM SUNWEB 04h 25′ 20” + 00′ 07”
23. COL LOPEZ MORENO Miguel Angel 136 ASTANA PRO TEAM 04h 25′ 20” + 00′ 07”
24. USA VAN GARDEREN Tejay 38 BMC RACING TEAM 04h 25′ 20” + 00′ 07”
25. ESP DE LA CRUZ MELGAREJO David 11 QUICK – STEP FLOORS 04h 25′ 20” + 00′ 07”
26. RSA MEINTJES Louis 124 UAE TEAM EMIRATES 04h 25′ 20” + 00′ 07”
27. ESP PARDILLA BELLON Sergio 191 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 04h 25′ 25” + 00′ 12”
28. FRA ROUX Anthony 168 FDJ 04h 25′ 25” + 00′ 12”
29. NED CLEMENT Stef 115 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 25′ 28” + 00′ 15”
30. SLO MOHORIC Matej 126 UAE TEAM EMIRATES 04h 25′ 28” + 00′ 15”
31. NZL GATE Aaron 204 AQUA BLUE SPORT 04h 25′ 28” + 00′ 15”
32. KAZ LUTSENKO Alexey 137 ASTANA PRO TEAM 04h 25′ 39” + 00′ 26”
33. FRA ALAPHILIPPE Julian 12 QUICK – STEP FLOORS 04h 25′ 39” + 00′ 26”
34. COL MOLANO BENAVIDES Juan Sebastian 216 MANZANA POSTOBON TEAM 04h 25′ 54” + 00′ 41”
35. DEN NIELSEN Magnus Cort 44 ORICA – SCOTT 04h 26′ 02” + 00′ 49”
36. AUT HALLER Marco 105 TEAM KATUSHA ALPECIN 04h 26′ 03” + 00′ 50”
37. LUX JUNGELS Bob 15 QUICK – STEP FLOORS 04h 26′ 03” + 00′ 50”
38. AUS HANSEN Adam James 149 LOTTO SOUDAL 04h 26′ 09” + 00′ 56”
39. ESP MORENO FERNANDEZ Daniel 55 MOVISTAR TEAM 04h 26′ 09” + 00′ 56”
40. ESP ANTON HERNANDEZ Igor 171 TEAM DIMENSION DATA 04h 26′ 09” + 00′ 56”
41. NED DE KORT Koen 8 TREK – SEGAFREDO 04h 26′ 09” + 00′ 56”
42. BEL ARMEE Sander 141 LOTTO SOUDAL 04h 26′ 09” + 00′ 56”
43. ESP MATE MARDONES Luis Angel 182 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 26′ 09” + 00′ 56”
44. POR OLIVEIRA Nelson 56 MOVISTAR TEAM 04h 26′ 09” + 00′ 56”
45. COL OSORIO ARBOLEDA Juan Felipe 215 MANZANA POSTOBON TEAM 04h 26′ 09” + 00′ 56”
46. ITA ZURLO Federico 129 UAE TEAM EMIRATES 04h 26′ 09” + 00′ 56”
47. ESP RUBIO HERNANDEZ Diego 197 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 04h 26′ 09” + 00′ 56”
48. FRA MANZIN Lorrenzo 167 FDJ 04h 26′ 22” + 01′ 09”
49. ESP GARCIA CORTINA Ivan 154 BAHRAIN – MERIDA 04h 26′ 27” + 01′ 14”
50. NED KREDER Michel 206 AQUA BLUE SPORT 04h 26′ 36” + 01′ 23”
51. ESP LOBATO DEL VALLE Juan José 118 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 26′ 41” + 01′ 28”
52. RSA JANSE VAN RENSBURG Jacques Willem 175 TEAM DIMENSION DATA 04h 26′ 41” + 01′ 28”
53. SLO POLANC Jan 128 UAE TEAM EMIRATES 04h 26′ 41” + 01′ 28”
54. FRA CHEVRIER Clément 82 AG2R LA MONDIALE 04h 26′ 41” + 01′ 28”
55. COL SUAZA ARANGO Bernardo Albeiro 217 MANZANA POSTOBON TEAM 04h 26′ 41” + 01′ 28”
56. NED OLIVIER Daan 119 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 26′ 41” + 01′ 28”
57. ESP BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello 132 ASTANA PRO TEAM 04h 26′ 41” + 01′ 28”
58. URU FERRARI BARCELO Fabricio 193 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 04h 26′ 41” + 01′ 28”
59. ECU CARAPAZ RICHARD ANTONIO 53 MOVISTAR TEAM 04h 26′ 41” + 01′ 28”
60. USA STETINA Peter 9 TREK – SEGAFREDO 04h 26′ 41” + 01′ 28”
61. FRATURGIS Anthony 186 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 26′ 50” + 01′ 37”
62. NEDBOUWMAN Koen 114 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 27′ 04” + 01′ 51”
63. AUSCLARKE Simon 93 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 04h 27′ 21” + 02′ 08”
64. FRADUVAL Julien 85 AG2R LA MONDIALE 04h 27′ 32” + 02′ 19”
65. BELDE CLERCQ Bart 142 LOTTO SOUDAL 04h 27′ 33” + 02′ 20”
66. BELMONFORT Maxime 147 LOTTO SOUDAL 04h 27′ 41” + 02′ 28”
67. FRADOMONT Axel 84 AG2R LA MONDIALE 04h 27′ 41” + 02′ 28”
68. FRAGENIEZ Alexandre 86 AG2R LA MONDIALE 04h 27′ 41” + 02′ 28”
69. ESPVENTOSO ALBERDI Francisco Jose 39 BMC RACING TEAM 04h 27′ 41” + 02′ 28”
70. COLATAPUMA HURTADO Jhon Darwin 122 UAE TEAM EMIRATES 04h 27′ 41” + 02′ 28”
71. FRAROSSETTO Stéphane 185 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 27′ 41” + 02′ 28”
72. ITAPUCCIO Salvatore 23 TEAM SKY 04h 27′ 41” + 02′ 28”
73. BELVANBILSEN KENNETH 189 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 27′ 41” + 02′ 28”
74. GERSCHILLINGER Andreas 78 BORA – HANSGROHE 04h 27′ 41” + 02′ 28”
75. FRABARDET Romain 81 AG2R LA MONDIALE 04h 27′ 41” + 02′ 28”
76. COLREYES ORTEGA Aldemar 211 MANZANA POSTOBON TEAM 04h 27′ 41” + 02′ 28”
77. COLBOHORQUEZ SANCHEZ Hernando 213 MANZANA POSTOBON TEAM 04h 27′ 41” + 02′ 28”
78. COLAGUIRRE CAIPA Hernan Ricardo 212 MANZANA POSTOBON TEAM 04h 27′ 41” + 02′ 28”
79. NEDTERPSTRA Niki 18 QUICK – STEP FLOORS 04h 27′ 41” + 02′ 28”
80. ESPROSON GARCIA Jaime 196 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 04h 27′ 41” + 02′ 28”
81. FRABONNAFOND Guillaume 181 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 27′ 41” + 02′ 28”
82. ESPROJAS José Joaquin 58 MOVISTAR TEAM 04h 27′ 50” + 02′ 37”
83. ESPFERNANDEZ ANDUJAR Ruben 54 MOVISTAR TEAM 04h 27′ 50” + 02′ 37”
84. ITAVILLELLA Davide 98 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 04h 28′ 02” + 02′ 49”
85. ESPARROYO DURAN David 192 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 04h 28′ 02” + 02′ 49”
86. BELMERTZ Rémy 146 LOTTO SOUDAL 04h 28′ 20” + 03′ 07”
87. GBRYATES Adam 48 ORICA – SCOTT 04h 28′ 30” + 03′ 17”
88. GERFRÖHLINGER Johannes 63 TEAM SUNWEB 04h 28′ 38” + 03′ 25”
89. GERKNEES Christian 22 TEAM SKY 04h 28′ 38” B : 02” + 03′ 25”
90. ESPLOSADA ALGUACIL Alberto 106 TEAM KATUSHA ALPECIN 04h 28′ 38” + 03′ 25”
91. COLPANTANO Jarlinson 6 TREK – SEGAFREDO 04h 28′ 38” + 03′ 25”
92. PORREIS Rafael 195 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 04h 28′ 38” + 03′ 25”
93. GBRBLYTHE Adam 201 AQUA BLUE SPORT 04h 28′ 41” + 03′ 28”
94. NEDTOLHOEK Antwan 113 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 28′ 46” + 03′ 33”
95. ITAAGNOLI Valerio 152 BAHRAIN – MERIDA 04h 28′ 47” + 03′ 34”
96. ITAVISCONTI Giovanni 159 BAHRAIN – MERIDA 04h 28′ 47” + 03′ 34”
97. AUTDENIFL Stefan 203 AQUA BLUE SPORT 04h 29′ 02” + 03′ 49”
98. GBRCHRISTIAN Mark 202 AQUA BLUE SPORT 04h 29′ 02” + 03′ 49”
99. RUSCHERNETSKI Sergei 133 ASTANA PRO TEAM 04h 29′ 02” + 03′ 49”
100. GBRSTANNARD Ian 29 TEAM SKY 04h 29′ 02” + 03′ 49”
101. BELDE GENDT Thomas 143 LOTTO SOUDAL 04h 29′ 09” + 03′ 56”
102. ESPPEDRERO Antonio 57 MOVISTAR TEAM 04h 29′ 11” + 03′ 58”
103. SWELUDVIGSSON Tobias 165 FDJ 04h 29′ 14” + 04′ 01”
104. BELLAMPAERT Yves 17 QUICK – STEP FLOORS 04h 29′ 23” + 04′ 10”
105. CANHOULE Hugo 88 AG2R LA MONDIALE 04h 29′ 23” + 04′ 10”
106. POLNIEMIEC Przemyslaw 127 UAE TEAM EMIRATES 04h 29′ 23” + 04′ 10”
107. POLMARCZYNSKI Tomasz 145 LOTTO SOUDAL 04h 29′ 23” + 04′ 10”
108. ITAROSA Diego 28 TEAM SKY 04h 29′ 23” + 04′ 10”
109. FRABERNARD Julien 4 TREK – SEGAFREDO 04h 29′ 23” + 04′ 10”
110. ITACARUSO Damiano 31 BMC RACING TEAM 04h 29′ 23” + 04′ 10”
111. SUIFRANKINY Kilian 34 BMC RACING TEAM 04h 29′ 23” + 04′ 10”
112. NOREIKING Odd Christian 169 FDJ 04h 29′ 23” + 04′ 10”
113. PORVILELA Ricardo 218 MANZANA POSTOBON TEAM 04h 29′ 23” + 04′ 10”
114. AUSHAIG Jack 43 ORICA – SCOTT 04h 29′ 23” + 04′ 10”
115. BELDE TIER Floris 116 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 29′ 27” + 04′ 14”
116. DENMORKOV Michael 107 TEAM KATUSHA ALPECIN 04h 29′ 27” + 04′ 14”
117. FRAMAISON Jérémy 166 FDJ 04h 29′ 27” + 04′ 14”
118. ESPLOPEZ GARCIA David 24 TEAM SKY 04h 29′ 32” + 04′ 19”
119. ESPNIEVE Mikel 26 TEAM SKY 04h 29′ 32” + 04′ 19”
120. ESPHERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus Alberto 5 TREK – SEGAFREDO 04h 29′ 32” + 04′ 19”
121. BELTHEUNS Edward 2 TREK – SEGAFREDO 04h 29′ 32” + 04′ 19”
122. GERDENZ Nico 83 AG2R LA MONDIALE 04h 29′ 37” + 04′ 24”
123. ITAMODOLO Sacha 125 UAE TEAM EMIRATES 04h 29′ 42” + 04′ 29”
124. USADOMBROWSKI Joseph Lloyd 94 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 04h 29′ 43” + 04′ 30”
125. ITAOSS Daniel 35 BMC RACING TEAM 04h 29′ 45” + 04′ 32”
126. ITAPELLIZOTTI Franco 158 BAHRAIN – MERIDA 04h 29′ 45” + 04′ 32”
127. AUSMORTON Lachlan David 178 TEAM DIMENSION DATA 04h 29′ 45” + 04′ 32”
128. ITACAPECCHI Eros 13 QUICK – STEP FLOORS 04h 29′ 45” + 04′ 32”
129. GERPFINGSTEN Christoph 76 BORA – HANSGROHE 04h 29′ 45” + 04′ 32”
130. ESPNAVARRO Daniel 183 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 29′ 45” + 04′ 32”
131. ESPSAEZ BENITO Hector 198 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 04h 29′ 45” + 04′ 32”
132. DENHANSEN Lasse Norman 205 AQUA BLUE SPORT 04h 29′ 45” + 04′ 32”
133. KAZSTALNOV Nikita 139 ASTANA PRO TEAM 04h 30′ 06” + 04′ 53”
134. USAHAGA Chad 64 TEAM SUNWEB 04h 30′ 20” + 05′ 07”
135. GERKäMNA Lennard 67 TEAM SUNWEB 04h 30′ 20” + 05′ 07”
136. AUSHAMILTON Christopher 65 TEAM SUNWEB 04h 30′ 20” + 05′ 07”
137. ESPSOLER GIMENEZ Marc 59 MOVISTAR TEAM 04h 30′ 20” + 05′ 07”
138. ESPIRIZAR ARRANBURU Markel 3 TREK – SEGAFREDO 04h 30′ 20” + 05′ 07”
139. ESTTAARAMÄE Rein 109 TEAM KATUSHA ALPECIN 04h 30′ 20” + 05′ 07”
140. POLMAJKA Rafal 71 BORA – HANSGROHE 04h 30′ 20” + 05′ 07”
141. NORHOELGAARD Daniel 163 FDJ 04h 30′ 20” + 05′ 07”
142. ESPVERONA Carlos 47 ORICA – SCOTT 04h 30′ 20” + 05′ 07”
143. FRACOURTEILLE ARNAUD 161 FDJ 04h 30′ 20” + 05′ 07”
144. COLORJUELA GUTIERREZ Fernando 214 MANZANA POSTOBON TEAM 04h 30′ 20” + 05′ 07”
145. BELDECLERCQ Tim 14 QUICK – STEP FLOORS 04h 30′ 20” + 05′ 07”
146. ITANIBALI Antonio 156 BAHRAIN – MERIDA 04h 30′ 20” + 05′ 07”
147. GBRYATES Simon 49 ORICA – SCOTT 04h 30′ 20” + 05′ 07”
148. GERBUCHMANN Emanuel 72 BORA – HANSGROHE 04h 30′ 20” + 05′ 07”
149. AUSCANTY Brendan 92 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 04h 30′ 20” + 05′ 07”
150. NZLSCULLY Tom 95 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 04h 30′ 30” + 05′ 17”
151. POLPOLJANSKI Pawel 77 BORA – HANSGROHE 04h 30′ 54” + 05′ 41”
152. CANTUFT Svein 46 ORICA – SCOTT 04h 30′ 56” + 05′ 43”
153. SLONOVAK Domen 157 BAHRAIN – MERIDA 04h 31′ 15” + 06′ 02”
154. FRAPEREZ Anthony 184 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 31′ 15” + 06′ 02”
155. NZLBEWLEY Sam 42 ORICA – SCOTT 04h 31′ 24” + 06′ 11”
156. NEDKONING Peter 208 AQUA BLUE SPORT 04h 31′ 24” + 06′ 11”
157. DENJUUL-JENSEN Christopher 45 ORICA – SCOTT 04h 31′ 28” + 06′ 15”
158. NEDBOL Jetse 219 MANZANA POSTOBON TEAM 04h 31′ 28” + 06′ 15”
159. BELWALLAYS Jelle 148 LOTTO SOUDAL 04h 31′ 28” + 06′ 15”
160. BELDE VREESE LAURENS 134 ASTANA PRO TEAM 04h 31′ 28” + 06′ 15”
161. IRLDUNNE Conor 209 AQUA BLUE SPORT 04h 32′ 01” B : 01” + 06′ 48”
162. AUSDENNIS Rohan 33 BMC RACING TEAM 04h 32′ 01” + 06′ 48”
163. ESPMAS NICOLAU Enric 16 QUICK – STEP FLOORS 04h 32′ 01” + 06′ 48”
164. FRAGOUGEARD Alexis 87 AG2R LA MONDIALE 04h 32′ 01” + 06′ 48”
165. RUSBELKOV Maxim 102 TEAM KATUSHA ALPECIN 04h 32′ 01” + 06′ 48”
166. AUSSCHULTZ Nicholas 199 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 04h 32′ 18” + 07′ 05”
167. ITADE MARCHI Alessandro 32 BMC RACING TEAM 04h 32′ 36” B : 03” + 07′ 23”
168. LATSKUJINS TOMS 96 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 04h 33′ 17” + 08′ 04”
169. FRATURGIS Jimmy 187 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 33′ 37” + 08′ 24”
170. NEDLINDEMAN Bert Jan 117 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 33′ 37” + 08′ 24”
171. RUSMAMYKIN Matvey 108 TEAM KATUSHA ALPECIN 04h 34′ 28” + 09′ 15”
172. ITABOARO Manuele 153 BAHRAIN – MERIDA 04h 34′ 37” + 09′ 24”
173. AUSCLARKE William 97 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 04h 37′ 57” + 12′ 44”
General
1. GBR FROOME Christopher 21 TEAM SKY 53h 48′ 06”
2. ITA NIBALI Vincenzo 151 BAHRAIN – MERIDA 53h 49′ 05” + 00′ 59”
3. COL CHAVES RUBIO Johan Esteban 41 ORICA – SCOTT 53h 50′ 19” + 02′ 13”
4. NED KELDERMAN Wilco 61 TEAM SUNWEB 53h 50′ 23” + 02′ 17”
5. ESP DE LA CRUZ MELGAREJO David 11 QUICK – STEP FLOORS 53h 50′ 29” + 02′ 23”
6. RUS ZAKARIN Ilnur 101 TEAM KATUSHA ALPECIN 53h 50′ 31” + 02′ 25”
7. ITA ARU Fabio 131 ASTANA PRO TEAM 53h 50′ 43” + 02′ 37”
8. CAN WOODS Michael 91 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 53h 50′ 47” + 02′ 41”
9. ESP CONTADOR Alberto 1 TREK – SEGAFREDO 53h 51′ 19” + 03′ 13”
10. COL LOPEZ MORENO Miguel Angel 136 ASTANA PRO TEAM 53h 52′ 04” + 03′ 58”
11. IRL ROCHE Nicolas 36 BMC RACING TEAM 53h 52′ 31” + 04′ 25”
12. USA VAN GARDEREN Tejay 38 BMC RACING TEAM 53h 52′ 38” + 04′ 32”
13. NED OOMEN Sam 69 TEAM SUNWEB 53h 52′ 54” + 04′ 48”
14. NED POELS Wout 27 TEAM SKY 53h 53′ 07” + 05′ 01”
15. NED KRUIJSWIJK Steven 111 TEAM LOTTO NL – JUMBO 53h 53′ 56” + 05′ 50”
16. RSA MEINTJES Louis 124 UAE TEAM EMIRATES 53h 54′ 32” + 06′ 26”
17. ESP PARDILLA BELLON Sergio 191 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 53h 58′ 22” + 10′ 16”
18. ESP NIEVE Mikel 26 TEAM SKY 54h 00′ 19” + 12′ 13”
19. ESP ANTON HERNANDEZ Igor 171 TEAM DIMENSION DATA 54h 01′ 33” + 13′ 27”
20. COL ATAPUMA HURTADO Jhon Darwin 122 UAE TEAM EMIRATES 54h 09′ 20” + 21′ 14”
21. ESP ROJAS José Joaquin 58 MOVISTAR TEAM 54h 11′ 03” + 22′ 57”
22. ESP MORENO FERNANDEZ Daniel 55 MOVISTAR TEAM 54h 11′ 40” + 23′ 34”
23. GBR YATES Adam 48 ORICA – SCOTT 54h 16′ 05” + 27′ 59”
24. ESP ROSON GARCIA Jaime 196 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 54h 17′ 18” + 29′ 12”
25. FRA BARDET Romain 81 AG2R LA MONDIALE 54h 17′ 23” + 29′ 17”
26. SLO POLANC Jan 128 UAE TEAM EMIRATES 54h 19′ 13” + 31′ 07”
27. NED CLEMENT Stef 115 TEAM LOTTO NL – JUMBO 54h 20′ 05” + 31′ 59”
28. AUS HAIG Jack 43 ORICA – SCOTT 54h 22′ 32” + 34′ 26”
29. ITA MOSCON Gianni 25 TEAM SKY 54h 22′ 43” + 34′ 37”
30. POR OLIVEIRA Nelson 56 MOVISTAR TEAM 54h 23′ 05” + 34′ 59”
31. ESP SANCHEZ Luis León 138 ASTANA PRO TEAM 54h 23′ 11” + 35′ 05”
32. ITA PELLIZOTTI Franco 158 BAHRAIN – MERIDA 54h 25′ 35” + 37′ 29”
33. BEL ARMEE Sander 141 LOTTO SOUDAL 54h 25′ 43” + 37′ 37”
34. ESP MATE MARDONES Luis Angel 182 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 54h 27′ 04” + 38′ 58”
35. USA STETINA Peter 9 TREK – SEGAFREDO 54h 28′ 18” + 40′ 12”
36. POR FARIA DA COSTA Rui Alberto 121 UAE TEAM EMIRATES 54h 37′ 33” + 49′ 27”
37. ESP BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello 132 ASTANA PRO TEAM 54h 39′ 37” + 51′ 31”
38. COL PANTANO Jarlinson 6 TREK – SEGAFREDO 54h 42′ 38” + 54′ 32”
39. COL REYES ORTEGA Aldemar 211 MANZANA POSTOBON TEAM 54h 44′ 21” + 56′ 15”
40. NED OLIVIER Daan 119 TEAM LOTTO NL – JUMBO 54h 44′ 51” + 56′ 45”
41. COL AGUIRRE CAIPA Hernan Ricardo 212 MANZANA POSTOBON TEAM 54h 45′ 09” + 57′ 03”
42. SLO MOHORIC Matej 126 UAE TEAM EMIRATES 54h 46′ 31” + 58′ 25”
43. GBR YATES Simon 49 ORICA – SCOTT 54h 47′ 59” + 59′ 53”
44. NED TOLHOEK Antwan 113 TEAM LOTTO NL – JUMBO 54h 50′ 38” + 01h 02′ 32”
45. NED BOL Jetse 219 MANZANA POSTOBON TEAM 54h 50′ 49” + 01h 02′ 43”
46. ECU CARAPAZ RICHARD ANTONIO 53 MOVISTAR TEAM 54h 51′ 40” + 01h 03′ 34”
47. POL MARCZYNSKI Tomasz 145 LOTTO SOUDAL 54h 51′ 44” + 01h 03′ 38”
48. POL MAJKA Rafal 71 BORA – HANSGROHE 54h 52′ 09” + 01h 04′ 03”
49. BEL DE CLERCQ Bart 142 LOTTO SOUDAL 54h 53′ 10” + 01h 05′ 04”
50. LUX JUNGELS Bob 15 QUICK – STEP FLOORS 54h 53′ 11” + 01h 05′ 05”
51. POR VILELA Ricardo 218 MANZANA POSTOBON TEAM 54h 57′ 28” + 01h 09′ 22”
52. ESP SOLER GIMENEZ Marc 59 MOVISTAR TEAM 55h 00′ 39” + 01h 12′ 33”
53. NOR EIKING Odd Christian 169 FDJ 55h 01′ 13” + 01h 13′ 07”
54. POL POLJANSKI Pawel 77 BORA – HANSGROHE 55h 03′ 19” + 01h 15′ 13”
55. URU FERRARI BARCELO Fabricio 193 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 55h 03′ 20” + 01h 15′ 14”
56. FRA CHEVRIER Clément 82 AG2R LA MONDIALE 55h 03′ 44” + 01h 15′ 38”
57. BEL MONFORT Maxime 147 LOTTO SOUDAL 55h 03′ 46” + 01h 15′ 40”
58. ITA ROSA Diego 28 TEAM SKY 55h 04′ 15” + 01h 16′ 09”
59. ITA VISCONTI Giovanni 159 BAHRAIN – MERIDA 55h 04′ 31” + 01h 16′ 25”
60. ESP LOSADA ALGUACIL Alberto 106 TEAM KATUSHA ALPECIN 55h 04′ 42” + 01h 16′ 36”
61. NED BOUWMAN Koen 114 TEAM LOTTO NL – JUMBO 55h 05′ 36” + 01h 17′ 30”
62. ITA AGNOLI Valerio 152 BAHRAIN – MERIDA 55h 06′ 38” + 01h 18′ 32”
63. COL SUAZA ARANGO Bernardo Albeiro 217 MANZANA POSTOBON TEAM 55h 09′ 26” + 01h 21′ 20”
64. FRA ROUX Anthony 168 FDJ 55h 14′ 18” + 01h 26′ 12”
65. ESP HERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus Alberto 5 TREK – SEGAFREDO 55h 14′ 51” + 01h 26′ 45”
66. NED DE KORT Koen 8 TREK – SEGAFREDO 55h 16′ 46” + 01h 28′ 40”
67. AUT DENIFL Stefan 203 AQUA BLUE SPORT 55h 17′ 43” + 01h 29′ 37”
68. FRA ROSSETTO Stéphane 185 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 55h 17′ 52” + 01h 29′ 46”
69. BEL DE TIER Floris 116 TEAM LOTTO NL – JUMBO 55h 18′ 00” + 01h 29′ 54”
70. FRA PEREZ Anthony 184 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 55h 18′ 10” + 01h 30′ 04”
71. SWELUDVIGSSON Tobias 165 FDJ 55h 21′ 36” + 01h 33′ 30”
72. GERBUCHMANN Emanuel 72 BORA – HANSGROHE 55h 23′ 21” + 01h 35′ 15”
73. AUSMORTON Lachlan David 178 TEAM DIMENSION DATA 55h 24′ 09” + 01h 36′ 03”
74. ITADE MARCHI Alessandro 32 BMC RACING TEAM 55h 25′ 24” + 01h 37′ 18”
75. BELDE GENDT Thomas 143 LOTTO SOUDAL 55h 26′ 25” + 01h 38′ 19”
76. ESPSAEZ BENITO Hector 198 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 55h 27′ 12” + 01h 39′ 06”
77. AUSCLARKE Simon 93 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 55h 28′ 58” + 01h 40′ 52”
78. RSAJANSE VAN RENSBURG Jacques Willem 175 TEAM DIMENSION DATA 55h 29′ 12” + 01h 41′ 06”
79. ESPMAS NICOLAU Enric 16 QUICK – STEP FLOORS 55h 30′ 39” + 01h 42′ 33”
80. ESPMAS BONET Luis Guillermo 194 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 55h 30′ 56” + 01h 42′ 50”
81. FRAGENIEZ Alexandre 86 AG2R LA MONDIALE 55h 31′ 25” + 01h 43′ 19”
82. COLBOHORQUEZ SANCHEZ Hernando 213 MANZANA POSTOBON TEAM 55h 32′ 46” + 01h 44′ 40”
83. POLNIEMIEC Przemyslaw 127 UAE TEAM EMIRATES 55h 33′ 07” + 01h 45′ 01”
84. FRAALAPHILIPPE Julian 12 QUICK – STEP FLOORS 55h 33′ 54” + 01h 45′ 48”
85. AUSCANTY Brendan 92 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 55h 33′ 59” + 01h 45′ 53”
86. RUSCHERNETSKI Sergei 133 ASTANA PRO TEAM 55h 34′ 03” + 01h 45′ 57”
87. AUSDENNIS Rohan 33 BMC RACING TEAM 55h 34′ 30” + 01h 46′ 24”
88. ITAPUCCIO Salvatore 23 TEAM SKY 55h 35′ 36” + 01h 47′ 30”
89. COLOSORIO ARBOLEDA Juan Felipe 215 MANZANA POSTOBON TEAM 55h 36′ 07” + 01h 48′ 01”
90. FRABERNARD Julien 4 TREK – SEGAFREDO 55h 36′ 09” + 01h 48′ 03”
91. FRABONNAFOND Guillaume 181 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 55h 36′ 51” + 01h 48′ 45”
92. FRAMAISON Jérémy 166 FDJ 55h 37′ 15” + 01h 49′ 09”
93. KAZLUTSENKO Alexey 137 ASTANA PRO TEAM 55h 37′ 20” + 01h 49′ 14”
94. ESPNAVARRO Daniel 183 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 55h 37′ 23” + 01h 49′ 17”
95. ESPPEDRERO Antonio 57 MOVISTAR TEAM 55h 37′ 28” + 01h 49′ 22”
96. GERKäMNA Lennard 67 TEAM SUNWEB 55h 37′ 31” + 01h 49′ 25”
97. SLONOVAK Domen 157 BAHRAIN – MERIDA 55h 37′ 59” + 01h 49′ 53”
98. FRACOURTEILLE ARNAUD 161 FDJ 55h 38′ 09” + 01h 50′ 03”
99. ESPFERNANDEZ ANDUJAR Ruben 54 MOVISTAR TEAM 55h 39′ 22” + 01h 51′ 16”
100. FRATURGIS Jimmy 187 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 55h 39′ 57” + 01h 51′ 51”
101. ESPLOPEZ GARCIA David 24 TEAM SKY 55h 40′ 16” + 01h 52′ 10”
102. ESPVERONA Carlos 47 ORICA – SCOTT 55h 40′ 50” + 01h 52′ 44”
103. ESPARROYO DURAN David 192 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 55h 41′ 01” + 01h 52′ 55”
104. ITAVILLELLA Davide 98 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 55h 41′ 30” + 01h 53′ 24”
105. ITATRENTIN Matteo 19 QUICK – STEP FLOORS 55h 41′ 47” + 01h 53′ 41”
106. AUSHANSEN Adam James 149 LOTTO SOUDAL 55h 42′ 35” + 01h 54′ 29”
107. BELVLIEGEN Loic 37 BMC RACING TEAM 55h 42′ 56” + 01h 54′ 50”
108. ITABOARO Manuele 153 BAHRAIN – MERIDA 55h 43′ 54” + 01h 55′ 48”
109. ITANIBALI Antonio 156 BAHRAIN – MERIDA 55h 44′ 16” + 01h 56′ 10”
110. NEDLINDEMAN Bert Jan 117 TEAM LOTTO NL – JUMBO 55h 44′ 51” + 01h 56′ 45”
111. RUSMAMYKIN Matvey 108 TEAM KATUSHA ALPECIN 55h 45′ 13” + 01h 57′ 07”
112. USADOMBROWSKI Joseph Lloyd 94 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 55h 45′ 19” + 01h 57′ 13”
113. USAHAGA Chad 64 TEAM SUNWEB 55h 46′ 08” + 01h 58′ 02”
114. ESPVENTOSO ALBERDI Francisco Jose 39 BMC RACING TEAM 55h 46′ 20” + 01h 58′ 14”
115. SUIFRANKINY Kilian 34 BMC RACING TEAM 55h 47′ 23” + 01h 59′ 17”
116. BELTHEUNS Edward 2 TREK – SEGAFREDO 55h 48′ 15” + 02h 00′ 09”
117. FRATURGIS Anthony 186 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 55h 48′ 17” + 02h 00′ 11”
118. CANHOULE Hugo 88 AG2R LA MONDIALE 55h 51′ 20” + 02h 03′ 14”
119. ITACAPECCHI Eros 13 QUICK – STEP FLOORS 55h 51′ 31” + 02h 03′ 25”
120. ITACARUSO Damiano 31 BMC RACING TEAM 55h 51′ 35” + 02h 03′ 29”
121. FRADOMONT Axel 84 AG2R LA MONDIALE 55h 51′ 54” + 02h 03′ 48”
122. FRADUVAL Julien 85 AG2R LA MONDIALE 55h 52′ 43” + 02h 04′ 37”
123. AUTHALLER Marco 105 TEAM KATUSHA ALPECIN 55h 52′ 59” + 02h 04′ 53”
124. DENJUUL-JENSEN Christopher 45 ORICA – SCOTT 55h 55′ 12” + 02h 07′ 06”
125. ESPLOBATO DEL VALLE Juan José 118 TEAM LOTTO NL – JUMBO 55h 55′ 26” + 02h 07′ 20”
126. ESPIRIZAR ARRANBURU Markel 3 TREK – SEGAFREDO 55h 55′ 58” + 02h 07′ 52”
127. NEDKREDER Michel 206 AQUA BLUE SPORT 55h 57′ 36” + 02h 09′ 30”
128. DENANDERSEN Søren Kragh 68 TEAM SUNWEB 55h 58′ 16” + 02h 10′ 10”
129. GERFRÖHLINGER Johannes 63 TEAM SUNWEB 56h 02′ 12” + 02h 14′ 06”
130. AUSHAMILTON Christopher 65 TEAM SUNWEB 56h 03′ 11” + 02h 15′ 05”
131. BELVAN ASBROECK Tom 99 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 56h 03′ 25” + 02h 15′ 19”
132. BELDE VREESE LAURENS 134 ASTANA PRO TEAM 56h 03′ 59” + 02h 15′ 53”
133. LATSKUJINS TOMS 96 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 56h 04′ 08” + 02h 16′ 02”
134. PORREIS Rafael 195 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 56h 05′ 13” + 02h 17′ 07”
135. AUTKONRAD Patrick 75 BORA – HANSGROHE 56h 05′ 39” + 02h 17′ 33”
136. DENMORKOV Michael 107 TEAM KATUSHA ALPECIN 56h 05′ 48” + 02h 17′ 42”
137. COLORJUELA GUTIERREZ Fernando 214 MANZANA POSTOBON TEAM 56h 06′ 11” + 02h 18′ 05”
138. FRAGOUGEARD Alexis 87 AG2R LA MONDIALE 56h 06′ 22” + 02h 18′ 16”
139. GERDENZ Nico 83 AG2R LA MONDIALE 56h 07′ 06” + 02h 19′ 00”
140. BELDECLERCQ Tim 14 QUICK – STEP FLOORS 56h 08′ 20” + 02h 20′ 14”
141. GERKNEES Christian 22 TEAM SKY 56h 10′ 12” + 02h 22′ 06”
142. NEDTERPSTRA Niki 18 QUICK – STEP FLOORS 56h 10′ 25” + 02h 22′ 19”
143. ESPRUBIO HERNANDEZ Diego 197 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 56h 11′ 48” + 02h 23′ 42”
144. ITAMODOLO Sacha 125 UAE TEAM EMIRATES 56h 11′ 59” + 02h 23′ 53”
145. RUSBELKOV Maxim 102 TEAM KATUSHA ALPECIN 56h 12′ 09” + 02h 24′ 03”
146. KAZSTALNOV Nikita 139 ASTANA PRO TEAM 56h 12′ 10” + 02h 24′ 04”
147. ESPGARCIA CORTINA Ivan 154 BAHRAIN – MERIDA 56h 12′ 16” + 02h 24′ 10”
148. AUSSCHULTZ Nicholas 199 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 56h 12′ 30” + 02h 24′ 24”
149. DENNIELSEN Magnus Cort 44 ORICA – SCOTT 56h 13′ 49” + 02h 25′ 43”
150. GERPFINGSTEN Christoph 76 BORA – HANSGROHE 56h 14′ 34” + 02h 26′ 28”
151. GERSCHILLINGER Andreas 78 BORA – HANSGROHE 56h 16′ 16” + 02h 28′ 10”
152. BELLAMPAERT Yves 17 QUICK – STEP FLOORS 56h 17′ 02” + 02h 28′ 56”
153. NORHOELGAARD Daniel 163 FDJ 56h 18′ 29” + 02h 30′ 23”
154. NZLGATE Aaron 204 AQUA BLUE SPORT 56h 19′ 29” + 02h 31′ 23”
155. ITAOSS Daniel 35 BMC RACING TEAM 56h 21′ 05” + 02h 32′ 59”
156. NEDKONING Peter 208 AQUA BLUE SPORT 56h 24′ 43” + 02h 36′ 37”
157. BELVANBILSEN KENNETH 189 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 56h 26′ 29” + 02h 38′ 23”
158. GBRCHRISTIAN Mark 202 AQUA BLUE SPORT 56h 27′ 10” + 02h 39′ 04”
159. COLMOLANO BENAVIDES Juan Sebastian 216 MANZANA POSTOBON TEAM 56h 27′ 48” + 02h 39′ 42”
160. ESTTAARAMÄE Rein 109 TEAM KATUSHA ALPECIN 56h 30′ 39” + 02h 42′ 33”
161. BELMERTZ Rémy 146 LOTTO SOUDAL 56h 30′ 42” + 02h 42′ 36”
162. GBRSTANNARD Ian 29 TEAM SKY 56h 31′ 30” + 02h 43′ 24”
163. GERSCHWARZMANN Michael 79 BORA – HANSGROHE 56h 31′ 35” + 02h 43′ 29”
164. DENHANSEN Lasse Norman 205 AQUA BLUE SPORT 56h 31′ 39” + 02h 43′ 33”
165. ITAZURLO Federico 129 UAE TEAM EMIRATES 56h 31′ 51” + 02h 43′ 45”
166. NZLSCULLY Tom 95 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 56h 32′ 44” + 02h 44′ 38”
167. GBRBLYTHE Adam 201 AQUA BLUE SPORT 56h 32′ 59” + 02h 44′ 53”
168. AUSCLARKE William 97 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 56h 35′ 15” + 02h 47′ 09”
169. NZLBEWLEY Sam 42 ORICA – SCOTT 56h 36′ 05” + 02h 47′ 59”
170. CANTUFT Svein 46 ORICA – SCOTT 56h 37′ 29” + 02h 49′ 23”
171. FRAMANZIN Lorrenzo 167 FDJ 56h 40′ 51” + 02h 52′ 45”
172. BELWALLAYS Jelle 148 LOTTO SOUDAL 56h 41′ 32” + 02h 53′ 26”
173. IRLDUNNE Conor 209 AQUA BLUE SPORT 56h 47′ 03” + 02h 58′ 57”