Lotto Thüringen Ladies Tour

Lisa Brennauer (Canyon SRAM Racing) triumfowała na czwartym etapie Boels Rental Ladies Tour. Liderką jest nadal Annemiek van Vleuten (Orica – Scott).

W czwartym dniu Boels Rental Ladies Tour panie musiały zmierzyć się z etapem z Gennep do Weert o długości ponad 121 kilometrów. W Weert zawodniczki robiły trzy dość ciężkie rundy, ale raczej można się było spodziewać sprinterskiego pojedynku na finiszu.

Od samego początku mieliśmy wiele ataków, ale peleton nie był skory do puszczenia ucieczki. Próbowały między innymi Pernille Mathiesen (Team VéloCONCEPT Women), Jessy Druyts (reprezentacja Belgii) czy Thea Thorsen (Hitec Products).

Treck

Na rundy w Weert wjechał cały peleton. Obie lotne premie wygrała Winanda Spoor (Lensworld – Kuota) i umocniła się na prowadzeniu w walce o niebieską koszulkę.

O zwycięstwie zadecydowała sprint z dużej grupy. Najszybsza okazała się Lisa Brennauer (Canyon SRAM Racing). Druga była Chloe Hosking (Alé Cipollini), a trzecia Roxane Fournier (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope).

Liderką pozostała Annemiek van Vleuten (Orica – Scott).

Wyniki czwartego etapu:

1 Lisa Brennauer (GER) Canyon – SRAM Racing 2:57:42
2 Chloe Hosking (Aus) Alé Cipollini 0:00:00
3 Roxane Fournier (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:00
4 Kirsten Wild (Ned) Cylance Pro Cycling 0:00:00
5 Marta Bastianelli (Ita) Alé Cipollini 0:00:00
6 Christine Majerus (Lux) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:00
7 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld – Kuota 0:00:00
8 Gracie Elvin (Aus) Orica – Scott 0:00:00
9 Annemiek Van Vleuten (Ned) Orica – Scott 0:00:00
10 Trixi Worrack (GER) Canyon – SRAM Racing 0:00:00
11 Anna Van Der Breggen (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:00
12 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle – High5 0:00:00
13 Chantal Blaak (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:00
14 Jessy Druyts (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:00:00
15 Anouska Koster (Ned) WM3 Pro Cycling Team 0:00:00
16 Skylar Schneider (USA) Nationalmannschaft USA 0:00:00
17 Ellen Van Dijk (Ned) Team Sunweb 0:00:00
18 Anna Trevisi (Ita) Alé Cipollini 0:00:00
19 Amy Cure (Aus) Wiggle – High5 0:00:00
20 Amy Pieters (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:00
21 Eugénie Duval (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:00
22 Annalisa Cucinotta (Ita) Lensworld – Kuota 0:00:00
23 Elena Cecchini (Ita) Canyon – SRAM Racing 0:00:00
24 Audrey Cordon-Ragot (Fra) Wiggle – High5 0:00:00
25 Moniek Tenniglo (Ned) WM3 Pro Cycling Team 0:00:00
26 Linda Villumsen (NZl) Team VéloConcept Women 0:00:00
27 Sheyla Gutierrez Ruiz (Esp) Cylance Pro Cycling 0:00:00
28 Katarzyna Niewiadoma (Pol) WM3 Pro Cycling Team 0:00:00
29 Demi De Jong (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:00:00
30 Bryony Van Velzen (Ned) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:00:00
31 Jeanne Korevaar (Ned) WM3 Pro Cycling Team 0:00:00
32 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products 0:00:00
33 Janneke Ensing (Ned) Alé Cipollini 0:00:08
34 Soraya Paladin (Ita) Alé Cipollini 0:00:08
35 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle – High5 0:00:08
36 Romy Kasper (GER) Alé Cipollini 0:00:08
37 Roxane Knetemann (Ned) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:08
38 Shara Gillow (Aus) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:08
39 Charlotte Becker (GER) Hitec Products 0:00:08
40 Karlijn Swinkels (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:00:08
41 Ann-Sophie Duyck (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:00:08
42 Amalie Dideriksen (Den) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:08
43 Nina Kessler (Ned) Hitec Products 0:00:08
44 Thalita De Jong (Ned) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:00:08
45 Riejanne Markus (Ned) WM3 Pro Cycling Team 0:00:08
46 Ganna Solovei (Ukr) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:00:08
47 Marta Tagliaferro (Ita) Cylance Pro Cycling 0:00:08
48 Natalie Van Gogh (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:00:08
49 Tatiana Guderzo (Ita) Lensworld – Kuota 0:00:08
50 Coralie Demay (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:08
51 Claudia Lichtenberg (GER) Wiggle – High5 0:00:08
52 Eri Yonamine (Jpn) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:08
53 Valerie Demey (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:00:08
54 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:00:08
55 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:00:08
56 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling 0:00:08
57 Lauren Kitchen (Aus) WM3 Pro Cycling Team 0:00:08
58 Ruth Winder (USA) Nationalmannschaft USA 0:00:08
59 Malgorzata Jasinska (Pol) Cylance Pro Cycling 0:00:08
60 Rozanne Slik (Ned) Team Sunweb 0:00:08
61 Mieke Kröger (GER) Canyon – SRAM Racing 0:00:08
62 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products 0:00:08
63 Christina Malling Siggaard (Den) Team VéloConcept Women 0:00:08
64 Sabrina Stultiens (Ned) Team Sunweb 0:00:08
65 Claudia Koster (Ned) Team VéloConcept Women 0:00:08
66 Julia Soek (Ned) Team Sunweb 0:00:08
67 Kaat Hannes (Bel) Lensworld – Kuota 0:00:08
68 Pernille Mathiesen (Den) Team VéloConcept Women 0:00:08
69 Fenna Vanhoutte (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:00:08
70 Samantha Schneider (USA) Nationalmannschaft USA 0:00:08
71 Rachele Barbieri (Ita) Cylance Pro Cycling 0:00:17
72 Georgia Williams (NZl) Orica – Scott 0:00:17
73 Sarah Rijkes (AUT) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:00:21
74 Tayler Wiles (USA) Nationalmannschaft USA 0:00:25
75 Sara Penton (Swe) Team VéloConcept Women 0:00:25
76 Leah Thomas (USA) Nationalmannschaft USA 0:00:25
77 Chanella Stougje (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:00:25
78 Katharine Hall (USA) Nationalmannschaft USA 0:00:25
79 Sarah Roy (Aus) Orica – Scott 0:00:34
80 Amanda Spratt (Aus) Orica – Scott 0:00:34
81 Alexis Ryan (USA) Canyon – SRAM Racing 0:00:35
82 Daniela Reis (Por) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:00:39
83 Hannah Barnes (GBr) Canyon – SRAM Racing 0:00:48
84 Annette Edmondson (Aus) Wiggle – High5 0:00:50
85 Ilona Hoeksma (Ned) Hitec Products 0:00:52
86 Sarah Inghelbrecht (Bel) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:01:11
87 Winanda Spoor (Ned) Lensworld – Kuota 0:01:11
88 Jessica Allen (Aus) Orica – Scott 0:01:11
89 Tone Hatteland Lima (Nor) Hitec Products 0:02:22

Klasyfikacja generalna po czwartym etapie:

1 Annemiek Van Vleuten (Ned) Orica – Scott 6:44:29
2 Ellen Van Dijk (Ned) Team Sunweb 0:00:09
3 Lisa Brennauer (GER) Canyon – SRAM Racing 0:00:30
4 Anna Van Der Breggen (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:47
5 Linda Villumsen (NZl) Team VéloConcept Women 0:00:55
6 Chantal Blaak (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:01:01
7 Mieke Kröger (GER) Canyon – SRAM Racing 0:01:04
8 Ann-Sophie Duyck (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:01:10
9 Trixi Worrack (GER) Canyon – SRAM Racing 0:01:19
10 Amy Pieters (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:01:29
11 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle – High5 0:01:32
12 Elena Cecchini (Ita) Canyon – SRAM Racing 0:01:33
13 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:01:41
14 Anouska Koster (Ned) WM3 Pro Cycling Team 0:01:46
15 Audrey Cordon-Ragot (Fra) Wiggle – High5 0:01:47
16 Tayler Wiles (USA) Nationalmannschaft USA 0:01:48
17 Katarzyna Niewiadoma (Pol) WM3 Pro Cycling Team 0:01:49
18 Christine Majerus (Lux) Boels – Dolmans Cycling Team 0:01:50
19 Ruth Winder (USA) Nationalmannschaft USA 0:01:51
20 Roxane Knetemann (Ned) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:01:54
21 Leah Thomas (USA) Nationalmannschaft USA 0:02:04
22 Shara Gillow (Aus) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:02:17
23 Riejanne Markus (Ned) WM3 Pro Cycling Team 0:02:28
24 Thalita De Jong (Ned) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:02:29
25 Karlijn Swinkels (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:02:30
26 Eugénie Duval (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:02:30
27 Moniek Tenniglo (Ned) WM3 Pro Cycling Team 0:02:31
28 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:02:31
29 Charlotte Becker (GER) Hitec Products 0:02:35
30 Coralie Demay (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:02:39
31 Sabrina Stultiens (Ned) Team Sunweb 0:02:39
32 Natalie Van Gogh (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:02:40
33 Janneke Ensing (Ned) Alé Cipollini 0:02:44
34 Georgia Williams (NZl) Orica – Scott 0:02:49
35 Chloe Hosking (Aus) Alé Cipollini 0:02:49
36 Pernille Mathiesen (Den) Team VéloConcept Women 0:02:49
37 Ganna Solovei (Ukr) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:02:53
38 Romy Kasper (GER) Alé Cipollini 0:02:53
39 Claudia Koster (Ned) Team VéloConcept Women 0:02:54
40 Kirsten Wild (Ned) Cylance Pro Cycling 0:02:55
41 Alexis Ryan (USA) Canyon – SRAM Racing 0:02:56
42 Jeanne Korevaar (Ned) WM3 Pro Cycling Team 0:02:58
43 Amy Cure (Aus) Wiggle – High5 0:02:58
44 Tatiana Guderzo (Ita) Lensworld – Kuota 0:03:02
45 Claudia Lichtenberg (GER) Wiggle – High5 0:03:03
46 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle – High5 0:03:04
47 Sheyla Gutierrez Ruiz (Esp) Cylance Pro Cycling 0:03:06
48 Skylar Schneider (USA) Nationalmannschaft USA 0:03:06
49 Sarah Roy (Aus) Orica – Scott 0:03:07
50 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products 0:03:09
51 Gracie Elvin (Aus) Orica – Scott 0:03:09
52 Malgorzata Jasinska (Pol) Cylance Pro Cycling 0:03:11
53 Roxane Fournier (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:03:11
54 Anna Trevisi (Ita) Alé Cipollini 0:03:12
55 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld – Kuota 0:03:14
56 Rozanne Slik (Ned) Team Sunweb 0:03:20
57 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products 0:03:21
58 Lauren Kitchen (Aus) WM3 Pro Cycling Team 0:03:27
59 Katharine Hall (USA) Nationalmannschaft USA 0:03:29
60 Soraya Paladin (Ita) Alé Cipollini 0:03:32
61 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling 0:03:42
62 Julia Soek (Ned) Team Sunweb 0:03:46
63 Amalie Dideriksen (Den) Boels – Dolmans Cycling Team 0:03:49
64 Christina Malling Siggaard (Den) Team VéloConcept Women 0:03:55
65 Jessy Druyts (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:04:03
66 Demi De Jong (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:04:05
67 Bryony Van Velzen (Ned) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:04:06
68 Marta Bastianelli (Ita) Alé Cipollini 0:04:09
69 Nina Kessler (Ned) Hitec Products 0:04:09
70 Hannah Barnes (GBr) Canyon – SRAM Racing 0:04:13
71 Sara Penton (Swe) Team VéloConcept Women 0:04:21
72 Valerie Demey (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:04:22
73 Amanda Spratt (Aus) Orica – Scott 0:04:35
74 Chanella Stougje (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:04:41
75 Fenna Vanhoutte (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:04:42
76 Kaat Hannes (Bel) Lensworld – Kuota 0:04:44
77 Annalisa Cucinotta (Ita) Lensworld – Kuota 0:04:46
78 Eri Yonamine (Jpn) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:04:55
79 Marta Tagliaferro (Ita) Cylance Pro Cycling 0:04:57
80 Rachele Barbieri (Ita) Cylance Pro Cycling 0:05:03
81 Samantha Schneider (USA) Nationalmannschaft USA 0:05:18
82 Sarah Rijkes (AUT) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:05:35
83 Daniela Reis (Por) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:06:10
84 Annette Edmondson (Aus) Wiggle – High5 0:06:47
85 Ilona Hoeksma (Ned) Hitec Products 0:06:48
86 Jessica Allen (Aus) Orica – Scott 0:08:03
87 Tone Hatteland Lima (Nor) Hitec Products 0:09:00
88 Winanda Spoor (Ned) Lensworld – Kuota 0:09:54
89 Sarah Inghelbrecht (Bel) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:12:05