RCS Sport / LaPresse

Exodus z ekipy BMC Racing trwa, a kolejnym zawodnikiem który zdecydował się kontynuować swoją zawodową karierę w barwach innej drużyny jest Silvan Dillier. Wszechstronny Szwajcar związał się trzyletnim kontraktem z Ag2r-La Mondiale.

Jestem dość dobrze zaznajomiony z tą drużyną, ponieważ w 2010 roku spędziłem jakiś czas w ich ośrodku treningowym w Chambéry. Mathias Frank powiedział mi, że poszukiwali zawodnika o moim profilu, drużyna jest bardzo interesująca, ma dobrze rozbudowaną strukturę i zdrową filozofię. Moje rozmowy z Vincentem Lavenu to potwierdziły,

– powiedział 27-latek.

To bardzo dobry projekt, który pozwoli mi na pełne wykorzystanie moich umiejętności w ważnych wyścigach. Perspektywa pracy na takich liderów jak Romain Bardet w wyścigach etapowych i Oliver Naesen w klasykach jest bardzo motywująca. Jestem również podekscytowany, że ponownie znajdę się w jednej ekipie z Bardet i Axelem Domont, których poznałem w CCF (Chambéry Cyclisme Formation).

Jednocześnie jestem wdzięczny BMC za wspólnie spędzone lata, które przyczyniły się do mojego rozwoju jako zawodowego kolarza.

Równie podekscytowany jest menedżer Ag2r La Mondiale, który bez zbędnego szumu już od dwóch sezonów z sukcesami buduje bardzo silny skład na największe wyścigi etapowe i klasyczne.

Śledziłem karierę Silvana od kilku lat i dostrzegłem jego prawdziwy potencjał, kiedy przebywał w naszym ośrodku treningowym. Jest znakomitymi, wszechstronnym kolarzem i był rdzeniem składu BMC na jazdę drużynową na czas, co stanowi przekonującą rekomendację. Ma bardzo duży potencjał, który przyczyni się do dalszego rozwoju naszej drużyny i dostanie szansę przewodzenia ekipie w niektórych klasykach,

– zdradził plany wobec Szwajcara Lavenu.