Zwycięstwem Aureli Nerlo (Mat Atom Deweloper) zakończył się wyścig elity Pań w ramach Górskich Mistrzostw Polski w Uściu Gorlickim.

Panie, podobnie jak wczoraj Panowie, rozgrywały swój wyścig na 25 kilometrowych rundach, które pokonały trzy razy, by na koniec zaliczyć 25 kilometrowy dojazd do mety w Wysowej – Zdrój. W sumie trasa liczyła równe 100 kilometrów.

Od początku wyścigu swój taniec rozpoczęły zawodniczki Mat Atom Deweloper, rozkręcając bardzo mocne tempo. Jednocześnie korzystając z braku potężnego peletonu (na liście startowej znalazło się 25 pań), reprezentantki ekipy z Sobótki postanowiły totalnie ułożyć pod siebie wyścig.

Po serii ataków, na czele znalazł się duet „atomówek” – Aurela Nerlo i Ewelina Szybiak. Mocna para, jak można było się spodziewać, zgodnie współpracowała, nadrabiając sporo czasu nad 12-osobową grupą goniącą. Na trzeciej rundzie ich przewaga wynosiła już 4 i pół minuty.

W końcówce sytuacja nieco się zmieniła. Na czele jechała już samotna Nerlo, a za nią podążały Nikol Płosaj (UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik) i Marta Lach (Mat Atom Deweloper). Ich strata była jednak na tyle duża, że niewiele wskazywało na ich skuteczną pogoń.

Zgodnie z przewidywaniami, mistrzynią Polski została Aurela Nerlo. Srebro przypadło Marcie Lach, a brąz Nikol Płosaj. Na czwartym, piątym i szóstym miejscu sklasyfikowane zostały kolejne „atomówki” – Katarzyna Wilkos, Monika Brzeźna oraz Ewelina Szybiak. Grupkę przyprowadziła na metę Agnieszka Skalniak (Astana).

wyniki – tutaj

Poprzedni artykułTour de l’Avenir 2017: Sivakov z ostatnim etapem; Bernal wygrał wyścig