Astana Pro Team

Zwycięzca hiszpańskiego wielkiego touru z 2015 roku wraca razem z mocnym zespołem by walczyć o drugi tytuł.

Vuelta a Espana sprzed dwóch lat przeszła do historii z wielu powodów – Rafał Majka był trzeci, Fabio Aru wygrał swoją pierwszą trzytygodniówkę, a Tom Dumoulin i Esteban Chaves zaprezentowali swój potencjał. Po roku przerwy tym razem ponownie będziemy się emocjonowali pojedynkami Włocha z Polakiem.

Aru zostanie liderem Astana Pro Team i będzie wspierany przez Miguela Angela Lopeza. Wygląda na to, że Kolumbijczyk ma już za sobą problemy zdrowotne i wraca do znakomitej formy. Duet może przypominać parę Aru-Landa, która walczyła z Alberto Contadorem w Giro d’Italia i zdobyła tytuł w Vuelta a Espana.

Do dyspozycji mistrza Włoch będą też Luis Leon Sanchez i Pello Bilbao, a na łatwiejszych etapach z pewnością będą chcieli się wykazać Sergei Chernetckii, Nikita Stalnov, Jesper Hansen i Laurens de Vreese. Najprawdopodobniej „wolnym elektronem” będzie Alexey Lutsenko, który potrafi sobie poradzić w każdym terenie.

Skład Astana Pro Team na Vuelta a Espana:

Fabio Aru, Pello Bilbao, Sergei Chernetckii, Laurens De Vreese, Jesper Hansen, Miguel Angel Lopez, Alexey Lutsenko, Luis Leon Sanchez i Nikita Stalnov