Tour de l'Ain

Młody David Gaudu (FDJ) wygrał przedostatni etap Tour de l’Ain. Nowym liderem został drugi na mecie Thibaut Pinot (FDJ).

Trasę z Lagnieu do Oyonnax przebywali dziś kolarze na przedostatnim etapie Tour de l’Ain. Musieli się zmierzyć z aż pięcioma ciężkimi podjazdami i zapowiadała się walka zawodników rywalizujących w generalce. Łączny dystans do pokonania to 135 kilometrów.

Pierwszą górską premię wygrał Brice Feillu (Fortuneo-Oscaro). Po tym podjeździe z peletonu uciekło trzech kolarzy: Clément Chevrier (AG2R La Mondiale), Thomas Degand (Wanty-Groupe Gobert) i Thibault Ferasse (Armée de Terre).

Treck

Na kolejnych dwóch premiach triumfował Degand, ale peleton znacznie przyspieszył i zbliżał się do uciekinierów. Jeszcze przed podjazdem Col du Berthiand harcownicy musieli uznać wyższość dużej grupy.

Na szczycie Col du Berthiand jako pierwsi zameldowali się Thibaut Pinot i David Gaudu (obaj FDJ). Za tą dwójką kontrowali: Steven Kruijswijk (Team Lotto NL-Jumbo), Brice Feillu (Fortuneo-Oscaro) i Alexandre Geniez (AG2R La Mondiale).

Na kolejnym podjeździe dwójka z FDJ powiększyła przewagę i po kilku kilometrach mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Pinot oddał triumf młodszemu koledze, a sam został nowym liderem wyścigu.

Jako trzeci finiszował Alexandre Geniez (AG2R La Mondiale).

Wynik trzeciego etapu:

1 * GAUDU David Fdj FRA les 135,2 km en 3h31’05” (moy. 38,43 km/h) (b : 10”)
2 PINOT Thibaut Fdj FRA (b : 6”)
3 GENIEZ Alexandre Ag2r La Mondiale FRA 55” (b : 4”)
4 FEILLU Brice Fortuneo – Oscaro FRA 01’10”
5 KRUIJSWIJK Steven Team Lotto Nl – Jumbo NED ‚
6 CATTANEO Mattia Androni – Sidermec – Bottecchia ITA ‚
7 BOUET Maxime Fortuneo – Oscaro FRA 01’32”
8 * MADOUAS Valentin Fdj FRA ‚
9 * PARET PEINTRE Aurélien Equipe de France FRA ‚
10 MADRAZO RUIZ Angel Delko Marseille Provence Ktm ESP ‚
11 DELAPLACE Anthony Fortuneo – Oscaro FRA ‚
12 * PRONSKIY Vadim Astana City KAZ ‚
13 PERICHON Pierre Luc Fortuneo – Oscaro FRA ‚
14 LEVARLET Guillaume Wanty – Groupe Gobert FRA ‚
15 FERNANDEZ CRUZ Delio Delko Marseille Provence Ktm ESP ‚
16 MINNAARD Marco Wanty – Groupe Gobert NED ‚
17 MARTIN Guillaume Wanty – Groupe Gobert FRA ‚
18 DUPONT Hubert Ag2r La Mondiale FRA ‚
19 LEDANOIS Kevin Fortuneo – Oscaro FRA ‚
20 DOUBEY Fabien Wanty – Groupe Gobert FRA ‚
21 * LAFAY Victor Equipe de France FRA ‚
22 CLEMENT Stef Team Lotto Nl – Jumbo NED ‚
23 ROSSETTO Stéphane Cofidis, Solutions Credits FRA 01’52”
24 STÜSSI Colin Chris Roth – Akros SUI 02’19”
25 LE ROUX Romain Armee De Terre FRA 02’21”
26 COURTEILLE Arnaud Fdj FRA 02’39”
27 * STORK Florian Development Team Sunweb GER ‚
28 FERASSE Thibault Armee De Terre FRA 03’07”
29 COMBAUD Romain Delko Marseille Provence Ktm FRA 04’57”
30 TURGIS Jimmy Cofidis, Solutions Credits FRA ‚
31 CORNU Jeremy Direct Energie FRA 05’09”
32 BESCOND Jeremy Hp Btp – Auber 93 FRA ‚
33 * SCHINNAGEL Johannes Allemagne Espoirs GER ‚
34 * GALL Felix Development Team Sunweb AUT ‚
35 NAULEAU Bryan Direct Energie FRA ‚
36 TURGIS Anthony Cofidis, Solutions Credits FRA ‚
37 TORRES AGUDELO Rodolfo Andres Androni – Sidermec – Bottecchia COL ‚
38 DEGAND Thomas Wanty – Groupe Gobert BEL ‚
39 BAILLIFARD Valentin Roth – Akros SUI ‚
40 CANAL Fabien Armee De Terre FRA 08’57”
41 BALDO Nicolas Hp Btp – Auber 93 FRA 09’19”
42 OURSELIN Paul Direct Energie FRA ‚
43 GOUAULT Pierre Hp Btp – Auber 93 FRA ‚
44 LE CUNFF Kevin Hp Btp – Auber 93 FRA ‚
45 ANTOMARCHI Julien Roubaix – Lille Metropole FRA ‚
46 MAURELET Flavien Equipe de France FRA ‚
47 JEANDESBOZ Fabrice Direct Energie FRA 10’51”
48 LOUBET Julien Armee De Terre FRA 10’57”
49 CHEVRIER Clement Ag2r La Mondiale FRA ‚
50 MENUT David Hp Btp – Auber 93 FRA ‚
51 * AKHMETOV Galym Astana City KAZ ‚
52 * KUZMIN Anton Astana City KAZ ‚
53 GAVAZZI Francesco Androni – Sidermec – Bottecchia ITA ‚
54 FRAPPORTI Marco Androni – Sidermec – Bottecchia ITA ‚
55 * NOWAK Florian Allemagne Espoirs GER ‚
56 VERMEULEN Alexey Team Lotto Nl – Jumbo USA 12’30”
57 SISKEVICIUS Evaldas Delko Marseille Provence Ktm LTU 16’40”
58 BRUN Frédéric Equipe de France FRA 16’46”
59 ARMIRAIL Bruno Fdj FRA 19’45”
60 LE BON Johan Fdj FRA 19’46”
61 SOUPE Geoffrey Cofidis, Solutions Credits FRA 20’57”
62 BOUHANNI Nacer Cofidis, Solutions Credits FRA ‚
63 * TURGIS Tanguy Cofidis, Solutions Credits FRA ‚
64 * HALLER Patrick Allemagne Espoirs GER ‚
65 LUCHSHENKO Sergey Astana City KAZ ‚
66 POUILLY Félix Roubaix – Lille Metropole FRA ‚
67 THALMANN Roland Roth – Akros SUI ‚
68 * LÜSCHER Damian Roth – Akros SUI ‚
69 JAUN Lukas Roth – Akros SUI 03h52’02” ‚
70 * KESSLER Robert William Allemagne Espoirs GER ‚
71 * NIEUWENHUIS Joris Development Team Sunweb NED ‚
72 NIKITIN Matvey Astana City KAZ 03h52’02” ‚
73 * TSOY Vladimir Astana City KAZ ‚
74 * KOCH Christian Maximilian Allemagne Espoirs GER ‚
75 GIRAUD Benjamin Delko Marseille Provence Ktm FRA ‚
76 VERMEULEN Emiel Roubaix – Lille Metropole BEL ‚
77 VEREECKEN Nicolas Roubaix – Lille Metropole BEL ‚
78 * SELLIER Simon Equipe de France FRA ‚
79 * LECROQ Jérémy Roubaix – Lille Metropole FRA ‚
80 DANIEL Maxime Fortuneo – Oscaro FRA ‚
81 JANSEN Amund Grøndahl Team Lotto Nl – Jumbo NOR ‚
82 LOBATO DEL VALLE Juan Jose Team Lotto Nl – Jumbo ESP ‚
83 * JOURNIAUX Axel Equipe de France FRA ‚
84 * RODRIGUEZ SALAZAR John Anderson Delko Marseille Provence Ktm COL ‚
85 BENFATTO Marco Androni – Sidermec – Bottecchia ITA ‚
86 * BURGAUDEAU Mathieu Direct Energie FRA ‚
87 ANDERSON Ryan Direct Energie CAN ‚
88 * ZIMMERMANN Georg Allemagne Espoirs GER ‚
89 * PIJOURLET Louis Roubaix – Lille Metropole FRA ‚
90 BERARD Julien Ag2r La Mondiale FRA ‚
91 PALINI Andrea Androni – Sidermec – Bottecchia ITA ‚
92 * MOBACH Jarno Development Team Sunweb NED 24’17”
93 CAMPISTROUS Romain Armee De Terre FRA 28’24”
94 * RUSSO Clement Ag2r La Mondiale FRA 29’35”

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 PINOT Thibaut Fdj FRA les 425,1 km en 10h06’20” (moy. 42,062 km/h)
2 * GAUDU David Fdj FRA 01”
3 GENIEZ Alexandre Ag2r La Mondiale FRA 56”
4 KRUIJSWIJK Steven Team Lotto Nl – Jumbo NED 01’20”
5 CATTANEO Mattia Androni – Sidermec – Bottecchia ITA 01’23”
6 FEILLU Brice Fortuneo – Oscaro FRA 01’25”
7 * MADOUAS Valentin Fdj FRA 01’41”
8 BOUET Maxime Fortuneo – Oscaro FRA ‚
9 PERICHON Pierre Luc Fortuneo – Oscaro FRA 01’42”
10 CLEMENT Stef Team Lotto Nl – Jumbo NED 01’44”
11 LEDANOIS Kevin Fortuneo – Oscaro FRA 01’45”
12 DELAPLACE Anthony Fortuneo – Oscaro FRA ‚
13 MARTIN Guillaume Wanty – Groupe Gobert FRA 01’50”
14 FERNANDEZ CRUZ Delio Delko Marseille Provence Ktm ESP 01’51”
15 MINNAARD Marco Wanty – Groupe Gobert NED 01’53”
16 * LAFAY Victor Equipe de France FRA ‚
17 DUPONT Hubert Ag2r La Mondiale FRA ‚
18 DOUBEY Fabien Wanty – Groupe Gobert FRA 01’55”
19 MADRAZO RUIZ Angel Delko Marseille Provence Ktm ESP ‚
20 ROSSETTO Stéphane Cofidis, Solutions Credits FRA 02’00”
21 LEVARLET Guillaume Wanty – Groupe Gobert FRA 02’04”
22 * PARET PEINTRE Aurélien Equipe de France FRA 02’18”
23 STÜSSI Colin Chris Roth – Akros SUI 10h08’57” 02’37”
24 LE ROUX Romain Armee De Terre FRA 02’42”
25 * PRONSKIY Vadim Astana City KAZ 02’45”
26 COURTEILLE Arnaud Fdj FRA 02’58”
27 * STORK Florian Development Team Sunweb GER 03’18”
28 BESCOND Jeremy Hp Btp – Auber 93 FRA 05’21”
29 NAULEAU Bryan Direct Energie FRA 05’25”
30 CORNU Jeremy Direct Energie FRA 05’28”
31 DEGAND Thomas Wanty – Groupe Gobert BEL 05’29”
32 BAILLIFARD Valentin Roth – Akros SUI 05’34”
33 TORRES AGUDELO Rodolfo Andres Androni – Sidermec – Bottecchia COL 05’35”
34 * SCHINNAGEL Johannes Allemagne Espoirs GER 05’57”
35 TURGIS Anthony Cofidis, Solutions Credits FRA 06’04”
36 FERASSE Thibault Armee De Terre FRA 08’28”
37 COMBAUD Romain Delko Marseille Provence Ktm FRA 08’41”
38 * GALL Felix Development Team Sunweb AUT 08’54”
39 CANAL Fabien Armee De Terre FRA 09’10”
40 LE CUNFF Kevin Hp Btp – Auber 93 FRA 09’39”
41 MAURELET Flavien Equipe de France FRA 09’41”
42 BALDO Nicolas Hp Btp – Auber 93 FRA 09’42”
43 GOUAULT Pierre Hp Btp – Auber 93 FRA 09’46”
44 OURSELIN Paul Direct Energie FRA 09’58”
45 TURGIS Jimmy Cofidis, Solutions Credits FRA 11’10”
46 GAVAZZI Francesco Androni – Sidermec – Bottecchia ITA 11’11”
47 FRAPPORTI Marco Androni – Sidermec – Bottecchia ITA 11’16”
48 JEANDESBOZ Fabrice Direct Energie FRA 11’18”
49 MENUT David Hp Btp – Auber 93 FRA 11’20”
50 CHEVRIER Clement Ag2r La Mondiale FRA 11’21”
51 * AKHMETOV Galym Astana City KAZ 11’32”
52 * KUZMIN Anton Astana City KAZ 12’12”
53 * NOWAK Florian Allemagne Espoirs GER 12’13”
54 LOUBET Julien Armee De Terre FRA 12’14”
55 VERMEULEN Alexey Team Lotto Nl – Jumbo USA 12’40”
56 ANTOMARCHI Julien Roubaix – Lille Metropole FRA 12’52”
57 SISKEVICIUS Evaldas Delko Marseille Provence Ktm LTU 16’57”
58 BRUN Frédéric Equipe de France FRA 17’05”
59 LE BON Johan Fdj FRA 19’49”
60 BOUHANNI Nacer Cofidis, Solutions Credits FRA 20’50”
61 LOBATO DEL VALLE Juan Jose Team Lotto Nl – Jumbo ESP 20’54”
62 DANIEL Maxime Fortuneo – Oscaro FRA 21’01”
63 THALMANN Roland Roth – Akros SUI 21’09”
64 * HALLER Patrick Allemagne Espoirs GER ‚
65 JANSEN Amund Grøndahl Team Lotto Nl – Jumbo NOR 21’10”
66 * NIEUWENHUIS Joris Development Team Sunweb NED 21’11”
67 PALINI Andrea Androni – Sidermec – Bottecchia ITA ‚
68 VERMEULEN Emiel Roubaix – Lille Metropole BEL 21’12”
69 BERARD Julien Ag2r La Mondiale FRA 21’13”
70 VEREECKEN Nicolas Roubaix – Lille Metropole BEL 21’15”
71 ANDERSON Ryan Direct Energie CAN ‚
72 NIKITIN Matvey Astana City KAZ 21’19”
73 * SELLIER Simon Equipe de France FRA 21’20”
74 LUCHSHENKO Sergey Astana City KAZ 21’24”
75 GIRAUD Benjamin Delko Marseille Provence Ktm FRA ‚
76 BENFATTO Marco Androni – Sidermec – Bottecchia ITA 21’25”
77 JAUN Lukas Roth – Akros SUI 21’27”
78 * PIJOURLET Louis Roubaix – Lille Metropole FRA 21’30”
79 * ZIMMERMANN Georg Allemagne Espoirs GER 21’33”
80 SOUPE Geoffrey Cofidis, Solutions Credits FRA 21’47”
81 * KESSLER Robert William Allemagne Espoirs GER 21’51”
82 POUILLY Félix Roubaix – Lille Metropole FRA 22’01”
83 * MOBACH Jarno Development Team Sunweb NED 24’28”
84 * BURGAUDEAU Mathieu Direct Energie FRA 24’29”
85 * LÜSCHER Damian Roth – Akros SUI 24’31”
86 * TSOY Vladimir Astana City KAZ 24’35”
87 * LECROQ Jérémy Roubaix – Lille Metropole FRA 24’36”
88 * RODRIGUEZ SALAZAR John Anderson Delko Marseille Provence Ktm COL 24’47”
89 ARMIRAIL Bruno Fdj FRA 25’48”
90 * JOURNIAUX Axel Equipe de France FRA 27’16”
91 * KOCH Christian Maximilian Allemagne Espoirs GER 27’28”
92 * TURGIS Tanguy Cofidis, Solutions Credits FRA 28’55”
93 CAMPISTROUS Romain Armee De Terre FRA 28’56”
94 * RUSSO Clement Ag2r La Mondiale FRA 29’46”