Francaise des Jeux Cycling Team

Johan Le Bon (FDJ) wygrał prolog otwierający kolejną edycję Tour de l’Ain.

Francuski wyścig Tour de l’Ain rozpoczął się dzisiaj prologiem w Bourg-en-Bresse. Kolarze mieli do pokonania 3800 metrów po płaskiej trasie.

Długo na prowadzeniu utrzymywał się Alexey Vermeulen (LottoNL – Jumbo) – 4’39”67. Amerykanina wyprzedził dopiero jego kolega z ekipy, Steven Kruijswijk – 4’39”33, ale prowadzenie Holendra trwało bardzo krótko. Świetnie pojechał Johan Le Bon (FDJ), który uzyskał czas lepszy o ponad siedem sekund.

Treck

Ostatecznie Le Bona nie wyprzedził już żaden zawodnik i Francuz z FDJ mógł cieszyć się z koszulki lidera Tour de l’Ain. Drugi był Alexandre Geniez (Ag2r La Mondiale), a trzeci Anthony Turgis (Cofidis).

Polacy nie startują.

Wyniki prologu:

1 4 LEBON Johan Fdj Senior Elite-pro 1 00h04’32”05 00h00’00”00
2 35 GENIEZ Alexandre Ag2r La Mondiale Senior Elite-pro 1 00h04’34”02 00h00’01”97
3 26 TURGIS Anthony Cofidis, Solutions Credits Senior Elite-pro 1 00h04’34”51 00h00’02”46
4 1 PINOT Thibaut Fdj Senior Elite-pro 1 00h04’35”67 00h00’03”62
5 14 LOBATO DEL VALLE Juan Jose Team Lotto Nl – Jumbo Senior Elite-pro 1 00h04’36”19 00h00’04”14
6 23 ROSSETTO Stéphane Cofidis, Solutions Credits Senior Elite-pro 1 00h04’37”48 00h00’05”43
7 62 DANIEL Maxime Fortuneo – Oscaro Senior Elite-pro 1 00h04’37”54 00h00’05”49
8 5 MADOUAS Valentin Fdj Espoir Elite-pro 1 00h04’38”21 00h00’06”16
9 61 BOUET Maxime Fortuneo – Oscaro Senior Elite-pro 1 00h04’38”38 00h00’06”33
10 21 BOUHANNI Nacer Cofidis, Solutions Credits Senior Elite-pro 1 00h04’38”70 00h00’06”65
11 11 KRUIJSWIJK Steven Team Lotto Nl – Jumbo Senior Elite-pro 1 00h04’39”33 00h00’07”28
12 16 VERMEULEN Alexey Team Lotto Nl – Jumbo Senior Elite-pro 1 00h04’39”67 00h00’07”62
13 66 PERICHON Pierre Luc Fortuneo – Oscaro Senior Elite-pro 1 00h04’39”91 00h00’07”86
14 3 GAUDU David Fdj Espoir Elite-pro 1 00h04’40”02 00h00’07”97
15 33 DUMOULIN Samuel Ag2r La Mondiale Senior Elite-pro 1 00h04’40”60 00h00’08”55
16 52 MOBACH Jarno Development Team Sunweb Espoir Elite 1 00h04’40”69 00h00’08”64
17 32 RUSSO Clement Ag2r La Mondiale Espoir Elite-pro 1 00h04’40”80 00h00’08”75
18 92 BESCOND Jeremy Hp Btp – Auber 93 Senior Elite 1 00h04’41”33 00h00’09”28
19 13 CLEMENT Stef Team Lotto Nl – Jumbo Senior Elite-pro 1 00h04’41”50 00h00’09”45
20 166 THALMANN Roland Roth – Akros Senior Elite 1 00h04’41”50 00h00’09”45
21 123 HALLER Patrick Allemagne Espoirs Espoir Elite 1 00h04’41”99 00h00’09”94
22 82 CATTANEO Mattia Androni – Sidermec – Bottecchia Senior Elite-pro 1 00h04’42”01 00h00’09”96
23 65 LEDANOIS Kevin Fortuneo – Oscaro Senior Elite-pro 1 00h04’42”06 00h00’10”01
24 6 ARMIRAIL Bruno Fdj Senior Elite-pro 1 00h04’42”07 00h00’10”02
25 12 JANSEN Amund Grøndahl Team Lotto Nl – Jumbo Senior Elite-pro 1 00h04’42”33 00h00’10”28
26 63 DELAPLACE Anthony Fortuneo – Oscaro Senior Elite-pro 1 00h04’42”37 00h00’10”32
27 142 CANAL Fabien Armee De Terre Senior Elite 1 00h04’42”75 00h00’10”70
28 102 PIJOURLET Louis Roubaix – Lille Metropole Espoir Elite 1 00h04’42”75 00h00’10”70
29 53 NIEUWENHUIS Joris Development Team Sunweb Espoir Elite 1 00h04’43”31 00h00’11”26
30 85 PALINI Andrea Androni – Sidermec – Bottecchia Senior Elite-pro 1 00h04’43”54 00h00’11”49
31 84 GAVAZZI Francesco Androni – Sidermec – Bottecchia Senior Elite-pro 1 00h04’43”68 00h00’11”63
32 24 SOUPE Geoffrey Cofidis, Solutions Credits Senior Elite-pro 1 00h04’43”91 00h00’11”86
33 51 EEKHOFF Nils Development Team Sunweb Espoir Elite 1 00h04’44”03 00h00’11”98
34 106 VERMEULEN Emiel Roubaix – Lille Metropole Senior Elite 1 00h04’44”45 00h00’12”40
35 64 FEILLU Brice Fortuneo – Oscaro Senior Elite-pro 1 00h04’44”95 00h00’12”90
36 36 BERARD Julien Ag2r La Mondiale Senior Elite-pro 1 00h04’45”15 00h00’13”10
37 44 BURGAUDEAU Mathieu Direct Energie Espoir Elite-pro 1 00h04’45”21 00h00’13”16
38 45 NAULEAU Bryan Direct Energie Senior Elite-pro 1 00h04’45”73 00h00’13”68
39 101 ANTOMARCHI Julien Roubaix – Lille Metropole Senior Elite 1 00h04’46”26 00h00’14”21
40 115 SISKEVICIUS Evaldas Delko Marseille Provence Ktm Senior Elite-pro 1 00h04’46”83 00h00’14”78
41 144 FERASSE Thibault Armee De Terre Senior Elite 1 00h04’47”42 00h00’15”37
42 105 VEREECKEN Nicolas Roubaix – Lille Metropole Senior Elite 1 00h04’47”44 00h00’15”39
43 165 STÜSSI Colin Chris Roth – Akros Senior Elite 1 00h04’47”47 00h00’15”42
44 46 OURSELIN Paul Direct Energie Senior Elite-pro 1 00h04’47”54 00h00’15”49
45 41 ANDERSON Ryan Direct Energie Senior Elite-pro 1 00h04’47”55 00h00’15”50
46 71 MARTIN Guillaume Wanty – Groupe Gobert Senior Elite-pro 1 00h04’47”70 00h00’15”65
47 163 LÜSCHER Damian Roth – Akros Espoir Elite 1 00h04’47”93 00h00’15”88
48 141 LOUBET Julien Armee De Terre Senior Elite 1 00h04’48”14 00h00’16”09
49 2 COURTEILLE Arnaud Fdj Senior Elite-pro 1 00h04’48”24 00h00’16”19
50 55 STORK Florian Development Team Sunweb Espoir Elite 1 00h04’48”73 00h00’16”68
51 131 BRUN Frédéric Equipe de France Senior 1ere catégorie 1 00h04’48”86 00h00’16”81
52 42 CORNU Jeremy Direct Energie Senior Elite-pro 1 00h04’48”94 00h00’16”89
53 113 FERNANDEZ CRUZ Delio Delko Marseille Provence Ktm Senior Elite-pro 1 00h04’48”95 00h00’16”90
54 83 FRAPPORTI Marco Androni – Sidermec – Bottecchia Senior Elite-pro 1 00h04’48”97 00h00’16”92
55 72 DEGAND Thomas Wanty – Groupe Gobert Senior Elite-pro 1 00h04’49”18 00h00’17”13
56 126 SCHINNAGEL Johannes Allemagne Espoirs Espoir Elite 1 00h04’49”21 00h00’17”16
57 95 LE CUNFF Kevin Hp Btp – Auber 93 Senior Elite 1 00h04’49”56 00h00’17”51
58 76 MINNAARD Marco Wanty – Groupe Gobert Senior Elite-pro 1 00h04’50”45 00h00’18”40
59 133 LAFAY Victor Equipe de France Espoir 1ere catégorie 1 00h04’50”46 00h00’18”41
60 34 DUPONT Hubert Ag2r La Mondiale Senior Elite-pro 1 00h04’50”69 00h00’18”64
61 145 LE ROUX Romain Armee De Terre Senior Elite 1 00h04’50”93 00h00’18”88
62 155 NIKITIN Matvey Astana City Senior Elite 1 00h04’51”07 00h00’19”02
63 75 NAPOLITANO Danilo Wanty – Groupe Gobert Senior Elite-pro 1 00h04’51”41 00h00’19”36
64 152 TSOY Vladimir Astana City Espoir Elite 1 00h04’51”55 00h00’19”50
65 134 MAURELET Flavien Equipe de France Senior 1ere catégorie 1 00h04’51”83 00h00’19”78
66 22 TURGIS Tanguy Cofidis, Solutions Credits Espoir Elite-pro 1 00h04’52”00 00h00’19”95
67 73 DOUBEY Fabien Wanty – Groupe Gobert Senior Elite-pro 1 00h04’52”07 00h00’20”02
68 25 TURGIS Jimmy Cofidis, Solutions Credits Senior Elite-pro 1 00h04’52”12 00h00’20”07
69 91 BALDO Nicolas Hp Btp – Auber 93 Senior Elite 1 00h04’52”20 00h00’20”15
70 103 LECROQ Jérémy Roubaix – Lille Metropole Espoir Elite 1 00h04’52”29 00h00’20”24
71 136 SELLIER Simon Equipe de France Espoir 1ere catégorie 1 00h04’52”42 00h00’20”37
72 112 MADRAZO RUIZ Angel Delko Marseille Provence Ktm Senior Elite-pro 1 00h04’52”52 00h00’20”47
73 96 MENUT David Hp Btp – Auber 93 Senior Elite 1 00h04’52”66 00h00’20”61
74 156 PRONSKIY Vadim Astana City Espoir Elite 1 00h04’52”81 00h00’20”76
75 31 CHEVRIER Clement Ag2r La Mondiale Senior Elite-pro 1 00h04’53”70 00h00’21”65
76 153 KUZMIN Anton Astana City Espoir Elite 1 00h04’54”00 00h00’21”95
77 161 BAILLIFARD Valentin Roth – Akros Senior Elite 1 00h04’54”20 00h00’22”15
78 86 TORRES AGUDELO Rodolfo Andres Androni – Sidermec – Bottecchia Senior Elite-pro 1 00h04’55”30 00h00’23”25
79 121 KESSLER Robert William Allemagne Espoirs Espoir Elite 1 00h04’55”78 00h00’23”73
80 154 LUCHSHENKO Sergey Astana City Senior Elite 1 00h04’56”09 00h00’24”04
81 146 TRONET Steven Armee De Terre Senior Elite 1 00h04’56”55 00h00’24”50
82 94 GOUAULT Pierre Hp Btp – Auber 93 Senior Elite 1 00h04’56”62 00h00’24”57
83 43 JEANDESBOZ Fabrice Direct Energie Senior Elite-pro 1 00h04’56”74 00h00’24”69
84 114 GIRAUD Benjamin Delko Marseille Provence Ktm Senior Elite-pro 1 00h04’56”89 00h00’24”84
85 111 COMBAUD Romain Delko Marseille Provence Ktm Senior Elite-pro 1 00h04’57”71 00h00’25”66
86 81 BENFATTO Marco Androni – Sidermec – Bottecchia Senior Elite-pro 1 00h04’57”90 00h00’25”85
87 132 JOURNIAUX Axel Equipe de France Espoir 1ere catégorie 1 00h04’58”45 00h00’26”40
88 15 VAN DEN BROECK Jurgen Team Lotto Nl – Jumbo Senior Elite-pro 1 00h04’58”66 00h00’26”61
89 56 GALL Felix Development Team Sunweb Espoir Elite 1 00h04’58”68 00h00’26”63
90 162 JAUN Lukas Roth – Akros Senior Elite 1 00h04’59”69 00h00’27”64
91 104 POUILLY Félix Roubaix – Lille Metropole Senior Elite 1 00h05’00”34 00h00’28”29
92 93 MALDONADO Anthony Hp Btp – Auber 93 Senior Elite 1 00h05’01”27 00h00’29”22
93 164 REUTIMANN Matthias Roth – Akros Senior Elite 1 00h05’01”28 00h00’29”23
94 143 CAMPISTROUS Romain Armee De Terre Senior Elite 1 00h05’01”40 00h00’29”35
95 74 LEVARLET Guillaume Wanty – Groupe Gobert Senior Elite-pro 1 00h05’01”68 00h00’29”63
96 54 SALMON Martin Alexander Development Team Sunweb Espoir Elite 1 00h05’03”42 00h00’31”37
97 116 RODRIGUEZ SALAZAR John Anderson Delko Marseille Provence Ktm Espoir Elite-pro 1 00h05’03”53 00h00’31”48
98 151 AKHMETOV Galym Astana City Espoir Elite 1 00h05’04”30 00h00’32”25
99 122 ZIMMERMANN Georg Allemagne Espoirs Espoir Elite 1 00h05’05”71 00h00’33”66
100 124 NOWAK Florian Allemagne Espoirs Espoir Elite 1 00h05’06”20 00h00’34”15
101 125 KOCH Christian Maximilian Allemagne Espoirs Espoir Elite 1 00h05’10”13 00h00’38”08
102 135 PARET-PEINTRE Aurélien Equipe de France Espoir 1ere catégorie 1 00h05’15”14 00h00’43”09