Norweg Andreas Leknessund został mistrzem Europy juniorów w jeździe indywidualnej na czas. Najlepszy z Polaków Filip Maciejuk był siódmy.

Juniorzy mieli do pokonania trasę o długości 31,5 km wokół duńskiego miasta Herning.

Na starcie stanęło czterech Polaków: Mateusz Kostański, Filip Maciejuk, Damian Papierski oraz Wiktor Richter.

Organizatorzy mistrzostw Europy przygotowali trzy gorące krzesła dla najlepszych trzech zawodników w danym momencie i na jednym z nich dość długo siedział Filip Maciejuk. Reprezentant Polski przejechał trasę w czasie 40 minut i 7 sekund, co wystarczyło na zajęcie siódmej lokaty, takiej samej, jaką zdobyła Marta Jaskulska w wyścigu pań.

Znakomicie zaprezentował się Andreas Leknessund, który aż o 14 sekund pokonał faworyta gospodarzy Juliusa Johansena, a brązowy medalista Belg Sebastian Grignard stracił do Norwega 19 sekund.