sport.be / BELGA

Wout van Aert (Vérandas Willems-Crelan) wygrał Grand Prix Cerami.

Belgijski klasyk Grand Prix Cerami rozgrywany był dzisiaj na trasie z Saint Ghislain do Frameries. Kolarze mieli do pokonania niespełna 200 kilometrów, a po drodze musieli zmierzyć się z siedmioma podjazdami.

W pierwszą ucieczkę zabrali się: Rémi Cavagna (Quick-Step Floors), Jimmy Raibaud(Armée de Terre), Gaëtan Pons (Leopard Pro Cycling) i Dylan Kowalski (Roubaix-Lille Métropole). Jednak ta akcja zakończyła się już 130 kilometrów przed metą.

Kolejny odjazd zainicjowali: Jean-Pierre Drucker (BMC Racing Team), Wout van Aert (Vérandas Willems-Crelan), Dries Devenyns (Quick-Step Floors) i Benjamin Thomas (Armée de Terre). W pewnym momencie mieli oni nawet pięć minut przewagi nad peletonem.

Duża grupa mocno przyspieszyła pod koniec wyścigu, ale harcownicy nie chcieli dać za wygraną. 6 kilometrów przed metą mieli oni jeszcze minutę przewagi i wielką szansę na końcowy triumf.

Najwięcej sił na końcowe metry zachował Wout van Aert, dla którego to trzecie zwycięstwo w tym sezonie.

Wyniki:

1 VAN AERT Wout (BEL) VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 4:33:56
2 DRUCKER Jean-Pierre (LUX) BMC RACING TEAM 0:00:00
3 DEVENYNS Dries (BEL) QUICK – STEP FLOORS 0:00:00
4 THOMAS Benjamin (FRA) ARMEE DE TERRE 0:00:03
5 DUPONT Timothy (BEL) VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 0:00:25
6 JANS Roy (BEL) WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 0:00:25
7 DANIEL Maxime (FRA) FORTUNEO – OSCARO 0:00:25
8 TEUNS Dylan (BEL) BMC RACING TEAM 0:00:25
9 FERASSE Thibault (FRA) ARMEE DE TERRE 0:00:25
10 VLIEGEN Loïc (BEL) BMC RACING TEAM 0:00:25
11 COQUARD Bryan (FRA) DIRECT ENERGIE 0:00:25
12 KRIEGER Alexander (GER) LEOPARD PRO CYCLING 0:00:25
13 SCHACHMANN Maximilian (GER) QUICK – STEP FLOORS 0:00:25
14 JULES Justin (FRA) WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 0:00:25
15 GATE Aaron (NZL) AQUA BLUE SPORT 0:00:25
16 VAN DER HOORN Taco (NED) ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 0:00:25
17 VEREECKEN Nicolas (BEL) ROUBAIX – LILLE METROPOLE 0:00:25
18 SCOTSON Miles (AUS) BMC RACING TEAM 0:00:25
19 CAVAGNA Rémi (FRA) QUICK – STEP FLOORS 0:00:25
20 BROCKHOFF Jan (GER) LEOPARD PRO CYCLING 0:00:25
21 DUIJN Huub (NED) VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 0:00:25
22 GERTS Floris (NED) BMC RACING TEAM 0:00:25
23 DE VRIES Berden (NED) ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 0:00:25
24 LAMPAERT Yves (BEL) QUICK – STEP FLOORS 0:00:25
25 VAN HECKE Preben (BEL) SPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:00:25
26 DHAENE Brecht (BEL) PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINENTAL TEAM 0:00:25
27 FREIENSTEIN Raphael (GER) TEAM LOTTO – KERN HAUS 0:00:25
28 YSSAAD Yannis (FRA) ARMEE DE TERRE 0:00:25
29 CROME Sam (AUS) ISOWHEY SPORTS SWISSWELLNESS 0:00:25
30 LIETAER Eliot (BEL) SPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:00:25
31 MAIKIN Roman (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:00:25
32 MORTIER Julien (BEL) AGO – AQUA SERVICE 0:00:25
33 ASSELMAN Jesper (NED) ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 0:00:25
34 KNEISKY Morgan (FRA) ARMEE DE TERRE 0:00:25
35 HABEAUX Gregory (BEL) WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 0:00:31
36 LEVEAU Jérémy (FRA) ROUBAIX – LILLE METROPOLE 0:00:31
37 WIRTGEN Tom (LUX) LEOPARD PRO CYCLING 0:00:31
38 ANDERBERG Hampus (SWE) T.PALM PÔLE CONTINENTAL WALLON 0:00:31
39 REKITA Szymon (POL) LEOPARD PRO CYCLING 0:00:31
40 BUDDING Martijn (NED) ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 0:00:31
41 RAIBAUD Jimmy (FRA) ARMEE DE TERRE 0:00:31
42 KEISSE Iljo (BEL) QUICK – STEP FLOORS 0:00:31
43 SEYNAEVE Lander (BEL) ROUBAIX – LILLE METROPOLE 0:00:31
44 DELAPLACE Anthony (FRA) FORTUNEO – OSCARO 0:00:31
45 VERHELST Louis (BEL) PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINENTAL TEAM 0:00:31
46 KØRNER Max Emil Boholm (NOR) T.PALM PÔLE CONTINENTAL WALLON 0:00:31
47 BAUGNIES Jérôme (BEL) WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:31
48 VAN DER SANDE Tosh (BEL) LOTTO SOUDAL 0:00:37
49 SERRY Pieter (BEL) QUICK – STEP FLOORS 0:00:37
50 LANE Patrick (AUS) ISOWHEY SPORTS SWISSWELLNESS 0:00:37
51 DILLIER Silvan (SUI) BMC RACING TEAM 0:00:39
52 LEDANOIS Kevin (FRA) FORTUNEO – OSCARO 0:00:42
53 VANTOMME Maxime (BEL) WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 0:00:45
54 CALLEEUW Joeri (BEL) ROUBAIX – LILLE METROPOLE 0:00:47
55 DEVOLDER Stijn (BEL) VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 0:00:47
56 LEA Jason (AUS) ISOWHEY SPORTS SWISSWELLNESS 0:00:47
57 DECLERCQ Tim (BEL) QUICK – STEP FLOORS 0:00:47
58 ALLEGAERT Piet (BEL) SPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:00:47
59 VERMEULEN Emiel (BEL) ROUBAIX – LILLE METROPOLE 0:00:47
60 MEURISSE Xandro (BEL) WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:53
61 DEHAES Kenny (BEL) WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:55
62 LAGUTIN Sergey (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:00:56
63 ALAPHILIPPE Julian (FRA) QUICK – STEP FLOORS 0:00:56
64 BOEV Igor (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:00:56
65 PONS Gaëtan (LUX) LEOPARD PRO CYCLING 0:01:00
66 ISTA Kevyn (BEL) WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 0:01:08
67 BOECKMANS Kris (BEL) LOTTO SOUDAL 0:01:12
68 BRAMMEIER Matthew (IRL) AQUA BLUE SPORT 0:01:22
69 LOY Antoine (BEL) AGO – AQUA SERVICE 0:01:23
70 MERLIER Tim (BEL) VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 0:01:28
71 SIX Franklin (BEL) AGO – AQUA SERVICE 0:01:34
72 MCNALLY Mark (GBR) WANTY – GROUPE GOBERT 0:01:37
73 DE BIE Sean (BEL) LOTTO SOUDAL 0:01:41
74 MAES Nikolas (BEL) LOTTO SOUDAL 0:01:41
75 ERSHOV Artur (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:01:41
76 TAMINIAUX Lionel (BEL) AGO – AQUA SERVICE 0:01:47
77 DOUBEY Fabien (FRA) WANTY – GROUPE GOBERT 0:01:56
78 VAN HOOYDONCK Nathan (BEL) BMC RACING TEAM 0:01:58
79 LE ROUX Romain (FRA) ARMEE DE TERRE 0:02:02
80 VAN GESTEL Dries (BEL) SPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:02:10
81 KONING Peter (NED) AQUA BLUE SPORT 0:02:12
82 WATSON Calvin (AUS) AQUA BLUE SPORT 0:02:12
83 GOOLAERTS Michael (BEL) VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 0:02:12
84 DE BONDT Dries (BEL) VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 0:02:12
85 MEIJERS Jeroen (NED) ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 0:02:12
86 DE BUYST Jasper (BEL) LOTTO SOUDAL 0:02:12
87 VAN GOETHEM Brian (NED) ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 0:02:12
88 MORICE Julien (FRA) DIRECT ENERGIE 0:02:12
89 TRONET Steven (FRA) ARMEE DE TERRE 0:02:12
90 PLANCKAERT Edward (BEL) SPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:02:12
91 NAESEN Lawrence (BEL) WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 0:02:12
92 CABOT Jeremy (FRA) ROUBAIX – LILLE METROPOLE 0:02:12
93 TRUSOV Nikolay (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:02:28
94 VERMELTFOORT Coen (NED) ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 0:02:28
95 SPRENGERS Thomas (BEL) SPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:02:44
96 BLYTHE Adam (GBR) AQUA BLUE SPORT 0:03:01
97 SOLOMENNIKOV Andrei (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:03:02
98 NAULEAU Bryan (FRA) DIRECT ENERGIE 0:03:04
99 VAN MELSEN Kevin (BEL) WANTY – GROUPE GOBERT 0:03:32
100 DUNNE Conor (IRL) AQUA BLUE SPORT 0:04:28
101 NÕMMELA Aksel (EST) LEOPARD PRO CYCLING 0:04:28
102 CAMERON Jeremy (AUS) ISOWHEY SPORTS SWISSWELLNESS 0:04:31
103 KRUOPIS Aidis (LTU) VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 0:06:17
104 PEYSKENS Dimitri (BEL) WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 0:06:39
105 DE GENDT Aime (BEL) SPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:06:40
106 FREIBERG Michael (AUS) ISOWHEY SPORTS SWISSWELLNESS 0:06:40
108 JARRIER Benoit (FRA) FORTUNEO – OSCARO 0:12:50
109 ALAPHILIPPE Bryan (FRA) ARMEE DE TERRE 0:12:50
110 FONSECA Armindo (FRA) FORTUNEO – OSCARO 0:12:50
111 GUILLEMOIS Romain (FRA) DIRECT ENERGIE 0:12:50
112 TCATEVICH Aleksei (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:12:50
DNF HAAG Guillaume (BEL) T.PALM PÔLE CONTINENTAL WALLON
DNF BRAUN Julian (GER) TEAM LOTTO – KERN HAUS
DNF STEVENS Timothy (BEL) PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINENTAL TEAM
DNF DE WINTER Gordon (BEL) AGO – AQUA SERVICE
DNF FOTI Carmelo (ITA) LEOPARD PRO CYCLING
DNF HIVERT Jonathan (FRA) DIRECT ENERGIE
DNF MANDRYSCH John (GER) LEOPARD PRO CYCLING
DNF POUILLY Félix (FRA) ROUBAIX – LILLE METROPOLE
DNF LOOIJ Andre (NED) ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ
DNF HUREL Tony (FRA) DIRECT ENERGIE
DNF BUNTINX Auxence (BEL) T.PALM PÔLE CONTINENTAL WALLON
DNF MOLLY Kenny (BEL) AGO – AQUA SERVICE
DNF HAUBRUGE Robin (BEL) T.PALM PÔLE CONTINENTAL WALLON
DNF PETIT Tomas (BEL) AGO – AQUA SERVICE
DNF CARDIS Romain (FRA) DIRECT ENERGIE
DNF KOWALSKI Dylan (FRA) ROUBAIX – LILLE METROPOLE
DNF HENN Luca (GER) TEAM LOTTO – KERN HAUS
DNF GOEBEERT Pierre (BEL) AGO – AQUA SERVICE
DNF BOUVRY Dieter (BEL) PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINENTAL TEAM
DNF VALLEE Boris (BEL) FORTUNEO – OSCARO
DNF KIRSCH Alex (LUX) WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT
DNF STENUIT Robin (BEL) WANTY – GROUPE GOBERT
DNF DEVRIENDT Tom (BEL) WANTY – GROUPE GOBERT
DNF CORBEL Erwann (FRA) FORTUNEO – OSCARO
DNF VOROBYEV Anton (RUS) GAZPROM – RUSVELO
DNF BOHLI Tom (SUI) BMC RACING TEAM
DNF HANSEN Lasse Norman (DEN) AQUA BLUE SPORT
DNF BOUCHER David (FRA) PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINENTAL TEAM
DNF VAN DE KERKHOVE Brent (BEL) PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINENTAL TEAM
DNF VANENDERT Jelle (BEL) LOTTO SOUDAL
DNF KNAUP Tobias (GER) TEAM LOTTO – KERN HAUS
DNF JEANDESBOZ Fabrice (FRA) DIRECT ENERGIE
DNF WALLAYS Jelle (BEL) LOTTO SOUDAL
DNF FENN Andrew (GBR) AQUA BLUE SPORT
DNF VAN LERBERGHE Bert (BEL) SPORT VLAANDEREN – BALOISE
DNF BAYLY Cameron (AUS) ISOWHEY SPORTS SWISSWELLNESS
DNF MARKUS Barry (NED) PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINENTAL TEAM
DNF SUNDERLAND Scott (AUS) ISOWHEY SPORTS SWISSWELLNESS
DNF VAN DER PLOEG Neil (AUS) ISOWHEY SPORTS SWISSWELLNESS
DNF STRITZINGER Joshua (GER) TEAM LOTTO – KERN HAUS
DNF RETSCHKE Robert (GER) TEAM LOTTO – KERN HAUS
DNF WOUTERS Enzo (BEL) LOTTO SOUDAL