Team TIBCO-Silicon Valley Bank

Lauren Stephens (Team TIBCO -SVB) wygrała jazdę na czas w wyścigu Internationalen LOTTO Thüringen Ladies Tour. Nową liderką jest Lisa Brennauer (Canyon – SRAM).

Czwarty etap niemieckiej etapówki dla kobiet to wymagająca czasówka wokół Schmölln. Zawodniczki miały do pokonania prawie 19 kilometrów.

Najszybsza okazała się Lauren Stephens (Team TIBCO -SVB) – 26’50”. Tylko sekundę straciło do niej Ellen van Dijk (Holandia), a kolejne pięć Lisa Brennauer (Canyon – SRAM). Tym samym Brennauer ponownie przejęła koszulkę liderki.

Treck

Najlepszą z Polek była Katarzyna Pawłowska, która zajęła 13. miejsce i w generalce plasuje się na 11. pozycji.

Wyniki czwartego etapu:

1 STEPHENS Lauren (TIBCO-Silicon Valley Bank) 0:26:50,15
2 VAN DIJK Ellen (Nationalteam Niederlande) 0:00:01,52
3 BRENNAUER Lisa (CANYON//SRAM Racing) 0:00:05,88
4 WORRACK Trixi (CANYON//SRAM Racing) 0:00:36,38
5 ZABELINSKAYA Olga (Be Pink Cogeas) 0:00:40,56
6 KRÖGER Mieke (CANYON//SRAM Racing) 0:00:50,49
7 SIMMONDS Hayley (Team WNT PRO CYCLING) 0:00:50,58
8 WILES Taylor (UnitedHealthcare Pro Cycling) 0:00:53,20
9 DUYCK Ann-Sophie (DROPS) 0:01:02,20
10 WINDER Ruth (UnitedHealthcare Pro Cycling) 0:01:11,40
11 KNETEMAN Roxane (Nationalteam Niederlande) 0:01:15,68
12 THOMAS Leah (Nationalteam USA) 0:01:19,47
13 PAWLOWSKA Katarzyna (Nationalteam Polen) 0:01:27,94
14 LIPPERT Liane (Nationalteam Deutschland) 0:01:33,60
15 PIETERS Amy (Nationalteam Niederlande) 0:01:33,81
16 HALL Katherine (UnitedHealthcare Pro Cycling) 0:01:38,63
17 WHITE Emma (Nationalteam USA) 0:01:41,51
18 GARCIA Margarita Victoria (Bizkaia Durango) 0:01:47,52
19 KENNEDY Lucy (Nationalteam Australien (AUS)) 0:01:49,81
20 BUCHANAN Rushlee (UnitedHealthcare Pro Cycling) 0:01:50,20
21 CROMWELL Tiffany (CANYON//SRAM Racing) 0:01:50,52
22 BUJAK Eugenia (BTC CITY LJUBLJANA) 0:01:50,65
23 CHRISTIAN Anna (DROPS) 0:01:50,69
24 RITTER Martina (DROPS) 0:01:55,87
25 BUIJSMAN Nina (ParkHotel Valkenburg – Destil Cyclingteam) 0:01:55,93
26 ALBRECHT Lex (TIBCO-Silicon Valley Bank) 0:02:00,51
27 JACKSON Alison (Be Pink Cogeas) 0:02:01,11
28 SOET Aafke (ParkHotel Valkenburg – Destil Cyclingteam) 0:02:04,11
29 BANKS Elizabeth (TEAM STOREY RACING) 0:02:09,35
30 BUURMAN Eva (ParkHotel Valkenburg – Destil Cyclingteam) 0:02:09,49
31 HARRIS Elizabeth-Jayne (TEAM STOREY RACING) 0:02:10,31
32 HAMMES Kathrin (TIBCO-Silicon Valley Bank) 0:02:12,17
33 VALSECCHI Silvia (Be Pink Cogeas) 0:02:12,62
34 WALLE Brianna (TIBCO-Silicon Valley Bank) 0:02:13,27
35 NEYLAN Rachel (Nationalteam Australien (AUS)) 0:02:13,40
36 JONES Hayley (Team WNT PRO CYCLING) 0:02:16,52
37 SKALNIAK Agnieszka (Nationalteam Polen) 0:02:19,79
38 KASPER Romy (Nationalteam Deutschland) 0:02:25,18
39 DIERTRICH Jacqueline (Nationalteam Deutschland) 0:02:28,04
40 SCHNEIDER Skylar (Nationalteam USA) 0:02:30,49
41 BOOGAARD Maaike (Nationalteam Niederlande) 0:02:31,09
42 DE JONG Demi (ParkHotel Valkenburg – Destil Cyclingteam) 0:02:32,26
43 BROWN Grace (Nationalteam Australien (AUS)) 0:02:34,65
44 FISCHER Lisa (maxx-solar LINDIG women cycling team) 0:02:40,06
45 DREXELL CLOUTHIER Ingrid (TIBCO-Silicon Valley Bank) 0:02:42,59
46 PARKINSON Abby-Mae (DROPS) 0:02:43,20
47 MOE Ingrid (Nationalteam Norwegen) 0:02:45,43
48 LECHNER Corinna (BTC CITY LJUBLJANA) 0:02:47,21
49 NERLO Aurela (Nationalteam Polen) 0:02:49,89
50 MASSEY Laura (DROPS) 0:03:02,68
51 BORGLI Stine (Nationalteam Norwegen) 0:03:02,79
52 BATAGELJ Polona (BTC CITY LJUBLJANA) 0:03:03,78
53 LACH Marta (Nationalteam Polen) 0:03:08,45
54 PAUL Stefanie (Nationalteam Deutschland) 0:03:10,55
55 HOCKING Lisen (Nationalteam Australien (AUS)) 0:03:10,80
56 DE BOER Sophie (ParkHotel Valkenburg – Destil Cyclingteam) 0:03:12,40
57 LORVIK Ingrid (Nationalteam Norwegen) 0:03:19,00
58 THORVILSON Leah (CANYON//SRAM Racing) 0:03:19,31
59 PINTAR Uraa (BTC CITY LJUBLJANA) 0:03:21,37
60 ZANNER Beate (maxx-solar LINDIG women cycling team) 0:03:29,83
61 ARENSMAN Hannah (Nationalteam USA) 0:03:37,65
62 BOYLAN Lydia (Team WNT PRO CYCLING) 0:03:37,90
63 SANGUINETI Ilaria (Be Pink Cogeas) 0:03:38,45
64 GRINCZER Natalie (Team WNT PRO CYCLING) 0:03:46,29
65 MASON Chanel (TEAM STOREY RACING) 0:03:46,90
66 KLEIN Theres (maxx-solar LINDIG women cycling team) 0:03:48,30
67 HOOGBOOM Roos (Bizkaia Durango) 0:03:48,62
68 RADOTIC Mia (BTC CITY LJUBLJANA) 0:03:49,06
69 VAN VEEN Esther (ParkHotel Valkenburg – Destil Cyclingteam) 0:03:51,46
70 SCHIFF Carolin (maxx-solar LINDIG women cycling team) 0:03:53,65
71 MALSEED Shannon (Nationalteam Australien (AUS)) 0:03:56,11
72 WESSELHOEFT Benita (d.velop – cycle cafe ladies) 0:03:56,21
73 LLAMAS Lorena (Bizkaia Durango) 0:04:11,89
74 DIETMANN Carolin (d.velop – cycle cafe ladies) 0:04:15,65
75 SPOOR Winanda (Nationalteam Niederlande) 0:04:20,75
76 LUST Bianca (d.velop – cycle cafe ladies) 0:04:27,06
77 RODIECK Wiebke (d.velop – cycle cafe ladies) 0:04:27,25
78 CRUMPTON Bethany (TEAM STOREY RACING) 0:04:29,87
79 PAYTON Hannah (DROPS) 0:04:38,28
80 MEDVEDOVA Tereza (Be Pink Cogeas) 0:04:41,14
81 ELVIN Gracie (Nationalteam Australien (AUS)) 0:04:53,32
82 DAHLE-FLESJA Gunn-Rita (maxx-solar LINDIG women cycling team) 0:04:54,19
83 JAMES Ffion (TEAM STOREY RACING) 0:04:59,61
84 OBERHOLZER Carla (Bizkaia Durango) 0:05:00,19
85 BECK Luisa (maxx-solar LINDIG women cycling team) 0:05:04,80
86 CARTER Rebecca (Team WNT PRO CYCLING) 0:05:09,39
87 PEREKITKO Karolina (Nationalteam Polen) 0:05:30,15
88 BADEGRUBER Anna (Team WNT PRO CYCLING) 0:05:30,58
89 BRUDERER Nicolle (TIBCO-Silicon Valley Bank) 0:05:37,47
90 HANSON Lauretta (UnitedHealthcare Pro Cycling) 0:05:38,25
91 KNOL Willeke (Nationalteam Niederlande) 0:05:44,25
92 STRICKER Anna Zita Maria (BTC CITY LJUBLJANA) 0:05:51,06
93 ERIKSEN Malin (Nationalteam Norwegen) 0:05:54,68
94 SHAMANOVA Tatiana (Be Pink Cogeas) 0:06:02,25
95 DUBAU Axelle (Bizkaia Durango) 0:06:19,31
96 HALL Lauren (UnitedHealthcare Pro Cycling) 0:07:41,76
DNS BRECK Holly (Nationalteam USA)

Klasyfikacja generalna po czwartym etapie:

1 BRENNAUER Lisa (CANYON//SRAM Racing) 10:17:04
2 VAN DIJK Ellen (Nationalteam Niederlande) 0:00:18
3 SIMMONDS Hayley (Team WNT PRO CYCLING) 0:00:26
4 WORRACK Trixi (CANYON//SRAM Racing) 0:00:44
5 WILES Taylor (UnitedHealthcare Pro Cycling) 0:00:56
6 ZABELINSKAYA Olga (Be Pink Cogeas) 0:01:13
7 KNETEMAN Roxane (Nationalteam Niederlande) 0:01:16
8 DUYCK Ann-Sophie (DROPS) 0:01:25
9 PIETERS Amy (Nationalteam Niederlande) 0:01:28
10 WINDER Ruth (UnitedHealthcare Pro Cycling) 0:01:37
11 PAWLOWSKA Katarzyna (Nationalteam Polen) 0:01:43
12 BUJAK Eugenia (BTC CITY LJUBLJANA) 0:02:00
13 ALBRECHT Lex (TIBCO-Silicon Valley Bank) 0:02:07
14 THOMAS Leah (Nationalteam USA) 0:02:17
15 WHITE Emma (Nationalteam USA) 0:02:19
16 LIPPERT Liane (Nationalteam Deutschland) 0:02:29
17 BUIJSMAN Nina (ParkHotel Valkenburg – Destil Cyclingteam) 0:02:31
18 CROMWELL Tiffany (CANYON//SRAM Racing) 0:02:33
19 RITTER Martina (DROPS) 0:02:36
20 KASPER Romy (Nationalteam Deutschland) 0:02:37
21 GARCIA Margarita Victoria (Bizkaia Durango) 0:02:38
22 KENNEDY Lucy (Nationalteam Australien (AUS)) 0:02:38
23 NEYLAN Rachel (Nationalteam Australien (AUS)) 0:02:42
24 BUURMAN Eva (ParkHotel Valkenburg – Destil Cyclingteam) 0:02:47
25 JACKSON Alison (Be Pink Cogeas) 0:02:47
26 HAMMES Kathrin (TIBCO-Silicon Valley Bank) 0:02:51
27 BANKS Elizabeth (TEAM STOREY RACING) 0:02:59
28 HALL Katherine (UnitedHealthcare Pro Cycling) 0:03:02
29 CHRISTIAN Anna (DROPS) 0:03:13
30 JONES Hayley (Team WNT PRO CYCLING) 0:03:21
31 SKALNIAK Agnieszka (Nationalteam Polen) 0:03:23
32 DE JONG Demi (ParkHotel Valkenburg – Destil Cyclingteam) 0:03:33
33 BATAGELJ Polona (BTC CITY LJUBLJANA) 0:03:43
34 SOET Aafke (ParkHotel Valkenburg – Destil Cyclingteam) 0:03:54
35 LACH Marta (Nationalteam Polen) 0:04:00
36 BORGLI Stine (Nationalteam Norwegen) 0:04:01
37 PARKINSON Abby-Mae (DROPS) 0:04:04
38 DIERTRICH Jacqueline (Nationalteam Deutschland) 0:04:08
39 PINTAR Uraa (BTC CITY LJUBLJANA) 0:04:12
40 MASSEY Laura (DROPS) 0:04:27
41 MALSEED Shannon (Nationalteam Australien (AUS)) 0:04:39
42 GRINCZER Natalie (Team WNT PRO CYCLING) 0:04:39
43 HOCKING Lisen (Nationalteam Australien (AUS)) 0:04:40
44 LORVIK Ingrid (Nationalteam Norwegen) 0:04:43
45 MOE Ingrid (Nationalteam Norwegen) 0:04:46
46 ZANNER Beate (maxx-solar LINDIG women cycling team) 0:04:51
47 NERLO Aurela (Nationalteam Polen) 0:05:07
48 SCHIFF Carolin (maxx-solar LINDIG women cycling team) 0:05:30
49 VAN VEEN Esther (ParkHotel Valkenburg – Destil Cyclingteam) 0:05:35
50 DREXELL CLOUTHIER Ingrid (TIBCO-Silicon Valley Bank) 0:05:55
51 LLAMAS Lorena (Bizkaia Durango) 0:06:19
52 DAHLE-FLESJA Gunn-Rita (maxx-solar LINDIG women cycling team) 0:06:26
53 PAYTON Hannah (DROPS) 0:06:38
54 STRICKER Anna Zita Maria (BTC CITY LJUBLJANA) 0:06:43
55 ELVIN Gracie (Nationalteam Australien (AUS)) 0:06:52
56 HOOGBOOM Roos (Bizkaia Durango) 0:07:25
57 STEPHENS Lauren (TIBCO-Silicon Valley Bank) 0:08:56
58 WALLE Brianna (TIBCO-Silicon Valley Bank) 0:09:13
59 LECHNER Corinna (BTC CITY LJUBLJANA) 0:09:44
60 BROWN Grace (Nationalteam Australien (AUS)) 0:10:21
61 DE BOER Sophie (ParkHotel Valkenburg – Destil Cyclingteam) 0:10:26
62 HARRIS Elizabeth-Jayne (TEAM STOREY RACING) 0:11:23
63 MASON Chanel (TEAM STOREY RACING) 0:11:31
64 DIETMANN Carolin (d.velop – cycle cafe ladies) 0:12:07
65 SANGUINETI Ilaria (Be Pink Cogeas) 0:13:04
66 PAUL Stefanie (Nationalteam Deutschland) 0:13:19
67 PEREKITKO Karolina (Nationalteam Polen) 0:13:26
68 BUCHANAN Rushlee (UnitedHealthcare Pro Cycling) 0:14:14
69 BOOGAARD Maaike (Nationalteam Niederlande) 0:14:56
70 RODIECK Wiebke (d.velop – cycle cafe ladies) 0:14:58
71 THORVILSON Leah (CANYON//SRAM Racing) 0:16:12
72 VALSECCHI Silvia (Be Pink Cogeas) 0:16:22
73 SCHNEIDER Skylar (Nationalteam USA) 0:16:27
74 KLEIN Theres (maxx-solar LINDIG women cycling team) 0:16:28
75 DUBAU Axelle (Bizkaia Durango) 0:16:31
76 FISCHER Lisa (maxx-solar LINDIG women cycling team) 0:17:04
77 SHAMANOVA Tatiana (Be Pink Cogeas) 0:17:07
78 WESSELHOEFT Benita (d.velop – cycle cafe ladies) 0:17:11
79 MEDVEDOVA Tereza (Be Pink Cogeas) 0:17:35
80 OBERHOLZER Carla (Bizkaia Durango) 0:18:08
81 HALL Lauren (UnitedHealthcare Pro Cycling) 0:18:14
82 ARENSMAN Hannah (Nationalteam USA) 0:18:20
83 KRÖGER Mieke (CANYON//SRAM Racing) 0:18:28
84 BECK Luisa (maxx-solar LINDIG women cycling team) 0:18:40
85 LUST Bianca (d.velop – cycle cafe ladies) 0:18:56
86 RADOTIC Mia (BTC CITY LJUBLJANA) 0:19:13
87 JAMES Ffion (TEAM STOREY RACING) 0:19:30
88 CRUMPTON Bethany (TEAM STOREY RACING) 0:19:58
89 BOYLAN Lydia (Team WNT PRO CYCLING) 0:20:14
90 BRUDERER Nicolle (TIBCO-Silicon Valley Bank) 0:21:26
91 KNOL Willeke (Nationalteam Niederlande) 0:22:07
92 HANSON Lauretta (UnitedHealthcare Pro Cycling) 0:23:42
93 CARTER Rebecca (Team WNT PRO CYCLING) 0:25:04
94 SPOOR Winanda (Nationalteam Niederlande) 0:27:51
95 BADEGRUBER Anna (Team WNT PRO CYCLING) 0:30:46
96 ERIKSEN Malin (Nationalteam Norwegen) 0:47:20