Direct Energie

Simon Sellier i Axel Journiaux od nowego sezonu w Direct Energie. Od sierpnia do ekipy dołączy także trzech stażystów.

Francuska drużyna Direct Energie poinformowała o dwóch nowych zawodnikach, którzy dołączą od sezonu 2018:

Axel Journiaux – już jako junior zdobywał medale mistrzostw kraju. W tym sezonie wygrał klasyfikację punktową Ronde de l’Isard, a także triumfował na jednym z etapów Grand Prix Priessnitz spa, czyli Wyścigu Pokoju orlików.

Simon Sellier – 22. letni zawodnik zajął piąte miejsce w Tour du Maroc. Na swoim koncie ma także czwarte miejsce na prestiżowym wyścigu dla orlików – Gent-Wevelgem/Kattekoers-Ieper.

Od 1. sierpnia staż w drużynie Jean-René Bernaudeau rozpoczną:

Mathieu Burgaudeau – 18. letni junior to bardzo szybki zawodnik, który wygrał klasyfikację młodzieżową w Tour de Gironde Cycliste International. Triumfował także na dwóch etapach Ain’Ternational-Rhône Alpes-Valromey Tour. Na Kuurne-Brussel-Kuurne Juniors zajął miejsce tuż za podium.

Florian Maitre – 20. latek to wszechstronny kolarz. Na swoim koncie ma drugie miejsce w klasyfikacji młodzieżowej Tour de Normandie. Przegrał tylko ze świetnie zapowiadającym się Holendrem Pascalem Eenkhoornem.

Clément Orceau – 22. letni kolarz na dość egzotycznym wyścigu Tour de Côte d’Ivoire-Tour de la Réconciliation w 2015 roku wygrał dwa etapy. Sezon 2017 to przede wszystkim wygrana na sprinterskim etapie Tour de Normandie.