fot. Cyklo / Ivo Ledwożyw

Niemal 400 zawodników stanęło na starcie 3. edycji Cyklu wyścigów szosowych organizowanych przez Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe. Tym razem miejscem rywalizacji była Gmina Linia, a start i meta zlokalizowana w miejscowości Strzepcz.

Prognozy pogody sprawdziły się i mieliśmy tego dnia piękną, słoneczną i (co uatrakcyjniło rywalizację) wietrzną pogodę. Całość dopełniły asfalty bardzo dobrej jakości połączenie ścigania oraz Festynu Powitanie Lata organizowanego przez Gminny Dom Kultury w Linii. Uczestnicy rywalizowali na dystansie 48km (3 pętle do pokonania) lub 80km (5 pętli do pokonania), z czego na każdym okrążeniu były 3 podjazdy.

Rywalizacja na małej pętli była już od początku bardzo szybka i dynamiczna, a na pierwszym podjeździe odskoczył Tomasz Marzec ze Słupska (DOKTORBAJK SŁUPSK), który regularnie powiększał przewagę i samotnie po pięknej solowej jeździe przeciął linię mety.

Z ponad minutową przewagą większą, kilkudziesięcioosobową grupę przyprowadził Artur Szarycz (BCM NOWATEX ZIEMIA DARŁOWSKA), a 3miejsce OPEN zajął: Łukasz Janic (STC STARGARD).

Scenariusz wyścigu na 80km przebiegał podobnie, z tą różnicą, że praktycznie już od startu uciekało 2 zawodników, którzy zdołali dowieźć minutową przewagę do mety, a wygrał utytułowany zawodnik Wojciech Ziółkowski (NTS NEXELO JF DUET), który na kilka kilometrów przed metą zostawił towarzysza ucieczki Daniela Majkowskiego ((FTI RACING TEAM)  i samotnie minął linię mety. Trzecie miejsce wygrywając finisz z grupy zdobył Artur Korc (OPONEO.PL).

Cieszy nas bardzo frekwencja w Strzepczu, który nigdy nie gościł w naszym kalendarzu imprez. Już dzisiaj wiemy, że bardzo chcielibyśmy zorganizować tutaj imprezę w sezonie 2018, przepiękna, niełatwa trasa z bardzo dobrej jakości asfaltami to raz, lokalizacja startu i mety to dwa, a współpraca z Gminą Linia to sama przyjemność.

Nie kończymy jeszcze tego sezonu i być może do października pojawią się 2 nowe pozycje, które wstępnie nie były zaplanowane. To wszystko dzięki dużym zainteresowaniem, jakie cieszą się nasze imprezy, dostajemy wiele zapytań i miłych maili / wiadomości już o nasz kolejny sezon. Wystarczy spojrzeć na listy startowe po wyścigu w Strzepczu, gdzie gościliśmy zawodników z: Giżycka, Olsztyna, Warszawy, Bydgoszczy, Szczecina, regularnie odwiedza nas niezwykle zwarta i barwna ekipa z STC Stargard, a imprezę w Strzepczu można śmiało określić jako międzynarodową, ponieważ startowało w niej kilku zawodników z Kaliningradu i Litwy, którzy przyjechali specjalnie na ściganie do nas. Nasz zamysł organizacji jest od początku pracy taki sam, mianowicie pokazać i wykorzystać piękny potencjał Pomorza, które naszym zdaniem idealnie nadaje się do kolarstwa zarówno szosowego, jak i MTB

– Bartek Glaas

Dystans 48km

Kobiety

1.       Agnieszka Kubik                                              BCT TEAM GDYNIA

2.       Victoria Bolshakova                                       KALININGRAD, RUSSIA

3.       Dorota Pikuła-Konieczka                             LUKS OLIMP JEŻEWO K2 ŚWIECIE

Mężczyźni

1.       Tomasz Marzec                                       DOKTORBAJK SŁUPSK

2.       Artur Szarycz                                            BCM NOWATEX ZIEMIA DARŁOWSKA

3.       Łukasz Janic                                              STC STARGARD

Dystans 80km

Kobiety

1.       Agata Sobota                                                   FTI RACING TEAM

2.       Magdalena Kowalczyk                                 FTI RACING TEAM

3.       Beata Stankiewicz                                          TEAM MUSTANG PASŁĘK

Mężczyźni

1.       Wojciech Ziółkowski                                     NTS NEXELO JF DUET

2.       Daniel Majkowski                                          FTI RACING TEAM

3.       Artur Korc                                                         OPONEO.PL

Szczegółowe wyniki tutaj:

https://elektronicznezapisy.pl/event/1284/results.html

informacja prasowa