Aqua Blue Sport

Stefan Denifl (Aqua Blue Sport) triumfował w 69. edycji Int. Österreich-Rundfahrt – Tour of Austria. Na ostatnim etapie zwyciężył Clément Venturini (Cofidis).

Wyścig Dookoła Austrii kończył się dzisiaj etapem z St. Johann – Alpenbdorf do Wels i liczył 204 kilometry. Po drodze były aż trzy trudne podjazdy i można się było spodziewać, że Stefan Denifl (Aqua Blue Sport) nie będzie miał łatwiej przeprawy w utrzymaniu koszulki lidera.

Od samego początku mieliśmy wiele ataków. Swoich sił próbowali między innymi: Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice), Tom Jelte Slagter (Cannondale Drapac) czy Rémy Di Grégorio (Delko Marseille Provence KTM). Jednak w połowie dystansu na czele kręcił cały peleton.

Mocne tempo i podjazdy spowodowały, że wszystko podzieliło się na kilka mniejszych grupek. Na czele kręciło około 80. kolarzy, wśród których był lider Stefan Denifl (Aqua Blue Sport). Na dwóch lotnych premiach świetnie finiszował Felix Grossschartner (CCC Sprandi Polkowice), który odrobił pięć sekund w generalce.

Zgodnie z oczekiwaniami doszło do sprintu z większej grupy. Najszybszy okazał się Clément Venturini (Cofidis), który na kresce pokonał Sepa Vanmarcke (Cannondale Drapac) i Pima Ligtharta (Roompot – Nederlandse Loterij).

W generalce zwyciężył Stefan Denifl (Aqua Blue Sport), a Felix Grossschartner ostatecznie zajął czwarte miejsce, tracąc do podium tylko jedną sekundę!

Wyniki ostatniego etapu:

1 Clément Venturini (Fra) Cofidis Solutions Crédits 4:29:21
2 Sep Vanmarcke (Bel) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:00
3 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 0:00:00
4 Pim Ligthart (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:00
5 Ivan Savitckii (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
6 Davide Ballerini (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:00:00
7 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team 0:00:00
8 Gian Friesecke (SUI) Team Vorarlberg 0:00:00
9 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy 0:00:00
10 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
11 Jenthe Biermans (Bel) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
12 Yannick Martinez (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
13 Péter Kusztor (Hun) Amplatz – BMC 0:00:00
14 Christian Mager (GER) Hrinkow Advarics Cycleang 0:00:00
15 Dennis Van Winden (Ned) Israel Cycling Academy 0:00:00
16 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team 0:00:00
17 Simone Velasco (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:00:00
18 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:00:00
19 Angel Madrazo Ruiz (Esp) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
20 Delio Fernandez Cruz (Esp) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
21 Stefan Denifl (AUT) Aqua Blue Sport 0:00:00
22 Felix Großschartner (AUT) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
23 Martijn Tusveld (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:00
24 Giulio Ciccone (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:00:00
25 Anthony Perez (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
26 Aleksei Rybalkin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
27 Hermann Pernsteiner (AUT) Amplatz – BMC 0:00:00
28 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 0:00:00
29 Daniel Geismayr (AUT) Team Vorarlberg 0:00:00
30 Ben O’Connor (Aus) Team Dimension Data 0:00:00
31 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
32 Patrick Schelling (SUI) Team Vorarlberg 0:00:00
33 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
34 Rein Taaramäe (Est) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
35 Clemens Fankhauser (AUT) Tirol Cycling Team 0:00:00
36 Artem Nych (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:16
37 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:17
38 Jakub Kaczmarek (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:17
39 William Clarke (Aus) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:17
40 Riccardo Zoidl (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:00:20
41 Sebastian Baldauf (GER) Team Vorarlberg 0:00:20
42 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport 0:00:20
43 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team 0:00:20
44 Leszek Plucinski (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:31
45 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:31
46 Pieter Weening (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:31
47 Stephan Rabitsch (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:00:36
48 Yoann Bagot (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:36
49 Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:39
50 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:39
51 Markus Eibegger (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:00:39
52 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:00:39
53 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:39
54 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:01:06
55 Reinier Honig (Ned) Team Vorarlberg 0:01:21
56 Mekseb Debesay (Eri) Team Dimension Data 0:02:01
57 Sebastian Schönberger (AUT) Tirol Cycling Team 0:00:00
58 Tom Scully (NZl) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:03:36
59 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 0:00:00
60 Daniel Teklehaimanot (Eri) Team Dimension Data 0:00:00
61 Rémy Di Grégorio (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:05:06
62 Hamish Schreurs (NZl) Israel Cycling Academy 0:05:06
63 Dorian Godon (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:06:21
64 Ángel Vicioso Arcos (Esp) Team Katusha – Alpecin 0:06:21
65 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:06:45
66 Elia Viviani (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:11:01
67 Manuel Belletti (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:11:01
68 Vincenzo Albanese (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:11:01
69 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team 0:11:01
70 Michal Paluta (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:11:01
71 Marcin Mrozek (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:11:01
72 Daniel Lehner (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:11:01
73 Marcel Neuhauser (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:11:01
74 Truls Korsæth (Nor) Astana Pro Team 0:11:01
75 Marco Mathis (GER) Team Katusha – Alpecin 0:11:01
76 Loïc Chetout (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:11:01
77 Rok Korošec (Slo) Amplatz – BMC 0:11:01
78 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport 0:11:01
79 Kristijan Koren (Slo) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:11:01
80 Alex Howes (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:11:01
81 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi – Polkowice 0:11:01
82 Maximilian Hammerle (AUT) Team Vorarlberg 0:11:01
83 Ryan Mullen (Irl) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:11:01
84 Timon Loderer (GER) WSA – Greenlife 0:11:01
85 Matej Mugerli (Slo) Amplatz – BMC 0:11:01
86 Marek Canecky (Svk) Amplatz – BMC 0:11:01
87 Igor Anton Hernandez (Esp) Team Dimension Data 0:11:01
88 Daniel Diaz (Arg) Delko – Marseille Provence KTM 0:11:01
89 Johann Van Zyl (RSA) Team Dimension Data 0:11:01
90 Jodok Salzmann (AUT) WSA – Greenlife 0:11:01
91 Dennis Paulus (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:11:01
92 Andreas Hofer (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:11:01
93 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:11:01
94 Gatis Smukulis (Lat) Delko – Marseille Provence KTM 0:11:01
95 Thierry Hupond (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:11:01
96 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:11:01
97 Filippo Fortin (Ita) Tirol Cycling Team 0:11:01
98 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy 0:11:01
99 Roy Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy 0:11:01
100 Stefan Pöll (AUT) WSA – Greenlife 0:11:01
101 Patrick Gamper (AUT) Tirol Cycling Team 0:11:01
102 Lukas Meiler (GER) Team Vorarlberg 0:11:01
103 Fabian Lienhard (SUI) Team Vorarlberg 0:11:01
104 Matthias Krizek (AUT) Tirol Cycling Team 0:11:01
105 Thomas Umhaller (AUT) Amplatz – BMC 0:11:01
106 José Manuel Díaz (Esp) Israel Cycling Academy 0:11:01
107 Andrea Vendrame (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:11:01
108 Enrico Salvador (Ita) Tirol Cycling Team 0:11:01
109 Hans-Jörg Leopold (AUT) WSA – Greenlife 0:11:01
110 Florian Bissinger (GER) WSA – Greenlife 0:11:01
111 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport 0:11:01
112 Marco Friedrich (AUT) WSA – Greenlife 0:11:01
113 Andreas Graf (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:11:01
114 Dominik Hrinkow (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:11:01
115 Jason Lowndes (Aus) Israel Cycling Academy 0:11:01
116 Calvin Watson (Aus) Aqua Blue Sport 0:11:01
117 Patrick Bosman (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:11:01
118 Benjamin Brkic (AUT) Tirol Cycling Team 0:11:01
119 Nils Friedl (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:11:01
DNF Jérôme Cousin (Fra) Cofidis Solutions Crédits
DNF Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 Stefan Denifl (AUT) Aqua Blue Sport 27:10:07
2 Delio Fernandez Cruz (Esp) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:37
3 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:00:59
4 Felix Großschartner (AUT) CCC Sprandi – Polkowice 0:01:00
5 Ben O’Connor (Aus) Team Dimension Data 0:01:08
6 Giulio Ciccone (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:02:06
7 Daniel Teklehaimanot (Eri) Team Dimension Data 0:02:21
8 Aleksei Rybalkin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:02:32
9 Angel Madrazo Ruiz (Esp) Delko – Marseille Provence KTM 0:02:46
10 Martijn Tusveld (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:02:50
11 Rein Taaramäe (Est) Team Katusha – Alpecin 0:02:56
12 Hermann Pernsteiner (AUT) Amplatz – BMC 0:03:43
13 Pieter Weening (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:03:50
14 Patrick Schelling (SUI) Team Vorarlberg 0:03:52
15 Riccardo Zoidl (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:04:43
16 Daniel Geismayr (AUT) Team Vorarlberg 0:05:31
17 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:05:49
18 Mekseb Debesay (Eri) Team Dimension Data 0:06:30
19 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:07:03
20 Artem Nych (Rus) Gazprom – RusVelo 0:08:13
21 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:11:28
22 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:12:18
23 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:12:24
24 Sebastian Baldauf (GER) Team Vorarlberg 0:13:26
25 Simone Velasco (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:14:18
26 Stephan Rabitsch (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:14:23
27 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 0:14:51
28 Anthony Perez (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:16:49
29 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:18:49
30 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 0:19:52
31 Rémy Di Grégorio (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:21:24
32 Clément Venturini (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:23:21
33 Christian Mager (GER) Hrinkow Advarics Cycleang 0:23:29
34 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport 0:24:05
35 Igor Anton Hernandez (Esp) Team Dimension Data 0:25:13
36 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 0:26:00
37 Leszek Plucinski (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:27:55
38 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:27:59
39 Ivan Savitckii (Rus) Gazprom – RusVelo 0:29:14
40 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha – Alpecin 0:29:36
41 Sep Vanmarcke (Bel) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:30:23
42 Gian Friesecke (SUI) Team Vorarlberg 0:31:42
43 Benjamin Brkic (AUT) Tirol Cycling Team 0:32:18
44 Jakub Kaczmarek (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:33:16
45 Clemens Fankhauser (AUT) Tirol Cycling Team 0:34:37
46 Patrick Bosman (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:35:47
47 Florian Bissinger (GER) WSA – Greenlife 0:35:54
48 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy 0:38:41
49 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:39:23
50 Dennis Van Winden (Ned) Israel Cycling Academy 0:39:47
51 Jenthe Biermans (Bel) Team Katusha – Alpecin 0:40:21
52 Markus Eibegger (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:41:26
53 Marek Canecky (Svk) Amplatz – BMC 0:41:43
54 Matthias Krizek (AUT) Tirol Cycling Team 0:41:43
55 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team 0:42:17
56 Alex Howes (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:42:38
57 Sebastian Schönberger (AUT) Tirol Cycling Team 0:44:15
58 Andrea Vendrame (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:44:28
59 Pim Ligthart (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:44:35
60 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team 0:45:18
61 Yannick Martinez (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:45:43
62 Daniel Lehner (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:45:47
63 William Clarke (Aus) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:46:11
64 Calvin Watson (Aus) Aqua Blue Sport 0:46:13
65 José Manuel Díaz (Esp) Israel Cycling Academy 0:46:15
66 Yoann Bagot (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:48:06
67 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:50:00
68 Fabian Lienhard (SUI) Team Vorarlberg 0:50:09
69 Tom Scully (NZl) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:50:11
70 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:51:05
71 Kristijan Koren (Slo) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:51:06
72 Dorian Godon (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:51:08
73 Davide Ballerini (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:51:17
74 Péter Kusztor (Hun) Amplatz – BMC 0:51:36
75 Manuel Belletti (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:52:26
76 Reinier Honig (Ned) Team Vorarlberg 0:52:48
77 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team 0:52:57
78 Hamish Schreurs (NZl) Israel Cycling Academy 0:53:30
79 Johann Van Zyl (RSA) Team Dimension Data 0:53:53
80 Matej Mugerli (Slo) Amplatz – BMC 0:54:26
81 Gatis Smukulis (Lat) Delko – Marseille Provence KTM 0:54:26
82 Dennis Paulus (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:56:21
83 Jodok Salzmann (AUT) WSA – Greenlife 0:56:24
84 Loïc Chetout (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:56:59
85 Hans-Jörg Leopold (AUT) WSA – Greenlife 0:57:02
86 Thierry Hupond (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:57:24
87 Filippo Fortin (Ita) Tirol Cycling Team 0:57:41
88 Timon Loderer (GER) WSA – Greenlife 0:58:09
89 Daniel Diaz (Arg) Delko – Marseille Provence KTM 1:00:25
90 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi – Polkowice 1:01:33
91 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy 1:02:15
92 Enrico Salvador (Ita) Tirol Cycling Team 1:03:01
93 Ryan Mullen (Irl) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 1:03:31
94 Elia Viviani (Ita) Nationalmannschaft Italien 1:05:18
95 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 1:05:48
96 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport 1:05:58
97 Rok Korošec (Slo) Amplatz – BMC 1:07:02
98 Maximilian Hammerle (AUT) Team Vorarlberg 1:07:33
99 Ángel Vicioso Arcos (Esp) Team Katusha – Alpecin 1:07:57
100 Jason Lowndes (Aus) Israel Cycling Academy 1:10:00
101 Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 1:10:49
102 Andreas Graf (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 1:11:12
103 Truls Korsæth (Nor) Astana Pro Team 1:11:18
104 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team 1:11:22
105 Marcin Mrozek (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 1:11:27
106 Marcel Neuhauser (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 1:12:08
107 Vincenzo Albanese (Ita) Nationalmannschaft Italien 1:13:04
108 Stefan Pöll (AUT) WSA – Greenlife 1:13:30
109 Andreas Hofer (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 1:14:28
110 Roy Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy 1:16:19
111 Marco Friedrich (AUT) WSA – Greenlife 1:17:52
112 Marco Mathis (GER) Team Katusha – Alpecin 1:18:28
113 Lukas Meiler (GER) Team Vorarlberg 1:18:34
114 Dominik Hrinkow (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 1:18:56
115 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport 1:19:37
116 Thomas Umhaller (AUT) Amplatz – BMC 1:20:40
117 Patrick Gamper (AUT) Tirol Cycling Team 1:21:56
118 Michal Paluta (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 1:25:35
119 Nils Friedl (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 1:37:12