Kolarz Dimension Data był najlepszy na kolejnym, górskim etapie wyścigu w Austrii po kilku atakach. Liderem pozostał Stefan Denifl (Aqua Blue Sport). Kolejny dobry występ zaliczył Felix Grosschartner (CCC Sprandi Polkowice).
Po wczorajszym finiszu na szczycie wygranym przez Miguela Angela Lopeza (Astana) kolarze nie mogli liczyć na odpoczynek. W piątek do pokonania było 212.5km z łącznym przewyższeniem 3258m. Już 40km po starcie czekał szczyt Felbertauern (14km ze średnim nachyleniem 6.4%), a w drugiej części straszyły Hochtor (17.4km, 8.3%) i Fuscher Thorl (1.9km, 8.4%). W kierunku mety prowadziły niebezpieczne zjazdy i w miarę płaski odcinek, chociaż przed „kreską” pojawiała się jeszcze krótka wspinaczka.
Pierwsza ucieczka pojawiła się dopiero za szczytem pierwszej premii górskiej. Ostatecznie na zjazdach czołówkę stworzyli Tom Jelte Slagter (Cannondale), Ben O’Connor (Dimension Data), Anthony Perez (Cofidis), Peter Weening (Roompot) i Riccardo Zoidl (Felbermayr). Piątka uzyskała niecałe trzy minuty przewagi nad bardzo poszatkowanym peletonem.
Na najtrudniejszym podjeździe dnia O’Connor, Weening i Zoidl zostawili Slagtera i Pereza i we trzech ruszyli ku szczytowi. Za ich plecami w głównej grupie pojawiało się sporo prób ataków, które miały zmęczyć lidera wyścigu, Stefana Denifla (Aqua Blue Sport). Tam też do uciekinierów zdołał przeskoczyć Miguel Angel Lopez (Astana). W pogoń za groźnym rywalem rzucił się Denifl, ale samotna jazda nie była najlepszym rozwiązaniem i lider szybko został złapany przez 10-osobową grupę z Felixem Grosschartnerem (CCC Sprandi Polkowice).
Jeszcze na zjazdach grupy się zjechały, ale sytuacja nie była spokojna. Po kilku próbach 20km przed metą ponownie oderwali się O’Connor i Zoidl. Para szybko uzyskała sporą przewagę prawie dwóch minut i zgodnie pracowała na etapowy sukces. Kontratak kilka kilometrów przed metą przeprowadził Weening.
600m przed metą na długi finisz zdecydował się O’Connor. Taktyka zdała egzamin – zmęczony Zoidl nie był w stanie utrzymać się na kole rywala i kolarz Dimension Data cieszył się z pięknego sukcesu. Reprezentant gospodarzy był drugi, a Weening trzeci. Na piątej lokacie finiszował lider CCC Sprandi Polkowice, Felix Grosschartner (1:43 straty). Grupa lidera straciła 2 minuty.
1 | 54 | AUS | O’CONNOR Ben | TEAM DIMENSION DATA | 5:35:34 | |
2 | 138 | AUT | ZOIDL Riccardo | TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS | 5:35:45 | +00:00:11 |
3 | 78 | NED | WEENING Pieter | ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ | 5:37:14 | +00:01:40 |
4 | 14 | ITA | CICCONE Giulio | Nazionale Italiana | 5:37:20 | +00:01:46 |
5 | 1 | AUT | GROßSCHARTNER Felix | CCC Sprandi Polkowice | 5:37:20 | +00:01:46 |
6 | 84 | ESP | FERNANDEZ CRUZ Delio | DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM | 5:37:32 | +00:01:58 |
7 | 168 | SUI | SCHELLING Patrick | Team Vorarlberg | 5:37:32 | +00:01:58 |
8 | 52 | ERI | DEBESAY Mekseb | TEAM DIMENSION DATA | 5:37:32 | +00:01:58 |
9 | 74 | NED | TUSVELD Martijn | ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ | 5:37:36 | +00:02:02 |
10 | 102 | AUT | DENIFL Stefan | AQUA BLUE SPORT | 5:37:36 | +00:02:02 |
11 | 128 | AUT | PERNSTEINER Hermann | Amplatz – BMC | 5:37:36 | +00:02:02 |
12 | 56 | ERI | TEKLEHAIMANOT Daniel | TEAM DIMENSION DATA | 5:37:36 | +00:02:02 |
13 | 97 | RUS | RYBALKIN Aleksei | Gazprom – Rusvelo | 5:37:36 | +00:02:02 |
14 | 86 | ESP | MADRAZO RUIZ Angel | DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM | 5:37:39 | +00:02:05 |
15 | 44 | COL | LOPEZ MORENO Miguel Angel | ASTANA PRO TEAM | 5:37:39 | +00:02:05 |
16 | 163 | AUT | GEISMAYR Daniel | Team Vorarlberg | 5:38:55 | +00:03:21 |
17 | 171 | GER | BISSINGER Florian | WSA – GREENLIFE | 5:39:31 | +00:03:57 |
18 | 75 | NED | VAN DER LIJKE Nick | ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ | 5:39:31 | +00:03:57 |
19 | 16 | ITA | VELASCO Simone | Nazionale Italiana | 5:39:31 | +00:03:57 |
20 | 26 | EST | TAARAMÄE Rein | Team Katusha Alpecin | 5:39:31 | +00:03:57 |
21 | 66 | FRA | LE TURNIER Mathias | COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS | 5:39:31 | +00:03:57 |
22 | 94 | RUS | NYCH Artem | Gazprom – Rusvelo | 5:39:39 | +00:04:05 |
23 | 28 | RUS | ZAKARIN Ilnur | Team Katusha Alpecin | 5:40:00 | +00:04:26 |
24 | 91 | RUS | FIRSANOV Sergey | Gazprom – Rusvelo | 5:40:18 | +00:04:44 |
25 | 23 | RUS | KOCHETKOV Pavel | Team Katusha Alpecin | 5:41:05 | +00:05:31 |
26 | 57 | RSA | THOMSON Jay Robert | TEAM DIMENSION DATA | 5:46:23 | +00:10:49 |
27 | 67 | FRA | PEREZ Anthony | COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS | 5:46:23 | +00:10:49 |
28 | 113 | ESP | DÍAZ José Manuel | ISRAEL CYCLING ACADEMY | 5:46:23 | +00:10:49 |
29 | 161 | GER | BALDAUF Sebastian | Team Vorarlberg | 5:46:23 | +00:10:49 |
30 | 8 | SLO | TRATNIK Jan | CCC Sprandi Polkowice | 5:46:23 | +00:10:49 |
31 | 36 | NED | SLAGTER Tom-Jelte | Cannondale Drapac Professional Cycling T | 5:46:23 | +00:10:49 |
32 | 51 | ESP | ANTON HERNANDEZ Igor | TEAM DIMENSION DATA | 5:46:23 | +00:10:49 |
33 | 47 | KAZ | STALNOV Nikita | ASTANA PRO TEAM | 5:46:23 | +00:10:49 |
34 | 82 | FRA | DI GREGORIO Remy | DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM | 5:46:23 | +00:10:49 |
35 | 141 | AUT | BOSMAN Patrick | HRINKOW ADVARICS CYCLEANG | 5:46:23 | +00:10:49 |
36 | 131 | AUT | EIBEGGER Markus | TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS | 5:46:23 | +00:10:49 |
37 | 133 | AUT | LEHNER Daniel | TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS | 5:46:23 | +00:10:49 |
38 | 135 | AUT | RABITSCH Stephan | TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS | 5:46:23 | +00:10:49 |
39 | 107 | GBR | PEARSON Daniel | AQUA BLUE SPORT | 5:49:08 | +00:13:34 |
40 | 158 | AUT | SCHÖNBERGER Sebastian | Tirol Cycling Team | 5:53:52 | +00:18:18 |
41 | 152 | AUT | FANKHAUSER Clemens | Tirol Cycling Team | 5:54:14 | +00:18:40 |
42 | 174 | AUT | LEOPOLD Hans-Jörg | WSA – GREENLIFE | 5:54:14 | +00:18:40 |
43 | 157 | ITA | SALVADOR Enrico | Tirol Cycling Team | 5:54:14 | +00:18:40 |
44 | 148 | AUT | PAULUS Dennis | HRINKOW ADVARICS CYCLEANG | 5:54:14 | +00:18:40 |
45 | 134 | AUT | NEUHAUSER Marcel | TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS | 5:54:14 | +00:18:40 |
46 | 38 | USA | HOWES Alex | Cannondale Drapac Professional Cycling T | 5:54:14 | +00:18:40 |
47 | 48 | KAZ | ZAKHAROV Artyom | ASTANA PRO TEAM | 5:54:14 | +00:18:40 |
48 | 126 | SLO | MUGERLI Matej | Amplatz – BMC | 5:54:14 | +00:18:40 |
49 | 122 | SVK | CANECKY Marek | Amplatz – BMC | 5:54:14 | +00:18:40 |
50 | 151 | AUT | BRKIC Benjamin | Tirol Cycling Team | 5:54:14 | +00:18:40 |
51 | 2 | POL | KACZMAREK Jakub | CCC Sprandi Polkowice | 5:54:14 | +00:18:40 |
52 | 72 | NED | LIGTHART Pim | ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ | 5:54:14 | +00:18:40 |
53 | 63 | FRA | COUSIN Jerome | COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS | 5:54:14 | +00:18:40 |
54 | 68 | FRA | VENTURINI Clement | COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS | 5:54:14 | +00:18:40 |
55 | 175 | GER | LODERER Timon | WSA – GREENLIFE | 5:55:25 | +00:19:51 |
56 | 162 | SUI | FRIESECKE Gian | Team Vorarlberg | 5:55:25 | +00:19:51 |
57 | 21 | BEL | BIERMANS Jenthe | Team Katusha Alpecin | 5:55:25 | +00:19:51 |
58 | 37 | BEL | VANMARCKE Sep | Cannondale Drapac Professional Cycling T | 5:55:25 | +00:19:51 |
59 | 3 | POL | MROZEK Marcin | CCC Sprandi Polkowice | 5:55:25 | +00:19:51 |
60 | 65 | FRA | GODON Dorian | COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS | 5:55:25 | +00:19:51 |
61 | 108 | AUS | WATSON Calvin | AQUA BLUE SPORT | 5:55:25 | +00:19:51 |
62 | 164 | NED | HONIG Reinier | Team Vorarlberg | 5:55:25 | +00:19:51 |
63 | 53 | RSA | GIBBONS Ryan | TEAM DIMENSION DATA | 5:55:25 | +00:19:51 |
64 | 95 | RUS | OVECHKIN Artem | Gazprom – Rusvelo | 5:55:25 | +00:19:51 |
65 | 155 | AUT | KRIZEK Matthias | Tirol Cycling Team | 5:55:25 | +00:19:51 |
66 | 153 | ITA | FORTIN Filippo | Tirol Cycling Team | 5:55:25 | +00:19:51 |
67 | 125 | HUN | KUSZTOR Péter | Amplatz – BMC | 5:55:25 | +00:19:51 |
68 | 32 | AUS | CLARKE William | Cannondale Drapac Professional Cycling T | 5:55:25 | +00:19:51 |
69 | 5 | POL | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 5:55:25 | +00:19:51 |
70 | 176 | AUT | PÖLL Stefan | WSA – GREENLIFE | 5:55:25 | +00:19:51 |
71 | 58 | RSA | VAN ZYL Johann | TEAM DIMENSION DATA | 5:55:25 | +00:19:51 |
72 | 77 | NED | VAN GINNEKEN Sjoerd | ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ | 5:55:25 | +00:19:51 |
73 | 33 | SLO | KOREN Kristijan | Cannondale Drapac Professional Cycling T | 5:55:25 | +00:19:51 |
74 | 85 | FRA | HUPOND Thierry | DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM | 5:55:25 | +00:19:51 |
75 | 83 | ARG | DIAZ Daniel | DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM | 5:55:25 | +00:19:51 |
76 | 6 | CZE | SCHLEGEL Michal | CCC Sprandi Polkowice | 5:55:25 | +00:19:51 |
77 | 144 | AUT | GRAF Andreas | HRINKOW ADVARICS CYCLEANG | 5:55:25 | +00:19:51 |
78 | 98 | RUS | SAVITCKII Ivan | Gazprom – Rusvelo | 5:55:25 | +00:19:51 |
79 | 147 | GER | MAGER Christian | HRINKOW ADVARICS CYCLEANG | 5:55:25 | +00:19:51 |
80 | 41 | BEL | DE VREESE Laurens | ASTANA PRO TEAM | 5:55:50 | +00:20:16 |
81 | 88 | LAT | SMUKULIS Gatis | DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM | 5:55:50 | +00:20:16 |
82 | 87 | FRA | MARTINEZ Yannick | DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM | 5:57:39 | +00:22:05 |
83 | 127 | AUT | UMHALLER Thomas | Amplatz – BMC | 6:02:19 | +00:26:45 |
84 | 172 | AUT | FRIEDRICH Marco | WSA – GREENLIFE | 6:02:19 | +00:26:45 |
85 | 11 | ITA | ALBANESE Vincenzo | Nazionale Italiana | 6:02:19 | +00:26:45 |
86 | 24 | GER | MATHIS Marco | Team Katusha Alpecin | 6:02:19 | +00:26:45 |
87 | 166 | SUI | LIENHARD Fabian | Team Vorarlberg | 6:02:19 | +00:26:45 |
88 | 167 | GER | MEILER Lukas | Team Vorarlberg | 6:02:19 | +00:26:45 |
89 | 13 | ITA | BELLETTI Manuel | Nazionale Italiana | 6:02:19 | +00:26:45 |
90 | 124 | SLO | KOROEC Rok | Amplatz – BMC | 6:02:19 | +00:26:45 |
91 | 12 | ITA | BALLERINI Davide | Nazionale Italiana | 6:02:19 | +00:26:45 |
92 | 42 | ITA | GATTO Oscar | ASTANA PRO TEAM | 6:02:19 | +00:26:45 |
93 | 115 | ISR | GOLDSTEIN Roy | ISRAEL CYCLING ACADEMY | 6:02:19 | +00:26:45 |
94 | 62 | FRA | CHETOUT Loic | COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS | 6:02:19 | +00:26:45 |
95 | 18 | ITA | VIVIANI Elia | Nazionale Italiana | 6:02:19 | +00:26:45 |
96 | 93 | RUS | NIKOLAEV Sergey | Gazprom – Rusvelo | 6:02:19 | +00:26:45 |
97 | 61 | FRA | BAGOT Yoann | COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS | 6:02:19 | +00:26:45 |
98 | 154 | AUT | GAMPER Patrick | Tirol Cycling Team | 6:02:19 | +00:26:45 |
99 | 34 | IRL | MULLEN Ryan | Cannondale Drapac Professional Cycling T | 6:02:19 | +00:26:45 |
100 | 112 | AUS | DEMPSTER Zakkari | ISRAEL CYCLING ACADEMY | 6:02:19 | +00:26:45 |
101 | 27 | ESP | VICIOSO ARCOS Ángel | Team Katusha Alpecin | 6:02:19 | +00:26:45 |
102 | 146 | AUT | HRINKOW Dominik | HRINKOW ADVARICS CYCLEANG | 6:02:19 | +00:26:45 |
103 | 73 | NED | RIESEBEEK Oscar | ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ | 6:02:19 | +00:26:45 |
104 | 177 | AUT | SALZMANN Jodok | WSA – GREENLIFE | 6:02:19 | +00:26:45 |
105 | 117 | CZE | TUREK Daniel | ISRAEL CYCLING ACADEMY | 6:02:19 | +00:26:45 |
106 | 118 | NED | VAN WINDEN Dennis | ISRAEL CYCLING ACADEMY | 6:02:19 | +00:26:45 |
107 | 111 | CAN | BOIVIN Guillaume | ISRAEL CYCLING ACADEMY | 6:02:19 | +00:26:45 |
108 | 35 | NZL | SCULLY Thomas | Cannondale Drapac Professional Cycling T | 6:02:19 | +00:26:45 |
109 | 105 | NED | KONING Peter | AQUA BLUE SPORT | 6:02:19 | +00:26:45 |
110 | 165 | AUT | HAMMERLE Maximilian | Team Vorarlberg | 6:02:19 | +00:26:45 |
111 | 103 | GBR | FENN Andrew | AQUA BLUE SPORT | 6:02:19 | +00:26:45 |
112 | 116 | NZL | SCHREURS Hamish | ISRAEL CYCLING ACADEMY | 6:02:19 | +00:26:45 |
113 | 22 | NOR | BYSTRØM Sven Erik | Team Katusha Alpecin | 6:02:19 | +00:26:45 |
114 | 43 | NOR | KORSÆTH Truls | ASTANA PRO TEAM | 6:02:19 | +00:26:45 |
115 | 17 | ITA | VENDRAME Andrea | Nazionale Italiana | 6:02:19 | +00:26:45 |
116 | 145 | AUT | HOFER Andreas | HRINKOW ADVARICS CYCLEANG | 6:02:19 | +00:26:45 |
117 | 114 | AUS | LOWNDES Jason | ISRAEL CYCLING ACADEMY | 6:02:19 | +00:26:45 |
118 | 45 | ITA | MINALI Riccardo | ASTANA PRO TEAM | 6:06:08 | +00:30:34 |
119 | 4 | POL | PALUTA Michal | CCC Sprandi Polkowice | 6:10:07 | +00:34:33 |
120 | 7 | POL | STOSZ Patryk | CCC Sprandi Polkowice | 6:10:07 | +00:34:33 |
121 | 142 | AUT | FRIEDL Nils | HRINKOW ADVARICS CYCLEANG | 6:10:07 | +00:34:33 |
156 | AUT | KUEN Maximilian | Tirol Cycling Team | |||
92 | RUS | FOLIFOROV Alexander | Gazprom – Rusvelo | |||
96 | RUS | PORSEV Alexander | Gazprom – Rusvelo | |||
101 | IRL | BRAMMEIER Matthew | AQUA BLUE SPORT | |||
173 | AUT | GRICK Matthias | WSA – GREENLIFE | |||
137 | AUT | SCHLEMMER Lukas | TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS | |||
143 | AUT | GAUGL Florian | HRINKOW ADVARICS CYCLEANG | |||
104 | GBR | CHRISTIAN Mark | AQUA BLUE SPORT | |||
136 | GER | SCHINNAGEL Johannes | TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS |
Klasyfikacja generalna:
1 | 102 | AUT | DENIFL Stefan | AQUA BLUE SPORT | 22:40:46 | |
2 | 84 | ESP | FERNANDEZ CRUZ Delio | DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM | 22:41:23 | + 00:00:37 |
3 | 44 | COL | LOPEZ MORENO Miguel Angel | ASTANA PRO TEAM | 22:41:45 | + 00:00:59 |
4 | 1 | AUT | GROßSCHARTNER Felix | CCC Sprandi Polkowice | 22:41:51 | + 00:01:05 |
5 | 54 | AUS | O’CONNOR Ben | TEAM DIMENSION DATA | 22:41:54 | + 00:01:08 |
6 | 14 | ITA | CICCONE Giulio | Nazionale Italiana | 22:42:52 | + 00:02:06 |
7 | 56 | ERI | TEKLEHAIMANOT Daniel | TEAM DIMENSION DATA | 22:43:07 | + 00:02:21 |
8 | 97 | RUS | RYBALKIN Aleksei | Gazprom – Rusvelo | 22:43:18 | + 00:02:32 |
9 | 86 | ESP | MADRAZO RUIZ Angel | DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM | 22:43:32 | + 00:02:46 |
10 | 74 | NED | TUSVELD Martijn | ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ | 22:43:36 | + 00:02:50 |
11 | 26 | EST | TAARAMÄE Rein | Team Katusha Alpecin | 22:43:42 | + 00:02:56 |
12 | 78 | NED | WEENING Pieter | ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ | 22:44:05 | + 00:03:19 |
13 | 128 | AUT | PERNSTEINER Hermann | Amplatz – BMC | 22:44:29 | + 00:03:43 |
14 | 168 | SUI | SCHELLING Patrick | Team Vorarlberg | 22:44:38 | + 00:03:52 |
15 | 138 | AUT | ZOIDL Riccardo | TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS | 22:45:09 | + 00:04:23 |
16 | 52 | ERI | DEBESAY Mekseb | TEAM DIMENSION DATA | 22:45:15 | + 00:04:29 |
17 | 163 | AUT | GEISMAYR Daniel | Team Vorarlberg | 22:46:17 | + 00:05:31 |
18 | 91 | RUS | FIRSANOV Sergey | Gazprom – Rusvelo | 22:46:35 | + 00:05:49 |
19 | 66 | FRA | LE TURNIER Mathias | COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS | 22:47:32 | + 00:06:46 |
20 | 94 | RUS | NYCH Artem | Gazprom – Rusvelo | 22:48:43 | + 00:07:57 |
21 | 23 | RUS | KOCHETKOV Pavel | Team Katusha Alpecin | 22:52:15 | + 00:11:29 |
22 | 28 | RUS | ZAKARIN Ilnur | Team Katusha Alpecin | 22:52:31 | + 00:11:45 |
23 | 75 | NED | VAN DER LIJKE Nick | ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ | 22:52:33 | + 00:11:47 |
24 | 161 | GER | BALDAUF Sebastian | Team Vorarlberg | 22:53:52 | + 00:13:06 |
25 | 135 | AUT | RABITSCH Stephan | TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS | 22:54:33 | + 00:13:47 |
26 | 51 | ESP | ANTON HERNANDEZ Igor | TEAM DIMENSION DATA | 22:54:58 | + 00:14:12 |
27 | 16 | ITA | VELASCO Simone | Nazionale Italiana | 22:55:04 | + 00:14:18 |
28 | 57 | RSA | THOMSON Jay Robert | TEAM DIMENSION DATA | 22:55:37 | + 00:14:51 |
29 | 82 | FRA | DI GREGORIO Remy | DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM | 22:57:07 | + 00:16:21 |
30 | 67 | FRA | PEREZ Anthony | COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS | 22:57:35 | + 00:16:49 |
31 | 36 | NED | SLAGTER Tom-Jelte | Cannondale Drapac Professional Cycling T | 22:58:56 | + 00:18:10 |
32 | 47 | KAZ | STALNOV Nikita | ASTANA PRO TEAM | 23:00:38 | + 00:19:52 |
33 | 151 | AUT | BRKIC Benjamin | Tirol Cycling Team | 23:02:03 | + 00:21:17 |
34 | 147 | GER | MAGER Christian | HRINKOW ADVARICS CYCLEANG | 23:04:15 | + 00:23:29 |
35 | 68 | FRA | VENTURINI Clement | COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS | 23:04:17 | + 00:23:31 |
36 | 107 | GBR | PEARSON Daniel | AQUA BLUE SPORT | 23:04:31 | + 00:23:45 |
37 | 141 | AUT | BOSMAN Patrick | HRINKOW ADVARICS CYCLEANG | 23:05:32 | + 00:24:46 |
38 | 171 | GER | BISSINGER Florian | WSA – GREENLIFE | 23:05:39 | + 00:24:53 |
39 | 53 | RSA | GIBBONS Ryan | TEAM DIMENSION DATA | 23:06:50 | + 00:26:04 |
40 | 6 | CZE | SCHLEGEL Michal | CCC Sprandi Polkowice | 23:08:06 | + 00:27:20 |
41 | 5 | POL | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 23:08:10 | + 00:27:24 |
42 | 77 | NED | VAN GINNEKEN Sjoerd | ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ | 23:09:08 | + 00:28:22 |
43 | 98 | RUS | SAVITCKII Ivan | Gazprom – Rusvelo | 23:10:00 | + 00:29:14 |
44 | 22 | NOR | BYSTRØM Sven Erik | Team Katusha Alpecin | 23:10:22 | + 00:29:36 |
45 | 37 | BEL | VANMARCKE Sep | Cannondale Drapac Professional Cycling T | 23:11:15 | + 00:30:29 |
46 | 122 | SVK | CANECKY Marek | Amplatz – BMC | 23:11:28 | + 00:30:42 |
47 | 155 | AUT | KRIZEK Matthias | Tirol Cycling Team | 23:11:28 | + 00:30:42 |
48 | 38 | USA | HOWES Alex | Cannondale Drapac Professional Cycling T | 23:12:23 | + 00:31:37 |
49 | 162 | SUI | FRIESECKE Gian | Team Vorarlberg | 23:12:28 | + 00:31:42 |
50 | 2 | POL | KACZMAREK Jakub | CCC Sprandi Polkowice | 23:13:45 | + 00:32:59 |
51 | 17 | ITA | VENDRAME Andrea | Nazionale Italiana | 23:14:13 | + 00:33:27 |
52 | 152 | AUT | FANKHAUSER Clemens | Tirol Cycling Team | 23:15:23 | + 00:34:37 |
53 | 133 | AUT | LEHNER Daniel | TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS | 23:15:32 | + 00:34:46 |
54 | 112 | AUS | DEMPSTER Zakkari | ISRAEL CYCLING ACADEMY | 23:15:40 | + 00:34:54 |
55 | 108 | AUS | WATSON Calvin | AQUA BLUE SPORT | 23:15:58 | + 00:35:12 |
56 | 113 | ESP | DÍAZ José Manuel | ISRAEL CYCLING ACADEMY | 23:16:00 | + 00:35:14 |
57 | 111 | CAN | BOIVIN Guillaume | ISRAEL CYCLING ACADEMY | 23:19:27 | + 00:38:41 |
58 | 166 | SUI | LIENHARD Fabian | Team Vorarlberg | 23:19:54 | + 00:39:08 |
59 | 118 | NED | VAN WINDEN Dennis | ISRAEL CYCLING ACADEMY | 23:20:33 | + 00:39:47 |
60 | 33 | SLO | KOREN Kristijan | Cannondale Drapac Professional Cycling T | 23:20:51 | + 00:40:05 |
61 | 21 | BEL | BIERMANS Jenthe | Team Katusha Alpecin | 23:21:07 | + 00:40:21 |
62 | 63 | FRA | COUSIN Jerome | COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS | 23:21:13 | + 00:40:27 |
63 | 131 | AUT | EIBEGGER Markus | TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS | 23:21:33 | + 00:40:47 |
64 | 13 | ITA | BELLETTI Manuel | Nazionale Italiana | 23:22:11 | + 00:41:25 |
65 | 42 | ITA | GATTO Oscar | ASTANA PRO TEAM | 23:23:03 | + 00:42:17 |
66 | 58 | RSA | VAN ZYL Johann | TEAM DIMENSION DATA | 23:23:38 | + 00:42:52 |
67 | 95 | RUS | OVECHKIN Artem | Gazprom – Rusvelo | 23:24:01 | + 00:43:15 |
68 | 126 | SLO | MUGERLI Matej | Amplatz – BMC | 23:24:11 | + 00:43:25 |
69 | 88 | LAT | SMUKULIS Gatis | DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM | 23:24:11 | + 00:43:25 |
70 | 158 | AUT | SCHÖNBERGER Sebastian | Tirol Cycling Team | 23:25:01 | + 00:44:15 |
71 | 72 | NED | LIGTHART Pim | ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ | 23:25:21 | + 00:44:35 |
72 | 65 | FRA | GODON Dorian | COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS | 23:25:33 | + 00:44:47 |
73 | 48 | KAZ | ZAKHAROV Artyom | ASTANA PRO TEAM | 23:25:47 | + 00:45:01 |
74 | 148 | AUT | PAULUS Dennis | HRINKOW ADVARICS CYCLEANG | 23:26:06 | + 00:45:20 |
75 | 177 | AUT | SALZMANN Jodok | WSA – GREENLIFE | 23:26:09 | + 00:45:23 |
76 | 87 | FRA | MARTINEZ Yannick | DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM | 23:26:29 | + 00:45:43 |
77 | 32 | AUS | CLARKE William | Cannondale Drapac Professional Cycling T | 23:26:40 | + 00:45:54 |
78 | 62 | FRA | CHETOUT Loic | COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS | 23:26:44 | + 00:45:58 |
79 | 174 | AUT | LEOPOLD Hans-Jörg | WSA – GREENLIFE | 23:26:47 | + 00:46:01 |
80 | 85 | FRA | HUPOND Thierry | DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM | 23:27:09 | + 00:46:23 |
81 | 35 | NZL | SCULLY Thomas | Cannondale Drapac Professional Cycling T | 23:27:21 | + 00:46:35 |
82 | 153 | ITA | FORTIN Filippo | Tirol Cycling Team | 23:27:26 | + 00:46:40 |
83 | 175 | GER | LODERER Timon | WSA – GREENLIFE | 23:27:54 | + 00:47:08 |
84 | 61 | FRA | BAGOT Yoann | COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS | 23:28:16 | + 00:47:30 |
85 | 116 | NZL | SCHREURS Hamish | ISRAEL CYCLING ACADEMY | 23:29:10 | + 00:48:24 |
86 | 83 | ARG | DIAZ Daniel | DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM | 23:30:10 | + 00:49:24 |
87 | 93 | RUS | NIKOLAEV Sergey | Gazprom – Rusvelo | 23:30:45 | + 00:49:59 |
88 | 8 | SLO | TRATNIK Jan | CCC Sprandi Polkowice | 23:31:18 | + 00:50:32 |
89 | 117 | CZE | TUREK Daniel | ISRAEL CYCLING ACADEMY | 23:32:00 | + 00:51:14 |
90 | 12 | ITA | BALLERINI Davide | Nazionale Italiana | 23:32:03 | + 00:51:17 |
91 | 164 | NED | HONIG Reinier | Team Vorarlberg | 23:32:15 | + 00:51:29 |
92 | 125 | HUN | KUSZTOR Péter | Amplatz – BMC | 23:32:24 | + 00:51:38 |
93 | 157 | ITA | SALVADOR Enrico | Tirol Cycling Team | 23:32:46 | + 00:52:00 |
94 | 34 | IRL | MULLEN Ryan | Cannondale Drapac Professional Cycling T | 23:33:16 | + 00:52:30 |
95 | 41 | BEL | DE VREESE Laurens | ASTANA PRO TEAM | 23:33:45 | + 00:52:59 |
96 | 18 | ITA | VIVIANI Elia | Nazionale Italiana | 23:35:03 | + 00:54:17 |
97 | 73 | NED | RIESEBEEK Oscar | ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ | 23:35:33 | + 00:54:47 |
98 | 103 | GBR | FENN Andrew | AQUA BLUE SPORT | 23:35:43 | + 00:54:57 |
99 | 124 | SLO | KOROEC Rok | Amplatz – BMC | 23:36:47 | + 00:56:01 |
100 | 165 | AUT | HAMMERLE Maximilian | Team Vorarlberg | 23:37:18 | + 00:56:32 |
101 | 114 | AUS | LOWNDES Jason | ISRAEL CYCLING ACADEMY | 23:39:45 | + 00:58:59 |
102 | 144 | AUT | GRAF Andreas | HRINKOW ADVARICS CYCLEANG | 23:40:57 | + 01:00:11 |
103 | 43 | NOR | KORSÆTH Truls | ASTANA PRO TEAM | 23:41:03 | + 01:00:17 |
104 | 45 | ITA | MINALI Riccardo | ASTANA PRO TEAM | 23:41:07 | + 01:00:21 |
105 | 3 | POL | MROZEK Marcin | CCC Sprandi Polkowice | 23:41:12 | + 01:00:26 |
106 | 134 | AUT | NEUHAUSER Marcel | TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS | 23:41:53 | + 01:01:07 |
107 | 27 | ESP | VICIOSO ARCOS Ángel | Team Katusha Alpecin | 23:42:22 | + 01:01:36 |
108 | 11 | ITA | ALBANESE Vincenzo | Nazionale Italiana | 23:42:49 | + 01:02:03 |
109 | 176 | AUT | PÖLL Stefan | WSA – GREENLIFE | 23:43:15 | + 01:02:29 |
110 | 145 | AUT | HOFER Andreas | HRINKOW ADVARICS CYCLEANG | 23:44:13 | + 01:03:27 |
111 | 115 | ISR | GOLDSTEIN Roy | ISRAEL CYCLING ACADEMY | 23:46:04 | + 01:05:18 |
112 | 172 | AUT | FRIEDRICH Marco | WSA – GREENLIFE | 23:47:37 | + 01:06:51 |
113 | 24 | GER | MATHIS Marco | Team Katusha Alpecin | 23:48:13 | + 01:07:27 |
114 | 167 | GER | MEILER Lukas | Team Vorarlberg | 23:48:19 | + 01:07:33 |
115 | 146 | AUT | HRINKOW Dominik | HRINKOW ADVARICS CYCLEANG | 23:48:41 | + 01:07:55 |
116 | 105 | NED | KONING Peter | AQUA BLUE SPORT | 23:49:22 | + 01:08:36 |
117 | 127 | AUT | UMHALLER Thomas | Amplatz – BMC | 23:50:25 | + 01:09:39 |
118 | 7 | POL | STOSZ Patryk | CCC Sprandi Polkowice | 23:50:56 | + 01:10:10 |
119 | 154 | AUT | GAMPER Patrick | Tirol Cycling Team | 23:51:41 | + 01:10:55 |
120 | 4 | POL | PALUTA Michal | CCC Sprandi Polkowice | 23:55:20 | + 01:14:34 |
121 | 142 | AUT | FRIEDL Nils | HRINKOW ADVARICS CYCLEANG | 24:06:57 | + 01:26:11 |