Michał Kapusta / naszosie.pl

Włoski kolarz wygrał dwukilometrowy prolog i został pierwszym liderem rumuńskiego wyścigu. Dobrze spisali się zawodnicy CCC Sprandi Polkowice.

Na rozpoczęcie rywalizacji w Sibiu Cycling Tour kolarze mieli do pokonania 2300m. Trasa była bardzo kręta, ale zupełnie płaska. Na starcie stanęli zawodnicy CCC Sprandi Polkowice i Team HUROM.

Najszybszy na krótkiej i technicznej trasie byli kolarze Androni Giocattoli. Pierwsze miejsce trafiło do Andrei Paliniego (3:07), a drugie do Luci Pacioniego (2 sekundy straty). Na podium zmieścił się jeszcze Carlos Alzate (UnitedHealthcare, 4 sekundy), a na czwartej lokacie zameldował się najlepszy z Polaków, Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice, 5 sekund). Z takim samym czasem jak Pater finiszował Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice) – 7 miejsce. Najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Team HUROM był Konrad Tomasiak – 3:16, 9 sekund straty.

Jutro do pokonania będzie 211.9km po pagórkowatej trasie – profil „straszy” aż siedmioma premiami górskimi.