racefietsblog.nl

Holenderska ekipa pokonała w jeździe drużynowej na czas ekipy Sunweb i Orica Scott. WM3 z Katarzyną Niewiadomą w składzie na 6. miejscu.

Najważniejszy wyścig kobiecego kalendarza World Tour rozpoczynał się od jazdy drużynowej na czas na dystansie niecałych 12 kilometrów na całkowicie płaskiej trasie.

Zawodniczki Boels – Dolmans pokonały trasę czasówki ze średnią prędkością 46,6 km/h co dało czas 14:47. Drugie wynik wykręciła ekipa Team Sunweb z czasem 15:03, a sześć sekund wolniej pojechała australijska grupa Orica – Scott.

Katarzyna Niewiadoma i Anna Plichta jadące w barwach WM3 Pro Cycling zameldowały się na kresce z szóstym wynikiem i straciły do Boels – Dolmans 37 sekund. Eugenia Bujak z koleżankami z BTC City Ljubljana zajęła 12. miejsce, a jedno „oczko” niżej uplasowały się zawodniczki Cylance Pro Cycling z Małgorzatą Jasińską w składzie.

Pierwszą liderką została Kanadyjka Karol-ann Canuel (Boels – Dolmans).