Marta Jaskulska (BCM Nowatex Ziemia Darłowska) zdobyła swój drugi złoty medal mistrzostw Polski w kategorii juniorek!

Wyścig juniorek odbywał się na czterech rundach wokół Krokowej. Po drodze czekał ciężki podjazd pod Sobieńczyce, a dodatkową trudność stanowił silny wiatr.

Na początku tempo było dość spokojne, a jedyną próbę podjęła Ewa Dymek (UKKS Imielin Team Corratec). Samotna uciekinierka utrzymywała się na czele przez niecałe dwie rundy, ale została złapana 38km po starcie. Kolejne kilometry przebiegały spokojnie, nikt nie wyrywał się do akcji.

Dopiero na ostatniej rundzie młode zawodniczki zaczęły ataki po zwycięstwo. Po raz kolejny na czele pojawiła się Ewa Dymek, która przejawiała dzisiaj wielką ochotę do walki. Dojechała do niej Karolina Cedro (LKS Orlęta Gorzów Wielkopolski), ale ich akcja dość szybko została skasowana.

Na podjeździe (około 7 kilometrów przed metą) grupka mocno się rozciągnęła i na dwójkową akcję zdecydowały się Karolina Kumięga (TKK Pacific Nestle Fitness) i Marta Jaskulska (BCM Nowatex Ziemia Darłowska). Złota medalistka czasówki (Jaskulska) szybko zostawiła swoją konkurentkę i na solo jechała po swój drugi tytuł!

Podopieczna Eugeniusza Adamowa nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa i została podwójną mistrzynią Polski w kategorii juniorek. Srebrny medal wywalczyła Klaudia Bielawska (UKS Koźminianka Koźminek), a brązowy Oliwia Majewska (UKS Copernicus SMS Toruń).

Pełne wyniki wyścigu juniorek.

Poprzedni artykułSzosowe Mistrzostwa Polski 2017: Podkościelna-Tecław i Polak-Ładosz mistrzami Polski Niewidomych i Niedowidzących
Następny artykułSzosowe Mistrzostwa Polski 2017: Adam Kuś mistrzem Polski juniorów!
Menedżer sportu, fotograf. Zajmuje się sprzętem, relacjami na żywo i wiadomościami. Miłośnik wszystkiego co słodkie, w wolnym czasie lubi wyskoczyć na rower żeby poudawać, że poważnie trenuje.