Zawodniczka Boels-Dolmans zwyciężyła wśród elity kobiet, a najlepszą orliczką została Alicja Ratajczak (UKS Mróz Jedynka Colnago).

Panie miały do pokonania jedno okrążenie po gminie Krokowa – 19.8km na bardzo wietrznej trasie.

Początkowo długo prowadziła Anna Plichta (WM3 Pro Cycling) z rezultatem 29:30, ale została wyprzedzona przez znakomicie jadącą Agnieszkę Skalniak (Astana). Ostatecznie jednak jeszcze lepsza była Alicja Ratajczak (UKS Mróz Jedynka Colnago), która wyszła na prowadzenie zaledwie 3 sekundy przed Skalniak. Wynik orliczki poprawiła Katarzyna Pawłowska i to zawodniczka Boels-Dolmans została mistrzynią Polski! Ratajczak zgarnęła za to tytuł wśród orliczek!

Elita kobiet jazda indywidualna na czas – wyniki tutaj

Poprzedni artykułSzosowe Mistrzostwa Polski 2017: relacja na żywo z jazdy na czas
Następny artykułZmniejszone ekipy na Tour de Pologne 2017!
Menedżer sportu, fotograf. Zajmuje się sprzętem, relacjami na żywo i wiadomościami. Miłośnik wszystkiego co słodkie, w wolnym czasie lubi wyskoczyć na rower żeby poudawać, że poważnie trenuje.