Foto Wouter Roosenboom / Ster ZLM Toer

José Gonçalves (Katusha – Alpecin) został zwycięzcą klasyfikacji generalnej Ster ZLM. Ostatni etap dla Marcel Kittela (Quick-Step Floors). 

W ostatnim dniu holenderskiej etapówki na kolarzy czekał etap rozgrywany wokół Oss. Do pokonania było 181 kilometrów po pagórkowatej trasie.

W dwójkową ucieczkę zabrali się dzisiaj Jasper Hamelink (Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel) i Jim Aernouts (Telenet Fidea Lions). Więcej sił na walkę z peletonem miał Belg, ale jego akcja zakończyła się na 50 kilometrów przed metą.

Treck

O zwycięstwie zadecydował tym samym sprint z peletonu. Najszybszy okazał się Marcel Kittel (Quick-Step Floors), który tym razem nie dał się wyprzedzić Dylanowi Groenewegenowi (Team LottoNL-Jumbo). Na trzecim miejscu etap zakończył André Greipel (Lotto Soudal).

W klasyfikacji generalnej zwyciężył José Gonçalves (Katusha – Alpecin), który na jednej z lotnych premii zarobił jeszcze dzisiaj dodatkowo trzy sekundy.

Wyniki:

1 Marcel Kittel (GER) Quick Step Floors 3:59:55
2 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
3 André Greipel (GER) Lotto – Soudal 0:00:00
4 Timothy Dupont (Bel) Vérandas Willems – Crelan 0:00:00
5 Max Walscheid (GER) Team Sunweb 0:00:00
6 Raymond Kreder (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:00
7 Bert Van Lerberghe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
8 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:00
9 Christophe Laporte (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
10 Kevyn Ista (Bel) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:00:00
11 Iljo Keisse (Bel) Quick Step Floors 0:00:00
12 Kenny Dehaes (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
13 José Gonçalves (Por) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
14 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
15 Arvid De Kleijn (Ned) BabyDump Cycling Team 0:00:00
16 Twan Brusselman (Ned) Destil – Jo Piels Cycling Team 0:00:00
17 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
18 Alex Kirsch (Lux) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:00:00
19 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
20 Michaël Van Staeyen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
21 Zico Waeytens (Bel) Team Sunweb 0:00:00
22 Jasper De Buyst (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
23 Maximilian Schachmann (GER) Quick Step Floors 0:00:00
24 André Looij (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:00
25 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
26 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:00
27 Jasper De Laat (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:00
28 Laurens De Plus (Bel) Quick Step Floors 0:00:00
29 René Hooghiemster (Ned) BabyDump Cycling Team 0:00:00
30 Simone Antonini (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
31 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
32 Maarten De Jonge (Ned) Monkey Town Continental Team 0:00:00
33 Fabio Sabatini (Ita) Quick Step Floors 0:00:00
34 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
35 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:00
36 Florian Sénéchal (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
37 Sébastien Delfosse (Bel) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:00:00
38 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:00:00
39 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
40 Lars Ytting Bak (Den) Lotto – Soudal 0:00:00
41 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
42 Tim Merlier (Bel) Vérandas Willems – Crelan 0:00:00
43 Maxime Vantomme (Bel) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:00:00
44 Gijs Van Hoecke (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
45 Marco Zanotti (Ita) Monkey Town Continental Team 0:00:00
46 Fabien Doubey (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
47 Toon Aerts (Bel) Telenet – Fidea Lions 0:00:00
48 Primož Roglic (Slo) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
49 Wesley Kreder (Ned) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
50 Joris Blokker (Ned) Monkey Town Continental Team 0:00:00
51 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
52 Jim Lindenburg (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:00
53 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
54 Johannes Fröhlinger (GER) Team Sunweb 0:00:00
55 Antoine Warnier (Bel) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:00:00
56 Michael Goolaerts (Bel) Vérandas Willems – Crelan 0:00:00
57 Brian Van Goethem (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:11
58 Rick Ottema (Ned) BabyDump Cycling Team 0:00:13
59 Stan Godrie (Ned) Vérandas Willems – Crelan 0:00:13
60 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:13
61 Tim Kerkhof (Ned) Destil – Jo Piels Cycling Team 0:00:13
62 Rémi Cavagna (Fra) Quick Step Floors 0:00:13
63 Jarno Gmelich Meijling (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:13
64 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Sunweb 0:00:13
65 Eliot Lietaer (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:13
66 Lennard Kämna (GER) Team Sunweb 0:00:13
67 Nicolas Cleppe (Bel) Telenet – Fidea Lions 0:00:13
68 Robbert De Greef (Ned) BabyDump Cycling Team 0:00:13
69 Dion Beukeboom (Ned) Destil – Jo Piels Cycling Team 0:00:13
70 Peter Schulting (Ned) Destil – Jo Piels Cycling Team 0:00:13
71 Lars Van Der Haar (Ned) Telenet – Fidea Lions 0:00:13
72 Berden De Vries (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:13
73 Gert-Jan Bosman (Ned) Destil – Jo Piels Cycling Team 0:00:13
74 Marco Doets (Ned) BabyDump Cycling Team 0:00:13
75 Corné Van Kessel (Ned) Telenet – Fidea Lions 0:00:13
76 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:13
77 Grégory Habeaux (Bel) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:00:13
78 Lukas Spengler (SUI) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:00:13
79 Daan Soete (Bel) Telenet – Fidea Lions 0:00:13
80 Quinten Hermans (Bel) Telenet – Fidea Lions 0:00:13
81 Pim Ligthart (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:21
82 Sjoerd Kouwenhoven (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:29
83 Marcel Sieberg (GER) Lotto – Soudal 0:00:31
84 Twan Van Den Brand (Ned) Destil – Jo Piels Cycling Team 0:00:37
85 Stephan Bakker (Ned) Monkey Town Continental Team 0:00:44
86 Mads Würtz Schmidt (Den) Team Katusha – Alpecin 0:00:48
87 Justin Timmermans (Ned) BabyDump Cycling Team 0:00:48
88 Moreno Hofland (Ned) Lotto – Soudal 0:00:57
89 Stijn Steels (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:01:15
90 Mark McNally (GBr) Wanty – Groupe Gobert 0:01:16
91 Rens Te Stroet (Ned) Destil – Jo Piels Cycling Team 0:01:22
92 Robert Wagner (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:01:28
93 Bert De Backer (Bel) Team Sunweb 0:01:28
94 Stijn Devolder (Bel) Vérandas Willems – Crelan 0:01:28
95 Loïc Chetout (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:01:30
96 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 0:01:32
97 Thijs Aerts (Bel) Telenet – Fidea Lions 0:01:32
98 Kris Boeckmans (Bel) Lotto – Soudal 0:01:59
99 Tijmen Eising (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:02:01
100 Jasper Hamelink (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:02:01
101 Joey Van Rhee (Ned) Destil – Jo Piels Cycling Team 0:02:01
102 Dylan Bouwmans (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:02:01
103 Jelle Nieuwpoort (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:02:01
104 Rick Van Breda (Ned) Monkey Town Continental Team 0:02:01
105 Julien Stassen (Bel) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:02:08
106 Jenthe Biermans (Bel) Team Katusha – Alpecin 0:03:35
107 Gaëtan Bille (Bel) Vérandas Willems – Crelan 0:03:35
108 Patrick Van Der Duin (Ned) BabyDump Cycling Team 0:03:35
109 Jim Aernouts (Bel) Telenet – Fidea Lions 0:03:35
110 Enzo Wouters (Bel) Lotto – Soudal 0:03:35
111 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:03:35
112 Folkert Oostra (Ned) BabyDump Cycling Team 0:03:35

Klasyfikacja końcowa:

1 José Gonçalves (Por) Team Katusha – Alpecin 18:17:59
2 Primož Roglic (Slo) Team LottoNL – Jumbo 0:00:11
3 Laurens De Plus (Bel) Quick Step Floors 0:00:13
4 Maximilian Schachmann (GER) Quick Step Floors 0:00:20
5 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:00:24
6 Toon Aerts (Bel) Telenet – Fidea Lions 0:00:30
7 Jasper De Buyst (Bel) Lotto – Soudal 0:00:37
8 Maxime Vantomme (Bel) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:00:40
9 Alex Kirsch (Lux) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:00:43
10 Jasper De Laat (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:45
11 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:45
12 Florian Sénéchal (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:48
13 Fabien Doubey (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:00:56
14 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:57
15 Lars Ytting Bak (Den) Lotto – Soudal 0:00:59
16 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:01:05
17 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:01:09
18 Rick Ottema (Ned) BabyDump Cycling Team 0:01:22
19 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:01:24
20 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:01:29
21 André Greipel (GER) Lotto – Soudal 0:01:51
22 Rémi Cavagna (Fra) Quick Step Floors 0:01:53
23 Grégory Habeaux (Bel) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:02:21
24 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Sunweb 0:02:37
25 Eliot Lietaer (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:03:07
26 Lennard Kämna (GER) Team Sunweb 0:03:17
27 Antoine Warnier (Bel) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:04:08
28 Sébastien Delfosse (Bel) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:04:11
29 Timothy Dupont (Bel) Vérandas Willems – Crelan 0:04:18
30 Peter Schulting (Ned) Destil – Jo Piels Cycling Team 0:04:22
31 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:04:23
32 Maarten De Jonge (Ned) Monkey Town Continental Team 0:04:28
33 Moreno Hofland (Ned) Lotto – Soudal 0:04:38
34 Kevyn Ista (Bel) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:04:58
35 Mads Würtz Schmidt (Den) Team Katusha – Alpecin 0:05:11
36 Simone Antonini (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:05:35
37 Kris Boeckmans (Bel) Lotto – Soudal 0:06:48
38 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 0:07:05
39 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:08:17
40 Wesley Kreder (Ned) Wanty – Groupe Gobert 0:08:51
41 Pim Ligthart (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:09:00
42 Quinten Hermans (Bel) Telenet – Fidea Lions 0:09:03
43 Marcel Kittel (GER) Quick Step Floors 0:11:59
44 Loïc Chetout (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:12:07
45 Tim Merlier (Bel) Vérandas Willems – Crelan 0:12:31
46 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:12:32
47 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:12:33
48 Zico Waeytens (Bel) Team Sunweb 0:12:38
49 Dion Beukeboom (Ned) Destil – Jo Piels Cycling Team 0:12:45
50 Lars Van Der Haar (Ned) Telenet – Fidea Lions 0:12:46
51 René Hooghiemster (Ned) BabyDump Cycling Team 0:12:48
52 Berden De Vries (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:12:49
53 Nicolas Cleppe (Bel) Telenet – Fidea Lions 0:12:50
54 Fabio Sabatini (Ita) Quick Step Floors 0:12:50
55 Marcel Sieberg (GER) Lotto – Soudal 0:12:56
56 Joris Blokker (Ned) Monkey Town Continental Team 0:12:56
57 Raymond Kreder (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:12:58
58 Corné Van Kessel (Ned) Telenet – Fidea Lions 0:13:00
59 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:13:00
60 Jim Lindenburg (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:13:04
61 Robbert De Greef (Ned) BabyDump Cycling Team 0:13:04
62 Daan Soete (Bel) Telenet – Fidea Lions 0:13:08
63 Marco Doets (Ned) BabyDump Cycling Team 0:13:17
64 Tim Kerkhof (Ned) Destil – Jo Piels Cycling Team 0:13:19
65 Michaël Van Staeyen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:13:21
66 Johannes Fröhlinger (GER) Team Sunweb 0:13:21
67 Iljo Keisse (Bel) Quick Step Floors 0:13:25
68 Twan Van Den Brand (Ned) Destil – Jo Piels Cycling Team 0:13:37
69 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:13:42
70 Thijs Aerts (Bel) Telenet – Fidea Lions 0:14:11
71 Mark McNally (GBr) Wanty – Groupe Gobert 0:14:29
72 Stijn Steels (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:14:29
73 Bert De Backer (Bel) Team Sunweb 0:14:31
74 Jenthe Biermans (Bel) Team Katusha – Alpecin 0:16:14
75 Jim Aernouts (Bel) Telenet – Fidea Lions 0:16:27
76 Folkert Oostra (Ned) BabyDump Cycling Team 0:16:59
77 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:17:05
78 Max Walscheid (GER) Team Sunweb 0:17:10
79 Michael Goolaerts (Bel) Vérandas Willems – Crelan 0:17:11
80 Gijs Van Hoecke (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:17:16
81 Christophe Laporte (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:17:18
82 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:17:19
83 Twan Brusselman (Ned) Destil – Jo Piels Cycling Team 0:17:30
84 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:17:31
85 Brian Van Goethem (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:17:33
86 Bert Van Lerberghe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:17:37
87 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:17:40
88 Lukas Spengler (SUI) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:17:41
89 André Looij (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:17:46
90 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:17:46
91 Gert-Jan Bosman (Ned) Destil – Jo Piels Cycling Team 0:17:59
92 Arvid De Kleijn (Ned) BabyDump Cycling Team 0:17:59
93 Kenny Dehaes (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:18:07
94 Sjoerd Kouwenhoven (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:18:38
95 Jarno Gmelich Meijling (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:18:39
96 Justin Timmermans (Ned) BabyDump Cycling Team 0:18:42
97 Robert Wagner (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:18:44
98 Joey Van Rhee (Ned) Destil – Jo Piels Cycling Team 0:19:15
99 Julien Stassen (Bel) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:19:47
100 Dylan Bouwmans (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:20:06
101 Stijn Devolder (Bel) Vérandas Willems – Crelan 0:20:20
102 Gaëtan Bille (Bel) Vérandas Willems – Crelan 0:20:31
103 Marco Zanotti (Ita) Monkey Town Continental Team 0:20:49
104 Rick Van Breda (Ned) Monkey Town Continental Team 0:24:09
105 Enzo Wouters (Bel) Lotto – Soudal 0:24:22
106 Patrick Van Der Duin (Ned) BabyDump Cycling Team 0:24:29
107 Jasper Hamelink (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:25:20
108 Tijmen Eising (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:25:35
109 Stephan Bakker (Ned) Monkey Town Continental Team 0:26:18
110 Stan Godrie (Ned) Vérandas Willems – Crelan 0:26:50
111 Jelle Nieuwpoort (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:28:50
112 Rens Te Stroet (Ned) Destil – Jo Piels Cycling Team 0:29:37