Zwycięstwem Dylana Groenewegena (LottoNL – Jumbo) zakończył się drugi etap wyścigu Ster ZLM Toer. Liderem pozostał Primoz Roglic (LottoNL – Jumbo).
Drugi etap Holenderskiego wyścigu prowadził z Tholen do Hoogerheide i liczył 186 kilometrów. Trasa była niezwykle płaska, lecz jednocześnie bardzo duże znaczenie mógł odgrywać silny wiatr.
Stosunkowo szybko od peletonu oderwała się kilkuosobowa grupa w składzie Jimmy Turgis (Cofidis), Stan Godrie (Verandas Willems), Joey Van Rhee, Rens Te Stroet (Destil – Jo Piels), Jasper Hamelink (Metec – TKH) oraz Rick Ottema (Baby Dump). Uciekinierzy dość szybko zbudowali 4 minuty przewagi, lecz niewielu dawało im szanse na dojechanie do mety, gdyż ich średnia prędkość sięgała 44 km/h.
Po około godzinie, peleton wziął się mocno do pracy. Efektem tego nie było jedynie zmniejszenie różnicy, ale także porwanie grupy zasadniczej na wiatrach. Lider Primoz Roglic (LottoNL – Jumbo) był jednak czujny i utrzymał się w pierwszej grupie. Ostatecznie, po dość długim przeciąganiu liny, peleton się zjechał, a czołowa szóstka zdołała utrzymać się na prowadzeniu.
14 kilometrów przed metą doszło do połączenia się ucieczki i peletonu, co zapowiadało finałową rozgrywkę w grupowym sprincie. W nim najlepszy okazał się Dylan Groenewegen (LottoNL – Jumbo), który za plecami zostawił Maxa Walscheida (Sunweb) i Moreno Hoflanda (Lotto Soudal). Liderem pozostał Primoz Roglic (LottoNL – Jumbo).
Wyniki:
1 | Groenewegen, Dylan | 4 | Team LottoNL-Jumbo | * 4:17:36 | |
2 | Walscheid, Max | 42 | Team Sunweb | * z.t. | |
3 | Hofland, Moreno | 31 | Lotto-Soudal | * z.t. | |
4 | Vermeltfoort, Coen | 87 | Roompot-NL Loterij | z.t. | |
5 | van Lerberghe, Bert | 74 | Sport Vlaanderen Baloise | z.t. | |
6 | Merlier, Tim | 94 | Veranda’s Willems | z.t. | |
7 | de Kleijn, Arvid | 132 | Baby Dump C.T. | z.t. | |
8 | Schmidt, Mads Würtz | 21 | Team Katusha-Alpecin | z.t. | |
9 | Kreder, Raymond | 85 | Roompot-NL Loterij | z.t. | |
10 | Looij, Andre | 88 | Roompot-NL Loterij | z.t. | |
11 | Hofstetter, Hugo | 67 | Cofidis | z.t. | |
12 | Ista, Kevyn | 108 | Veranclassic-Aqua Prot | z.t. | |
13 | Aerts, Toon | 142 | Telenet Fidea Lions | z.t. | |
14 | Goolaerts, Michael | 95 | Veranda’s Willems | z.t. | |
15 | van der Haar, Lars | 141 | Telenet Fidea Lions | z.t. | |
16 | van Kessel, Corne | 147 | Telenet Fidea Lions | z.t. | |
17 | de Laat, Jasper | 121 | Metec-TKH C.C.T. | z.t. | |
18 | Aerts, Thijs | 146 | Telenet Fidea Lions | z.t. | |
19 | Gonçalves, José | 22 | Team Katusha-Alpecin | z.t. | |
20 | de Bondt, Dries | 97 | Veranda’s Willems | z.t. | |
21 | Brusselman, Twan | 116 | Destil-Jo Piels C.T. | z.t. | |
22 | Kittel, Marcel | 16 | Quick Step Floors | z.t. | |
23 | Detant, Yannick | 152 | Monkey Town C.T. | z.t. | |
24 | Ligthart, Pim | 82 | Roompot-NL Loterij | z.t. | |
25 | de Buyst, Jasper | 33 | Lotto-Soudal | z.t. | |
26 | Allegaert, Piet | 78 | Sport Vlaanderen Baloise | z.t. | |
27 | de Backer, Bert | 46 | Team Sunweb | z.t. | |
28 | Sieberg, Marcel | 35 | Lotto-Soudal | z.t. | |
29 | Blokker, Joris | 158 | Monkey Town C.T. | z.t. | |
30 | Vantomme, Maxime | 105 | Veranclassic-Aqua Prot | z.t. | |
31 | Senechal, Florian | 65 | Cofidis | z.t. | |
32 | Dupont, Timothy | 92 | Veranda’s Willems | z.t. | |
33 | Sabatini, Fabio | 15 | Quick Step Floors | z.t. | |
34 | Delfosse, Sebastien | 103 | Veranclassic-Aqua Prot | z.t. | |
35 | Laporte, Christophe | 63 | Cofidis | z.t. | |
36 | Rickaert, Jonas | 71 | Sport Vlaanderen Baloise | z.t. | |
37 | Lietaer, Eliot | 76 | Sport Vlaanderen Baloise | z.t. | |
38 | Kämna, Lennard | 41 | Team Sunweb | z.t. | |
39 | van Ginneken, Sjoerd | 86 | Roompot-NL Loterij | z.t. | |
40 | Biermans, Jenthe | 26 | Team Katusha-Alpecin | z.t. | |
41 | Roglic, Primoz | 1 | Team LottoNL-Jumbo | z.t. | |
42 | Andersen, Soren Kragh | 43 | Team Sunweb | z.t. | |
43 | Cavagna, Rémi | 12 | Quick Step Floors | z.t. | |
44 | Dehaes, Kenny | 57 | Wanty-Groupe Gobert | z.t. | |
45 | Kreder, Wesley | 55 | Wanty-Groupe Gobert | z.t. | |
46 | Meurisse, Xandro | 51 | Wanty-Groupe Gobert | z.t. | |
47 | Doubey, Fabien | 53 | Wanty-Groupe Gobert | z.t. | |
48 | Roosen, Timo | 2 | Team LottoNL-Jumbo | z.t. | |
49 | de Plus, Laurens | 13 | Quick Step Floors | z.t. | |
50 | Sprengers, Thomas | 72 | Sport Vlaanderen Baloise | z.t. | |
51 | de Jonge, Maarten | 151 | Monkey Town C.T. | z.t. | |
52 | Warnier, Antoine | 102 | Veranclassic-Aqua Prot | z.t. | |
53 | Mathis, Marco | 23 | Team Katusha-Alpecin | z.t. | |
54 | van Gestel, Dries | 73 | Sport Vlaanderen Baloise | z.t. | |
55 | Wagner, Robert | 8 | Team LottoNL-Jumbo | z.t. | |
56 | Schachmann, Maximilian | 11 | Quick Step Floors | z.t. | |
57 | Lindenburg, Jim | 123 | Metec-TKH C.C.T. | z.t. | |
58 | van Hecke, Preben | 77 | Sport Vlaanderen Baloise | z.t. | |
59 | Antonini, Simone | 52 | Wanty-Groupe Gobert | z.t. | |
60 | Waeytens, Zico | 44 | Team Sunweb | z.t. | |
61 | Aernouts, Jim | 148 | Telenet Fidea Lions | z.t. | |
62 | van Hoecke, Gijs | 7 | Team LottoNL-Jumbo | z.t. | |
63 | Stassen, Julien | 106 | Veranclassic-Aqua Prot | z.t. | |
64 | de Vries, Berden | 83 | Roompot-NL Loterij | z.t. | |
65 | Ottema, Rick | 131 | Baby Dump C.T. | z.t. | |
66 | Schulting, Peter | 114 | Destil-Jo Piels C.T. | z.t. | |
67 | Kirsch, Alex | 101 | Veranclassic-Aqua Prot | z.t. | |
68 | Spengler, Lukas | 107 | Veranclassic-Aqua Prot | z.t. | |
69 | Hermans, Quinten | 143 | Telenet Fidea Lions | z.t. | |
70 | Hooghiemster, René | 137 | Baby Dump C.T. | z.t. | |
71 | Leezer, Tom | 6 | Team LottoNL-Jumbo | z.t. | |
72 | Gmelich Meijling, Jarno | 124 | Metec-TKH C.C.T. | z.t. | |
73 | van den Brand, Twan | 113 | Destil-Jo Piels C.T. | z.t. | |
74 | van Goethem, Brian | 84 | Roompot-NL Loterij | z.t. | |
75 | Bak, Lars Ytting | 32 | Lotto-Soudal | z.t. | |
76 | van Rhee, Joey | 115 | Destil-Jo Piels C.T. | z.t. | |
77 | Kouwenhoven, Sjoerd | 128 | Metec-TKH C.C.T. | z.t. | |
78 | Cleppe, Nicolas | 144 | Telenet Fidea Lions | z.t. | |
79 | Timmermans, Justin | 133 | Baby Dump C.T. | z.t. | |
80 | van Staeyen, Michael | 62 | Cofidis | z.t. | |
81 | Doets, Marco | 134 | Baby Dump C.T. | z.t. | |
82 | Belkov, Maxim | 24 | Team Katusha-Alpecin | z.t. | |
83 | Wynants, Maarten | 3 | Team LottoNL-Jumbo | z.t. | |
84 | Bosman, Gert-Jan | 118 | Destil-Jo Piels C.T. | z.t. | |
85 | Beukeboom, Dion | 111 | Destil-Jo Piels C.T. | z.t. | |
86 | Lunke, Sindre Skjostad | 45 | Team Sunweb | z.t. | |
87 | Habeaux, Gregory | 104 | Veranclassic-Aqua Prot | z.t. | |
88 | Riesebeek, Oscar | 81 | Roompot-NL Loterij | z.t. | |
89 | ten Dam, Laurens | 48 | Team Sunweb | z.t. | |
90 | van Melsen, Kevin | 54 | Wanty-Groupe Gobert | z.t. | |
91 | de Greef, Robbert | 138 | Baby Dump C.T. | z.t. | |
92 | Wouters, Enzo | 37 | Lotto-Soudal | 4:17:56 0:20 | |
93 | Oostra, Folkert | 136 | Baby Dump C.T. | 4:17:58 0:22 | |
94 | Devolder, Stijn | 93 | Veranda’s Willems | z.t. | |
95 | Bouwmans, Dylan | 126 | Metec-TKH C.C.T. | z.t. | |
96 | Greipel, Andre | 34 | Lotto-Soudal | z.t. | |
97 | Nieuwpoort, Jelle | 127 | Metec-TKH C.C.T. | z.t. | |
98 | Mcnally, Mark | 56 | Wanty-Groupe Gobert | z.t. | |
99 | Fröhlinger, Johannes | 47 | Team Sunweb | z.t. | |
100 | Chetout, Loic | 64 | Cofidis | z.t. | |
101 | Kerkhof, Tim | 112 | Destil-Jo Piels C.T. | z.t. | |
102 | Soete, Daan | 145 | Telenet Fidea Lions | z.t. | |
103 | van der Duin, Patrick | 135 | Baby Dump C.T. | z.t. | |
104 | Eising, Tijmen | 122 | Metec-TKH C.C.T. | z.t. | |
105 | Godrie, Stan | 96 | Veranda’s Willems | z.t. | |
106 | Steels, Stijn | 75 | Sport Vlaanderen Baloise | z.t. | |
107 | Napolitano, Danilo | 58 | Wanty-Groupe Gobert | 4:18:08 0:32 | |
108 | Boeckmans, Kris | 36 | Lotto-Soudal | 4:18:10 0:34 | |
109 | Turgis, Jimmy | 61 | Cofidis | 4:18:15 0:39 | |
110 | Keisse, Iljo | 14 | Quick Step Floors | 4:18:18 0:42 | |
111 | Vanbilsen, Kenneth | 66 | Cofidis | 4:18:23 0:47 | |
112 | Kuznetsov, Viacheslav | 25 | Team Katusha-Alpecin | 4:17:36 0:00 | |
113 | Bakker, Stephan | 155 | Monkey Town C.T. | 4:19:50 2:14 | |
114 | Zanotti, Marco | 156 | Monkey Town C.T. | z.t. | |
115 | Meijer, Gijs | 157 | Monkey Town C.T. | 4:21:58 4:22 | |
116 | Bille, Gaetan | 91 | Veranda’s Willems | z.t. | |
117 | van Breda, Rick | 154 | Monkey Town C.T. | z.t. | |
118 | te Stroet, Rens | 117 | Destil-Jo Piels C.T. | 4:22:39 5:03 | |
119 | Hamelink, Jasper | 125 | Metec-TKH C.C.T. | z.t. |
Klasyfikacja generalna
1 | 1 | Roglic, Primoz | Team LottoNL-Jumbo | 4:25:40 | |
2 | 16 | Kittel, Marcel | Quick Step Floors | 4:25:43 | +0:03 |
3 | 11 | Schachmann, Maximilian | Quick Step Floors | z.t. | |
4 | 43 | Andersen, Soren Kragh | Team Sunweb | 4:25:47 | +0:07 |
5 | 2 | Roosen, Timo | Team LottoNL-Jumbo | 4:25:48 | +0:08 |
6 | 41 | Kämna, Lennard | Team Sunweb | 4:25:51 | +0:11 |
7 | 31 | Hofland, Moreno | Lotto-Soudal | 4:25:53 | +0:13 |
8 | 142 | Aerts, Toon | Telenet Fidea Lions | z.t. | |
9 | 42 | Walscheid, Max | Team Sunweb | 4:25:54 | +0:14 |
10 | 35 | Sieberg, Marcel | Lotto-Soudal | 4:25:58 | +0:18 |