Giro d'Italia U23

Lucas Hamilton (Mitchelton Scott) był najszybszy w jeździe indywidualnej na czas wyścigu Giro Ciclistico d’Italia U-23. Koszulkę lidera zachował Pavel Sivakov (BMC Development Team).

O godzinie piętnastej ruszył pierwszy z orlików do indywidualnej jazdy na czas wyścigu Giro Ciclistico d’Italia U-23. Do pokonania było 14 kilometrów po dość wymagającej trasie w Campocavallo.

Jako pierwszy bardzo dobry czas wykręcił Seid Lizde (Colpack) – 18’46”, który w zeszłym roku zdobył brązowy medal w mistrzostwach Włoch U-23 w tej specjalności. Wyprzedził go o dziewięć sekund Kolumbijczyk Alvaro Hodeg. Jeszcze lepiej pojechał Polak jeżdżący z włoską licencją, czyli Cezary Grodzicki! Zawodnik Palazzago Amarù wykręcił czas 18’30”.

Niestety zgodnie z oczekiwaniami znaleźli się pogromcy czasu Grodzickiego. Finalnie zwycięzcą ITT został Lucas Hamilton (Mitchelton Scott) – 17’45”. Drugi był Scott Davies (Team Wiggins), a trzeci Senne Leysen (Lotto Soudal U-23).

Koszulkę lidera zachował Pavel Sivakov (BMC Development Team), który na czasówce zajął czwarte miejsce. Gracjan Szeląg (Altopack Eppela Coppi Lunata) awansował w generalce na 20. pozycję.